Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

имам рутер,интересува ме двата адреса wan и lan,винаги ли са различни или са еднакви?

И друго да попитам-защо в wireless статистика и status менюто са различни mac adress на wireless?

Редактирано от player_s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там виждаш MAC адресите на вързаните по wireless устройства. В една вътрешна мрежа всяко нетуърк устройство трябва да има различен MAC адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам два еднакви адреса и един различен

понеже,много се закачат към рутера,искам така да направя,че да не могат повече.

Untitled.thumb.jpg.067885906428a42a6d051a597f9ae3cb.jpg 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, player_s написа:

имам два еднакви адреса и един различен

понеже,много се закачат към рутера,искам така да направя,че да не могат повече.

Untitled.jpg

Иди на Security и задай примерно WPA2 или, което искаш и твойте wireless неща вържи спрямо това и другите няма да могат, ако не го разбият, но надали ще се занимават за 54 мегабитов рутер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбита ми е, вече няколко месеца паролата,каквото и да сложа все се разбива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там ли го слагаш:

Untitled5.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как разбираш, че някой друг ти се вързва за рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как си сигурен, че това не са твои устройства?  В смисъл проверил ли си, че не са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почнах да добаваям в Adress reservation моите устройства.ПРи тях пише Permanent и имам още 3 или 4 които имат lease time.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има едно друго решение - махаш DHCP и слагаш странни нестандартни ръчни адреси за вътрешната мрежа...на твоите устройства слагаш тези, а другите халал да им е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха,това не го знам как става?Доколко изчетох моя вариант е до някъде ставащ.Но ако го направя,дали няма да си купят някакво устройство и да се закачи за рутера без да го виждам?

преди 2 минути, velislavvasilev написа:

Това с адрес резервацията няма да ти помогне. Така просто ще зададеш кой МАК адрес кое IP да получава. Примерно винаги да е 192.168.1.108

Ако си 100% сигурен, че всичко правиш на ниво относно сигурността на рутера, то е време да се замислиш и за сигурността на компа. Да не е да ти гледат в реално време на машината? 

за това изобщо не знам как да го проверя

а,ако огранича IP адресите които раздава рутера-няма ли да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой, който уж ти ползва безплатно нета ще си купи устройство заради твоя 54 мегабитов рутер, който сигурно лови на 2 черти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vstoitsov написа:

Някой, който уж ти ползва безплатно нета ще си купи устройство заради твоя 54 мегабитов рутер, който сигурно лови на 2 черти.

който иска безплатен нет,ще си купи какво ли не само и само да ползва на аванта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тогава вече не е на аванта ако плаща за устройства. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vstoitsov написа:

какъв начина който казваш за вътрешна мрежа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Network на LAN слагаш друго IP примерно 192.168.55.110, DHCP - Disable. Няколко рестарта на рутера, когато поиска, после на всички устройства по LAN и Wireless ръчно задаваш , на първото - IP - 192.168.55.111, Default Gateway 192.168.55.110, DNS: 192.168.55.110 -- на второто IP 192.168.55.112,  Default Gateway 192.168.55.110, DNS: 192.168.55.110. Слагаш така ръчно на устройствата. На всяко следващо IP с едно на горе или различно, но и различно от 192.168.55.110. Рутера достъпваш естествено от 192.168.55.110. Това е само пример. Netmask на всякаде е 255.255.255.0

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vstoitsov написа:

На Network на LAN слагаш друго IP примерно 192.168.55.110, DHCP - Disable. Няколко рестарта на рутера, когато поиска, после на всички устройства по LAN и Wireless ръчно задаваш , на първото - IP - 192.168.55.111, Default Gateway 192.168.55.110, DNS: 192.168.55.110 -- на второто IP 192.168.55.112,  Default Gateway 192.168.55.110, DNS: 192.168.55.110. Слагаш така ръчно на устройствата. На всяко следващо IP с едно на горе или различно, но и различно от 192.168.55.110. Рутера достъпваш естествено от 192.168.55.110. Това е само пример. Netmask на всякаде е 255.255.255.0

Значи първо да променя адреса на рутера,net mask в момента ми е така както я казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвах на устройствата да е тя, тя си е и там по default, но да не я променяш. Това е ако искаш да си сигурен, че и да се вържат няма да ти ползват нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, velislavvasilev написа:

Не е ама е. Аз като си купих антена, 2 години жънех наред. Едно е да даеш 100лв за антена и да имаш безплатен достъп до 10-тина сигнала, друго е да плащаш по 10-20лв на месец и да имаш достъп само до един. Пък най ми бе кеф, като бях на квартира в един огромен жилищен блок. Къде безплатни, къде уж защитени. Пък точно тогава някой се нахлузи на моя рутер, дет плащах и за кабелен нет, та чак след 2 дена забелязах. Ама друго си е да имаш достъп до повечко точки. Нещо ще стане с платения нет, веднага имам вариянт да съм онлайн и без него.

С това принципно съм съгласен, но ако има толкова много точки, баш неговия 54Mbps обикновен рутер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, vstoitsov написа:

Там ли го слагаш:

Untitled5.png

одеве не съм обърнал внимание на поста ти,при мен има няколко вида сигурност.

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен има - този ползвам и само него съм снимал, че при мен не са от падащо меню, а едно под друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.