Премини към съдържанието
ignorant

Овърклок на RAM в/у Asus X99-A II с i7-6800K..

Препоръчан отговор

Пичове купих си Asus X99-A II и i7-6800K и сега е ред на да купя и RAM. Чудя се ако купя м/у 2400 или 2666, мога ли да ги овърклокна на 3200?

Ако купя 3200, мога ли да я овърклокна на повече на това дъно и процесор? Какъв ми е смисъла да купя рам на висока честота , ако мога да купя на 2400 и да я овърклокна на 3333? Моля разяснете ми..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към обявените честоти можеш да прибавиш до 400MHz. Сам си направи извода на каква честота да си я купиш и каква честота търсиш. За мен, колкото по-вече, толкова по-добре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikolela написа:

Към обявените честоти можеш да прибавиш до 400MHz. Сам си направи извода на каква честота да си я купиш и каква честота търсиш. За мен, колкото по-вече, толкова по-добре.

Сигурна ли си, че само 400 може да се прибави, човека от който си го купих ми каза, че 2400 е клокнал на 3200.. може би зависи то самата бройка или класа на модела? Ще се радвам повече хора да потвърдят ако е вярно, че само с 400 може да се качи всяка рам.

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ignorant написа:

Сигурна ли си, че само 400 може да се прибави, човека от който си го купих ми каза, че 2400 е клокнал на 3200.. може би зависи то самата бройка или класа на модела? Ще се радвам повече хора да потвърдят ако е вярно, че само 400 може да се качи всяка рам.

Сигурна съм!:wink12:

Имаш Гугъл. Ако ми покажеш някой да е клокнал рам по-вече от 400MHz от обявената от производителя честота ще си променя мнението. Аз винаги съм си клоквал частите и съм се интересувал за техните възможности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikolela написа:

Сигурна съм!:wink12:

Имаш Гугъл. Ако ми покажеш някой да е клокнал рам по-вече от 400MHz от обявената от производителя честота ще си променя мнението. Аз винаги съм си клоквал частите и съм се интересувал за техните възможности.

добре. а колко % ще ми разликата в производителността на рама от 2400 до заветните 3333(максимума поддържани от дъното)? 

Да знам има ли смисъл да си взимам/клоквам на 3200/3333.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От по-голямо значение е обема на паметта, а след това идва честотата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ignorant написа:

добре. а колко % ще ми разликата в производителността на рама от 2400 до заветните 3333(максимума поддържани от дъното)? 

Много. 12-15%. Има смисъл, да.

Дали ти като потребител ще усетиш е друга тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, ignorant написа:

За да усетиш разликата в честотата на рам и от по- добрия процесор, ще трябва да елиминираш видеокартата, като намалиш графичните настройки и дори резолюцията.

При игрите специално - Производителност ще има, но тя зависи от видеокартата, която се явява като тапа. Ако се използва по слаба карта от GTX 1070, няма смисъл от скъпи процесори и клокната рам на висока честота, защото в играта ще видиш едно и също fps, заради лимита на картата.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikolela написа:

За да усетиш разликата в честотата на рам и от по- добрия процесор, ще трябва да елиминираш видеокартата, като намалиш графичните настройки и дори резолюцията.

При игрите специално - Производителност ще има, но тя зависи от видеокартата, която се явява като тапа. Ако се използва по слаба карта от GTX 1070, няма смисъл от скъпи процесори и клокната рам на висока честота, защото в играта ще видиш едно и също fps, заради лимита на картата.

игри не играя и няма да играя. За рендъринг, 3д, анимация, графична/видео обработка общо взето. Разполагам с PowerColor 290PCS+rev1 която не от най-слабите карти. Ще ми бъде ли тапа видеокартата за софтуера за видео/графична//3д/анимация/рендъринг?

Core Clock: 1040MHz

Stream Processors
2560 Stream Processors

Memory

Effective Memory Clock
1350 MHz (5.4Gbps)
Memory Size
4GB
Memory Interface
512-Bit
Memory Type
GDDR5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата няма да ти стане тапа в този случай, но и не съм гледал как влияе честотата на рама в този случай, просто защото не се интересувам от такива обработки.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.12.2017 г. в 12:21, Julius Decimus написа:

Много. 12-15%. Има смисъл, да.

Дали ти като потребител ще усетиш е друга тема.

за видео обработка, рендъринг, 3д, анимация, ще усетя ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ignorant написа:

за видео обработка, рендъринг, 3д, анимация, ще усетя ли? 

Да.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.