Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрасти имам нужда от малко съвети и напътствия. В момента чета и събирам знания преди да клокна процесора (i7-6800K в/у Asus X99-A II).

Реших да взема въздушен охладител на този етап, защото алтернативата безшумен воден не мога да намеря до 300лв. (та бил той и закупен втора употреба). След всичките ми проувания се спрях на Noctua NH D15/Noctua NH D15s (според тестовете, които гледах разликата е липсата на един вентилатор при единият модел и според теста който гледах на затворена кутия охлаждаше с 1 градус по-малко от този с двете перки, но за сметка на това няма да създава пречки на видеокартата, както и на рама. Айде рам има нисък, но видеокартата да не може да влезе си е проблем. Въпреки, че на моето дъно изглежда сякаш има място, ама това се установява с тест).  Та както и да е.. обясних избора си на охладител.

Сега след като знам избора си на охладител, искам да го овърклокна този процесор (i7-6800K в/у Asus X99-A II) и тук моля за съветите ви. До колко е здравословно да напъвам волтажа и останалите неща, така е да съм спокоен, че няма да деградира? Моля за разумен съвет. Това е. Какъв клок мога да търся, тоест 4,2 прекалено много ли ще е за това охлаждане? Ще може ли да го охлажда без да се притеснявам? За 4,3 няма да питам, явно. Noctua NH D15s няма да може да се справи да го хлади на 4,3. Взимайки се в предвид кутията SUPPRESSOR F31, която е оборудвана с доста на брой мощни вентилатори. Спецификациите ги има в линка. Защото все пак и тя е голям фактор за температурата.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип до 1.3-1.35 волта е нормално при овърклок за тоя процесор, но ако питаш мене гледай до при 1.2-1.250 колко ще може да направи.

Ако неможе 4.2 точно, пробвай 4150 например, или 4175mhz. Или 4100.

Всичко на твой риск де. По принцип има хора други форуми, та нормално и на 1.35-1.4 волта си работи. Но според мен до 1.2 си му е абсолютно нормално, над това е леко висок, въпреки че и до 1.250 си е ОК.

Ако искаш абсолютно сигурно, до 1.2, това ми е съвета. Ако видиш, че на 4100 да речем работи с 1.2 пробвай да намалиш на 1.180 например и тествай пак. Всяка бройка е различна в овърклок отношение.

Почва да грее много на 1.3 и над.

Температури гледай максимум 80-82C, и то при тест като Cinebench или Prime95. Много ще ти кажат, че и до 90 не му пречи, ама не е така. Гледай максимум 78-80-82, не повече.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ignorant написа:

Здрасти имам нужда от малко съвети и напътствия. В момента чета и събирам знания преди да клокна процесора (i7-6800K в/у Asus X99-A II).

Реших да взема въздушен охладител на този етап, защото алтернативата безшумен воден не мога да намеря до 300лв. (та бил той и закупен втора употреба). След всичките ми проувания се спрях на Noctua NH D15/Noctua NH D15s (според тестовете, които гледах разликата е липсата на един вентилатор при единият модел и според теста който гледах на затворена кутия охлаждаше с 1 градус по-малко от този с двете перки, но за сметка на това няма да създава пречки на видеокартата, както и на рама. Айде рам има нисък, но видеокартата да не може да влезе си е проблем. Въпреки, че на моето дъно изглежда сякаш има място, ама това се установява с тест).  Та както и да е.. обясних избора си на охладител.

Сега след като знам избора си на охладител, искам да го овърклокна този процесор (i7-6800K в/у Asus X99-A II) и тук моля за съветите ви. До колко е здравословно да напъвам волтажа и останалите неща, така е да съм спокоен, че няма да деградира? Моля за разумен съвет. Това е. Какъв клок мога да търся, тоест 4,2 прекалено много ли ще е за това охлаждане? Ще може ли да го охлажда без да се притеснявам? За 4,3 няма да питам, явно. Noctua NH D15s няма да може да се справи да го хлади на 4,3. Взимайки се в предвид кутията SUPPRESSOR F31, която е оборудвана с доста на брой мощни вентилатори. Спецификациите ги има в линка. Защото все пак и тя е голям фактор за температурата.

Грешно ти е мисленето- остави кусурнайсе фана в кутията, а да махнеш един от най- важните, този на кулера и то ще клокваш. Изобщо си ги пееш едни... Отделно- не мислиш ли, че това видео като развърти, дерта ще ти са двата фана на Ноктуата, които могат да развъртят колкото им зададеш, че са с ШИМ, а също може да са на един, но и на два хедъра с различни настройки...

Ползвай си заводските настройки за клок. Ако искаш сериозно, то има доста неща за пипане, но едва ли някой ще ти напише гайд, ако не хванеш и напляскаш шотове с всичко от биоса и да се почне едно по едно, че и приказки по скайпа, че и проби, че и мрънкане, че... пътя не види. Пусни си тубата, намери някой лишпер, който е правил клипче и действай.

(пп В този ред на мисли да те питам- шлайфа ли капачката и контактната на Ноктуата?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ceci80 написа:

Грешно ти е мисленето- остави кусурнайсе фана в кутията, а да махнеш един от най- важните, този на кулера и то ще клокваш. Изобщо си ги пееш едни... Отделно- не мислиш ли, че това видео като развърти, дерта ще ти са двата фана на Ноктуата, които могат да развъртят колкото им зададеш, че са с ШИМ, а също може да са на един, но и на два хедъра с различни настройки...

Ползвай си заводските настройки за клок. Ако искаш сериозно, то има доста неща за пипане, но едва ли някой ще ти напише гайд, ако не хванеш и напляскаш шотове с всичко от биоса и да се почне едно по едно, че и приказки по скайпа, че и проби, че и мрънкане, че... пътя не види. Пусни си тубата, намери някой лишпер, който е правил клипче и действай.

(пп В този ред на мисли да те питам- шлайфа ли капачката и контактната на Ноктуата?)

Какво имаш предвид с това " шлайфа ли капачката и контактната на Ноктуата?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ignorant написа:

И той не знае. Джони / Цеци съвсем се оплеска, но това си е в реда на нещата.:D Да те кара да сменяш заварка с паста...нямам думи.

Специално за този охладител никога няма да изгладиш контактната му повърхност по-добре от самите австрийци и то с подръчни средства. Абсурд.

П.П. Някой те е подвел да си вземеш процесор от начално ниво B-e, вместо предишната генерация. Така е по форумите нашенски. Закрепи го на 4GHz и не се занимавай повече. 

П.П.П. Забелязал съм, че не се вслушваш особено в мненията, които са полезни от други твои теми, което не говори добре за теб. Следователно това е и последното ми мнение в настоящата ти тема. 

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, XECUTIONER написа:

И той не знае. Джони / Цеци съвсем се оплеска, но това си е в реда на нещата.:D Да те кара да сменяш заварка с паста...нямам думи.

Специално за този охладител никога няма да изгладиш контактната му повърхност по-добре от самите австрийци и то с подръчни средства. Абсурд.

П.П. Някой те е подвел да си вземеш процесор от начално ниво B-e, вместо предишната генерация. Така е по форумите нашенски. Закрепи го на 4GHz и не се занимавай повече. 

П.П.П. Забелязал съм, че не се вслушваш особено в мненията, които са полезни от други твои теми, което не говори добре за теб. Следователно това е и последното ми мнение в настоящата ти тема. 

Успех!

преди 3 часа, ignorant написа:

Просто те закачам, ама горният клоун веднага се върза. :D Пълен смешник!:D

"П.П." Купи си кулера. Нареди стафа. Пробвай на заводските настройки клока, па ако бие екрани или дъни ядро, то снимай биоса и да видим дали ще може да си поиграем с волтажите и какво да се барне (ако някой се наеме да ти помогне). Последно писах гайд за 6700К, качен на Икстриим4, но си беше мъка да се прави задочно по скайпа доизпипването.

"П.П.П." "Следователно това е и последното ми мнение в настоящата ти тема. "- папагал, я бягай в темите за забавни снимки и клипове (май само там ти е мястото), че само спам и хейт в хардуера; то явно не си клоквал никога, ами и компютър май нямаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, XECUTIONER написа:

Успех!

Никой не ме е подвел. Търсих сравнително мощен процесор поддържащ 128гб РАМ.  Цена-качество получих добра изгодна оферта за i7-6800K с Asus X99-A II - двете заедно за 710лв.  Процесора с дъното е клокнато на 4,2 стабилно и му е запаметен профила, може и 4.3 предполагам , човека се е опитвал но не го е стабилизирал.

Ако му смена пастата отвътре ще мога ли да го овърклокнa повече като този му събрат с подменени вътрешности: 

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.