Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с една игра и тя е  league of legends. След като започна игра, минават 5-6 минути и Ping-а ми скача на 500ms и играта крашва и ме изхвърля. Свързах се с админи от играта и ми казаха какво да направя, защото съм имал забрана до някои сървъри и трябва да ми се смени ip-to. Свързах се с доставчика ми, той го смени и всичко се оправи, обаче след няколко дена ай-пи то ми се сменя само или доставчика ми го сменя, не мога да разбера.. и проблемите започват на ново :( Та въпросат ми е какво мога да направя, тъй като не са ме баннали от самата игра, защото ако си вляза от друго място с профила мога да играя спокойно. Някакви съвети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставчика ти нищо не сменя. Вероятно си с динамичен ип адрес, който при рестарт на оборудването се сменя с нов. Не знам какво са ти обяснили администраторите на играта или ти колко си ги разбрал, но при забрана до сървър нямаш достъп, а не се вдигат времезакъсненията до него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Доставчика ти нищо не сменя. Вероятно си с динамичен ип адрес, който при рестарт на оборудването се сменя с нов. Не знам какво са ти обяснили администраторите на играта или ти колко си ги разбрал, но при забрана до сървър нямаш достъп, а не се вдигат времезакъсненията до него.

Има вероятност да взима ип адрес, който е баннат от сървъра. И по-натам е ясно...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, techmaniac написа:

Има вероятност да взима ип адрес, който е баннат от сървъра. И по-натам е ясно...

При това положение ще му изпише, че не може да се свърже или че IP адреса е баннат, но няма както играе да му се вдига латенцията. 

Вероятни причини за проблема.

1. Проблем в интернет доставчика. Просто преноса му е с ограничен капацитет и като се закачат много "маймуни" на клона и интернет връзката се скапва.

2. Проблем при постващия. След определно време игра има вероятност компютъра да прегрява или да се включва процес в самата ОС, който го товари и от там да се наблюдават латенциите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай със временна смяна на IP - то на компютъра да видим как ще се държи с помощта на Windscribe ... повече инфо, тема:

И теми ... избери горе вдясно "навсякъде" отляво на полето за търсене, като първо кликнеш на него, след което въведи "windscribe" и търси. :) 

Или пък... windscribe site:kaldata.com - Google Search

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

При това положение ще му изпише, че не може да се свърже или че IP адреса е баннат, но няма както играе да му се вдига латенцията. 

Вероятни причини за проблема.

1. Проблем в интернет доставчика. Просто преноса му е с ограничен капацитет и като се закачат много "маймуни" на клона и интернет връзката се скапва.

2. Проблем при постващия. След определно време игра има вероятност компютъра да прегрява или да се включва процес в самата ОС, който го товари и от там да се наблюдават латенциите.

IMG_15122017_165350_0.png

Преди този проблем го нямах.. играх повече от една година спокойно и никога не ми е ставало така .. преди 1 месец стана. Писах на доставчика каза, че ми е сменил ай-пи адреса и всичко се оправи. Преди 2-3 дена се появи отново този проблем.. 

А админите от играта ме накарара да вляза в този сайт и ми казаха че адресът ми е в някакъв черен списък ? http://netalyzr.icsi.berkeley.edu/restore/id=36a470be-11387-72175e78-6f3b-4a31-b236/rd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай си компютъра. Имаш проблем в него. От играта са ти дали предположения от какво може да е проблема. Имам приятел, който играе LOL. При невъзможност за свързване не му излиза черен екран с подобен надпис. Играта ти крашва и причината е някъде при теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още малко информацийка да ви дам може да разберете проблема .. 

Tracert (2).txt

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Прегледай си компютъра. Имаш проблем в него. От играта са ти дали предположения от какво може да е проблема. Имам приятел, който играе LOL. При невъзможност за свързване не му излиза черен екран с подобен надпис. Играта ти крашва и причината е някъде при теб.

Какво точно да търся, като проблем в компютъра ми ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, armagedona12345 написа:

Още малко информацийка да ви дам може да разберете проблема .. 

Tracert (2).txt

Какво точно да търся, като проблем в компютъра ми ? 

Tracert не дава никаква информация за проблем. Просто е забранен ICMP простокола и дадения сървър не се пингва. Има и защитен firewall с цел да не се флуди.

Хубаво е да се провери, когато започне да ти лаги какви са темепратурите на машината ( това може да прочериш, чрез прорамите AIDA или Speccy) и съответно в Task Manager да видиш има ли процеси, който товарят Рам паметта, хард диска или процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Tracert не дава никаква информация за проблем. Просто е забранен ICMP простокола и дадения сървър не се пингва. Има и защитен firewall с цел да не се флуди.

Хубаво е да се провери, когато започне да ти лаги какви са темепратурите на машината ( това може да прочериш, чрез прорамите AIDA или Speccy) и съответно в Task Manager да видиш има ли процеси, който товарят Рам паметта, хард диска или процесора.

Когато съм в игра Рам паметта ми е на около  50-55 %, а процесора на  30 %. Обаче имам доста завишена температура на процесора. Дали може да е от температурата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, armagedona12345 написа:

А админите от играта

Кви са тия админи бе пич.Играта има "Riot Support", там пиши.

преди 9 минути, armagedona12345 написа:

Дали може да е от температурата ?

@Емил Костов във втория пост, ти е написал нещо.Прочети го пак.Иначе, няма да е лошо да дадеш снимка от програма, която показва температурата на CPU-то.

Иначе аз лично не вярвам, проблема да е в самия компютър.По-вероятно е нещо по Ос, или нета да му прави кириики.Като за начало, бих му препоръчал да си преинсталира уиндоуса.

А иначе тая работа от Riot Support да ти викат подобни работи, нещо имам чувството, че си си писал, ама с някой друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, The Negative One написа:

@Емил Костов във втория пост, ти е написал нещо.Прочети го пак.Иначе, няма да е лошо да дадеш снимка от програма, която показва температурата на CPU-то.

Иначе аз лично не вярвам, проблема да е в самия компютър.По-вероятно е нещо по Ос, или нета да му прави кириики.Като за начало, бих му препоръчал да си преинсталира уиндоуса.

А иначе тая работа от Riot Support да ти викат подобни работи, нещо имам чувството, че си си писал, ама с някой друг.

Ако процесора му прегрява вероятно се получава ефекта thorting. Да покаже температурите на системата като за начало, когато се появи проблема, а после ще видим.

Има вероятност проблема да е от прегряване както и от омазана ОС. със сигурност обаче не е от IP адреса на доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, The Negative One написа:

Писах точно на Riot Support ! 

преди 13 минути, Емил Костов написа:

Ако процесора му прегрява вероятно се получава ефекта thorting. Да покаже температурите на системата като за начало, когато се появи проблема, а после ще видим.

Има вероятност проблема да е от прегряване както и от омазана ОС. със сигурност обаче не е от IP адреса на доставчика.

Температурата е прекалено зле бих казал. И в момента ми изниква мисълта дали да не си купя утре термопаста.

ScreenShot_20171221190211.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в това, че  процесора прегрява. Спри да ползваш компютъра и го занеси да му се направи профилактика иначе ще го повредиш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Проблема е в това, че  процесора прегрява. Спри да ползваш компютъра и го занеси да му се направи профилактика иначе ще го повредиш.

Добре . Благодаря все пак ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/21/2017 в 19:21, Емил Костов написа:

Ами проблема не е в това, че процесора прегрява. Проблема е в самият интернет, защото пробвах машината на друг интернет и всичко си работеше ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.12.2017 г. в 2:20, armagedona12345 написа:

Ами проблема не е в това, че процесора прегрява. Проблема е в самият интернет, защото пробвах машината на друг интернет и всичко си работеше ! 

Интернет не товари процеора. Занеси машината в сервиз да и се направи необходимата профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е тъй, отнасяш в сервиз да ти го почистят и си сменяш доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, The Negative One написа:

Щом е тъй, отнасяш в сервиз да ти го почистят и си сменяш доставчика.

Тъпото е, че съм от село и има само един интернет доставчик.. до сега да съм го сменил иначе :д 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Емил Костов написа:

Интернет не товари процеора. Занеси машината в сервиз да и се направи необходимата профилактика.

Днес си закупих термопаста и температурата се смъкна значително. И смених програмата, която ми показва температурата, защото се разменяха стойностите доста от bios-a. 

ScreenShot_20171227172839.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, armagedona12345 написа:

Днес си закупих термопаста и температурата се смъкна значително. И смених програмата, която ми показва температурата, защото се разменяха стойностите доста от bios-a. 

ScreenShot_20171227172839.png

Ако това са температури в покой, а не в натоварено положение отново продължаваш да имаш същия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ако това са температури в покой, а не в натоварено положение отново продължаваш да имаш същия проблем.

Когато съм пуснал играта и съм в браузъра ми стоят така температурите. Не мисля, че в това е проблема играта да не ми върви. Имам и друг проблем с интернета . Доставчика ми сменя ай-пи адреса, обаче при мен не ми изписва да се е сменил и остава същият. Или рутера е издал багажа, или операционната система.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, armagedona12345 написа:

Когато съм пуснал играта и съм в браузъра ми стоят така температурите. Не мисля, че в това е проблема играта да не ми върви. Имам и друг проблем с интернета . Доставчика ми сменя ай-пи адреса, обаче при мен не ми изписва да се е сменил и остава същият. Или рутера е издал багажа, или операционната система.  

Доставчика ти нищо не сменя. Ако си със статичен ИП адрес той не се променя при рестарт, ресет или смяна на рутер. Ако си с динамичен се сменя всеки път при рестарт. Зависи обаче доставчика ти какъв пул от динамични ип адреси има. Понякога може да се налага да рестартираш доста, за да се смени. Проблема ти не е нито от доставчика, нито от ип адреса. Играта ти крашва поради друга причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Доставчика ти нищо не сменя. Ако си със статичен ИП адрес той не се променя при рестарт, ресет или смяна на рутер. Ако си с динамичен се сменя всеки път при рестарт. Зависи обаче доставчика ти какъв пул от динамични ип адреси има. Понякога може да се налага да рестартираш доста, за да се смени. Проблема ти не е нито от доставчика, нито от ип адреса. Играта ти крашва поради друга причина.

Ами не се променя при рестарт на рутера. Въпроса ми е, защо той ми казва че го е сменил ай-пи адреса ? този адрес, който виждат и другите IP Address: 31.13.197.20, а аз съм си със стария.. явно ще трябва да го занеса на ремонт колкото и да не ми се иска друг да го пипа . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, armagedona12345 написа:

Ами не се променя при рестарт на рутера. Въпроса ми е, защо той ми казва че го е сменил ай-пи адреса ? този адрес, който виждат и другите IP Address: 31.13.197.20, а аз съм си със стария.. явно ще трябва да го занеса на ремонт колкото и да не ми се иска друг да го пипа . 

Доставчика ти не може да променя ИП адреси до безкрайност. Стартирай сайта ping.eu и виж с какъв адрес си в момента. И проблема не ти е в ИП адреса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.