Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Икономична кола

Bogdan Kiryazov
 Сподели

Препоръчан отговор

дайте съвет за кола до 3500 лв. Важното е да е икономична (разход+поддръжка), да е надеждна, да не е много тромава. Да кажем, че ще минавам по 30-40 километра на ден.

засега се колебая между голф, опел, мазда, хонда, тойота, сузуки, съответните малолитражки

Редактирано от Bogdan Kiryazov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки иска, да му е икономично, да вози добре, и да е надеждна, но да не струва много. Тия качества на куп ги няма. Изобщо не бих ви препоръчал вагаджийките в тоя ценови клас. Толкова са убити повечето, че по ирония на съдбата всичките ми познати с такива автомобили реват от тях. Opel Astra G са корави. Toyota Corolla след 2000-та и Toyota Avensis 2-ро поколение са доста добри и здрави машини, но цената им е над вашия бюджет. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Soviet Soldier написа:

. Opel Astra G са корави. Toyota Corolla след 2000-та и Toyota Avensis 2-ро поколение са доста добри и здрави машини, но цената им е над вашия бюджет. 

Колегата по горе ги изброй ,съгласен съм за Opel Astra G моята е такава Astra G Комби варианта 2.0 XTL мотора 82 к.с много съм доволен от нея много нисък разход на гориво, евтина поддръжка.  Много корави коли също се отнася и за 1.7 isuzo моторът много здрав и много икономичен, служебната ми е с този мотор и съм ходил с нея до , ЧЕХИЯ , РУМЪНИЯ АВСТРИЯ И няма чупене няма разваляне като цяло няма да сгрешиш и toyota corolla и Avensis корави кули.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на Тойота ярис, Хонда сивик и Нисан микра. Какви са ви мненията за тях, ако имате/сте имали такива?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Bogdan Kiryazov написа:

Спрях се на Тойота ярис, Хонда сивик и Нисан микра. Какви са ви мненията за тях, ако имате/сте имали такива?

По голям ръжделник от Хондата е само някоя друга японска кола.Плюс, което са и с най-скъпи части.И друсат като каруци.Аз имах един сивик миналата година за продаване и трябваше да му сменя предното стъкло.Еми в цялата страна в нито една морга нямаха предно стъкло за тоя модел.В града на всякъде ми искаха 600 евра.Добре, че имам връзки и ми намериха чисто ново за 300.Динамо ново пак беше космическа цена,и втора употреба се наложи за 100 евро.Виж за тия пари да ли не можеш да спазариш едно Ауди А3 първа генерация на нафта или на газ.Техните карусерии са поцинковани.И ако не е имала някъде удар няма как да тръгне ръжда.Много части от Голф 4 пасват на това Ауди.Или поло те ръждясват, но поне частите им са между 2.50 и 5лв.Имаги бол по моргите и може да се ремонтира с чук,клещи и тел.Нали искаш ефтино.

Цитат

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Помисли си преди да си купиш кола, особено пък за градско в София, дали реално имаш нужда от нея. Защото като я купиш от там се почват веселите работи, ако разбира се искаш да караш кола или каруца(гробница). Защото малко са случаите наистина да ти трябва кола (Примерно работиш във военна рампа) и подобни крайно неудобни места за транспорт. Ако ти е само за да возиш пичетата по студентски със сигурност ще си по ефектен ако ги караш с такси и в крайна сметка ще ти излезе по евтино. Горе долу си сложи по 150-200 лева в джоба за разходи и гориво поне, всеки месец това, може и повече зависи какъв ти е късмета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Здравейте, бихте ли ми препоръчали икономична кола, предимно извън градско карам (минавам по 100 км) всеки ден, държа да е бензин, евтина за поддръжка, да има някаква возия и да е здрава що годе (бюджет до 8000  лв)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, verdji1111 написа:

Здравейте, бихте ли ми препоръчали икономична кола, предимно извън градско карам (минавам по 100 км) всеки ден, държа да е бензин, евтина за поддръжка, да има някаква возия и да е здрава що годе (бюджет до 8000  лв)

Fiat Bravo 2 1,4 атмо бензин 90кс. с ръчни скорости. Цените на частите не са раздути, данъка е нисък, а чисто конструктивно въпросният двигател е много прост и здрав, слагат го на разни баничарки и подобни работни магарета, при нормално поддръжка 500к пробег ги прави без проблем тоя двигател. Цената на обслужването, размер гуми, всичко е много евтино по този автомобил, ходовата част е проста, евтина за ремонт и здрава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, verdji1111 написа:

Можеш ли да ме ориентираш какъв двигател 🤗

Виж сега, аз исках икономична кола, масова, за да може всеки майстор да я ремонтира. Взех си Opel Astra 1,6 комби, 116к.с бензин 2007. Карам я вече повече от две години и съм много доволен от колата. Първоначално имах дребни ремонти и сега две години само сипвам и карам. Сега обаче като се замисля, може би трябваше да си взема същия Опел но с една идея по мощния двигател. Но там пък и данъка и икономията се променят. Ама хората са казали, кеф, цена няма.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще научите, че двигателите на колите не се казват

преди 10 часа, ntm7iv написа:

1,6 комби, 116к.с бензин

а си имат строго специфични имена, примерно за Мерцедес:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Mercedes-Benz_engines

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, JKirilov написа:

Кога ще научите, че двигателите на колите не се казват

а си имат строго специфични имена, примерно за Мерцедес:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Mercedes-Benz_engines

Тия абревиатури кой ги помни наизуст? Достатъчно е да се напише работен обем, конски сили и вид гориво за да стане ясно ,за кой от двигателите в дадения модел иде реч. Ето примерно аз по-горе съм писал 1,4 атмо 90кс. а от горния пост се разбира че иде реч за бензин. Това е повече от достатъчна информация да се разбере конкретно за кой двигател иде реч. Дори човек като влезе в сайт за автомобили втора ръка, като mobile.bg в обявите пише конски сили и работен обем, никъде няма абревиатури на двигателите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само дето аз не ходя в

преди 9 минути, Soviet Soldier написа:

сайт за автомобили втора ръка

а в чужди форуми, където тези номера не минават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.12.2017 г. в 11:00, Bogdan Kiryazov написа:

голф

Това, но е хубаво да видите и поло. С "една идея" е по-икономична. 

Успех!

на 29.12.2017 г. в 16:09, Bogdan Kiryazov написа:

Хонда сивик

Това от тук .... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Икономични са малолитражките, но те возия нямат. Другия вариянт е дизел или газ някое комби. А4 2.6 шест цилиндъра думкаш му газовата и си ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, JKirilov написа:
на 23.12.2017 г. в 11:00, Bogdan Kiryazov написа:

ще минавам по 30-40 километра на ден

Градско, селско, извънградско, смесено...?

За тези разстояния принципно ще му върши работа и най-евтиния електро-автомобил. 

Сещам се, че някъде из Франция ли бе има някакви прототипи който са на бунището, та може да купи някакъв от таб и след пипване на акумулаторните клетки и т.н. да си спретне читав еко чист автомобил и т.н. с определени никакви разходи по отношение на поддръжката в близките десет години и упс ... май тока поскъпна, но се съмнявам да е по-неизгодната енергия ... та воаля ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...