Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден! 11 клас съм имам влечение към колите, искам да попитам къде мога да го изучавам в Европа и после да имам гарантирана работа. Как се кандидатства, че не остана много време? Аз съм скаран с чуждите езици, но мога ли да изучавам тази специалност с езикова година. Портфолиото какво трябва да съдържа. Къде приемат със стипендии? Къде ще ми излезе най-евтино обучението? Благодаря Ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво по-точно разбираш под "транспортен дизайн"?

Колегата ми, с който работим (по-скоро като хоби) в областта на модифицирането (хардуерно и софтуерно) на скоростни кутии и дифиренциали за състезателни автомобили е завършил в Дания (VIA Universyty)  - "Инженеринг в моторните спортове", а аз имам завършен 2 годишен Pro Level курс по "Аеродинамика на наземни скоростни превозни средства" в Oxford Brookes (UK). Ако те интересува, мога да ти дам подробности за различните програми, но е много обширно - информацията в съответните сайтове е отлична! Като начало, обаче: Обучението се води на английски. За Oxford Brookes съм сигурен, че няма "езикова година". За VIA ще питам, но едва ли има подобна практика. При нас стипендии от университета се даваха само на малък брой студенти, от определени специалности (основно в сферата на изкуствата), по хиляди критерии и преценка на ръководството. При "нашите" специалности, повечето студенти бяха със стипендии от "партньорски" корпорации (VW, BMW, GM.......). Но, като цяло, поне в UK, доп доходи имаше прилично. Аз например бачках в едно тунинг студио (изработка на елементи от композитни материали) легално, и нелегално човърках лаптопите на малоумниците в квартала - плащане на ръка, средно 30 паунда за елементарна интервенция - абе за уикенд съм стигал до 150 на ръка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Дионисий написа:

Добър ден! 11 клас съм имам влечение към колите, искам да попитам къде мога да го изучавам в Европа и после да имам гарантирана работа. Как се кандидатства, че не остана много време? Аз съм скаран с чуждите езици, но мога ли да изучавам тази специалност с езикова година. Портфолиото какво трябва да съдържа. Къде приемат със стипендии? Къде ще ми излезе най-евтино обучението? Благодаря Ви предварително!

Като за начало вземи се сдобри с езиците!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Дионисий написа:

Аз съм скаран с чуждите езици

Задължително е както кава по-горе да се "сдобриш" с езиците. Малко си закъснял с това, но никога не е късно. Иска се малко повече дупце за целта. Но целта оправдава средствата.
Наблегни на английски и/или немски. И за да наваксаш пропуснатото време ще ти трябват наистина интензивни занимания (6-8 часа ежедневно)
Още повече искаш да навлезеш в сгера, пълна с терминология.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, street racer написа:

Какво по-точно разбираш под "транспортен дизайн"?

Колегата ми, с който работим (по-скоро като хоби) в областта на модифицирането (хардуерно и софтуерно) на скоростни кутии и дифиренциали за състезателни автомобили е завършил в Дания (VIA Universyty)  - "Инженеринг в моторните спортове", а аз имам завършен 2 годишен Pro Level курс по "Аеродинамика на наземни скоростни превозни средства" в Oxford Brookes (UK). Ако те интересува, мога да ти дам подробности за различните програми, но е много обширно - информацията в съответните сайтове е отлична! Като начало, обаче: Обучението се води на английски. За Oxford Brookes съм сигурен, че няма "езикова година". За VIA ще питам, но едва ли има подобна практика. При нас стипендии от университета се даваха само на малък брой студенти, от определени специалности (основно в сферата на изкуствата), по хиляди критерии и преценка на ръководството. При "нашите" специалности, повечето студенти бяха със стипендии от "партньорски" корпорации (VW, BMW, GM.......). Но, като цяло, поне в UK, доп доходи имаше прилично. Аз например бачках в едно тунинг студио (изработка на елементи от композитни материали) легално, и нелегално човърках лаптопите на малоумниците в квартала - плащане на ръка, средно 30 паунда за елементарна интервенция - абе за уикенд съм стигал до 150 на ръка

Значи става дума за екстериорен дизайн. Математика ще трябва ли? Портфолиото какво трябва да съдържа? Как да кандидатствам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Дионисий написа:

Значи става дума за екстериорен дизайн. Математика ще трябва ли? Портфолиото какво трябва да съдържа? Как да кандидатствам?

Аааа - да "изрисуваме" едно купе - за това ли говорим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, street racer написа:

Аааа - да "изрисуваме" едно купе - за това ли говорим?

Да, затова говоря. Знаеш ли някакви университети и подробности, ако ще и тука из източна европа да са няма проблем, че трябва да се стягам вече? Мерси предварително!

Редактирано от Дионисий
човещина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, ExaFlop написа:

Задължително е както кава по-горе да се "сдобриш" с езиците. Малко си закъснял с това, но никога не е късно. Иска се малко повече дупце за целта. Но целта оправдава средствата.
Наблегни на английски и/или немски. И за да наваксаш пропуснатото време ще ти трябват наистина интензивни занимания (6-8 часа ежедневно)
Още повече искаш да навлезеш в сгера, пълна с терминология.

Значи аз имам ниво Б1 по английски затова питах за езикова година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.12.2017 г. в 19:31, Емил Костов написа:

Като за начало вземи се сдобри с езиците!!

Значи аз имам ниво Б1 по английски затова питах за езикова година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...