Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден! 11 клас съм имам влечение към колите, искам да попитам къде мога да го изучавам в Европа и после да имам гарантирана работа. Как се кандидатства, че не остана много време? Аз съм скаран с чуждите езици, но мога ли да изучавам тази специалност с езикова година. Портфолиото какво трябва да съдържа. Къде приемат със стипендии? Къде ще ми излезе най-евтино обучението? Благодаря Ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво по-точно разбираш под "транспортен дизайн"?

Колегата ми, с който работим (по-скоро като хоби) в областта на модифицирането (хардуерно и софтуерно) на скоростни кутии и дифиренциали за състезателни автомобили е завършил в Дания (VIA Universyty)  - "Инженеринг в моторните спортове", а аз имам завършен 2 годишен Pro Level курс по "Аеродинамика на наземни скоростни превозни средства" в Oxford Brookes (UK). Ако те интересува, мога да ти дам подробности за различните програми, но е много обширно - информацията в съответните сайтове е отлична! Като начало, обаче: Обучението се води на английски. За Oxford Brookes съм сигурен, че няма "езикова година". За VIA ще питам, но едва ли има подобна практика. При нас стипендии от университета се даваха само на малък брой студенти, от определени специалности (основно в сферата на изкуствата), по хиляди критерии и преценка на ръководството. При "нашите" специалности, повечето студенти бяха със стипендии от "партньорски" корпорации (VW, BMW, GM.......). Но, като цяло, поне в UK, доп доходи имаше прилично. Аз например бачках в едно тунинг студио (изработка на елементи от композитни материали) легално, и нелегално човърках лаптопите на малоумниците в квартала - плащане на ръка, средно 30 паунда за елементарна интервенция - абе за уикенд съм стигал до 150 на ръка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Дионисий написа:

Добър ден! 11 клас съм имам влечение към колите, искам да попитам къде мога да го изучавам в Европа и после да имам гарантирана работа. Как се кандидатства, че не остана много време? Аз съм скаран с чуждите езици, но мога ли да изучавам тази специалност с езикова година. Портфолиото какво трябва да съдържа. Къде приемат със стипендии? Къде ще ми излезе най-евтино обучението? Благодаря Ви предварително!

Като за начало вземи се сдобри с езиците!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Дионисий написа:

Аз съм скаран с чуждите езици

Задължително е както кава по-горе да се "сдобриш" с езиците. Малко си закъснял с това, но никога не е късно. Иска се малко повече дупце за целта. Но целта оправдава средствата.
Наблегни на английски и/или немски. И за да наваксаш пропуснатото време ще ти трябват наистина интензивни занимания (6-8 часа ежедневно)
Още повече искаш да навлезеш в сгера, пълна с терминология.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, street racer написа:

Какво по-точно разбираш под "транспортен дизайн"?

Колегата ми, с който работим (по-скоро като хоби) в областта на модифицирането (хардуерно и софтуерно) на скоростни кутии и дифиренциали за състезателни автомобили е завършил в Дания (VIA Universyty)  - "Инженеринг в моторните спортове", а аз имам завършен 2 годишен Pro Level курс по "Аеродинамика на наземни скоростни превозни средства" в Oxford Brookes (UK). Ако те интересува, мога да ти дам подробности за различните програми, но е много обширно - информацията в съответните сайтове е отлична! Като начало, обаче: Обучението се води на английски. За Oxford Brookes съм сигурен, че няма "езикова година". За VIA ще питам, но едва ли има подобна практика. При нас стипендии от университета се даваха само на малък брой студенти, от определени специалности (основно в сферата на изкуствата), по хиляди критерии и преценка на ръководството. При "нашите" специалности, повечето студенти бяха със стипендии от "партньорски" корпорации (VW, BMW, GM.......). Но, като цяло, поне в UK, доп доходи имаше прилично. Аз например бачках в едно тунинг студио (изработка на елементи от композитни материали) легално, и нелегално човърках лаптопите на малоумниците в квартала - плащане на ръка, средно 30 паунда за елементарна интервенция - абе за уикенд съм стигал до 150 на ръка

Значи става дума за екстериорен дизайн. Математика ще трябва ли? Портфолиото какво трябва да съдържа? Как да кандидатствам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Дионисий написа:

Значи става дума за екстериорен дизайн. Математика ще трябва ли? Портфолиото какво трябва да съдържа? Как да кандидатствам?

Аааа - да "изрисуваме" едно купе - за това ли говорим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, street racer написа:

Аааа - да "изрисуваме" едно купе - за това ли говорим?

Да, затова говоря. Знаеш ли някакви университети и подробности, ако ще и тука из източна европа да са няма проблем, че трябва да се стягам вече? Мерси предварително!

Редактирано от Дионисий
човещина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, ExaFlop написа:

Задължително е както кава по-горе да се "сдобриш" с езиците. Малко си закъснял с това, но никога не е късно. Иска се малко повече дупце за целта. Но целта оправдава средствата.
Наблегни на английски и/или немски. И за да наваксаш пропуснатото време ще ти трябват наистина интензивни занимания (6-8 часа ежедневно)
Още повече искаш да навлезеш в сгера, пълна с терминология.

Значи аз имам ниво Б1 по английски затова питах за езикова година.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.12.2017 г. в 19:31, Емил Костов написа:

Като за начало вземи се сдобри с езиците!!

Значи аз имам ниво Б1 по английски затова питах за езикова година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата. Когато пуснах днес да играя dota2 играта ми крашна и проблема беше свързан с Vulkan, също така от известно време някой елементи в играта както и сянката на някой обекти (най-вече на героите) бяха като "пулсиращ" квадрат. Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. За жалост като вляза и дам ъпдейт чек не отчита , че съм с новите драйвери. 
      Да отбележа, че в играта ползвам Vulcan а не Dx11. След като актуализирах проблема с Vulcan не се появи до 3-4 пускане, но после ми го даде отново, плюс това в играта има значителна разлика (накъсва)

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден и за много години !!! Имам запитване относно Facebook което забелязвам от скоро се случва и мисля,че е странно,защото преди никога не съм получавал това От 1 2 седмици забелязвам когато цъкна на графата Настройки -> Сигурност и Влизане -> See Recent Emails From Facebook -> ми показва ето тези работи всяко е с различна дата и час (естествено,че няма да копирам целия текст с датата и часа и останалите)
      Email subject
      влезте във Facebook с едно щракване
      А когато вляза в пощата ми има писма с следното :
      we noticed you're having trouble logging into your account. if you need help, click the button below and we'll log you in. log in with one click why did you receive this email? there was an unsuccessful login attempt on your account.
      А сега въпроса ? Трябва ли да се притеснявам излишно да си набивам някъв филм,че някой се опитва да ми разбере паролата и да влезе в Facebook-a или просто това е някъв от поредните им бъгове ? Сигурен съм,че все ще има някой който да е получавал такива писма или ако не той някой техен роднина/приятел и т. н. и да знае нещо по въпроса ? Мерси за отделеното време и лек ден

• от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.