Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички и Честита Коледа !

Понеже отдавна работя по 1 проект, който ми струва не малко средства и време достигнах до 1-но ниво където не се чувствам достатъчно сигурен и затова се обръщам към по-компетентните от мен за съвет.

Става въпрос за нискочестотен усилвател клас А от серията Aleph 5 (90W , 4ohm) ,който осъществих, но на изхода получавам офсет 2 волта ,който струва ми се ,че е твърде голям и би довел до греене на намотките на говорителите към изхода.И тук е въпроса как да го регулирам.Идеята ми е ,че промяна на резистора със стойност 392 би могла да спомогне да се намали офсета?

Другият въпрос е ,че усилването което получавам на изхода е твърде малко и това си го обяснявам, че схемата има нужда от предусилвател, понеже онея диоди по 9.1v вероятно позволяват да се подаде размах на амплитудата от 9Vpp ,а аз му подавам доста по-малко, от стандартен звукоизточник(mp3 плеър) около 1 волт.

Прилагам малко снимки на изработката и схемата на стъпалото, при нужда ще приложа и схемата на захранването.

21104156_793538984161387_1998517314_o.jpg

21534399_800447753470510_295812407_o.jpg

21534599_800447786803840_1966795603_o.jpg

21557083_800447800137172_1560556823_o.jpg

21557270_800447833470502_1236883082_o.jpg

aleph-5.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 2 часа, piramid32 написа:

.Идеята ми е ,че промяна на резистора със стойност 392 би могла да спомогне да се намали офсета?

да, а точно как да процедираш е твое решение
аз бих го заменил с резистор 1000 ома и паралелно на него бих сложил много оборотен тример/потенциометър със стойност 1000 ома

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не трябваше да се захващаш точно с това, но така или иначе,вече си го свършил, така , че на телефона ще ти обяснявам, защото е дълго за писане. Не го включвай в мрежата.Щом на изхода ти е 2 волта правотокова съставяща, ще опукаш крайните транз истори. Трябва задължително да е под 100 МИЛИВОЛТА!!! И регулирането не става с този резистор който си посочил. Още повече както е написал Дръндю. Не се слага многооборотен  потенциометър, защото е ЖИЧЕН и веднага ще ти се появи самовъзбуждане, което е много опасно. Ако е такъв(жичен) то той трябва да е навит БИФИЛЯРНО, за да няма индуктивност!!! Със всичко ще ти помогна, но на скайпа и телефона, защото се налага много да пиша! Вярвам, ще ме извиниш. Поздрави и весело посрещане на Новата година пожелавам на цялото ти СЕМЕЙСТВО!! Накрая - Мога да ти кажа и браво, за положения труд по конструкцията, независимо, че имам много сериозни забележки! Всичко ще си дойде на място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, *LZ4JW* написа:

Щом на изхода ти е 2 волта правотокова съставяща, ще опукаш крайните транз истори. Трябва задължително да е под 100 МИЛИВОЛТА!!! И регулирането не става с този резистор който си посочил

Стефане, просто разсъждавам по схемата
горната част на схемата няма да я разглеждам... източник-генератор на ток
крайното стъпало е еквивалент на един транзистор, имам предвид трите свързани в паралел в долната част на схемата.
на гейта-управляващия извод, се подава напрежение от падът върху резистора който е посочил автора на темата
според мен...ъ-ъ-ъ...така си мисля де, че спокойно може да направи това което съм му казал, без да включва товар
след настройване режима, може да измери с уред , резултатното съпротивление и да го замени с постоянно
едва тогава може да включи товар
та очаквам от тебе разяснения, щото това виждам на тази схема...ъ-ъ-ъ...тъй де, къде ми е грешката в разсъжденията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се. Не е по- темата. Мога ли да попитам защо изработвате усилвател на звук - крайно стъпало с транзистори. За транзисторни усилвателни крайни стъпала съм учил, че изкривяванията им са над 10%.

За крайни стъпала на звукова мощност в интегрално изпълнение съм учил, че изкривяванията им не надхвърлят 0,1%.

Не твърдя, че съм бил добър ученик или отличен ученик в Техникум Попов в София от 1991 до 1994 год.

Например STK на Sanyo произведени до 1993 год. бяха много сполучливи.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, kalansuv написа:

Мога ли да попитам защо изработвате усилвател на звук - крайно стъпало с транзистори. За транзисторни усилвателни крайни стъпала съм учил, че изкривяванията им са над 10%.

това се отнася за транзистори управлявани с ток
в тази схема се ползват транзистори управлявани с напрежение имат сходна характеристика с електронните лампи
наричат се "полеви", защото както написах, се управляват с електрическо поле, а не с ток

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, *LZ4JW* написа:

Не трябваше да се захващаш точно с това, но така или иначе,вече си го свършил, така , че на телефона ще ти обяснявам, защото е дълго за писане. Не го включвай в мрежата.Щом на изхода ти е 2 волта правотокова съставяща, ще опукаш крайните транз истори. Трябва задължително да е под 100 МИЛИВОЛТА!!! И регулирането не става с този резистор който си посочил. Още повече както е написал Дръндю. Не се слага многооборотен  потенциометър, защото е ЖИЧЕН и веднага ще ти се появи самовъзбуждане, което е много опасно. Ако е такъв(жичен) то той трябва да е навит БИФИЛЯРНО, за да няма индуктивност!!! Със всичко ще ти помогна, но на скайпа и телефона, защото се налага много да пиша! Вярвам, ще ме извиниш. Поздрави и весело посрещане на Новата година пожелавам на цялото ти СЕМЕЙСТВО!! Накрая - Мога да ти кажа и браво, за положения труд по конструкцията, независимо, че имам много сериозни забележки! Всичко ще си дойде на място!

Чичо Стефане много се радвам ,че точно ти се включваш в темата ми ! Поздравявам те и аз и ти пожелавам весело изкарване на празниците на теб и цялото ти семейство пред коледната трапеза! 

Последният път когато се чухме ти ми помогна много и аз не съм го забравил, но после загубихме връзка, щастлив съм че пак се включваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, piramid32 написа:

Последният път когато се чухме ти ми помогна много и аз не съм го забравил

не знам какво ти е помогнал, но той е един от спецовете
тук в темите, в този раздел се дават съвети, но адекватни решения са само на лични съобщения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

не знам какво ти е помогнал, но той е един от спецовете
тук в темите, в този раздел се дават съвети, но адекватни решения са само на лични съобщения

Запознат съм с качествата му отдавна, защото го познавам, не случайно се зарадвах, че точно той се включва.Но стига офф-топик.Ако реши да ми даде съвет човека ще споделя после какво съм направил в темата и как съм решил проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, piramid32 написа:

извинявай че те питам, ама колкото и пъти да се вглеждам в схемата, това нещо имам чувството че ще нагрява много...ъ-ъ-ъ...тъй де, чушкопек
взел ли си мерки за допълнително охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

извинявай че те питам, ама колкото и пъти да се вглеждам в схемата, това нещо имам чувството че ще нагрява много...ъ-ъ-ъ...тъй де, чушкопек
взел ли си мерки за допълнително охлаждане?

Така е за съжаление малко мяза и на отоплителен уред.Тези усилватели за жалост имат ниско КПД и повечето от мощността отива в загуби топлина.Затова е и голямото греене.Но това не бива да те притеснява ,тъй като крайните транзистори държат темепература от 65 градуса на празен ход и работят нормално.Дори е по-добре да е натоварен повече усилвателя за да отива всичко в товара.А пък за активно охлаждане ,съм се замислял ,но то ще ми вкара допълнителен шум и затова сложих повече радиатори.Все пак има вариант ,но ще замисля и някаква автоматика, че да се включва само при напечена ситуация.

Ппц имаш право за нагряването ,което е по-скоро вредно за другите елементи в кутията, трансформатори, кондензатори и т.н.Но пък всичко съм го монтирал на една платформа която отстрани съм оставил междина а отдолу целия долен капак е на дупки ,горния също ще бъде така, което да позволява нормалната циркулация на топлината.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

хм, стана ми интересно с тоя чушкопек  и се разрових в нета
попаднах на това, схемата от поста на Живко 

http://marulla.com/pass-aleph-five-project/

а също така, видях решения с много транзистори свързани в паралел, еквивалент на много мощен транзистор
трябва да съм много запален фен на музиката, за да си направя такава печка
а и в нета видях, че твърденията ми, може би са верни, но не съм правил такова чудо и не мога да го твърдя със сигурност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, дръндю написа:

Стефане, просто разсъждавам по схемата
горната част на схемата няма да я разглеждам... източник-генератор на ток
крайното стъпало е еквивалент на един транзистор, имам предвид трите свързани в паралел в долната част на схемата.
на гейта-управляващия извод, се подава напрежение от падът върху резистора който е посочил автора на темата
според мен...ъ-ъ-ъ...така си мисля де, че спокойно може да направи това което съм му казал, без да включва товар
след настройване режима, може да измери с уред , резултатното съпротивление и да го замени с постоянно
едва тогава може да включи товар
та очаквам от тебе разяснения, щото това виждам на тази схема...ъ-ъ-ъ...тъй де, къде ми е грешката в разсъжденията?

За много години Дрънди! Ще се постарая да ти отговоря на всеки пост от долните твои.

"Стефане, просто разсъждавам по схемата" - Разбира се, че е така и то правилно разсъждаваш.

"крайното стъпало е еквивалент на един транзистор, имам предвид трите свързани в паралел в долната част на схемата. "- точно, защото не е необходимо да се прави един транзистор с мощност 2 киловата и да се охлажда с радиатор, голям като пернишка готварска печка.Паралелното включване на транзистори накрая и увеличаване на захранващото напрежение гарантират получаване на доста голяма мощност в този клас (А)

"на гейта-управляващия извод, се подава напрежение от падът върху резистора който е посочил автора на темата
според мен...ъ-ъ-ъ...така си мисля де, че спокойно може да направи това което съм му казал, без да включва товар"

Разглеждаш елемент от входния дефиренциален предусилвател. Тук се говореше по точно за правотоковата съставяща на изхода на стъпалото и питащият каза, че при него се е получило 2 волта. Това е много опасно за транзисторите(крайните) които за кратък период от време ще успеят да издържат понеже са монтирани на доста голяма площ за охлаждане. 

"та очаквам от тебе разяснения, щото това виждам на тази схема...ъ-ъ-ъ...тъй де, къде ми е грешката в разсъжденията"

Аз съм посочил като неправилно използването на жичен тример (или потенциометър) защото последният ще се яви като Индуктивност за средните и високите честоти след което следва самовъзбуждане, което от своя страна води до повреда на крайните транзистори. В случая не е опасно, защото те са 2 по 2 лева=4 лева. Но я си представи че са по 5-6 на рамо!

А ако транзисторите са от скъпите серии от по 20-30$? Отиват на кино за отрицателно време - 200$. Няма никаква монтирана предварително защита - ни температурна, ни от "късо". В сериозната аудииотехника никога не се ползват жични резистори или потенциометри. А ако ползваш, те трябва да са навити със съпротивителния си проводник "бифилярно" (или, противоположно)

Ето, това ми беше забележката и то приятелска към теб. Друго - няма.

Това е насочено към форумният "политически" коментатор  kalansuv

"Извинявам се. Не е по- темата. Мога ли да попитам защо изработвате усилвател на звук - крайно стъпало с транзистори. За транзисторни усилвателни крайни стъпала съм учил, че изкривяванията им са над 10%."

Пусни си нова тема ,а не така да питаш за нещо което си го учил и не си го разбрал.Като инженер човек, ти препоръчвам да понаглеждаш повече техникака а не политиката в която си гола вода ,и да се усъвършенстваш като специалист в твоята си област. Или са ти давали пари да завършиш висше само заради дипломата. Сега някой иска ли ти я в раздел политика?

"...в този раздел се дават съвети, но адекватни решения са само на лични съобщения"

Дрънди! Съгласи се, че предлагам само на лични и то си забелязал как - не чрез писане, а разговор по телефона или скайпа, за да си спестя писането на 4-5 страници. Аз не обичам много да пиша., макар ,че често го правя и тук заради някои, които не разбират от дума! И ти би постъпил по същия начин.

"а също така, видях решения с много транзистори свързани в паралел, еквивалент на много мощен транзистор
трябва да съм много запален фен на музиката, за да си направя такава печка
а и в нета видях, че твърденията ми, може би са верни, но не съм правил такова чудо и не мога да го твърдя със сигурност"

Аз това го написах вече по горе. Ти само го затвърждаваш за много мощния транзистор.

За да си правиш такива стъпала наистина трябва да си много запален и да отделяш от заплатата си за елементи. Пример:

Добър траф на тороид около 500 вата е около 250$ - говоря за скандинавска ръчна изработка. А ако са 2?

Добри транзистори от 20$ нагоре. А ако са по три на рамо=6 броя или 120$. А за другия канал? 240$

Електролити - от 10000 микрофарада нагоре. Аз ползвам по 15000 единият.По два на рамо=4 по 22$=80$. Много сериозните фирми  ползват от 68000 микрофарада нагоре. Само един струва между 65 до 70$

Що се касае за твърденията ти - да, верни са за много от написаното, но някои неща се оказва  като че ли ги чуваш за първи път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 33 минути, *LZ4JW* написа:

"Извинявам се. Не е по- темата. Мога ли да попитам защо изработвате усилвател на звук - крайно стъпало с транзистори. За транзисторни усилвателни крайни стъпала съм учил, че изкривяванията им са над 10%."

Пусни си нова тема ,а не така да питаш за нещо което си го учил и не си го разбрал.Като инженер човек, ти препоръчвам да понаглеждаш повече техникака а не политиката в която си гола вода ,и да се усъвършенстваш като специалист в твоята си област. Или са ти давали пари да завършиш висше само заради дипломата. Сега някой иска ли ти я в раздел политика?

аве, тва май не съм го писал аз :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, piramid32 написа:

Понеже отдавна работя по 1 проект, който ми струва не малко средства и време достигнах до 1-но ниво където не се чувствам достатъчно сигурен и затова се обръщам към по-компетентните от мен за съвет.

Понеже отдавна работя по 1 проект, който ми струва не малко средства и време достигнах до 1-но ниво където не се чувствам достатъчно сигурен

затова се обръщам към по-компетентните от мен за съвет.

Извинявам се.  Не е свързано с настоящата тема.

Не ми влиза в работата и задълженията това лично мое мнение.

Не съм компетентен да давам съвети. Както и нямам опит.

Участвал съм в производство на професионална озвучителна техника.

Там видях едни хора да я сглобяват техниката, а съвсем други хора да " Оживяват " произведената продукция  чрез Осцилоскопи и Сигнал - генератори.

Аз твърдя без да мога да го докажа, че не зная къде живее авторът на настоящата тема.

Предлагам, като безплатен мой личен съвет и лично мнение : Авторът на настоящата тема да се обърне към да го наречем специалист със съответната квалификация, правоспособност и умения. Например: Телевизионен техник, слаботоков техник или инженер или друго Компетентно и упълномощено лице.  Въвеждам таг: Частна практика. Предполагам, че няма да е безплатно за пусналият темата, но колко ще струва  - това аз не зная.

С Цел да се запознаят на място с въпросният уред и въпросното изпълнение. И пусналият темата ще си реши питането и улесни живота.

Съвсем друг е въпроса ако пусналият темата иска да се похвали.

Не разбирам, защо се пуска тема с питане и се чака повече от 24 часа за коментари и мнения.

А например не се потърси квалифициран и правоспособен специалист, като частна практика. Частната практика се заплаща.

Това беше моето мнение.  Извинявам се за острият език и грубият тон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 59 минути, дръндю написа:

аве, тва май не съм го писал аз :giggle1:

Не се отнася за теб. Редактирах малко темата за да е ясно на всички.

преди 9 минути, kalansuv написа:

Извинявам се.  Не е свързано с настоящата тема.

Не ми влиза в работата и задълженията това лично мое мнение.

Не съм компетентен да давам съвети. Както и нямам опит.

Участвал съм в производство на професионална озвучителна техника.

Там видях едни хора да я сглобяват техниката, а съвсем други хора да " Оживяват " произведената продукция  чрез Осцилоскопи и Сигнал - генератори.

Аз твърдя без да мога да го докажа, че не зная къде живее авторът на настоящата тема.

Предлагам, като безплатен мой личен съвет и лично мнение : Авторът на настоящата тема да се обърне към да го наречем специалист със съответната квалификация, правоспособност и умения. Например: Телевизионен техник, слаботоков техник или инженер или друго Компетентно и упълномощено лице.  Въвеждам таг: Частна практика. Предполагам, че няма да е безплатно за пусналият темата, но колко ще струва  - това аз не зная.

С Цел да се запознаят на място с въпросният уред и въпросното изпълнение. И пусналият темата ще си реши патането и улесни живота.

Съвсем друг е въпроса ако пусналият темата иска да се похвали.

Не разбирам, защо се пуска тема с питане и се чака повече от 24 часа за коментари и мнения.

А например не се потърси квалифициран и правоспособен специалист, като частна практика. Частната практика се заплаща.

Това беше моето мнение.  Извинявам се за острият език и грубият тон.

"Не съм компетентен да давам съвети. Както и нямам опит."

Щом не си компетентен и нямаш опит, няма смисъл да дращиш на хората в темите. Намери си други занимания. Това за теб е китайско писмо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, *LZ4JW* написа:

Щом не си компетентен и нямаш опит, няма смисъл да дращиш на хората в темите. Намери си други занимания. Това за теб е китайско писмо!

Извинявам се. Не е по- темата. Не е свързано с настоящата тема.

В коментар по- настоящата тема изразих учудване от търсенето на технически съвет посредством гадаене по- фотографски снимки на сглобено изделие до този момент около 24 часа. Един видял едно нещо на фотографската снимка  на сглобеното изделие и дава компетентни съвети, друг подобно на него за нещо друго.

Учудих се как за 24 часа от създаването на темата се надпреварват да гадаят по- фотографска снимка на готово изделие и се надпреварват в броя им да дават " Компетентни съвети".

Такова нещо прави впечатление. Не се среща такова нещо всеки ден.

Поради по- горе цитираните причини съвсем културно, спокойно и Добронамерено посъветвах автора на настоящата тема с коментар да се обърне към правоспособен, оторизиран, подходящ специалист и / или сервиз за такива услуги, като Частна практика.

Като отговор бях нападнат директно.

преди 43 минути, *LZ4JW* написа:

Такова нещо прави впечатление. Не се среща такова нещо всеки ден.

Извинявам се за острия език и грубите нападки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Денков!

Погледни какво пишеш!

"

В коментар по- настоящата тема изразих учудване от търсенето на технически съвет посредством гадаене по- фотографски снимки на сглобено изделие до този момент около 24 часа. Един видял едно нещо на фотографската снимка  на сглобеното изделие и дава компетентни съвети, друг подобно на него за нещо друго."

Как трябва да се разбира от всички останали? Сам казваш , че не е свързано с темата и веднага почваш да пишеш по нея! Това, че не си в ред го знаем, но не го показвай повече.След като нямаш компетенции да отговориш, няма защо да продължаваш да пишеш глупостите си.Сега се насочи към любимият си подфорум. Ти във всеки пост се извиняваш и пишеш като малоумник бре момче! Нямаш ли пари за лекар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, *LZ4JW* написа:

Денков!

Погледни какво пишеш!

"

В коментар по- настоящата тема изразих учудване от търсенето на технически съвет посредством гадаене по- фотографски снимки на сглобено изделие до този момент около 24 часа. Един видял едно нещо на фотографската снимка  на сглобеното изделие и дава компетентни съвети, друг подобно на него за нещо друго."

Как трябва да се разбира от всички останали? Сам казваш , че не е свързано с темата и веднага почваш да пишеш по нея! Това, че не си в ред го знаем, но не го показвай повече.След като нямаш компетенции да отговориш, няма защо да продължаваш да пишеш глупостите си.Сега се насочи към любимият си подфорум. Ти във всеки пост се извиняваш и пишеш като малоумник бре момче! Нямаш ли пари за лекар?

Да. Съгласен съм, че не са по- темата коментарите ми.

Всички коментари точно по- темата са свързани с гадаенето по- снимки на сглобен продукт от разстояние с цел даване на съвети от разстояние за работа с ток, електрическо напрежение подкрепено с твърдението имам такова електрическо напрежение и такъв електрически ток в тази точка придружено с вервайте ми.

За мнението си, че не се ремонтира уред под напрежение дистанционно от разстояние посредством гадаене по- публикувани фотографски снимки с цел даване на отдалечено мнение от неквалифицирани лица и неупълномощени лица и неправоспособни лица чрез фотографска снимки в форум.

Посещавал съм телевизионен сервиз, където квалифицирани, упълномощени и оторизирани лица директно работят с измервателни уреди и други уреди над примерно някой си ел. уред.

Заради двете ми цитирани лични мнения в настоящата тема получих този отговор. За цитираният най- долу отговор съм особено благодарен.

Това, че не си в ред го знаем, но не го показвай повече.  Нямаш ли пари за лекар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

хм, за пореден път се убеждавам, че в такива теми не трябва да пиша, аман от глупости:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 36 минути, kalansuv написа:

Да. Съгласен съм, че не е по- темата ми коментарите ми.

Всички коментари точно по- темата са свързани с гадаенето по- снимки на сглобен продукт от разстояние с цел даване на съвети от разстояние за работа с ток, електрическо напрежение подкрепено с твърдението имам такова електрическо напрежение и такъв електрически ток в тази точка придружено с вервайте ми.

За мнението си, че не се ремонтира уред под напрежение дистанционно от разстояние посредством гадаене по- побликувани фотографски снимки с цел даване на отдалечено мнение от неквалифицирани лица и неупълномощени лица и неправоспособни лица чрез фотографска снимки в форум.

Посещавал съм телевизионен сервиз, където квалифицирани, упълномощени и оторизирани лица директно работят с измервателни уреди и други уреди над примерно някой си ел. уред.

Заради двете ми цитирани лични мнения в настоящата тема получих този отговор. За цитираният най- долу отговор съм особено благодарен.

Пусни си една анкета с примерно заглавие " Аз малоумник ли съм" за да видиш какъв ще е резултата.  

Иначе в поста на колегата има електрическа схема на която ти казваш "снимка" .Това са две различни понятия при които ти не правиш разлика. А такъв като мен може да коментира и снимките които говорят сами по себе си кое как е направено. Но трябва да имаш и нужният опит за това. А не да ги гледаш като теле в железница.Сега излез на чист въздух, намери си приятелка и спри с чекижийството, щото още по зле ще се почувстваш през следващата година! Ако искаш преди това отвори и си прочети всичките постове с днешна дата. Ако наистина си добре - много ще се изненадаш какво си писал!

преди 16 минути, дръндю написа:

хм, за пореден път се убеждавам, че в такива теми не трябва да пиша, аман от глупости:no-no:

Напротив! Защо да не пишеш. От теб хората имат полза, колкото и да не ти се вярва! Глупости е когато на някого са дали възможност чрез интернет да си изказва мненията там, дето сам си признава, че не чува петлите! Той и BMV-то му го написа, но момчето не чете!

Негов пасаж от подобна днешна тема:

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение.  Признавам, си че за всеки модел уред цитиран в настоящата тема многократно съм проверявал в минало време за данните и параметрите му, както и че преди да пусна настоящата тема в Калдата форум също съм проверил за данни и параметри за всеки един цитиран уред и съм намерил предостатъчно от търсена и необходима информация, която е  достъпна в Интернет. Темата ми е излишна, защото мога да работя с търсачката Гугъл. И всъшност завличам останалите потребители на Калдата форум на моето ниско ниво и до моето падение, за което се извинявам. Признавам, си че нарочно лъжливо написах за уреди № 5 и уреди № 6, именно 7700 и 8800, който са модели техника под съвсем различни и доста по- дълги имена. Моля Ви простете ми. За останалите точки от настоящата тема - например от № 2 до последната №9 твърдя, без да мога да дам доказателства, че повечето от описаните модели устройства аз лично съм ги изхвърлил в кофата за смет, като ненужни, и като отпадъци и не съжалявам. Личното ми мнение, е че всеки гледа, познава, предпочита и избира моделите например на SONY пред  тези на Sanyo или тези на Sharp. Личното ми мнение, е че Сони е доста по- нависоко и по- напред във времето, и като качество, и като технологии, и като обем на произведената продукция, оборот и печалба.

Един потребител стой зад следните профили в Калдата форум, а именно:  kalansuv, bdenkov, pcbsd, proengineer, proexpert, turbox, чьст и др. Този потребител съм аз в моята личност и се срамувам от това, което правя - флууд или съм направил в миналото. Със сигурност съм пропуснал поне още няколко мой профили в Калдата форум от който съм отварял теми и писал коментари. Извинявам, се но в момента не мога да си спомня всичките мой профили свързани с Калдата форум."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на ‎26‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 15:09, *LZ4JW* написа:

В сериозната аудииотехника никога не се ползват жични резистори или потенциометри. А ако ползваш, те трябва да са навити със съпротивителния си проводник "бифилярно" (или, противоположно)

не си спомням да съм писал за жични тример/потенциометри
писах за  много оборотни
от 4 години не се занимавам с техника и се разрових в това което е останало
разглобих ги и всичките бяха графитни с линейна харктеристика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С промяна на този резистор няма да стане.Има проблем в схемата, понеже от подадено +35 волта, напрежението моментално пада на 6,4 волта, щом вържа стъпалото.През диода към маса захранващ генератора на ток би трябвало да има допустимо напрежение от порядъка на 8-9 волта спрямо маса понеже ценера не пропуска повече по стойност, но уви.Тока там е същия 6,4.Проверих всички елементи в тази връзка, както и останалите елементи за техническа грешка при свързването,но не открих пропуск.Все още разсъждавам по схемата.

Всичко това ми говори за някъде късо по схемата ,но за сега не мога да го намеря.

Редактирано от piramid32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е правил платката? Провери я за късо межд писти или преецвана/прекъсната писта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.