Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отдавна не съм пускал тема, но ето че дойде времето. Надявам се е в правилния раздел, ако не е моля админ/модератор да я премести.

Та значи днес реших да си сменя дъното (ASRock h81m vg4 R 2.0) с това (Gigabyte g1 sniper b5 Rev 1.0) Дъното съм го взел втора ръка естествено преди да платя го прегледах да няма нещо прецакано (надути кондензатори, прецакани пинове на сокета и такива) и нямаше нищо фрапиращо. Речено-сторено. Прехвърлих всичко от старата на новата дънна платка, но като искам да пусна компютъра не се включва :(. Никакъв сигнал към монитора нито към нищо. :( Проверих главния захранващ кабел (24 пиновия) и този на процесора (8 пинов)

На старото дъно беше с 4 Пина а на сегашното 8 пина. Има ли вероятност да е от това? Проверих дали не съм забравил да свържа кабелите от кутията (Power,reset switch и др), но не е от това. Ето характеристики на компютъра:

MB: Gigabyte g1 sniper b5 LGA 1150

CPU: I5 4460 3.2 GHz

RAM: 8GB DDR3 1600 MHz

GPU: Gigabyte Geforce Gtx 750 ti

PSU: Raidmax RX 500XT 500W

HDD: Toshiba 1 TB

Надявам се че дадох достатъчно информация за проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да са ти дали повредено дъно, такива колкото искаш, особено в пре**лник. Дай снимка на това, дето казваш, че трябва да е 8 пина, а ти си вързал 4 или каквото е там.

https://www.newegg.com/global/bg/Product/Product.aspx?Item=N82E16817152060

Това захранване има 8 пинов кабел за процесора
CPU 4+4 PIN     1

Сигурен ли си, че си вързал правилния кабел?

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да проверих всички кабели няколко пъти и всичко си е на мястото. Сложил съм 4+4 CPU PIN но нищо. Иначе дъното го взех от olx за 100 лв. Човека ми каза че му е нямало нищо.

Ето снимка незнам дали си вижда ама нямам по хубва камера

Редактирано от Marto_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в захранването на процесора( 4pin - 144w  8pin-288w твоя процесор - 85w) Сигурен ли си, че си включил правилно бутона за пускане? 

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай пиновете на дъното, които отговарят на старт бутона,  да ги "окъсиш" с нещо и дали ще запали така. Сигурен ли си, че си монтирал правилно процесора? Огледа ли сокета за криви пинове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от това. Първоначално и аз си мислех че съм го свързал неправилно но не е от това

току-що, Радослав Матев написа:

Пробвай пиновете на дъното, които отговарят на старт бутона,  да ги "окъсиш" с нещо и дали ще запали така. Сигурен ли си, че си монтирал правилно процесора? Огледа ли сокета за криви пинове?

Да огледах го още преди да платя нямаше криви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го в някой сервиз за диагностика най-добре, но остава варианта да са ти продали повредено дъно. Затова в такива случаи се иска преглед и тест на място - идва куриера във вас, отваряш пред него дъното, слагаш необходимите компоненти и тестваш. Оскъпява се с няколко лева пратката, но си сигурен, че няма да си вземеш боклук.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така забелязах че там където пише clr_cmos май трябва да има jumper а аз го нямам. Възможно ли е тва да прави проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, androns написа:

Пиновете гледа ли ги в упътването?

gb.jpg

Да свързани са точно така както е показано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в най-близкия сервиз и ако там не могат да го подкарат, пиеш студена вода и вече ще знаеш, без тест части да не вземаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не си запознат с материята и по-добре иди до някой сервиз, както те посъветваха. На cmos се слага джъмпер само за да минеш на "заводски настройки" в Биос-а (грубо казано). Принципно този "ъпгрейд" е безсмислен. Реално няма да видиш, чуеш или усетиш разлика в работата на компютъра. Ако можеш да върнеш дъното - най-добре! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последна проба може да направиш, като откачиш всички пинове и дадеш на късо само оградените в червено за 1 секунда.

Ако не тръгне:

Върни си нещата на старото дъно и ако всичко работи опитай се да върнеш "новото".

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а с какво да дам на късо? Да не взема да направя по голяма беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С отвертка.

Сигурен ли си че всичко е монтирано както трябва на дъното(CPU, RAM и т.н.)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и бутона за включване пак ги дава един вид "на късо", така че разлика особена няма. Дори и да ги объркаш, няма особено значение. Колко се набута с това "ново" дъно, ако не е тайна и каква беше идеята?

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, androns написа:

С отвертка.

Да всичко което монтиран го проверих дали е правилно преди да пристъпя кум следващата стъпка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, androns написа:

...е поне щеше да запали захранването...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега извадих кабела power switch но проблема е че жичките му са черни и не мога да разбера кое е + и -

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма значение, бутона за включване ги дава на късо!

Малко банален въпрос, не се смей!

Копчето на захранването включено ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, androns написа:

Това няма значение, бутона за включване ги дава на късо!

Малко банален въпрос, не се смей!

Копчето на захранването включено ли е?

Да включено е

Незнам освен да пробвам ресет на биос чрез джъмпера ама като го нямам. Дали ще стане този от старото дъно или да не рискувам?

Редактирано от Marto_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, androns написа:

Няма смисъл от clear cmos.

Старото дъно работи ли?

Да вчера работеше перфектно

А само да питам това, че като свържа мишката към някой от usb портовете на дъното и тя светне значи ли че е здраво 

Щото е сега пробвах старта ми мишка свързах я към някой от юсб портовете и светна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.