Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Климатика е този - http://gree-bulgaria.com/продукти/битова-климатизация/климатизация-на-директно-изпарение/моносплит/ -  Change  GWH09KF-K3DNA6G .Първия ми климатик е и казах на консултанта че ще се използва за отопление той посочи този че топлел повече.Сега когато температурите паднаха под нулата не успява да стопли повече от 22 градуса като е настроен за 24.Когато е на 22 топли до 21 после се спира и пада до 18 градуса преди пак да се включи.Има ли му нещо на климатика или просто не го бива ?
пп.помещението е  9 квадрата

Редактирано от Milkydead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигни му градусите повече, ако горе е 24 гр., естествено че долу ще е толкова по- малко, колкото навън е по- студено. Жалузите насочени ли са надолу? 

Пробвай как ще работи на най- бърз режим на вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво имаш предвид под горе и долу.Той сам отчита че е настроен за 24 и отчита температурата в стаята на 22 но не я вдига.Жалузите са надолу.И на 3-та степен на духане на вентилатора не стопя повече , не духа топло а по скоро неутрално поддържащо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега не съм срещал климатик, който да поддържа температурата, на която е настроен. Винаги се настройва на повече градуси, за да постигнеш желаната температура. Пробвай го на 27 примерно как ще се държи. Самият климатик е доста приличен, не е най-висок клас, но е висок среден клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с такова, само че 12, работи и при -20  околна.

9 квадрата на каква височина? По принцип инверторите се пускат да работят постоянно - те сами регулират. Аз примерно държа на 23, като ме няма свалям на 18. Ти не гледай какво пише, като ти е студено пусни повече.

Сложи дистанционното на по-студено място защото следят температурата чрез него. По-надолу и не срещу топлия въздух. 

Цитат

*Система i-Feel за следене на температурата в зоната, в която се намира дистанционното на климатика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че този модел не следи от дистанционното, но не съм сигурен.

Мда, и този модел следи, с текст не са го написали на сайта си , а само със символ.

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Milkydead написа:

не духа топло а по скоро неутрално поддържащо.

Вдигни градусите на 30, за вдигнеш мощността на климатика и сложи термометър на жалузите ,за да измериш изходната му температура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят климатик е HAIER купен през октомври . т.е. 5 месеца. 18 ка е и топлеше много добре. Преди няколко дни се разтече мазна течност и предполагам е масло.в режим на отопление насъроен на 26 не вдига повече от 15. Не беше така. И наблюдавам че не е толкова силен. Каква ли е причината? Чисти се всеки месец!

Купен е от Технополис 1300 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов , а твоя климатик бръмчи ли като се включи тая система за размразяване , моя издава бръмчащ звук за известно време , дразнещо е...Също почва да духа студено отначало като се включи след размразяването.Иначе бачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, kameliq kam4eto написа:

Моят климатик е HAIER купен през октомври . т.е. 5 месеца. 18 ка е и топлеше много добре. Преди няколко дни се разтече мазна течност и предполагам е масло.в режим на отопление насъроен на 26 не вдига повече от 15. Не беше така. И наблюдавам че не е толкова силен. Каква ли е причината? Чисти се всеки месец!

Купен е от Технополис 1300 лв.

Явно е развален обаждай се на технополис да го прегледат щом е в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.