Премини към съдържанието
dizela_99

Колко водустойчив е "водустойчевият" А5 2017?

Препоръчан отговор

Ще се радвам на съвет,относно какви претенции мога да предявя.Купувам месец май 2017 новия Samsung A5 2017,отивам на море ,на аквапарк,телефона си снима без проблем във вода ,притежава сертификат IP68.След известно време заливане по невнимание  с алкохол,заглъхна слушалката,но със софтуерен ъпдейт всичко е ок.Декември 2017 един ден батерията взе да пада със скоростта на светлината,хайде във В....КОМ и на сервиз,нова дънна платка и батерия.15 дена след сервиз отивам на басейн ,още при първото потапяне  телефона се  скапа взе да вибрира непрекъснато и да се рестартира.Оставих го ,"съживи се"изчаках да му изчезне индикатора за влага и реших да го използвам пак.Но водоустойчивостта изглежда  се беше изпарила.При камерата се виждаше конденз отвътре.Сега отказват ремонта с предтекст ,че  е корозирал и ремонта е  520лв ,въпреки гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се отвори телефона губи свойствата си на водоустойчивост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, The Owl написа:

Когато се отвори телефона губи свойствата си на водоустойчивост. 

Да,но той е отварян в сервиз и след като е така не трябваше ли да ме уведомят.След като губи това свойство ,защо да изплащам нещо,което не функционира по предназначение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dizela_99 написа:

което не функционира по предназначение?

Предназначението на телефона е да говориш,снимаш,сърфираш в нета.Но не и да ,,плуваш'' с него,ако си недоволен от сервиза обърни се към представители на Samsung.Вярно е,че нашите сервизи са калпави,/особено тези на тел.оператори/но толкова си могат и при тях винаги клиента е виновен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, dimi073 написа:

Предназначението на телефона е да говориш,снимаш,сърфираш в нета.Но не и да ,,плуваш'' с него,ако си недоволен от сервиза обърни се към представители на Samsung.Вярно е,че нашите сервизи са калпави,/особено тези на тел.оператори/но толкова си могат и при тях винаги клиента е виновен.

Сертификатът покрива потапяне до 1,5метра до 30мин.  във вода,ако се намокри с друг вид течност се измива с чиста вода.Сервиза е на Samsung.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в характеристиките пише IP68 това означава че трябва да работи под вода на съответна дълбочина. Питащият явно е запознат, но в сервиза не знаят че се ползва под вода. Рекламация и да си оправят нещата.

https://www.digital.bg/kakva-e-razlikata-mezhdu-ip-standartite-za-vodoustoychivost-article540825.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Филипов написа:

Ако в характеристиките пише IP68 това означава че трябва да работи под вода на съответна дълбочина. Питащият явно е запознат, но в сервиза не знаят че се ползва под вода. Рекламация и да си оправят нещата.

https://www.digital.bg/kakva-e-razlikata-mezhdu-ip-standartite-za-vodoustoychivost-article540825.html

Да,пише в характеристиката,по горе споменах ,че притежава въпросния сертификат.Все още не съм го взел от В.......м,как да процедирам,не ми се е случвало да ми откажат гаранция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблегни че си купил точно този за да го ползваш под вода. Да обърнат внимание на сервиза.

Вероятно защитата може и да е при чиста вода. Алкохолът, с който е залян, морската вода, както и хлорираната в басейна не са такива. Сам казваш че проблемите са се появили тогава. Съвет - вземи си едни фотокамерки в прозрачна кутия, не знам как се водят, но стават за под вода. Телефоните са за друго. Имат дупки за микрофони, слушалки и говорители за да може да се чуват. Неслучайно е само до 1,5 м а не примерно до 20.

И не отговаряй с "цитат", особено на цяло последно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти информация за сертификатите. Все пак не бих рискувал телефона да го тествам, още повече че е отварян.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип го водят водо- и прахо-устойчив, но такива повреди не се покриват от гаранциите - в смисъл, че си е на твоя отговорност. Прочети си пак гаранционните условия, при проблеми се обърни към КЗП.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност заливането с алкохол не беше съществен проблем,защото го отремонтираха със съфтоуерен ъпдейт без каквито и да е увъртания.Споменах ,че още при закупуване е използван в басейн без да се появят впоследствие проблеми.Проблема е сега,че след отваряне изглежда не бива да се мокри,но аз не съм уведомен и не съм длъжен да го знам.Телефона е купен именно заради тази му "екстра" .Това,че има отворчета ,все пак трябва да са защитени,все пак става въпрос за ВОДОУСТОЙЧИВ телефон.Става ми ясно,че след отваряне не е вече водоустойчив и тъй като съм го взел за такъв,удобно забравят да го споменат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, dizela_99 написа:

Всъщност заливането с алкохол не беше съществен проблем,защото го отремонтираха със съфтоуерен ъпдейт без каквито и да е увъртания.Споменах ,че още при закупуване е използван в басейн без да се появят впоследствие проблеми.Проблема е сега,че след отваряне изглежда не бива да се мокри,но аз не съм уведомен и не съм длъжен да го знам.Телефона е купен именно заради тази му "екстра" .Това,че има отворчета ,все пак трябва да са защитени,все пак става въпрос за ВОДОУСТОЙЧИВ телефон.Става ми ясно,че след отваряне не е вече водоустойчив и тъй като съм го взел за такъв,удобно забравят да го споменат.

Не трябва след отварянето да му се губят свойствата. Просто тук може да не ти го сглобят както трябва. Причините няма да ги изброявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това мисля и аз ,че след последния ремонт не е сглобен правилно и не искат да признаят грешката,защото трябва да ми подменят апарата с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Видя ли какво съм написал?

https://www.kzp.bg/podavane-na-zhalba

преди 1 минута, dizela_99 написа:

Ето това мисля и аз ,че след последния ремонт не е сглобен правилно и не искат да признаят грешката,защото трябва да ми подменят апарата с нов.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам неща, които са удароустойчиви, водоустойчиви, но не и идиотоустойчиви.
Но принципно си прав, ако пише - трябва да държи. Най-вероятно в сервиза не са подменили уплътненията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих потопил телефон за 600 лв във вода, пък нека има какви ли не сертификати.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.