Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тъй като пак започна поредицата "В търсене на Хитлер",  а обичам загадките,  ви моля да ми помогнете с някои неща.

Сигурно ли е, че тази сграда е била ядрен реактор? Не  ми прилича на такава,  атомните реактори изглеждат различно. Някой, който разбира от архитектура, може ли да ми каже каква според него е тази странна сграда и за какво би могла да се използва? Блъскам си главата и просто не ми идва наум каква може да е била тази сграда........... Няма нито таван, нито прозорци, нито дограма, нито панти за врати, нищо............... Дупките са странни. Атомните реактори не са чак толкова големи и не изглеждат чак така.

https://www.iter.org/img/resize-900-90/www/content/com/Lists/Stories/Attachments/930/huemul.jpg

Не можах да прочета добре името на един немски град - Хоеншпиген или Хоенлишен, но нищо не открих на картата. Може ли информация за този град?

Предварително ви благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядрена централа...... Huemul island nuclear project се води доколкото имам информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така го казаха, обаче там голяма част от сградите са разрушени, тази изобщо изглежда недовършена, а я мислят за реактор. Какво може да е?

Чела съм за нацистката ядрена програма. Тя е цялата сбъркана, тази сграда изобщо не става за реактор. А и е малоумно точно до вила "Иналко" да построят централа, нали не са владеели атома тогава............. Абсурд изобщо Аржентина да е имала ядрен проект. САЩ не биха го позволили. Не и тогава.

Мястото дали не е било по - скоро химическа или биологическа лаборатория? Четох, че тежката вода не се използва само за ядрено оръжие. Възможно ли е мястото да е имало друго предназначение?

Ей тая дупка в стената не ми дава мира, не знам какво би причинило такова нещо.

08ArgNC28.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Както разбирам това е провалил се проект - не точно за атомна централа.

https://www.youtube.com/watch?v=zEqEsuAhsMs

Има цял филм, ма не е на английски.

Редактирано от sound (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но така го изкараха във "В търсене на Хитлер", че е било ядрен проект  и една от сградите е била реактор. Даже радиация измериха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е може, може - аз и не съм чувал преди за тази история. Ти се интересуваш от едни такива неща Ани - преди време пак беше питала за някакви незнайни истории от забутаните дебри на ВСВ. Бе гледам хубаво очо вадиш - хвани на прицел някой юнак, поживей из природата на явленията. ВСВ е скапана тема, не че те критикувам, ма за какво ти е да ровиш там - смърт, мизерия, идиоти, насилие, какво толкова интересно намираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, sound написа:

Е може, може - аз и не съм чувал преди за тази история. Ти се интересуваш от едни такива неща Ани - преди време пак беше питала за някакви незнайни истории от забутаните дебри на ВСВ. Бе гледам хубаво очо вадиш - хвани на прицел някой юнак, поживей из природата на явленията. ВСВ е скапана тема, не че те критикувам, ма за какво ти е да ровиш там - смърт, мизерия, идиоти, насилие, какво толкова интересно намираш.

Ами, оказва се, че сме излъгани за истинските събития от края на Втората световна война, а аз обичам историята и истината, както и загадките,  обичам да си блъскам главата над загадките. Освен това истината е и донякъде лично важна за мен.

преди 8 часа, ined написа:

Знам за мисията "Алсос" неуспешна е. интересувам се от ядрено оръжие и ядрени технологии. Чела съм проекта "Манхатън". Американците са успели да направят две бомби и реактор, защото са работели в спокойна обстановка и не са бързали. А и са имали по - голямо въображение от германците. Вторите така са били притискани да бързат, че резултата е тази излагация. този реактор не може да работи.

Пак обаче не разбирам какво точно е станало в Нахуел Хуапи. Не може да е ядрен обекта, нещо друго е. Но какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Anne написа:

а аз обичам историята и истината,

истината в историята няма да я намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми намери видеото от този кадър? Предварително Ви благодаря за помощта.

7WIvKr0h.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anne написа:

Някой може ли да ми намери видеото от този кадър? Предварително Ви благодаря за помощта.

7WIvKr0h.jpg

Според мен в този сайт:  https://www.xnetbg.net/   ще имаш по-голям шанс да получиш отговори на въпросите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.