Премини към съдържанието
Ovitech

Въпрос отностно закупено МПС и последвало ПТП

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да помоля за малко информативно съдействие отностно една рядка, но и доста неприятна ситуация в която изпаднах. Случаят е следния...

Миналата година, декември месец си харесах един Ford Focus 2012 модел продаван втора употреба от юридическо лице. На 20 Декември преведох съответната сума, като ми бе издадена фактура и касов бон, но не минахме през нотариус същият ден тъй като се появи неотложна работа и го оставихме за 22 Декември, до тук добре. На 21 Декември обаче трето лице познат на собственика причинява ПТП именно с този автомобил при което отнема предимството на тежка самоходна машина в резултат на което дясната носеща греда на автомобила бива прибрана така да го нарека чак до скоростния лост, при проверка на документите от служители на КАТ-Пловдив се оказва, че шофиралият автомобила бил и с изтекла книжка при което свалят номерата и спират автомобила от движение за 6 месеца.

Към настоящият момент считано от 27-ми декември или друга дата през късния декември знам че отмениха, свалянето на номера поради изтекла книжка, а колата все още не е прехвърлена през нотариус тъй като собственика й отлага или не си вдига телефона, като в същото време отказва и да върне заплатената сума за автомобила за който така или иначе съм намерил ново купе и всички останали части които ще трябва да се подменят.

Въпроса ми към Вас по запознатите е сега след като отпадна наредбата за свалянето на регистрационните номера при изтекла книжка и съответното и псотавяне буквално на трупчета за 6 месеца, при смяна на собствеността която в моя случай и по съдебен ред ще се случи, дали ще мога да регистрирам автомобила или задължително ще трябва да чакам да изтекът тези 6 месеца принудително спиране от движение които са наложили от КАТ-Пловдив?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кой пил пил кой ял ял 

паричките се дават пред нотариус.

не един  ден преди това не един ден след това не тая година не другата.

предишния собственик докарва колата при нотариуса с документите

нотариуса оправя документите и плащаш

а не да броиш кинти  в тъмни улички на ръка и утре ще ходиме  или вдруги ден.

в тоя случай и  в насипно състояние може да ти я даде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Консултирай се с адвокат, доколкото знам когато продажбата е с фактура не е нужно да се минава през нотариус, освен това тече срок за пререгистрация в КАТ

Редактирано от hayduk22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително се минава през нотариус. Все пак като имаш фактура и си превел парите имаш доказателство за плащането така че поне с парите няма да изгориш. Взимай си ги обратно - не знам за какво се напъваш да сменяш цялото купе и всички останали упражнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая ти си предплатил нещо, което не си получил. Както казва и @Филипов вземай си парите и не се набутвай с разходи за ремонт.
Нараво си подавай в съда иск за възстановяване на парите - платил, но не получил предмета. Другите гимнастики с КААТ-мат не те интересуват. Де юре ти не си собственик на това возило.
Лошото е, че най-вероятно парите ще ги получаваш на час по лъжичка 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой от вас ли не разбра, че питащия е приятел на пострадалия. Катастрофиралия иска да вземе кашона обратно за вторични, но КАТ не му разрешават. Затова обявява, че колата е в продан и уж я продава на неговия приятел, който е броил пари. Това е "смекчаващи вината обстоятелства" за пред обществото, за да се защитят правата му над МПС-то. Единствената точка тук е дали новия закон от 27 Декември не е влязъл в сила и да е в полза за пострадалия с леката кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Mlechko написа:

Никой от вас ли не разбра, че питащия е приятел на пострадалия. Катастрофиралия иска да вземе кашона обратно за вторични, но КАТ не му разрешават. Затова обявява, че колата е в продан и уж я продава на неговия приятел, който е броил пари. Това е "смекчаващи вината обстоятелства" за пред обществото, за да се защитят правата му над МПС-то. Единствената точка тук е дали новия закон от 27 Декември не е влязъл в сила и да е в полза за пострадалия с леката кола.

Вие сигурно сте режисьор по професия, как изобщо стигнахте до подобни изводи никаква идея. Познавам единствено продавача, а този който ми помля бъдещата кола дори не му знам фамилното име. :D

Редактирано от Ovitech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, това което ви се е случило е в твой ощърб. Следва да си вземеш парите обратно - и без това не си я блъснал ти, а продавача! След като той кара колата, значи се има за неин собственик. Щом колата е в негово владение и той е прекия виновник за щетата, следва да ти предаде парите, които са броени за прехвърлянето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,,Обулиса те,,  много яко.В случея е задължително минаването през нотариос.Аз лично не бих се занимавал с тая талига да я ,,вдигам от пепелта,, Според мен има още доста неизяснени неща по случея, и всичко е възможно да е предварително добре планувано и са чакали да ,,обуят,, някой.Задай си първо въпроса.Кой луд със истински намерения да си продава колата,и почти я е продал ще я даде на филанкешията без книжка да кръстосва улиците???Не съм юрист, но като знам каква е системата в България ни кола ще видиш ни пари.Дано да не съм прав.

Редактирано от franchesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Martin Leonidov
      Здравейте колеги шофьори/ки.
      Съжалявам за глупавия въпрос, който ще задам предварително.
      Та въпроса е :  възможно ли е при побутване, допиране или както искате го наречете на 2 леки коли на паркинг със скорост от 2-3 км/ч , при сблъсък на задна броня с предна броня по средата в номера на отзад стоящата кола, задната кола да има щети : крив ляв калник , леко откачена броня от дясната страна , криви рога и да се получи фуга на капака с десен калник от 6мм. ? 
      ТОВА НЕ Е МАЙТАП !
      ... Моля за сериозни отговори ако е възможно ! Темата е сериозна, колегата ми иска да му купя нова кола.
    • от Stole P
      Здравейте,
      В момента съм в следващо положение:
      - Подавам документи до Лев-Инс за щета
      - По договор, те трябва да имат становище по щетата до 15 работни дни
      - След като са изминали 15 работни дни (в момента са 20) и все още нямат становище, какво мога да напрая?
      Към кого може да се обърна? (юрист, съд...)
      Благодаря ви.
    • от Blyatman
      Здравейте, преди 3 дни си купих автомобил с регистрационни номера СО, които трябва да се сменят с такива СВ, само че до сега не съм минавал тази процедура и ми трябва насока. Според това което прочетох в сайта на МВР трябва да предоставя: лична карта, договор за покупко-продажба с едно ксерокопие, документ за техническа изправност, полицата от гражданската отговорност и документ за платен данък. Всичките посочени неща ги имам, но не знам каква е процедурата. Първо трябва да мина с документите за смяна, след това на каса, за да платя и след това да ходя да чакам новите документи и номера, и чак тогава да мина през канала или е в друг ред? Къде мога да паркирам колата докато чакам документите? Аз съм си шматка по принцип и целият този процес ме обърква много, а тези недружелюбни държавни служители не са от голяма помощ. Ако някой минал през това наскоро може да ми каже дали изпускам нещо от документите и в какъв ред трябва да станат нещата ще съм ви благодарен 
    • от George Dinev
      Здравейте! Записах се на шофьорски курсове при инструктор , който ги води на лек автомобил - голф и на джип. Въпросът ми е : На какво е по-удобно и добре да изкарам курсовете според вас? Благодаря Ви : )
    • от Milen Nenov
      Може ли който разбира да направи apk за 
      Аз те виждам КАТ...?
      Ще бъде интересно и полезно.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.