Премини към съдържанието
Vanhai Bulgaria

Овърклок на вграден процесор в лаптоп

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Имам лаптоп HP 655 с двуядрен процесор AMD E2-1800 1.7 GHz и видео карта Radeon HD 7340. Поръчал съм си 2 плочки рам памет DDR3L 4GB 1333MHz 1.35v (Общо 8GB). Операционната система в момента е Windows 10 Pro N 32bit, но като пристигне рамта, ще е Windows 10 Pro 64bit.
Въпроса ми е следния… Процесора ми е слаб и желая да го овърклокна в рамките на нормалното. Имам в предвид овърклок, който не би застрашил процесора от изгаряне, понеже е запоен за дъното и това би означавало - ново дъно. Оптимален овърклок, който няма да изгори процесора и в същото време да е значителен. Същото бих желал и за видео картата, ако е възможно. Не ме притеснява охлаждането.
Та накратко искам някой специалист или човек много навътре в нещата, да ми обясни как да извърша този овърклок стъпка по стъпка и до каква степен да кача MGz. :)
Благодаря предварително.

Редактирано от Vanhai Bulgaria (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охлаждането на лаптопа ти е мизерно и без клок  а  и във биоса на лаптопа няма  подобни екстри.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква полза няма от овърклок !

Дори препоръчвам 5 % андър клок !

Процесора ще е термално по стабилен !

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно охлаждането трябва да те притеснява, а не че ще се случи нещо на процесора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този процесор, който е по-слаб от среден клас съвременен телефон, никакъв шанс да го забързаш, също така няма и как да го клокнеш на лаптопа. По-добре помисли за закупуване на по-мощна машина, дори и втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво с програма? Да ти направи лаптопа 8 ядрен/4 ГХЗ? Няма как да стане с този калкулатор. Дори и по някакъв фантастичен начин да успееш да вдигнеш процесора с 100-200 мхз, от този 2 ядрен процесор с 1 мб кеш и 18 вата мощност не очаквай нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Gregory House написа:

Никаква полза няма от овърклок !

Дори препоръчвам 5 % андър клок !

Процесора ще е термално по стабилен !

Просто си уникален, радвам ти се! 

пп Капитанчето изгони стойностните момчета, като "мислеше", че "няма незаменими" и в какво се превърна този раздел?! 

images?q=tbn:ANd9GcS56pH-eLiygSJB5x5jP1T

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Vanhai Bulgaria написа:

Благодаря предварително.

Каква е целта на занятието ? За какво ти трябва да клокваш ?

Ако е за игра картата вярвам може, процесора по-трудно. Но дори и да приемем, че ги клокнеш, няма да може да се охлажда са ти написали. Трябва охлаждаща подложка, и то добра вероятно, без да имам представа колко грее този процесор или карта.

Така че моят съвет е да пробваш само с картата. Това ако е за в игра. Като преди това дадеш ориентировъчни температури под натоварване за хората тук да видят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2448055/overclock-amd-processor.html

https://code.google.com/archive/p/brazostweaker/wikis/UserguideBrazosTweaker.wiki

Това е от първи резултат с Google

Гледай и това:

Но после да не пускаш тема "лаптопа спря да работи"?

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа почти не загрява при работа цял ден (слушане на музика, гледане на филми, браузване и т.н.), защото съм настроил вентилатора да не спира. Със сигурност няма да го ползвам за игри, защото нямам време за такива занимания. Трябва ми просто малко повече бързодействие от страна на процесора. Клипа по-горе го гледах преди да пусна темата, дори четох във форум, че със същата програма и процесор някакъв си беше овърклокнал до 1.9 GHz.
Интересува ме, дали наистина е възможно с тази програма, това реално ли ще бъде или просто, ще показва по-големи цифри… И до колко MHz, ще е допустимо, имайки предвид че процесора е 18W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре го разкарай тоя калкулатор и си вземи нещо реновирано от фирма с 6/12месеца гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета и момчета, по-малко от 50% от коментарите са свързани с въпросите, които съм задал.
Има една поговорка - „Ако няма какво да кажеш, не казвай нищо“. Ако не можете или нямате желание да ми помогнете, поне не пишете безсмислени коментари…
Лаптопа има сантиментална стойност, и вариант като закупуване на нов, има само ако лаптопа изгори, бъде откраднат или не можеше повече да ми върши работата за която го ползвам.
Пробвах с програмата BrazosTweaker V1.0.7, гледах от този видеоклип. Вдигнах процесора на 3.4GHz… Няма никакви показатели реално да работи на тези GHz, лаптопа не загрява повече, в BIOS не показва нищо различно от 1.7GHz, както и в „Диспечер на задачите“ или в „Свойства“ на „Моят компютър“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Vanhai Bulgaria написа:

Момичета и момчета, по-малко от 50% от коментарите са свързани с въпросите, които съм задал.
Има една поговорка - „Ако няма какво да кажеш, не казвай нищо“. Ако не можете или нямате желание да ми помогнете, поне не пишете безсмислени коментари…
Лаптопа има сантиментална стойност, и вариант като закупуване на нов, има само ако лаптопа изгори, бъде откраднат или не можеше повече да ми върши работата за която го ползвам.
Пробвах с програмата BrazosTweaker V1.0.7, гледах от този видеоклип. Вдигнах процесора на 3.4GHz… Няма никакви показатели реално да работи на тези GHz, лаптопа не загрява повече, в BIOS не показва нищо различно от 1.7GHz, както и в „Диспечер на задачите“ или в „Свойства“ на „Моят компютър“.

Kakто се вижда- сериозни "момичета и момчета" не пишат в темата. Защо ли?

Колкото до производителността на проца- има доста инструменти за тест. Като си играех да клоквам преди години "новата" си машина, използвах SuperPi да смята на 1М. На стокова честота беше над 10", а на максимален постигнат клок от 4.7ГХз- малко под 8". Като резултати- слаби, но на повече от 4.7 не изгряваше, даже и на тази честота дънеше ядро при Prime95, та и не съм го държал на толкова, освен за тестове и бенчове; както и да е- все пак е показателно. Просто пусни да смята на 1М, виж резултата; после си играй там с разни измислици и пак пусни да смята и виж дали пада резултатът/ повишава скоростта. Ето пресен резултат на лаптопче с 1.7ГХз процесорче:

SuperPialmMDDHYdx3Pg7s6MLvS1517768744.jp

Ето и шот от лаптопче на 3.1ГХз:

Pi-31GHzUycE555Nav9AHxVVnJix1517771562.j

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.