Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам няколко въпроса относно копането на крипто валути. Четох много теми и се обърках още повече, затова питам вас. За начало имам около 2000 лева, знам че е малко за копачка, но това е за начало. Искам да попитам, как точно се копат тези валути, и коя е най-добрата валута за копане? Как става цялата схема? Имам помещение. Пускам машината, и след това доколкото разбрах влизам в програма, някъде се регистрирам ли за д анаправя портфейл? Крипто валутите ми идват в портфейла и примерно са 200 долара, тези 200 долара, мога да ги обърна в бг лева, когато валутата е по-добра, може и по-рано, когато аз реша? Но при всички положения, тези 200 долара са в моята сметка и си седят там. Свързах се с един човек, който продава копачка за 1900 лева, каза че изкарва горе-долу по 200-300 долара на месец, зависи, понякога и по-малко. Като цяло искам някой да ме вкара в нещата, защото искам да направя нещо подобно, да изкарвам пари отделно от работата, мисля че този вариант е супер. С някой може ли да се консултирам, някой да ми помогне за избор на видео карти, процесор и тнт, да ми пусне програмата, да ми обесни нещата подробно? Естествено срещу заплащане :). Не искам да тегля програми, да сглобявам копачка и да правя каквото и да било или да експериментирам, защото не разбирам и ще оплескам нещата. Като цяло търся някой с когото мога да се консултирам и да ми помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не купувай употребявани части за копане, лопатата вече се е изтъпила;)

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, confusion написа:

Здравейте, имам няколко въпроса относно копането на крипто валути. Четох много теми и се обърках още повече, затова питам вас. За начало имам около 2000 лева, знам че е малко за копачка, но това е за начало. Искам да попитам, как точно се копат тези валути, и коя е най-добрата валута за копане? Как става цялата схема? Имам помещение. Пускам машината, и след това доколкото разбрах влизам в програма, някъде се регистрирам ли за д анаправя портфейл? Крипто валутите ми идват в портфейла и примерно са 200 долара, тези 200 долара, мога да ги обърна в бг лева, когато валутата е по-добра, може и по-рано, когато аз реша? Но при всички положения, тези 200 долара са в моята сметка и си седят там. Свързах се с един човек, който продава копачка за 1900 лева, каза че изкарва горе-долу по 200-300 долара на месец, зависи, понякога и по-малко. Като цяло искам някой да ме вкара в нещата, защото искам да направя нещо подобно, да изкарвам пари отделно от работата, мисля че този вариант е супер. С някой може ли да се консултирам, някой да ми помогне за избор на видео карти, процесор и тнт, да ми пусне програмата, да ми обесни нещата подробно? Естествено срещу заплащане :). Не искам да тегля програми, да сглобявам копачка и да правя каквото и да било или да експериментирам, защото не разбирам и ще оплескам нещата. Като цяло търся някой с когото мога да се консултирам и да ми помогне :)

Абе не съм много запознат с копаенето, ама логиката ти звучи убийствено тъпа.Тия 2 хиляди лева, който ще вложиш, по твоята схема, ще избиеш най-рано след 5 месеца.Като имаш в предвид и електричество, то стана минимум половин година.Е ти половин година ще си на минус.А за скапване на "копачката(каквото и да имаш в предвид)" помислил ли си?Щото то е лесно да се каже, че ще копаеш и всеки месец ще вкарваш дадена сума в портфейла, но предполагам си наясно, че при постоянна работа, живота на техниката се съкращава драстично.И да не се окажеш накрая с вързани ръце и няколко хилки назад.И вземи се образовай малко по темата,  преди да развързваш кесията.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сядай си на гъза и да си учиш уроците! Кой ще ти плаща тока? Нали баща ти за да извади 100 лева повече на месец за това трябва да ги вземе иот друго перо? Примерно дрешки. телегон или джобни? За една година няма да се възвърнат само харчовете за хардуер! Няко май те лъже и иска да се отърве от старата си барака?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало почваш с малка копачка   като задобрееш минаваш на по-голяма.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има няколко неща, с които трябва да си наясно, преди дори да помислиш за "доход".

- Хардуер - от карта до карта мнооооого разлика. Някои не се справят с охлаждането, други не са ефективни ток/мотика, кратък живот (най-вече заради температури) и др.
- ROI (или на български казано - връщане на инвестицията). При цени на видео картите, които са обявени от производители или близки до тях, средната възвръщаемост е 100 дена. При текущите цени, отиваме към 150-200-250 дена. И отново зависи от самата карта.
- Доход - да приемем, че си купиш "бюджетна карта" от сорта на GTX 1050/1050 TI, цена (в случай, че има в наличност) ~$150-200 (в момента тук 1050 е към $170-180). Тази карта ще ти вади средно долар на ден. Сам направи сметка колко дни ще са й нужни да ти върне инвестицията и какви "доходи" ще имаш след връщането. И това са кръчмарски сметки, без дори да включим тока.

Дъно + процесор + рам + хард са съвсем отделен въпрос, а техният разход на електричество трети. Нека ги наречем "странични" компоненти и да направим още няколко прости сметки:

- При 1 брой странични компоненти, 2 карти - разход на енергия 40% странични, 60% карти. Бюджет (ако приемем, че ще караме евтино с възможност за ъпгрейд) - 50% странични 50% карти. Ако картите се избиват за 200 дни, то ще са им нужни още 200 за покриване на страничните компоненти. И в същото време плащаш тока на страничните.
- При 1 брой странични компоненти, 6 карти - разход на енергия 25% странични, 75% карти. Бюджет 20% странични 80% карти. Ако картите се избиват за 200 дни, то ще са им нужни още 50 дни за страничните.
- При 1 брой странични, 6 карти висок клас - нещата са много по-различни. Тока е главно за картите, което означава по-малко разходи за не-доходоносно електричество. Бюджета съответно е в по-добро съотношение, но пък става нещо от сорта на 5-6-7к. И ако 6 000 лева се избиват за 200 дена, направи сам сметката колко ще ти е "дохода" след избиването и го сравни с ниския клас карти и сам реши дали има смисъл от малка инвестиция или трябва директно да бъркаш дълбоко.

Ако говорим за "едно старо гейминг РС да копа", имай в предвид, че повечето могат да вържат до 2 карти заедно. Ако не плащаш за компютъра, а ползваш някой стар твой, и си купиш 2 броя GTX 1050 + 2 riser-a (~15лв единия), след ~200 дни си платил покупката и ще имаш доход от ~$60/месец. И не забравяй, че всеки час, в който РС-то не копае е загуба на пари.

А какво ще копаеш - зависи от картите. С gtx 1050 няма как да копаеш Etherium, защото те са само с 2GB памет (например), но има много други възможности на пазара. Как ще си вземеш левчетата е съвсем отделен въпрос, на който отговор нека даде някой друг.

Не ти казвам "не копай". Помагам ти с информация. И аз искам от 20кг грозде да извадя 30л вино и да ферментира само 5 дни, че брат'чеда ще идва на гости през уикенда. Ама не става. :)

Едит: Да добавя, че "пускам го и го забравям" е идин идеален, но невъзможен вариант. Трябва да можеш да си наглеждаш и поддържаш системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, confusion написа:

И като изкарва по 300 долара на месец, защо тогава си продава конфигурацията за копане???? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Емил Костов написа:

И като изкарва по 300 долара на месец, защо тогава си продава конфигурацията за копане???? 

ако компа ти работи година без да го изключваш - дали ще работи като нов с същите параметри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Пиша Ви в качеството си на регионален мениджър на фирма - доставчик на електроенергия на свободен пазар. В последно време получавам все повече запитвания от хора, занимаващи се с копаене на криптовалути за доставка на ел. енергия по свободно договорени цени, тъй като машините са доста енергоемки и по цени на ЕРП-тата оптимизацията на разходите не е много сполучлива. Фирмата ни е лицензирана, имаме доста "големи" клиенти, подкрепяме и малкия и средния бизнес. Ако някой от Вас има интерес може да се свърже с мен за допълнителна информация на телефон: 0878717111 - Елена Димитрова, може и през вайбър. 

Поздрави и успех в трейдването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гинке, а за некопачи няма ли примоция? Нещо на дискриминация ми мирише

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужава си да си копаеш, но трябва да си наясно, че печалбата ще дойде след година, може и повече. Цените на криптовалутите ще се качват, така че това е много голям плюс за копачите. Ако започнеш сега с някаква конфигурация за 2500 лева, примерно, ще я избиеш декември, ако цените се вдигнат както се предполага. Със сигурност не си взимай втора ръка копачка за 2000 лева. Може да видиш в  https://ardes.bg/mining  как вървят видео картите и като цяло всички компоненти. По мой сметки за 2500 можеш да си сглобиш доста добра машинка, която ще ти вади по 150-200 лева със цените от тоя месец. Ако ги задържаш и продаваш на пиковете може да ти носи и доста повече. Като цяло почети малко повече и си прецени дали тези пари не ти трябват за нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не съм писал в тоз форум от 2015г.Май виждам,че има неква промяна има тука неквиз хора откак ги знам,дето се казват РЕСТАРТИРАЙ КОМПА АКО НЕСТАНЕ НОСИ ГО В СЕРВИЗ/E. M.разбирам че с тва си изкарваш парите ама в сайт за взаимопомощ се да ги пращаш по сервизите....../  .Както и да е лекинко пообърках раздела АДМИНИТЕ ДА МЕ ИЗВИНИНАТ/извинявайте момци поотблеснах се от темата/.Относно майнинга видях,че има смешно мнение/според мен/

ЦИТИРАМ ''

И като изкарва по 300 долара на месец, защо тогава си продава конфигурацията за копане???? ''/300X1.64=492лв/към днешна дата

ОТГОВОР::ТЪРПЕНИЕ ТРЯБВА И ПРИЕМСТВЕНОСТ МЕЖДУ ХОРАТА КОИТО СЕ ЗАНИМАВАТ С МАЙНИНГ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.