Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Cyberforce написа:

Здравейте.

От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?

Вероятни причини за проблема.

1. Повреден адаптор. Сменя се с нов.

2. Повреден охладител. Лаптопа се изключва, за да не прегрее.

Ако не можеш да провериш тези неща го носиш в сервиз за диагностика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете за налично биос обновление !

Проверка на файловата система на диска !

Проверка на рам модулите !

Спрете хибернацията и фаст буут опциите !

Сменете защитния софтуер !

ЛЕКА НОЩ !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така описан проблема на мене ми прилича на гаснеща подсветка но матрицата ........

на 2/8/2018 в 19:53, Емил Костов написа:

след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.

Когато дисплея ви се "изключи" огледайте добре дали изображението не си е там а просто е много тъмно. Огледайте от различни ъгли ...може и да използвате фенерче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.02.2018 г. в 9:38, pconline написа:

Така описан проблема на мене ми прилича на гаснеща подсветка но матрицата ........

Когато дисплея ви се "изключи" огледайте добре дали изображението не си е там а просто е много тъмно. Огледайте от различни ъгли ...може и да използвате фенерче.

Ако проблема беше този предполагам нямаше да ми иска да въвеждам отново логин парола..  Когато изключа лаптопа,  повече не мога да го включа без да го оставя изцяло без заряд..  Проблема не е нито в зарядното нито в батерията..  Не мисля че е и от ОС..  Постепено с времето се влоши проблема.. Преди поне се включваше и си работеше,  сега дори и да се включи то остава включен няколко секунди и не се включва повече докато не го изключа от захранване и не му отстраня батерията..  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нака от разстояние можем само да гадаем .......

Дал съм съвет на базата на това което сте казал, а сега казвате по-различни неща 

преди 33 минути, Cyberforce написа:

сега дори и да се включи то остава включен няколко секунди и не се включва повече докато не го изключа от захранване и не му отстраня батерията..  

преди 33 минути, Cyberforce написа:

Ако проблема беше този предполагам нямаше да ми иска да въвеждам отново логин парола

Защо сматате, че след като се налага да го оставите да се изтощи батерията толкова че да се изключи и след това не би трябвало да ви иска паролата за логване ?

Мисля си, че това което ви посъвенвах да направите не е чак толкова сложни да споделите резулнан иначе само с умуване и цъкане няма да се постигне нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш възможност да тестваш с друго зарядно, което е със същата мощност или по-голяма, обърни се към някой сервиз да направят нужната диагностика и ремонт евентуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.02.2018 г. в 16:41, pconline написа:

Нака от разстояние можем само да гадаем .......

Дал съм съвет на базата на това което сте казал, а сега казвате по-различни неща 

Защо сматате, че след като се налага да го оставите да се изтощи батерията толкова че да се изключи и след това не би трябвало да ви иска паролата за логване ?

Мисля си, че това което ви посъвенвах да направите не е чак толкова сложни да споделите резулнан иначе само с умуване и цъкане няма да се постигне нищо.

Прав сте че в случая само налучкваме и се извинявам че е така, реших да пиша тук само защото не мога да си обясня какво се случва, а по принцип съм се сблъсквал с много проблеми свързани с компютри и лаптопи, но исках да чуя и други мнения.. Подозирах че е от зарядното или от батерията, но проблема не е в тях.. заради премигането на дисплея подозирах че може да е и видео картата .. Вече се бях решил че ще го закарам в някой сервиз да го прегледат, но винаги в момента в който се отказвам да се занимавам сам се случва пак нещо различно.. до вчера не искаше да се включва изобщо .. после не искаше да работи повече от 20 секунди .. а в момента пиша от същия лаптоп .. Ако има някакъв проблем защо за бога ту работи ту не работи.. ту се включва ту не иска да се включи .. Утре ще се добера до отвертките си и ще го разглобя и ще го сглобя отново .. Вече мисля че не съм свързал някой кабел като хората след последното му почистване и смяна на термо пастата .. признаците от самото начало са винаги различни.. нищо конкретно което да ме убеди в нещо точно.. извинявам се отново че ви занимавам с теми като тази в която нищо не е  обяснено като хората.. Единственото в което съм убеден до момента е че в моментите в които не се включва трябва да отстраня батерията му, да го оставя за малко без нея и после да се пробвам да го включа.. и от там нататък всичко става божа работа дали ще работи и за колко дълго време ще работи .. Ако след разглобяването и сглобяването му не се оправи ще го закарам в някой сервиз където са способни да го тестват като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/8/2018 в 18:40, Cyberforce написа:

Здравейте.

Спреете хибернацията и фаст буута !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Gregory House написа:

Спреете хибернацията и фаст буута !

Спрени са.. тази мярка беше първата която предприех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Cyberforce написа:

Спрени са.. тази мярка беше първата която предприех.

Зануляване на пейдж файла !

Рестарт .

Взстановяване на автоматичното управление на пейджа !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:

Зануляване на пейдж файла !

Рестарт .

Взстановяване на автоматичното управление на пейджа !

Пак пишеш глупости! Това няма никаква връзка с описания проблем! Явно не си наясно за какво служи пейдж файла!

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Cyberforce написа:

Прав сте че в случая само налучкваме и се извинявам че е така,.......

Все пак за това е форума. 

Ако имате подозрения, че когато е с батерия трудно пали и батерията е умряла възможно е и от нея да е. Има такъв момент, че умряла батерия да дърпа толкова за зареждането че да не остава достатъчно ток за да тръгне нормално машинатаПонеже споменахте, че дори и в биоса има вариант монитора да изгасне за това предположих, че може да е подсветката. 

По принцит такива лигави рандъм проблеми отнемат доста време за диагностициране и е свързано с доста проби и грешки. това че пали когато си иска може да е свързано и с отлепен чип я на видео я на чипсет и да дава контакт проблемната спойка когато си иска. Възможно е и контактен проблем на краката на процесора с гнездата в сокета и само едно вадене и слагане да реши казуса.... Със сигурност има и доста неща за който сне се сещам в момента .....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, pconline написа:

Все пак за това е форума. 

Ако имате подозрения, че когато е с батерия трудно пали и батерията е умряла възможно е и от нея да е. Има такъв момент, че умряла батерия да дърпа толкова за зареждането че да не остава достатъчно ток за да тръгне нормално машинатаПонеже споменахте, че дори и в биоса има вариант монитора да изгасне за това предположих, че може да е подсветката. 

По принцит такива лигави рандъм проблеми отнемат доста време за диагностициране и е свързано с доста проби и грешки. това че пали когато си иска може да е свързано и с отлепен чип я на видео я на чипсет и да дава контакт проблемната спойка когато си иска. Възможно е и контактен проблем на краката на процесора с гнездата в сокета и само едно вадене и слагане да реши казуса.... Със сигурност има и доста неща за който сне се сещам в момента .....

Благодаря Ви за отговора..  Дадохте ми насока! Ще видя какво мога да направя .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stefan Nenchev
      Здравейте! Купих си обновен лаптоп, от сервиз, който е в отлично състояние. Изключение прави проблема ми с мишката, когато играя CS 1.6. Понякога започва сама да се движи спира и след малко пак. Смятам, че проблемът не е хардуерен, защото се появява само когато играя тази игра. Потърсих информация в интернет, но не намерих нищо. Някой знае ли как да премахна този досаден проблем? Благодаря предварително!
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от Djem Imam
      Здравейте.Вчера си изпуснах телефона и се счупи екрана горе в левия ъгъл на телефона,работеше 1 ден без проблем но сутринта просто се изключи.Пробвах хард ресет и други комбинации със копчетата но не става.Когато пробвам да го включа почва да вибрира през 10 секунди за няколко часа,също така и от време на време издава някакъв странен звук точно като радиостанция,ако ме разбирате.Чак понякога ме стряска.Въпроса ми е дали трябва нов дисплей който е доста скъп за този модел или има друго решение,защото нямам излишни пари да го давам на сервиз да видят какво му има.А и ако си поръчм нов дисплей и се окаже че не е от дисплея ще е много тъпо...Някой ако е имал подобен проблем да сподели как го е оправил.Ще съм му много благодарен.Ето и снимка.

• от fresh_bones
      Добър ден.Днес си инсталирах уиндолс 7 . Като  отворя аудио драйвера  няма някой  опции  примерно няма  ръчна настройка за еколайзера и не мога да го настройвам и звука седи с лошо качество. Драйвера се казва Realtek HD Audio Manager ver.6.0.1.5864 
    • от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.