Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не знам какво си заключвал в биос. Windows 10 не прави подобни неща.

2. Няма никакъв проблем да си сложиш с caddy второ SSD и да си инсталираш Ubuntu на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един и същи диск можеш да имаш инсталирани няколко ОС, както и без инсталация да си пускаш от флашка някоя линукс дистрибуция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Win имай предвид, че не всеки лаптоп зарежда, ако дискът е на мястото на DVDто, за Linux не знам. Другото- виж дебелината на DVDто и взимай такова кади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали ще е проблем защото хард диска е заключен чрез Биос и при стартирането ми изисква парола за текущия хард диск, това ще повлияе ли на втория хард диск на когото ще има Ubuntu ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Sotirow написа:

А дали ще е проблем защото хард диска е заключен чрез Биос и при стартирането ми изисква парола за текущия хард диск, това ще повлияе ли на втория хард диск на когото ще има Ubuntu ?

Махни тази парола. Това не го прави bios или Windows, а поставена от човек. Няма да влияе на на втория диск, зависи обаче в Boot manager кое ще се зарежда първо - Windows или Linux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, това ми беше въпроса, че преди време сложих парола на хард-а през биос, но паролата която е за да се правят промени в Биос е същата като нормалната, и когато се опитам да премахна паролата на хард диска предполагам Биос не може да разпознае за кой потребител е.

Благодаря за бързите отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Sotirow написа:

Добре, това ми беше въпроса, че преди време сложих парола на хард-а през биос, но паролата която е за да се правят промени в Биос е същата като нормалната, и когато се опитам да премахна паролата на хард диска предполагам Биос не може да разпознае за кой потребител е.

Благодаря за бързите отговори.

Това ако е твой личен домашен компютър махай ги тия пароли от биос за какво са ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Can Oa написа:

Това ако е твой личен домашен компютър махай ги тия пароли от биос за какво са ти.

Това е проблема, че не мога да ги махна.. защото съм сложил за нормалния юзър същата която и за администратора.. и когато се опитам да ги сменя не се получава.. единствения вариант е да ресетна биос-а а до колкото видях биос батерията е запоена.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това каква е паролата няма никакво значение. По принцип се маха, като дадеш на смяна на парола - първо иска да вкараш текущата парола, после като излезе за нова парола просто натисни enter без да въвеждаш нищо, най-вероятно 2 пъти ще те пита за това и по този начин ще махнеш паролата. Това го направи и за двете - user и administrator и ще се махнат паролите. То би трябвало да си го пише отстрани, ама едва ли си го чел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ивайло Пецев
      Здравейте,
      Минаха няколко месеца от както си сглобих новата конфигурация с голяма ваша помощ. Сега мисля да дам някой друг лев и за SSD, затова пак се допитвам до вас. Изобщо не съм запознат с тях по простата причина, че никога не съм се интересувал и никога не съм имал конфигурация от такъв клас, че да си заслужава SSD, но мисля, че в края на 2019 е вече напълно нормално всеки да има. Дори не знам какъв бюджет да отделя, но ми се иска да е поне 1 TB, видях това, и че има доста голямо намаление, но после го видях същото в никем с цена 344, така че явно намалението му не е чак толкова голямо.. Благодаря предварително на всички отзовали се.. 😄
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Teodora Minkova
      Здравейте. Да започна от там, че почти нищо не разбирам от хардове и памети. Доста четох по въпроса и останах с впечатлението, че най сигурния вариант за съхранение на ценна информация е чрез вътрешен хард диск. Четох за hdd и ssd, и избрах да е hdd поради по предвидимото му скапване и възможност за реакция преди всичко да се е затрило. От тук-там разбрах, че най добре е да е NAS хард, но не знам дали не е ок да е друг тип. Спрях се на https://www.speedcomputers.biz/tvrd-disk-western-digital-caviar-red-pro-2tb-7200rpm-64mb-cache-sata-iii/ но заглеждам и черната им серия, която не е NAS, и не знам кое да избера. Нямам наблюдения към никоя марка и не знам дали WD са добър избор. Смятам в близко бъдеще да закупя и още един вътрешен хард, за бекъп на този. Заедно с харда, който ще закупя ще ми трябва и кутийка, или докинг станция, която да свързвам към лаптопа, но не знам дали си заслужава да взема докинг станция, или една обикновена кутийка би свършила същата работа, с изключение на удобното клониране на дисковете. Гледам из описанията на докинг станциите, че пише boot from disk - това означава ли, че ако на харда има ОС, мога да заредя ОС на лаптопа от харда в докинг станцията ? Изобщо нищо не разбирам...
      Имам и 3 стари харда, от които искам да извлека файлове и снимки, ако изобщо работят... но единия е с AMP изход. Има ли такива кабели или някакъв начин да пробвам дали работи, или изобщо да не се занимавам (нямам спомен какво е имало на него)
      Моля за мнение, съвет, и всякаква друга информация....
      NAS хард ли е по добър избор?
      Коя марка?
      Докинг станция, или кутийка?
      Какво да гледам в описанията на докинг станциите и кутийките?
      Извинете за многото въпроси  

• от Анита Христова Трифонова
      В ритъм чувства - втори вариант - музика, аранжимент,  изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama
    • от altec
      здравейте хард диска ми по точно дял D се изтрива от само себе си с 3 хард диска съм не са ми правили проблеми проверени са на sentinental pro нямат лоши сектори ... когато си заключа компютъра за 2-3 часа и след това пиша си паролата отключва се и искам да отворя някоя игра примерно cs:go (който е записан в дял D) ми изписва "проблем в прекия път устройството или мрежовата връзка към които сочи прекия път "cs:go" не са налични уверете се че дискът е правилно поставен или че мрежовият ресурс е наличен и опитайте отново" пускам си антивирусната  avg  да сканира но нищо не открива и spyhunter съм пробвал пак нищо... ако имате някакви предложения за решаване на праблема оставете един коментар забравих да напиша че като го рестартирам компютъра и дяла пак се показва (предложете нещо без преинсталация че ме мързи 
  • Дарение

• Добави ново...