Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Svetlio88

Премигване на тока - дали ЧЕЗ ще отстранят проблема?!

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с премигване на тока. Живея в кооперация. Електромерите на целия вход са на едно табло на партера, като към всеки електромер има по два главни бушона. В апартамента също имаме бушонно табло, но на него няма бушон, който да е главен.

Преди време често премигваха лампите докато един ден не останах без ток. Оказа се, че е изгорял главния бушон, който е на таблото при електромерите долу. Само да подчертая, че всички бушони са със стопяема жичка, керамични. Смених бушона, но развивайки го се оказа, че гнездото е нагоряло, а капачката на самия бушон буквално се беше заварила за контактната пластина на гнездото, където влиза бушона. Става въпрос за тази пластина в дъното, където контактува с патрона, а не тази резбованата. Оттам е идвало и премигването, докато в един момент съвесем е нагоряло. Точно този нагар явно сега създава проблеми, защото пак се появи това премигване. Вероятно не прави добър контакт самата пластина с бушона. 

Въпросът ми е, ЧЕЗ отстранява ли такива проблеми или трябва аз да си търся техник, имайки предвид, че проблема е бушон на главното табло, където са електромерите на целия блок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не отстранява такива проблеми. Но евентуално ако се запалите - идват веднага аварийната.

И пожарната и тя де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оплачи се на Гинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема не е в ЧЕЗ а в вас, стара (слаба) инсталация а премигването е вероятно се включва климатик (дано сте на парно

преди 3 минути, haidukpikaso написа:

Не, не отстранява такива проблеми. Но евентуално ако се запалите - идват веднага аварийната.

И пожарната и тя де.

преди 1 минута, ined написа:

Оплачи се на Гинка

пак ли политизирате проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Без умствен капацитет написа:

проблема не е в ЧЕЗ а в вас

у нас а - че някои малоумници не са направили нулата на входа

не че и сега е оправена де, ама поне ЧЕЗ ми отрязаха вредните кабели благодаря за което

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премигвания често се получават зимата или когато вали силен дъжд. Самите премигвания се получават от късо съединение по мрежата. Защитата изключва и след по-малко от секунда пак се възстановява. Потребителите го виждат като "премигване".

За нагорялата основа на предпазителя Гинка няма да ти реши проблема.

Викаш си ел. техник, отваряте таблото и на мястото на нагорялата основа се слага един автоматичен предпазител 63A. Дори и да е "хвърчащ" няма значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, Svetlio88 написа:

Здравейте!

Имам проблем с премигване на тока. Живея в кооперация. Електромерите на целия вход са на едно табло на партера, като към всеки електромер има по два главни бушона. В апартамента също имаме бушонно табло, но на него няма бушон, който да е главен.

Преди време често премигваха лампите докато един ден не останах без ток. Оказа се, че е изгорял главния бушон, който е на таблото при електромерите долу. Само да подчертая, че всички бушони са със стопяема жичка, керамични. Смених бушона, но развивайки го се оказа, че гнездото е нагоряло, а капачката на самия бушон буквално се беше заварила за контактната пластина на гнездото, където влиза бушона. Става въпрос за тази пластина в дъното, където контактува с патрона, а не тази резбованата. Оттам е идвало и премигването, докато в един момент съвесем е нагоряло. Точно този нагар явно сега създава проблеми, защото пак се появи това премигване. Вероятно не прави добър контакт самата пластина с бушона. 

Въпросът ми е, ЧЕЗ отстранява ли такива проблеми или трябва аз да си търся техник, имайки предвид, че проблема е бушон на главното табло, където са електромерите на целия блок?

ЧЕЗ отговаря до главното табло. Ще трябва да си извикате техник или фирма, която да ви отстрани проблема. Той е сериозен, така че не се бавете или не правете експерименти., Въпреки това е хубаво да им се обадите и на ЧЕЗ да дойдат да огледат на място. Те ще дадат повече информация и със сигурност ще ви ориентират.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Х. Трифонова
      Ток, жици, плочки, белезници и оставки на политици - тинтири минтири
      Професор Вучков със специален коментар за Господари на ефира
      Дали пък не е вярно, кой и защо спря предаването?

А.Х.Т. sekirata cekupama
    • от oldplayer
      Значи днес докато се къпех се включи бойлера и аз докато бях под душа по рефлекс натиснах копчето за изключване. Докато тече вода върху мен при натискане на копчето може ли да ме хване ток? И при включен бойлер винаги ми е било любопитно дали не е опасно? Бойлера е нов Елдом еврика.  Дали е обезопасено копчето в случай за такива като мен невнимателни...

• от oldplayer
      Днес барниках по телефона докато му е премахнато капачето отзад и включен към мрежата в зарядното. Интерсува ме дали е възможно да ме удари ток като натискам оголените бутончета за увеличаване, намаляване и пускане на телефона докато е включен към ел. мрежата? Защото телефона е прецакан и постоянно трябва да го включвам този път не сложих капачето на който има пластмасови бутони, който натискат металните пластини, а с пръст ги натисках. 

• от meleager
      Наскоро си сглобих нова настолна конфигурация, следвайки препоръките на хора от форума. Дойде на части, сглобих я сам. Малко след това си купих тези слушалки с микрофон. Поставих ги на главата си, включих ги към потенциометъра на активните си колони, и се метнах на Age of Conan за разтуха (засега карам на вграденото видео и мога да играя само по-непретенциозни игри). Броени минути след като ги сложих за първи път, ме перна лек токов импулс по лявото ухо, през мембраната на лявата слушалка (тази с микрофона). Улисан в игра, отначало дори не успях да осмисля какво точно се случва. След което се повтори. И потрети. Накрая стана ясно, че не е инцидентно и започна да се повтаря на приблизително равни интервали от време (няколко минути). Сложих удължителя на слушалките (който разделя кабела на две - по един жак за слушалките и един за микрофона) и ги включих направо към звуковата карта. Същата работа. Включих ги в лаптоп - и оттам ме удари леко ток. Върнах слушалките на електронния магазин, от който ги купих, като подробно описах проблема (и по тел.). Момчетата ги тестваха цял ден, но не потвърдиха констатирания от мен "дефект". Въпреки това ми изпратиха нови. Няколко часа с тях - нито следа от проблема. Допреди малко... Токовите удари се върнаха.
      Нищо не зная за електричеството (никак не ме влече в тази посока), но явно става въпрос за някаква оттечка. Въпросните PC, лаптоп и активни колони са включени в най-обикновени разклонители с прекъсвач (като единият е включен в другия - все недостигат свободни гнезда!).
      Някакви идеи къде може да се корени проблема? 
    • от サムライオートバイ
      http://www.dnes.bg/business/2016/06/11/dobiv-na-tok-ot-cherno-more-tehnologiiata-na-nashi-ucheni.305361
      Попаднах на доста интересна статия в Днес.бг Има ли шанс за реализация това?
  • Дарение

• Добави ново...