Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
- Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
- Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
- Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
- Нямам нужда от допълнителна периферия;
- Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
- За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
- Видео картата предпочитам да е на nVidia;
- За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
- Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
- Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
- Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
- Шумът не ми е проблем;
- Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
- От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/58352p1r58304p1r58087p1r56926p1r60498p1r58253p1r57211p1r59101p1rf.html

п.с. Процесора може да се замени с I5-8400 при желание разлика в парите няма да има.

Само не оставай с впечатление че е по-добър за игрите. За работа да въпреки че и там зависи доколко са оптимизирани приложенията.

Като цяло най-добре да си потърсиш тестове за игрите които играеш най-често.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Fa7al1ty Здравей, правилно си се ориентирал от темите в раздела - изобщо не е добра идея да сглобяваш система в момента. AMD ще пуснат рефреш на тяхната Ryzen архитектура следващия месец и това може да пораздвижи пазара за напред, ако процесорите се окажат особено конкурентни. За пример - AMD пуснаха Ryzen R7 линията за масовия сегмент преди точно година и това доста раздвижи пазара и накара интел да пусне настоящите си процесори по-рано (октомври) и това естествено си имаше доста минуси - липса на дънни платки със чипсет по-разлиен от Z370 (скоро ще се появат H310/B360/H370) и несъвместимост със миналото поколение Z270. Тази година от интел се очаква нов Z390 чипсет на който би трябвало да пуснат масов 8-ядрен процесор, най-вероятно ще е във втората част на годината и най-вероятно този чип няма да е съвместим със Z370. Моя съвет е да не падаш под 6-ядрен процесор, независимо дали ще избереш Интел или АМД. Цените на видеокартите са такива заради курса на криптовалутите, ако се сринат втора ръка пазара ще се залее със карти, но това най-вероятно няма да се случи. Nvidia най-вероятно ще анонсират новото си поколение десктоп карти в края на месеца на GTC, та дерзай. Това може да пораздвижи пазара или поне втора ръка пазара - възможно е новите карти да са доста по-добри от сегашните Pascal и миньорите да ъпгрейдват мините масово, но е риск да купуваш копала 24/7 карта. Не знам какъв е лаптопа ти, но може например да инвестираш във SSD за него, ако още не си. Това навярно ще заличи пагубното чувство, профилактика, смяна на паста и прочие също ще са полезни, ако не си извършвал подобна рутина в скоро време.

П.С: Цените на рам паметите, поне крайно-клиентските, най-вероятно няма да се променят до края на годината, за жалост.А ако не знаеш - през 2016-та бяха двойно/над двойно по-евтини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ето един вариант [количка] кутия можеш да подбереш спрямо лични предпочитания.

Неприятен дисбаланс присъства в тази конфигурация. При това според увода в темата крайната цена би достигнала около 3300 български лъва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията на @Roujin Z,   @plamen_petrov_80. Ще ги прегледам, даже съм изненадан, че едното е и с 1080, имайки предвид цените на видео картите.

@Inno , напълно съм съгласен с това, което казаваш и ако наистина не ми се налагаше, нямаше да пускам тема, но за съжаление са само спекулации и дали ще стане дали няма е под голям въпрос. Лаптопът е на близо 4 години, често го чистя, сменям пасти и т.н. , но в последно време тези "интервенции" почти не дават някакъв кой знае какъв резултат. Мъчи се, фреймовете постоянно падат, като цяло трудно се играе, да не говорим за нови заглавия. Ако общото мнение, на повечето е, да изчакам, предполагам, че ще ви послушам, тъй като пак казвам, от доста време не следя пазара и не съм компетентен, а нова машина наистина ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, plamen_petrov_80 написа:

Така повече ли ти харесва [количка]?

Не се занимавай. Ясно се вижда че троли. Конфигурацията си е съвсем балансирана, но липсва кутията.Може би е искал да насочи коментара към конфигурацията на Roujin, а тя определено е доста небалансирана.

преди 18 минути, Fa7al1ty написа:

Благодаря за предложенията на @Roujin Z,   @plamen_petrov_80. Ще ги прегледам, даже съм изненадан, че едното е и с 1080, имайки предвид цените на видео картите.

@Inno , напълно съм съгласен с това, което казаваш и ако наистина не ми се налагаше, нямаше да пускам тема, но за съжаление са само спекулации и дали ще стане дали няма е под голям въпрос. Лаптопът е на близо 4 години, често го чистя, сменям пасти и т.н. , но в последно време тези "интервенции" почти не дават някакъв кой знае какъв резултат. Мъчи се, фреймовете постоянно падат, като цяло трудно се играе, да не говорим за нови заглавия. Ако общото мнение, на повечето е, да изчакам, предполагам, че ще ви послушам, тъй като пак казвам, от доста време не следя пазара и не съм компетентен, а нова машина наистина ми трябва.

Новия рефреш на Ryzen не е спекулация, а Pascal картите са на пазара от почти две години, визирам пусковия флангман - GTX 1080, който беше пуснат на 27 май, 2016-та. Искам да кажа че определено е време за нови карти. Когато излезе GTX 1080 беше на по-добра цена, отколкото е в момента, а пусковата й MSRP цена беше 600$, а в момента би трябвало да е 499$. Сам може да си направиш сметка колко спекулативни са цените в момента. Ако Nvidia анонсира нови карти в края на месеца е доста вероятно да пусне флангмана през май, силно ме съмнява да е GTX 2080TI, както е по-традиция през последните три поколения. Добри цени от тукашните магазини обаче не очаквай, дори и теоретично всичко да е спокойно, съветвам те да закупиш карта от чужбина, 2018-та сме и не е като да няма алтернативи на тукашните търгаши.

П.С: Изчакай GTC, ако не анонсират продукти тогава, ме съмнява да е през лятото на Computex, а ако е тогава или по-късно е ясно че едва ли ще ти се чака.Не че е гаранция че няма да излязат Q3, ако бъдат анонсирани на GTC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Inno написа:

Не се занимавай. Ясно се вижда че троли. Конфигурацията си е съвсем балансирана.Може би е искал да насочи коментара към конфигурацията на Roujin, а тя определено е доста небалансирана.

Така ли? ....8600К с умрял охладител(все пак се търси оувърклок); SSD с мноого малък обем, отчитайки целта на занятието - игри; излишно като мощност захранване; видеокарта с неоправдано висока цена; 

И след всички промени по количката ще се наложи частите да ги изсипе на масата поради липса на кутия, която в първото предложение не заслужаваше никакво внимание.

И да, Наруто се е представил доста по-добре, макар че никога не бих избрал неговото предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, XECUTIONER написа:

Така ли? ....8600К с умрял охладител(все пак се търси оувърклок); SSD с мноого малък обем, отчитайки целта на занятието - игри; излишно като мощност захранване; видеокарта с неоправдано висока цена; 

И след всички промени по количката ще се наложи частите да ги изсипе на масата поради липса на кутия, която в първото предложение не заслужаваше никакво внимание.

И да, Наруто се е представил доста по-добре, макар че никога не бих избрал неговото предложение.

Съгласен съм за SSD-то, но е възможно @Fa7al1ty да се възползва от преимуществата на NVMe дисковете, не е пояснил.Ако е за игри е ясно е че по-добре да вземе Sata устройство със двоен обем за малко повече - например Crucial MX500 500GB. Не знам какво имаш предвид под ''умрял'', ще върши работа, за сток честоти, а може би дори за лек оувърклок, не мисля обаче че аз бих взел S40 вместо Gammaxx 400, който е под 40 лева и е със 4 топлинни тръби. На нивото на предложения от теб Hper 212X е но май вентилатора му не е от най-качествените - разтраква се, поне по мнения на потребители във Newegg. По-мощния 650W Focus не мисля че е чак изхвърляне, но аз не бих взел него ако ще давам близо 180 лева. Бих се насочил към Corsair RMx 550/650W, Seasonic PRIME 650GD2 или XFX XTR 650W. Има доста разминавания спрямо това, което бих взел аз, но не мисля че е небалансирана. Небалансирана конфигураця е такава със i3 8350K и GTX 1080 - картата ще е сериозно спъната във доста игри, заради процесора. Малко по-късно видях че не е добавил кутия и го посочих.

П.С: Всъщност изглежда Gammax S40 също е със 4 топлинни тръби и дори не отстъпва спрямо Gammaxx 400, поне според този тест. Ако е така значи е на нивото на предложения от теб, съответно аргумента ти е абсолютно безпочвен.

П.С: Сега видях че коментара дори не е напиасн от Roujin, който е предложил конфигурацията със 8350К и GTX 1080. Явно ти си неговия личен адвокат/защитник.Няма да е зле модератор да почисти мненията ти в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Два диска с 7200 оборота в mirror и обем от 2TB не бих казал, че са зле за игри.

Видеото като се нормализират цените и му отеснее ще го подмени с по-ново и мощно, а захранването няма да му е излишно.

Както казах кутията е по личен избор! Не съм дал кутия в първоначалния логично е, че няма да я дам и в преправената количка.

И накрая не карам насила никой нищо да си купува - това е моето виждане и съм си го изказал - толкова.

Не бих казал, че си защити тезата и следователно можеш да наблегнеш над участието си в HWBG. Там ще ти ръкопляскат.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, XECUTIONER написа:

Не бих казал, че си защити тезата и следователно можеш да наблегнеш над участието си в HWBG. Там ще ти ръкопляскат.;)

Ама ти още ли цапаш темата ? Стана ясно че охладителя е на нивото на предложения от Roujin, ти продължавай да си мислиш че е ''умрял'' -  ето това се казва аргумент на рационално мислещ, адекватен възрастен. Предложената от него карта е най-изгодната 1060-ка и е не по-малко лоша покупка от останалите предложения заради криптовалутите, ти най-вероятно си наясно със всичко това, но обичаш спама и вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Inno написа:

Ама ти още ли цапаш темата ? Стана ясно че охладителя е на нивото на предложения от Roujin, предложената от него карта е най-изгодната 1060-ка и е не по-малко лоша покупка от останалите предложения, ти най-вероятно си наясно със всичко това, но обичаш спама и вниманието.

Офф...явно и ти си от същата клика. Добре. 

П.П. Само да поясня, че в тази тема нищо не съм предлагал и не съм коментирал директно предложение на Ружко. Но момчето поне е предвидило някои неща. 

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

И кой си ТИ, че да казваш дали съм или не съм защитил тезата си? Ти ли ще ми казваш къде и какво да правя?

Всевишния може би?

Жив и здрав бъди!

Благодаря за оценката! Да ти се връща!

Лека нощ.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички отзовали се и отделили време, за да ми помогнат в "гейминг" начинанията. 
Ще прегледам на спокойствие утре всички предложения, тъй като в момента съм малко ангажиран. Видях, че имам пропуск в това да кажа за паметта, дали с SSD, дали без, по-скоро гледам игрите да ми вървят стабилно, с постоянен фрейм рейт и добро качество (като настройки), а до колкото са ми познанията в тази област, предполагам че SSD не вилияе чак толкова и ако е така, не настоявам задължително да присъства в конфигурацията. Големината също не е от значение, винаги мога да добавя още.
Също взимам под внимание статията, която @Raze е постнал, както и мнението на @Inno , явно наистина може би има светлина в тунела.
За предложените конфигурации от @plamen_petrov_80 и @Roujin Z , съм малко объркан, тъй като виждам, че има някакви разногласия, че са небалансирани и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едната клика в форума намира отключените 4 ядрени процесори за морално остарели и държи на 6 ядрени а ако може и повече.

В случая да вземеш няколко пъти по-слаба видеокарта с по-добър процесор тоест обратното на моята препоръка.

Останалите части няма да ги коментирам това е основното за което се изписват по-няколко страници да ги наречем спорове в теми като твоята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Roujin Z написа:

Едната клика в форума намира отключените 4 ядрени процесори за морално остарели и държи на 6 ядрени а ако може и повече.

В случая да вземеш няколко пъти по-слаба видеокарта с по-добър процесор тоест обратното на моята препоръка.

Останалите части няма да ги коментирам това е основното за което се изписват по-няколко страници да ги наречем спорове в теми като твоята.

Аз не съм част от ничия клика, но някой индивиди във темата доказаха обратното със безпочвените си нападки. Разбира се че няма да му предложа 4-ядрен процесор със 4 нишки в комбинация със GTX 1080, защото в някой игри производителността му ще е като на GTX 1070 че дори и на нивото на GTX 1060, дори и да е клокнат на максимум. Да не споменаваме факта, че процесора ще е закован на 100% през голямата част от времето.Нямам нищо против и твоето предложение, но трябва да е ясно за автора на темата как ще се държи GTX 1080 в комбинация със 4 ядрен процесор със 4 нишки.

@Fa7al1ty От i3 8350K има смисъл само във специфични игри като Starcraft 2, например, където ти трябва максимална еднонишкова производителност, макар че май за такива ще е по-добър i5 8600K по простата причина че се клоква повечe - 5ghz и дори повече не са проблем за 8600K.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам чувството,  че половината тук мислят , че ще им окапят пръстите ако предложат една конфигурация с АМД. Която в случая даже отговаря още по-добре на няколко изисквания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от gn_huang
      Деинсталирах браузър от компа си и след като деинсталирането завърши започна автоматичен рестарт на компютъра(както обикновено), но запецна на черен екран и неще да стартира. Сомо в горния ляв ъгъл премигва нещо (вижда се на снимката). Пробвах всичко което прочетох в интернет, но нищо не помага. Помощ! 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.