Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте отново. 

Никога не съм си представял, че тоьи топ бокс може да ми създава такива проблеми. 

Имам 2 въпроса към разбиращите. 

1. Как като дам начален екран приложенията да останат активни във фонов режим. Всяко едно приложение се затваря и стартира на ново. Не мога да превключа между 2, 3 приложения. Винаги затваря другото. 

2. Закупих си безжична клавиатура и мишка. Свързана е клавиатурата и работи. От настройките нямаше фонетика, но намерих лаут и го инсталирах. Сега са активни "българска фонетична" и "английска САЩ" - системна

Та пише си че превключването става с комбинация  ctrl+space но не реагира. Пробвах да оставя с android, google, swiftkey - keyboard и със всички възможни комбинации дори и написаните в инфото на клавиатурите не сменя езика. Та как е възможно да настроя да превключва езиците? 

Надявам се да има вече зблъскали се с този проблем и намерили решение. 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На самата софтуерна клавиатура трябва да има бутон за превключване на езиците, предполагам с мишката ще можеш да го цъкнеш. Някои клавиатури имат и опция с приплъзване на бутона за интервал ляво/дясно да се сменя език. Възможно е да не се разпознава правилно твоята хардуерна клавиатура и затова да не ти дава да правиш шорткъти на бутоните. Относно затварянето на приложенията, най-вероятно не му достига оперативната памет. С колко RAM памет е този бокс - марка/модел, версия на андроид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се пуска за първи път,системата андроид те пита за език на интерфейса,дата и тогава зарежда.После в настройките задаваш препоръчителен език за въвеждане(обикновено Английския),добавяш втори Българския и няма начин да не могат да се превключват после от клавиатурата.Ако е настроено всичко,се сменява само от един бутон!Аз имам такъв ТВ бокс,наистина като превключиш ново приложение,старото се изключва.Това не е компютър все пак,затова самата андроид система работи по този начин.Ако си объркал нещо,можеш спокойно да върнеш от системата фабричните настройки,за да го стартираш както си идва като нов.Ако след това го направиш да работи както искаш и всички приложения,които ти трябват функционират,веднага правиш резервно копие на данните на флашка.Моето,поне веднъж в седмицата се скапва и от такова копие връщам системато му в тази точка.Иначе си гледам предимно Коди телевизии на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТВ бокса какъв модел е?

Минимума зa Android TV Box-овете за комфортна работа през 2017-2018 е 2GB RAM.

Разбрах, че не сте подкарали безжичната мишката (от другата тема). Свържете най обикновена USB мишка (жична) за да можете да си направите настройките.

В Настройки Регионални задайте страната. След това в Език си настройвате съответната клавиaтура коя ще е първа.

Ако разполагате със смартфон може да си инсталирате приложение за безжична мишка клавиатура (Air mouse) и да си ползвате телефона като дистанционно.

Тази програма е хвалят много:

Remote | Fire TV | Android TV | KODI | CetusPlay

Също може да видите и другите oт GooglePlay.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тв бокса е 4 ядрен на 1 рам и 8 ром. Но не ми се струва нормално да не работи нормално както един смартфон. 

oic закупих нова мишка и върви без проблеми. 

Димитър 59 при фабрични настеойки устройството тръгва без да иска конфигурация. Стартира на английски и тегля фонетиката но само тя работи на зададен английски

Raze аз сменям езика но външната клавиатура не смяна езика а само на устройството. 

Проблема съм сигурен, че има решение но въпроса е какво е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв софтуер за клавиатура ползваш? От опциите за въвеждане избрано ли е да ползва другата клавиатура? 1 GB RAM памет е много малко за андроид, особено като не се знае с какво е запълнена.

https://www.greenbot.com/article/2453381/type-in-style-how-to-change-your-android-keyboard.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ndishev написа:

Димитър 59 при фабрични настройки устройството тръгва без да иска конфигурация.

Не може да бъде.Отваряш иконата със зъбните колелета: настройки/хранилище и нулиране/възтановяване на фабрични настройки.Ще изпише,че ще ти изтрие всички данни,профил,приложения.Устройството се рестартира,а когато зареди иска език,часова зона и тогава зарежда системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Raze написа:

Какъв софтуер за клавиатура ползваш? От опциите за въвеждане избрано ли е да ползва другата клавиатура? 1 GB RAM памет е много малко за андроид, особено като не се знае с какво е запълнена.

https://www.greenbot.com/article/2453381/type-in-style-how-to-change-your-android-keyboard.html

Ползвам swiftkey. 

Ще пробвам с тази от линка който си ми дал. 

А и единствените качени приложения са swifkey, chrome, kodi, gmail, youtube и supersu. 

Спрял съм всички ненужни системни. Добре върви е разбирасе има малак лаг от време на време. Но тествах с игра с високи системни изисквания и като да не повярваш върви (хаха) 

Устройство - SCISHION V88 4K

Но още мисля, че не трябва да затваря всички процеси и да има вариант за фонов режим. 

преди 12 часа, Димитър 59 написа:

Не може да бъде.Отваряш иконата със зъбните колелета: настройки/хранилище и нулиране/възтановяване на фабрични настройки.Ще изпише,че ще ти изтрие всички данни,профил,приложения.Устройството се рестартира,а когато зареди иска език,часова зона и тогава зарежда системата.

Знам как се връщат фабрични (хаха) Просто си стартира без инсталираните приложения на английски. Не е както трябва на нормален андроод а и не е с много стар андроод (5.1.1)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Raze написа:

Виж това:

http://www.tomsguide.com/faq/id-2316489/limit-background-process-android-device.html

да не е включен лимит за приложенията.

Developer options:

https://www.androidcentral.com/how-enable-developer-settings-android-42

Проверих и там не е проблема. 

Пробвах на стандартно ограничение и на максимум 4 но все едно и също. Вече се чудя че може хардуерно да е направено така. А ме е шубе да му сменям андроида. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Android сам си контролира background приложенията в зависимост от паметта. Това, освен в тази настройка, няма как да го промениш. Казах ти - паметта е малко и затова така се получава. Инсталирай си някое приложение да видиш колко е свободна - примерно някой task manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ndishev написа:

Знам как се връщат фабрични (хаха)

Значи ние се опитваме да помогнем,а ти на всеки ръсиш„хаха“...Андроид 5.1.1 не била стара,а ТВ бокса бил добър (да,ама не...)?Я се оправяй сам с едно помощно хаха и от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Android сам си контролира background приложенията в зависимост от паметта. Това, освен в тази настройка, няма как да го промениш. Казах ти - паметта е малко и затова така се получава. Инсталирай си някое приложение да видиш колко е свободна - примерно някой task manager.

Свободни са 789мб. То главно ако мога да оправя да сменям езика на клавиатурата ще превъзмогна че заличава всички фонови процеси защото няма да се налага да отварям всеки път настройки за да сменям език. Знам, че устройството не е нещо добро но за 30 долара повече не може да се очаква. Сега пускам да пробвам с клавиатурата от линка който ми даде. 

преди 1 час, Димитър 59 написа:

Значи ние се опитваме да помогнем,а ти на всеки ръсиш„хаха“...Андроид 5.1.1 не била стара,а ТВ бокса бил добър (да,ама не...)?Я се оправяй сам с едно помощно хаха и от мен.

Съжелявам но съм свикнал да слагам много емоти а като не мога добавям това. А и аз знам, че не е нещо особено бокса но за 30 долара не може да се очаква повече. А и ако бъде решен моя проблем, тази тема за напред ще помага и на други хора. Така, че пак се извинявам за "хаха" но не съм искал да обидя някой. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.03.2018 г. в 20:31, Raze написа:

Пробвах но не става. Клавиатурата swype я няма в магазина и за това пробвах нейни алтернативи. А то реално аз трябва да намеря начин да сменям системния език. Защото примерно с ctrl+shift на swiftkey сменя езика на виртуалната но физическата не мъцва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, използувам темата на колегата за да не пускам нова.  Такааааааа, преди няколко месеца си купих нов телевизор като си мислех че е достатъчно умен, но се оказа че е само частично умен. Частично- има няколко инсталирани приложения  и това е всичко. Реших да си купя файър тв стик- попитах в магазина казаха че ще хване 4000 програми, но като чета тук май има проблем с този стик, не му достига памет. Доколкото разбирам е същия който и аз искам да купя. Та какъв е вашият съвет, да купувам ли такова чудо  Fire TV stick, ili  не и ако купя чета че някаква програма "коди" му се инсталирала. От къде се дърпа тя и дали е безплатна/ живея в германия/. Има ли други такива стикове- интересуват ме за гледане на телевизия. Мисля че някъде бях мярнал че има и с клавиатура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, v_tin написа:

Та какъв е вашият съвет, да купувам ли такова чудо  Fire TV stick, ili  не и ако купя чета че някаква програма "коди" му се инсталирала.

Toва чудо е слабичко за инсталране на тежката програма Коди.За същите пари се купува ТВ бокс,с операционна система андроид.Има ги много модели.Избери си някой,с поне 4 ядрен процесор и по възможност поне 2 Гб. РАМ памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Димитър 59 написа:

Toва чудо е слабичко за инсталране на тежката програма Коди.За същите пари се купува ТВ бокс,с операционна система андроид.Има ги много модели.Избери си някой,с поне 4 ядрен процесор и по възможност поне 2 Гб. РАМ памет.

До тук добре, но кой от всичките да избера  https://www.google.de/search?q=ТВ+бокс%2C&oq=ТВ+бокс%2C&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8. Влязох в сет ком форума, но там се коментират предимно какво видео от компа да се пусне, а мен ме интересува повече телевизията. Какво ще кажеш за това нещо  https://www.elemental.tv/settopbox/?utm_source=youtube&utm_medium=video&utm_campaign=seo&utm_content=tvbox

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, v_tin написа:

Върши работа,но е малко бавен,по слаб процесор и само 1гб РАМ памет.Аз си купих този:Beelink GT1 Ultimate TV box  3GB DDR4 + 32GB EMMC ,който е с бърз oсем ядрен процесор : 2,0 GHz,Octa Core  и достатъчно RAM 3Gb. Не ми засича въобще телевизията и съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Димитър 59 написа:

Върши работа,но е малко бавен,по слаб процесор и само 1гб РАМ памет.Аз си купих този:Beelink GT1 Ultimate TV box  3GB DDR4 + 32GB EMMC ,който е с бърз oсем ядрен процесор : 2,0 GHz,Octa Core  и достатъчно RAM 3Gb. Не ми засича въобще телевизията и съм много доволен.

https://www.ebay.de/itm/T95Z-Plus-4K-3GB-32GB-Smart-Android-7-1-TV-Box-Octa-Core-Dual-WIFI-Tastatur/282654515083?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D43785%26meid%3D75d3772ba1fc46fcbb74edcd73cbc8d8%26pid%3D100011%26rk%3D3%26rkt%3D12%26mehot%3Dag%26sd%3D263602704199%26itm%3D282654515083&_trksid=p2047675.c100011.m1850

Tова ще върши ли работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, v_tin написа:

Да,това също е много добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.04.2018 г. в 22:36, Димитър 59 написа:

Да,това също е много добър избор.

Здравей отново, купих си тв бокса, но не мога да го настроя, ще помогнеш ли малко. Натискам КД бутона, влизам в телевизия, казва провери и инсталирай ад-оните, влизам в хранилище казва няма нищо за ъпдейт, пробвам, но казва че трябва PVR . Какво е това и как се настройва. Kазва избери PVR-клиент ад-он и го конфигурирай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteDevil 5
      Добър ден имам следният проблем - въпрос имам Активна аудио система 5.1 ,като включа субуфера който е активен и захранва тонколоните се чува постоянно  шумене без значение дали е намален субуфера или е усилен докрай.. само когато го цъкна на Mute   нищо не се чува ...шумът е от с субуфера изключвам колоните ,но си продължава шуменето от него. (жужене) не е от кабелите ... Сменени са всичките . Към какво да се насоча ,защото е супер дразнещоо това ...
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги имам голям проблем с колата Volvo V40 надявам се някой да знае решение за проблема !!! Първо отказаха всички прибори на таблото,майстора отстрани проблема на следващия ден ми отказа централното заключване,радио,платфони.Майстора ми препоръча да търся друго табло,намерих друго табло майстора го монтира и нещата си останаха същите.Какво да правя от тук нататък?Къде може да е проблема ако не е от таблото? Благодаря Предварително на всички които съдействат за отстраняване на проблема
    • от georchev
      Здравейте! На скоро си преинсталирах Linux-a и сега не мога да си вляза в акаунтите в Gmail ! Сигурен съм в паролите,защото през страницата на google няма проблем! Какво може да е това чудо? Проблема е от една седмица,тогава го преинсталирах. Помагайте!  Благодаря 
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
    • от peekmemf
      Здравейте, днес си купих нов лаптоп HP Omen 15. Инсталирах му Windows 10, но когато цъкна долу на иконката за wifi не излизат никакви мрежи. Единственото, което излиза е това от снимката. Някакви идеи как да го оправя? Благодаря предварително! 

• Дарение

• Добави ново...