Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)

В момента разполагам със:

Видеокарта:
Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960

Video Chipset Codename: GM206-300

Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]

Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)

Процесор:

CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz

CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake

Model:  LTP-550AL2NK

Total Power: 550w

Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)

За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти. :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Motherboard

Computer Brand Name: MSI MS-7996

Motherboard Model: MSI H110M PRO-VD (MS-7996)

Motherboard Chipset: Intel H110 (Skylake PCH-H)

Motherboard Slots: 1xPCI, 5xPCI Express x1, 1xPCI Express x16

PCI Express Version Supported: v3.0

USB Version Supported: v3.0

То няма на къде повече да сваля настройките! :D

То даже играта по дефолт беше на 720p, което за 24 инчов монитор си е боза, картината беше като от CS 1.5! (не че нещо лошо, ама...) :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се замислил за продаване на всичко (или поне на дъно. процесор, памет и видео карта) и минаване към по-нова платформа.

Все пак може да се почне и само с видео карта за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@OxLuVa Със 8гб. рам ли разполагаш и дали са два модула работещи във двуканален режим или е само един 8гб-ов ? Кутията ти каква е ? Картата ти би трябвало да е тази  ? Ето Ревю във което се тества производителността при Far Cry 5 на доста видео карти, при различни настройки, има и тестове със доста процесори комбинирани със gtx 1080Ti - цък. Твоя процесор е на практика i3 8100, но работещ на 300mhz по-ниска честота, реално няколко процента по-бавен, нищо сериозно.Ето как се представя стокова 960-ка на Средни настройки - цък. Играта не скалира много добре със различните нива на детайлност, защото разработчиците са решили играта да не изглежда потресаващо зле на ниски детайли, та затова нямаш голямо подобрение от преминаването от високи към ниски и средни настройки. Тестовата им платформа обаче има i7 8700K на 5ghz заедно със 16gb. бърза и нисколатентна рам, което определено помага - играта не е многонишково оптимизирана, но иска бързи ядра и то на висока честота, според мен процесора ти е достатъчен за играта, ако всички ядра работят на 3.3ghz, виж си windows performance плана за всеки случай. Според мен 55 средни кадъра е нормален резултат за ниски-средни настройки при 1920х1080, но не и при 1280х720. Реално 8-мото поколение ''Coffee Lake'' процесори не добавя никакви IPC подобрения спрямо Skylake 6-то поколение и Kaby Lake 7-мо поколение, тоест ако една игра не е силно многонишково оптимизирана (както Far Cry 5) разликата между 6700K на 4.5ghz и i7 8700K на 4.5ghz ще е малка и ако има такава, ще е главно заради повечето L3 кеш на 8700K. Както виждаш, разликата между 7700K и 8700К на еднакви честоти е 5-7%, във полза на втория.

Картата ти има доста приличен фабричен оувърклок, а и е със 4гб. памет, което също е плюс - играта си гълта над 3гб. при 1920х1080.Захранването ти е бюджетно и дори няма 80% ефективност, но няма да има проблем със GTX 1060, която е доста икономична, също като твоята 960-ка. Ако не ти се дават 700 лева за 6 гигабайтова 1060-ка заради ситуацията със криптовалутите, може да потърсиш и втора ръка GTX 970, но трябва да внимаваш със клока. Имаш приличен бюджет и може би ще е добра идея първо да инвестираш във по-добро захранване. Да сменяш платформата за мен е абсолютно неоправдано, особено ако ползваш машината само за игри. Ако имаш нужда от повече процесорна мощ може да потърсиш втора ръка i7 6700/6700K или i7 7700/7700K - всички се поддържат от дъното ти, но ще трябва да си ъпдейтнеш биоса до последната версия, ако вече не си със нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Inno написа:

@OxLuVa Със 8гб. рам ли разполагаш и дали са два модула работещи във двуканален режим или е само един 8гб-ов ? Картата ти тази ли е ? Ето Ревю във което се тества производителността на доста видео карти при различни настройки, има и тестове със доста процесори комбинирани със gtx 1080Ti - цък. Твоя процесор е на практика i3 8100, но работещ на 300mhz по-ниска честота, реално няколко процента по-бавен, нищо сериозно.Ето как се представя стокова 960-ка на Средни настройки - цък. Играта не скалира много добре със различните нива на детайлност, защото разработчиците са решили играта да не изглежда потресаващо зле на ниски детайли, та затова нямаш голямо подобрение от преминаването от високи към ниски и средни настройки. Тестовата им платформа обаче има i7 8700K на 5ghz заедно със 16gb. бърза и нисколатентна рам, което определено помага - играта не е многонишково оптимизирана, но иска бързи ядра и то на висока честота, според мен процесора ти е достатъчен за играта, ако всички ядра работят на 3.3ghz, виж си windows performance плана за всеки случай. Според мен 55 средни кадъра е нормален резултат за ниски-средни настройки при 1920х1080, но не и при 1280х720. Реално 8-мото поколение ''Coffee Lake'' процесори не добавя никакви IPC подобрения спрямо Skylake 6-то поколение и Kaby Lake 7-мо поколение, тоест ако една игра не е силно многонишково оптимизирана (както Far Cry 5) разликата между 6700K на 4.5ghz и i7 8700K на 4.5ghz ще е малка и ако има такава, ще е главно заради повечето L3 кеш на 8700K.

Картата ти има доста приличен фабричен оувърклок, а и е със 4гб. видео буфер, което също е плюс - играта си гълта над 3гб. при 1920х1080.Захранването ти е бюджетно и дори няма 80% ефективност, но няма да има проблем със GTX 1060, която е доста икономична, също като твоята 960-ка. Ако не ти се дават 700 лева за 6 гигабайтова 1060-ка заради криптовалутите, може да потърсиш и втора ръка GTX 970, но трябва да внимаваш със клока. Имаш приличен бюджет и може би ще е добра идея да инвестираш във по-добро захранване. Да сменяш платформата за мен е абсолютно неоправдано, особено ако ползваш машината само за игри. Ако искаш повече процесорна мощ може да потърсиш втора ръка i7 6700/6700K или i7 7700/7700K.

Видеокартата е точно тази от линка. Като цяло конфигурацията ми покрива minimum за FC5, но не и Recommended.. ето и снимка от която ще видите и рамта.Untitled.thumb.png.abad25ae28ec33331614388559c02162.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, OxLuVa написа:
Spoiler

Видеокартата е точно тази от линка. Като цяло конфигурацията ми покрива minimum за FC5, но не и Recommended.. ето и снимка от която ще видите и рамта.Untitled.thumb.png.abad25ae28ec33331614388559c02162.png

Изискванията въобще не ги гледай, ако говорим за голямо AAA заглавие във 99% от случаите са чист маркетинг, тоест добавят се най-често актуални компоненти от двата лагера, дори и да не са във един клас като производителност само за да се види че са на едно ниво в името на политическата коректност. Реално процесора ти ще е на нивото на i7 4770, ако не и по-бърз във Far Cry 5. И ще определено доста по-бърз от FX 6300 и i5 2400. Нужда от нова платформа нямаш - сам виждаш от ревюто, че процесора ти е повече от адекватен за играта дори и със доста по-бърза карта от GTX 1060. Предполагам не ти се чака новото поколение на Nvidia, което най-вероятно ще излезе тази година, ако види бял свят тази година ще е към третото или най-вероятно четвъртото тримесечие.Първите карти ще са представители само на високия клас и няма да са за теб. Вариант е или нова GTX 1060 6GB за 680-720 лева или втора ръка GTX 1070/970/980, за 980Ti ще е силно препоръчително да се смени захранването. Ако вдигнеш бюджета малко може да купиш и нова 1070-ка, но конфигурацията няма да е съвсем балансирана, особено ако си със само 8гб рам памет, а и 1070/980Ti са по-скоро за 1440P, освен ако не знаеш да боравиш мъдро със настройките.

Една от най-добрите нереферентни 1060-ки със 36 месеца гаранция - цък

Много добра нереферентна 1070-ка със 24 месеца гаранция - цък

Според мен ако ще даваш 1080-1100 лева ще е много по-добре да дадеш още 50-70 лева за GTX 1070Ti, която е доста по-бърза от чиста 1070-ка - около 20%, тоест около 5% по-бавна от стокова 1080-ка.Съвсем друг клас като производителност от GTX 1060.

П.С: Ако бях на твое мято бих купил карта сега, никой няма да ти върне дългите месеци в чакане и липса на игрa, а и Hope County няма да се освободи току така :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш проблеми с тази игра и съответната конфигурация да играеш с 40+ кадъра дори и на високи настройки. Хората ги докарват дори със запис, без са още по-високи. Процесора в клипа е малко по-стар от твоя и на по-висока честота, така че би трябвало там да нямаш проблеми. Процесора ти на всички ядра държи с турбото до 3.1 GHz:

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i5/Intel-Core i5-6400.html

Инсталирай си MSI Afterburner и му задай да ти показва използване и температури на видеокарта и процесор по време на игра и виж при натоварените моменти кое колко се товари и какви температури държи - може и нещо да прегрява и да намалява честотата при работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Inno написа:

Изискванията въобще не ги гледай, ако говорим за голямо AAA заглавие във 99% от случаите са чист маркетинг, тоест добавят се най-често актуални компоненти от двата лагера, дори и да не са във един клас като производителност само за да се види че са на едно ниво в името на политическата коректност. Реално процесора ти ще е на нивото на i7 4770, ако не и по-бърз във Far Cry 5. И ще определено доста по-бърз от FX 6300 и i5 2400. Нужда от нова платформа нямаш - сам виждаш от ревюто, че процесора ти е повече от адекватен за играта дори и със доста по-бърза карта от GTX 1060. Предполагам не ти се чака новото поколение на Nvidia, което най-вероятно ще излезе тази година, ако види бял свят тази година ще е към третото или най-вероятно четвъртото тримесечие.Първите карти ще са представители само на високия клас и няма да са за теб. Вариант е или нова GTX 1060 6GB за 680-720 лева или втора ръка GTX 1070/970/980, за 980Ti ще е силно препоръчително да се смени захранването. Ако вдигнеш бюджета малко може да купиш и нова 1070-ка, но конфигурацията няма да е съвсем балансирана, особено ако си със само 8гб рам памет, а и 1070/980Ti са по-скоро за 1440P, освен ако не знаеш да боравиш мъдро със настройките.

Една от най-добрите нереферентни 1060-ки със 36 месеца гаранция - цък

Много добра нереферентна 1070-ка със 24 месеца гаранция - цък

Според мен ако ще даваш 1080-1100 лева ще е много по-добре да дадеш още 50-70 лева за GTX 1070Ti, която е доста по-бърза от чиста 1070-ка - около 20%, тоест около 5% по-бавна от стокова 1080-ка.Съвсем друг клас като производителност от GTX 1060.

П.С: Ако бях на твое мято бих купил карта сега, никой няма да ти върне дългите месеци в чакане и липса на игрa, а и Hope County няма да се освободи току така :D

:D

Значи предлагаш за тези пари да купя само видеокарта 1070 и да не пипам процесора?

преди 15 минути, Raze написа:

Не би трябвало да имаш проблеми с тази игра и съответната конфигурация да играеш с 40+ кадъра дори и на високи настройки. Хората ги докарват дори със запис, без са още по-високи. Процесора в клипа е малко по-стар от твоя и на по-висока честота, така че би трябвало там да нямаш проблеми. Процесора ти на всички ядра държи с турбото до 3.1 GHz:

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i5/Intel-Core i5-6400.html

Инсталирай си MSI Afterburner и му задай да ти показва използване и температури на видеокарта и процесор по време на игра и виж при натоварените моменти кое колко се товари и какви температури държи - може и нещо да прегрява и да намалява честотата при работа.

Утре ще тествам с програмката как стоят нещата, а сега ще прикача снимки от бенчмарковете съответно на HIGH и LOW при 1920x1080 (бенчмарковете са от днес).benchmark.thumb.png.6feefc89982fa4982b57381e79408197.pngbenchmark2.thumb.png.970dabc70d7d8b1dba0b416141724ad2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Не, не ти препоръчвам нова 1070-ка за 1080-1100 лева, защото както написах е средно 20% по-бавна от GTX 1070Ti , която от своя страна може да купиш за 1150 лева. Тоест получаваш цели 20% повече производителност за едва 50-70 лева доплащане. Реално 1070Ti е чиста 1080-ка, но със по-бавна GDDR5 памет(1080 използва GDDR5X), което така или иначе не оказва голямо влияние в игрите. Ако говорим за втора ръка чиста 1070-ка със остатъчна гаранция за 800-850 лева, тогава вече си струва да се замислиш, но вероятността да не е била част от ферма за копане на криптовалути и да не е използвана за работен кон във някоя мина е много, много тънка, да не говорим че във OLX е пълно със всякакви лешояди, който само чакат да се възползват от ситуацията със картите. Ако говорим за втора ръка 970/980 - не давай повече от 350-375 за 970 и 400-450 лева за 980. Maxwell флангмана във лицето на 980Ti ще дойде нанагорно на захранването, а и за да му разгърнеш потенциала, който е доста, ще ти трябва ново захранване. Не написа колко рам памет имаш, нито каква е кутията ти. Имаш ли SSD ? Нещо есенциално във днешно време. Ако имаш само 8гб. рам (2х4гб) ще е по-добре да купиш 1060-ка, а останалите да вложиш във рам или SSD ако няма такова, или по-добро захранване/кутия.

Ето как стоят нещата като производителност на дефолт честоти: GTX 970=GTX 1060 3gb<GTX 1060 6GB=GTX980<GTX980Ti<GTX1070<GTX1070Ti<GTX1080. Реално 970-ката може да изостава от 3гигабайтова 1060-ка, но със клок нещата много бързо отиват във противоположната страна, но отново - ако искаш 970-ка, която да е по-бърза или равна на gtx 1060 6GB/GTX980 ще ти трябва най-вероятно ново захранване и добра бройка.Същото важи и за GTX 980Ti , но със още по-голяма сила - картата е звяр и добра бройка лесно минава GTX 1070 - gtx 980Ti на 1500mhz ядро, 8000mhz памет ще диша във врата/ще е равна на 1070Ti, но ще има почти двойна консумация. Най-добрите бройки 980Ti на 1550mhz ядро и 8200mhz памет са на нивото на стокова GTX 1080...let that sink in:).

П.С: От резултата от бенча виждам че имаш 16гб памет, тоест два 8гб. стика, което е добра новина в предвид актуалните цени на DDR4. Ако мислиш да продадеш старата ти карта ще ти останат пари за ъпгрейд на захранването или друг компонент. Не знам дали картата ти има остатъчна гаранция, но дори и да няма мисля, че 180-200 лева е добра цена, а за толкова ще вземеш доста читаво захранване. Ако пък играеш доста процесорно-зависими игри то ще е добре да се замислиш за i7-ца втора ръка.

П.С 2: Като вземеш карта, може да чукнеш на ЛС, за една кооп сесийка :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз виждам поне на две различни места, че питащия има 16GB оперативна памет. Нямам кристална топка, боб и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. ако хипотетично реша да си закупя 1070Ti, ще ми трябва ли и ново захранване или като цяло да сменям други компоненти, ще е съвместима ли със всичко останало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормални са ти кадрите за твоята видеокарта. Като искаш повече кадри ще ти трябва по-мощно видео, процесора е достатъчен. Gtx 970, Gtx 1060 или нещо по-мощно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, OxLuVa написа:

Т.е. ако хипотетично реша да си закупя 1070Ti, ще ми трябва ли и ново захранване или като цяло да сменям други компоненти, ще е съвместима ли със всичко останало?

Ако няма да клокваш - не, няма нужда, ако приемем че захранването е във добро състояние и кутията ти не е задушен парник, но ако решиш да клокваш здраво картата, може и да ''клекне''. Така или иначе, ще е хубаво да се смени, щом ще слагаш карта за над 1000 лева.Със парите от продажбата на старата ти карта/захранване ще можеш съвсем спокойно да си позволиш качествено 500-600W захранване. Процесора и паметта ти ще спъва карта от рода на GTX 1070Ti/1080 във силно процесорните игри - Battlefield 1 мултиплейър, например ще смаже процесора ти и 1070Ti няма да е съвсем оптимално натоварена. Ако заключиш кадрите със V-sync всичко ще е наред.Специално във Far Cry 5 няма да имаш проблеми. Ако например имаш проблеми във тежките игри и заглавията със отворен свят, то i7 процесор за сокета ти е вариант, но само втора ръка. За съжаление 8-мо поколение процесори не са съвместими със H110/H210/B150/B250/Z170/Z270 дъната, за съжаление.

П.С: Ако не ти достига процесорна мощ във тежките игри е вариант и смяна на платформата със евтино H310/B360 дъно и i5 8400, ще ти излезе 450-500 лева, но със сигурност няма да е толкова ''безполезнено'', колкото смяна на процесор за твоя сокет. Има го и момента със съвместимостта на наличната ти памет със дъното.Не знам колко може да вземеш за MSI H110M PRO-VD и i5 6400, да кажем около 250-300 лева, ако дъното е напълно изрядно и е пълен комплект ...? Тоест ъпгрейда ще ти излезе 200-250 лева, малко повече отколкото варианта да вземеш, например заключена i7-ца за твоя сокет (i7 6700/7700). За мен подобен ъпгрейд ще е ''от трън на глок'', защото интел изкарват вече трета генерация процесори за 1151, 8-мо поколение излезе само в отговор на AMD Ryzen. Ако искаш нещо със перспектива ще най-добре да изчакаш процесорите им по 10nm процес, но няма да ги видиш скоро на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от теб ,аз бих взел 1070 ti  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М/у другото си направих бенчмарк на цялата система:test.thumb.png.f23dec4b4cd9870c4445c0efa27e042b.png

И както се вижда от теста - нещата си отиват към 1070 (ti)

Много благодаря за съветите, определено ми помогнахте. Ще обмисля нещата и ще действам.

П.С. --> Както каза колегата "Hope County няма да се освободи сам!" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че с GTX 1070ti процесора ще почне да те спъва в доста игри, освен ако не играеш на 4К резолюция. Няма да можеш да ползваш видеокартата в пълния и капацитет с този процесор, но пак ще е много по-добре. Пробвай да му направиш overclock.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Имай в предвид, че с GTX 1070ti процесора ще почне да те спъва в доста игри, освен ако не играеш на 4К резолюция. Няма да можеш да ползваш видеокартата в пълния и капацитет с този процесор, но пак ще е много по-добре. Пробвай да му направиш overclock.

А да ми предложите процесор подходящ за 1070ti, който да си закупя след няколко месеца, примерно?!

А за оувърклок ще си помисля, защото не съм на "ти" с нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение за този сокет и дъно е I7 7700K. Дори и да не го клокваш, той работи на най-високи честоти, в сравнение с другите I7 за сокета. Преди да сложиш процесор, се увери, че разполагаш с актуалния BIOS. В списъка с поддържани процесори за дъното може да видиш кой биос за кой процесор ти трябва и съответно процесорите, които можеш да инсталираш:

https://www.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-VD#support-cpu

Препоръчвам ти, ако ще сменяш процесор, по-добре да си купиш нов процесор и дъно I5 8400/8500/8600K + по-евтино дъно пак ще ти излязат по-евтино, отколкото нов I7 7 серия, а ще са много по-производителни, поради по-големия брой реални ядра - 4 на 7 серия и 6 на 8 серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, OxLuVa написа:

Spoiler

другото си направих бенчмарк на цялата система:test.thumb.png.f23dec4b4cd9870c4445c0efa27e042b.png

И както се вижда от теста - нещата си отиват към 1070 (ti)

Много благодаря за съветите, определено ми помогнахте. Ще обмисля нещата и ще действам.

П.С. --> Както каза колегата "Hope County няма да се освободи сам!" :D

Това дето си го пуснал е всичко друго, но не и бенчмарк.

преди 1 час, OxLuVa написа:

А да ми предложите процесор подходящ за 1070ti, който да си закупя след няколко месеца, примерно?!

А за оувърклок ще си помисля, защото не съм на "ти" с нещата!

Вече ти предложих, но май не искаш да четеш ? Втора ръка i7 6700/K, i7 7700/K, тези, който имат суфикс ''К'' са със отключен множител, а твоето дъно не позволява оувърклок нито на процесор, нито на рам памет. Естествено, ще е по-добре да купиш отключен процесор, защото ще работи на по-високи базови честоти и малко по-високи turbo boost честоти, особено 7700K, но не знам твоето дъно как ще го понесе. Мисля, че точно Asrock имаха опция за оувърклок на skylake заключени процесори, но интел взеха нещата обратно във релси и пуснаха микрокод ъпдейт.

преди 1 час, Raze написа:

Най-доброто решение за този сокет и дъно е I7 7700K. Дори и да не го клокваш, той работи на най-високи честоти, в сравнение с другите I7 за сокета. Преди да сложиш процесор, се увери, че разполагаш с актуалния BIOS. В списъка с поддържани процесори за дъното може да видиш кой биос за кой процесор ти трябва и съответно процесорите, които можеш да инсталираш:

https://www.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-VD#support-cpu

Препоръчвам ти, ако ще сменяш процесор, по-добре да си купиш нов процесор и дъно I5 8400/8500/8600K + по-евтино дъно пак ще ти излязат по-евтино, отколкото нов I7 7 серия, а ще са много по-производителни, поради по-големия брой реални ядра - 4 на 7 серия и 6 на 8 серия.

Така или иначе трябва винаги да има най-актуалната версия на биоса, а тя поддържа всички процесори. Вече го написах, но май не му се чете.

Виж че още използва Windows 7, а 8-мо поколение, работи само със Windows 10, мисля, че дори няма да може да подкара Windows 7 със Kaby Lake 7700/K, или поне не официално, тоест най-лесния, безполезнен и евтин ъпгрейд ще е i7 6700/K, освен, ако не реши най-накрая да премине към Windows 10, което така или иначе е силно желателно със GTX 1*** карта. Както написах, ъпгрейд със процесор за неговия сокет ще е доста по-лесен.

Както написах ъпгрейд към Coffee Lake i5 8400 ще е ''от трън на глок''. Ако ще трябва да сменя и Windows лиценз със сигурност няма да му излезе по-евтино, дори и да вземе най-скапаното H310 дъно и i5 8400, от 8500 няма смисъл, а 8600K изисква хубаво Z370 дъно. А че i5 8400 е по-бърз от i7 6700/K също не мога да се съглася, всичко зависи от играта. Във силно процесорните игри i5 8400 ще е натоварен на 100% на всички ядра и нишки със топ карта като 1080Ti, което може да не е особено приятно, от друга страна четириядрен чип със Hyperthreading ще понесе натоварването по-''равномерно'' и може би дори ще е за предпочитане пред 6 ядра и 6 нишки, във игра като Battlefield 1 мултиплейър и доста други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ще работят, стига да си намери драйвери, а повечето производители на дънни платки си имат. Дори в сайта на Intel има драйвери за чипсет, видео и процесор за Windows 7 за 8 серия процесори. Въпроса е, че ако вземе 8 серия Intel, ще му е много по-лесно и удобно да си инсталира Windows 10 и да си работи с него, дори и със сегашния процесор. Аз не бих дал 500+ лв. за I7 7700(K), при условие, че мога да си взема дъно + I5 8400/8500 за 500 лв. чисто нови - 4 срещу 6 ядра, дори и без HT ще е в пъти по-добре.

http://nikem-bg.net/computer-components/I5-8400-2.8GHZ-Turbo-4.0GHz-9MB-BOX-LGA1151/

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=CPU&p=i7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Raze написа:

Те ще работят, стига да си намери драйвери, а повечето производители на дънни платки си имат. Дори в сайта на Intel има драйвери за чипсет, видео и процесор за Windows 7 за 8 серия процесори. Въпроса е, че ако вземе 8 серия Intel, ще му е много по-лесно и удобно да си инсталира Windows 10 и да си работи с него, дори и със сегашния процесор. Аз не бих дал 500+ лв. за I7 7700(K), при условие, че мога да си взема дъно + I5 8400/8500 за 500 лв. чисто нови - 4 срещу 6 ядра, дори и без HT ще е в пъти по-добре.

http://nikem-bg.net/computer-components/I5-8400-2.8GHZ-Turbo-4.0GHz-9MB-BOX-LGA1151/

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=CPU&p=i7

Аз никъде не съм му предлагал да купува нов процесор, точно обратното. i5 8400 ще е по-бърз, но i7 6700/К със четири ядра и осем нишки със сигурност ще бъде по-равномерно натоварен, просто да го има на предвид. А и пропускаме факта, че най-вероятно използва 2133mhz памет, не е написал каква е точно, за да сме сигурни, но със сигурност ботълнек ще има и заради системната памет, ако реши да купи 1070Ti . Дъното му не поддържа повече от 2133mhz, дори и да има по-бърза памет, каквато си трябва за 1070Ti при 1920х1080, ще е принуден да я ползва на 2133mhz. Аз също не бих дал 500+ лева за нов i7 7700K, но ако бях във неговата ситуация бих купил i7 6700/6700K до 400 лева. Политиката на интел разчита именно на такива дойни крави, който сменят дъна и сокети всяка година, аз ще съм пас. Ако бях на негово място щях да си купя MSI Gaming X 1060 и да си играя на спокойствие, хем ще му е балансирана конфигурацията, хем няма да мисли за ъпгрейд на захранване и процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно I5 8400 се справя по-добре от I7 7700 в multi threading, дори и на по-ниска честота, понеже ядрата са му реални 6, а не 4+4, където всяко ядро върши двойна работа.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700-vs-Intel-Core-i5-8400/3887vs3939

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_core_i5_8400-766-vs-intel_core_i7_7700-665

https://www.techspot.com/review/1502-intel-core-i5-8400/page2.html

Реално последната 8 серия на Intel е много по-добър вариант от предните, понеже за I5/I7 предлага 50% повече ядра и по-ниски цени, в сравнение с предните серии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е файдата от 1070ti на fhd? На геврека дупката. Като предлагате карти по 1К+ лева, мислете преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файдата е много голяма, особено ако се играе на 144+ Hz монитор. Ти мисли!

преди 23 минути, PANOV написа:

Каква е файдата от 1070ti на fhd? На геврека дупката. Като предлагате карти по 1К+ лева, мислете преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.