Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Опит за измама ли е това ?

Препоръчан отговор

Така има тука един малък доставчик в Добрич предлага оферта от 3 безплатни месеца за световното . Така преди малко прочетох условията им за промоцията и накрая пише . След сключване на 2-годишен договор за интернет и тв се полагат 3 безплатни месеца , след изтичането на 3те месеца се ЗАПЛАЩА ПЪЛНАТА ТАКСА ? Е ашколсум нали са безплатни защо ще ме карат да ги плащам къде е уловката :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може наистина първите 3 месеца да е безплатно, след това да си плащаш нормално. Въпроса е, че ще трябва да подпишеш нов договор за 2 години. Много фирми имат подобни оферти, където първите 3 или 6 месеца плащаш половин такса, като за 6 месеца примерно ако е е същото, като 3 месеца да не плащаш. Най-добре питай на място, не е лошо и да говориш с КЗП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

може и така да е но ти цитирам от условията текст - След изтичане на първите три месеца от срока на действие на индивидуалния договор, клиентът дължи заплащане на всички абонаменти такси за ползваните от него услуги

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам, отиваш в офиса и ти обясняват, както ти казах, обади се и на КЗП дали имат право да правят подобни реклами и ако трябва пусни жалба да ги санкционират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое не е ясно? Сключваш договор за 2 години, като първите 3 месеца са безплатни. Като изтекат тези 3 месеца започваш да плащаш пълния размер на таксите за всички услуги, които фигурират в договора.
Така ясно ли е?
Така

преди 42 минути, adersa написа:

звучи доста неловко

Кое точно е неловкото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adersa написа:

Аз не съм на този доставчик но това ми звучи доста неловко може да пиша на КЗП да видим кво мислят те .

Доставчика е хвърлил въдицата и остава ти да налапаш стръвта. Няма безплатен обяд. ;)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Емил Костов написа:

На това му се вика "Дрън-дрън". Елементарно, Уотсън - за това, че сключваш двугодишен договор има бонус от три месечни вноски. И най-вероятно сумата за трите месеца е разпределена върху останалите 21. Или си е просто закопчаване с 24 месеца абонамент.
Преди няколко месеца заведох съсед при моя доставчик и двамата получихме по един месец без такса. И това ли е стръв? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти, пък, са научи да читеш - @дрън-дрън ни йе @дрън-дю  :ph34r:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, DarkEdge написа:

На това му се вика "Дрън-дрън". Елементарно, Уотсън - за това, че сключваш двугодишен договор има бонус от три месечни вноски. И най-вероятно сумата за трите месеца е разпределена върху останалите 21. Или си е просто закопчаване с 24 месеца абонамент.
Преди няколко месеца заведох съсед при моя доставчик и двамата получихме по един месец без такса. И това ли е стръв? 

Казах го нашега. А и такова е питането на постващия темата. За него може и да е измама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, слагай подходящо обозначение... ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, DarkEdge написа:

Ами, слагай подходящо обозначение... ;) 

Коригирах! Прав си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виваком. Решавам да се включа към сателитната им телевизия. Два-три дни се ровя из сайта им и чета какво, как и защо. Ако сключа договор(15 лв на месец) за сателитна телевизия ми предлагат безплатно да гледам 1 месец HBO. След този месец имам избор:

1- да се откажа от HBO и да не заплащам таксата за него- т.е. ще си плащам 15 лв на месец и няма да гледам HBO.

2- да си заплащам месечна такса и да гледам HBO - 15 лв. месечна такса + 5 лв за HBO = 20 лв на месец.

Обаче, на 5-та страница на pdf файл, който може да се изтегли след като сте прочели 6 страници в сайта им пише, че ако искам да се откажа от HBО, трябва да го направя преди да е изтекъл промоционалният месец. С други думи, ако е минал месец и половина и се сетя, че не искам да плащам допълнително за HBO, защото не искам да го гледам - ами няма да мине номерът и ще трябва да си плащам за HBO всичките 24 месеца на договора.

Отивам в офис на Виваком и започваме да си говорим с продавач-консултанта. Като ме питаха за HBO казах, че не го искам и директно да го махат - нито 1 месец промоция нито каквото и да било. До мен седи мъж, на възраст над 70 години и сключва договор за телевизия. Слушам как и на него му обясняват колко велико нещо е HBO, как един месец ще го гледа безплатно и как МОЖЕ ПО ВСЯКО ВРЕМЕ да се откаже от него.

Струва ми се, че и тук ситуацията е същата. Ако си спомняте, преди години(не знам дали и сега ситуацията е същата) много магазини предлагаха следното:

"0% оскъпяване при пазаруване на кредит". Ако платиш в брой ти правят 12% отстъпка.  Работата беше там, че ако цената на даден продукт е 1000 лв в брой, същия продукт го предлагат за 1120 лв при купуване на изплащане(12% оскъпяване е включено в тази цена), а на купувачите казват, че им дават 0% оскъпяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване