Премини към съдържанието
DarkEdge

Microsoft неочаквано спира поддръжката на Windows 7 за някои модели процесори

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, DarkEdge написа:

Е, колко да е неочаквано? Слуховете за това си вървят от отдавна. И не си го превел коректно заглавието :) ancient процесори .... май на никой няма да му е мъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, eminem_vr написа:

Е, колко да е неочаквано? Слуховете за това си вървят от отдавна. И не си го превел коректно заглавието :) ancient процесори .... май на никой няма да му е мъчно.

Pentuim 4 :D Та какво като им спрат съпорта? Нема да спрес 7-цата я....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

преди 18 минути, eminem_vr написа:

И не си го превел коректно заглавието

Айде, бе, верно ли? Кое точно е некоректно? Да съм написал "последните модели"? Не, нали? Не съм написал древни процесори - това ли ти е гредата в окото?
Можеш да смърдиш, ако не съм дал източник и съм поставил превод на статията...
Не съм превеждал дословно - не съм задължен да ползвам думите на автора на статията.

ПП О, извинявай, не схванах, че искаш да блеснеш със знания по английски език...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да спират изцяло поддръжката на 7-цата, че ми писна от тая боза.

• Харесва ми 2
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, eminem_vr написа:

Е, колко да е неочаквано? Слуховете за това си вървят от отдавна.

Това, че ти знаеш, не значи, че няма хора, за които това да е новост.
Типичен пример за това как българите разказват вицове - един разказва виц пред група. След като свършва, един от тълпата се обажда:
- Аз го знам по друг начин...
Жив и здрав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Айде, бе, верно ли? Кое точно е некоректно? Да съм написал "последните модели"? Не, нали? Не съм написал древни процесори - това ли ти е гредата в окото?
Можеш да смърдиш, ако не съм дал източник и съм поставил превод на статията...
Не съм превеждал дословно - не съм задължен да ползвам думите на автора на статията.

ПП О, извинявай, не схванах, че искаш да блеснеш със знания по английски език...

Пффф... Не исках да се заяждам. От къде тая агресия.... Уж наши хора :D  Казвам само че се говори все пак за пентиум 3 в тая статия. Остави го заглавието....

Ама и като пропуснеш една думичка а другото си го превел дословно наистина... забелязва се. Още повече че ако тая думичка е доста важна... Ако пише в заглавието че за пентиума тъжим ще е по ясна темата. 

Иначе за 10 не спират поддръжката нали? Слагайте 10-ка и стига ревахте за 7 и 3.11... Телеметрията я събират всички. Нали покрай аферата с фейса всеки един сайт дето отвориш ти иска съгласието да ти събира данни. На всички други може ама не и на майкрософт така ли? И без пари го даваха :) не че и сега не е без пари само желание да имаш. Цъкам си на 10-та и с изключение на един два ъпдейта неочаквано не ме дразни. И буквално един два случая за колко години станаха :) 

И като си лепнал статия на английски всички дето ще ти пишат в темата (която е само линк всъщност) ще поназнайват малко езика, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, eminem_vr написа:

Не исках да се заяждам.

Ама отстрани си изглежда точно така.

преди 5 минути, eminem_vr написа:

От къде тая агресия..

Не е агресия, а огорчение...Както и да е - българите май никога няма да станем толерантни...

преди 8 минути, eminem_vr написа:

Слагайте 10-ка и стига ревахте

Къде видя/чу рев от моя страна?

Snap12.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Ама отстрани си изглежда точно така.

Не е агресия, а огорчение...Както и да е - българите май никога няма да станем толерантни...

Понякога написаното може да се разбере погрешно. Защото този който чете не може да усети интoнацията на гласа или да види езика на тялото на отсрещната страна. И според своята нагласа да приеме нещо написано на шега или по скоро с добри намерения като заяждане :)  Поздрави и да пием по едно малко в памет на един наистина легендарен процесор - пентиум. А не чакай, все още може да се ползва с друга ОС.... е нищо. Наздраве все пак :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам, това се отнася за Pentium III процесори и по-стари. Те поддържат и до 512 MB RAM, като ще е мъчение да се ползва windows, по-голяма версия от XP, на такава конфигурация. И реално пак може да се ползва windows 7, просто няма поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Номерцата на М$ да си лансират новите ОС си ги знаем от време оно. Какво им пречеше да си вградят SATA драйверите в исотата на ХР, а се налагаха "гимнастики" с дискети, модифициране на исота... След това пък дивотията с поддръжката на драйверите за USB 3.0 при 7, договорките с производителите за орязване на биоси, които да затрудняват инсталацията на 7... Чудно как не набутаха някой или няколко ъпдейта, които да я омажат тотално. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Нали като продават нещо ново и "велико" трябва да кажат "виж тва новото поддържа неща, дето старото не ги поддържа(ама няма да ти кажем, че за 5 минути и 3 команди старото може да поддържа нови екстри)".

Неотдавна ми казаха "майстора вика на тва дъно(B250) windows 7 не може". Изманипулирах един 7 Pro:
1. USB3
2. SATA AHCI и RAID(демек RSTe)
3. NVMe на Intel и Samsung за всеки случай
4. обновления с на simplix пакета
7-цата си пали с нейния инсталатор(а не като повечето шашми с boot.wim от 10), на USB3 флашка, в USB3 порт, вижда си SX6000 и баракудата без да реве за драйвъри, инсталира се, рестартира се нормално, USB-тата работят, дисковете с дяловете се виждат. Ко да играя...

"Интереса клати феса..."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то въобще има ли някой останал, който да ползва тия древни кошници? Да спираха поддръжката на i-процесорите - разбирам да беше не новина, ами направо сензация. Ама за Пентиум тройки защо да ми е мъчно?

на 26.06.2018 г. в 0:34, hudyr написа:

Неотдавна ми казаха "майстора вика на тва дъно(B250) windows 7 не може".

Кажи на тоя "майстор" да ходи да се гръмне. :D Т'ва сигурно е някой от ония "мастори", които пишат така:

11140003_10205368611349115_8628414331750

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.