Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , имам един въпрос тъй като не съм много запознат. Автомобила е ауди а4 б8 2010 година. Фаровете са ми абсолютно здрави но и двата имат много дълбоки драскотини по стъклата и единия се е напукал леко. Прикачил съм снимка на модела на фаровете за който говоря . Въпроса ми е , може ли да си закупя и да сменя само стъклото тъй като целия фар струва ужасно много. Може ли да ме посъветвате и ако знаете сервиз , фирма , която се занимава с подобни ремонти. Стъкла си намирам да си купя ,но смяната им не мисля , че е толкова проста . Страхувам се, след това да не започнат да се потят отвътре . Ще съм ви много благодарен !

d.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката нищо не се вижда.

Не пипайте здравите неща че ще ги счупите. Оригиналното стъкло с каквоп ще го смениш - с някое китайско менте ли? И когато решиш да я продаваш, пътрвото, което ще се набие в погледа е очикана от нормална експоатация кола и лъскави нови нете фарове. Явно съмнение за блъскана и напудрена кола. За мен няма смисъл, А и едва ли ще залепите всичко така, че да не влиза вода. Неслучайно фарове се сменят като цял възел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Филипов написа:

От снимката нищо не се вижда.

Не пипайте здравите неща че ще ги счупите. Оригиналното стъкло с каквоп ще го смениш - с някое китайско менте ли? И когато решиш да я продаваш, пътрвото, което ще се набие в погледа е очикана от нормална експоатация кола и лъскави нови нете фарове. Явно съмнение за блъскана и напудрена кола. За мен няма смисъл, А и едва ли ще залепите всичко така, че да не влиза вода. Неслучайно фарове се сменят като цял възел.

Извинявам се , на снимката показвам пример какъв е модела на фаровете. Единия фар ми е пукнат и пукнатината се разпространява , а нов такъв струва над 1000 лв оригиналния . Продават се оригинални стъкла по 100 евро с поръчка от ауди ,но трябва да се смени от човек който знае какво прави , затова питам дали познавате такъв човек. Eдин мой познат , смени стъкла на фаровете си , вода не влизаше но след 2,3 дни започнаха да се потят от вътре много жестоко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стояне а от някоя морга направо цели фарове ,замислял ли си се ?Щото 200 еврака за стъклата и после поне още 100 за подмяната им ,а може и повече щото това си е пипкава работа.Иначе всички които поставят авто-стъкла би следвало да имат умения да ги подменят и на фаровете.

Иначе този сайт може да ти е полезен ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Иво Димов написа:

Стояне а от някоя морга направо цели фарове ,замислял ли си се ?Щото 200 еврака за стъклата и после поне още 100 за подмяната им ,а може и повече щото това си е пипкава работа.Иначе всички които поставят авто-стъкла би следвало да имат умения да ги подменят и на фаровете.

Иначе този сайт може да ти е полезен ЛИНК

Тези фарове струват от 700 на горе използвани и цената е за един. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами оства фирма да подмени стъклата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се разходи из търговския раздел на форума за съответната марка.

Не знам кой ти е казал за такива цени. Не си писал точния модел, но втория резултат дава 250 лв. https://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/glaven_far_vloezhka-10533/audi/a4/a4-avant-8k5-b8

А първият е от преебалника за 100 лв https://www.olx.bg/ads/q-audi-a4-b8/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре отиди и си плати при официялния дилър.На мен това не ми изглежда като каква да е работа, и мисля, че си иска специялизация.Сещам се в един посредсвен сервиз бяха докарали едни пичове от Белгия,  една мечка 2013 година, за някакви интервенции по предницата, че беше удряна, и се наложи да и се свалят фаровете.После като ги сложи майстора обратно, светеха накриво,мъчи са, мъчи са да ги настройва,но положението не се променяше значително.Накрая от вътре някъде ги захвана със свинска опашка и се поуправиха:D  На пича от Белгия не му стана много приятно, че кара мечка 2013 със фар захванат със свинска опашка,макър че не се виждаше, ама и той искаше да мине няколко пъти по-тънко от колкото в мерцедес дилъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.