Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш на 1920x1080 ще си требе поне една GTX 1050/1060 за 150+ fps. Ако искаш да изградиш конфигурацията от 0 с този бюджет не виждам как ще стане. Помисли за покупка на части/конфигурация 2-ра ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някакъв стар монитор, 1280 x 1024 му е резолюцията, друго старо нямам. Играта ще се играе на минимални настройки само да отбележа.

EДИТ: Имам лаптоп с i3-5010U и geforce 940m 2gb и ми върви на 100-120 фпс, така че смятам, че е възможно с този бюджет да се измисли нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Altio написа:

Имам някакъв стар монитор, 1280 x 1024 му е резолюцията, друго старо нямам. Играта ще се играе на минимални настройки само да отбележа.

EДИТ: Имам лаптоп с i3-5010U и geforce 940m 2gb и ми върви на 100-120 фпс, така че смятам, че е възможно с този бюджет да се измисли нещо.

Може да стане добре с вграденото видео на Ryzen 2400G, дори и на 1080P, понеже така и така CS се играе на ниски настройки, а и процесорът не е за пренебрегване в GO специално. Остава въпросът дали този монитор не е за смяна, защото явно е малък и надали е щадящ за очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На минимални настройки дори и 1080p резолюция с Ryzen 2400G пак ще имаш 100-200 кадъра на CS:GO, с лек клок, на по-ниски резолюции и повече. Друг е въпроса, че за стария монитор, ако няма DVI/HDMI/DP ще ти трябва и активен преходник, който е около 20 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно нещо такова:

http://nikem-bg.net/cart/60464p1r61030p1r60492p1r58339p2r58434p1r59116p1rf.html

Може да се смъкне още, ако се вземе по-малко SSD или по-евтино дъно, но ще трябва да им кажеш да ти флашнат BIOS, за да тръгне процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Altio написа:

Мониторът е Philips 170C, според мен не е малък, не знам

С този монитор новата машинка ще е само частично удоволствие. Помисли за смяна, но в тези 800лв. ще е зор и това да вместиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, PANOV написа:

С този монитор новата машинка ще е само частично удоволствие. Помисли за смяна, но в тези 800лв. ще е зор и това да вместиш.

Не знам, ама на дъртия ми Syncmaster дето е 75 херцов имах по-голямо удоволствие(ако изобщо можем да говорим за такова при тая игра) от другия дето е 16:9.Очевидно автора не търси хубава картина, а повече кадри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, The Negative One написа:

Не знам, ама на дъртия ми Syncmaster дето е 75 херцов имах по-голямо удоволствие(ако изобщо можем да говорим за такова при тая игра) от другия дето е 16:9.Очевидно автора не търси хубава картина, а повече кадри.

То за играта 4:3 , ако ще и стреч, още си важи, ама 17 инча малък, стар монитор, предполагам и трепти - за смяна отвсякъде, особено като пуснеш нещо различно от CS, ако ще браузър или филм да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, The Negative One написа:

Ами даа, прав си, просто искам колкото се може повече кадри, картината не е от значение. Ако увелича бюджета до 900 лева нещо ще се промени ли или...? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си оставиш някаква сума за читав ползван монитор - помисли за очите си - за 800лв. с вграденото видео на 2400G, така, като има и по-евтини B350 дъна, та да влезе по-добра кутия или бърза памет.

Иначе за 900лв. става и с 1050 (ti), но процесорът ще е слаба работа, така: G4560, H110, 2x4GB DDR4, 240GB SSD, Palit 1050 ti, Tesseract, VS350 - не е оптималното захранване или така: Ryzen 1200, B350, 2x4GB, 1TB HDD, Palit 1050 3GB, Legend-C2, VS350, но липсва SSD, още 15лв отгоре са.

Твърд диск пренебрегнах в първата, а може вместо SSD някакъв 1TB или комбо 1TB диск с по-малко SSD, ама отиват малко нагоре парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпускате нещо много важно. Как аджеба се играе игра със 150 фпс като нямате монитор, който да поддържа 144hz? Херците на монитора са стената на фпс-то ти, т.е. 60 херца = 60 фпс изходен поток. Картата ако ще и 300 фпс поток да генерира към монитора, няма как монитора да се рефрешва повече от 60 пъти в секунда. Можеш единствено да намалиш "тиаринга" с повече фпс към монитора, ама дотам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, PANOV написа:

Бая небивалици написа.

Ти па си мноо убав... айде обясни ми как ще изкараш 150 фпс от 60 херца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, scotrod написа:

Ти па си мноо убав... айде обясни ми как ще изкараш 150 фпс от 60 херца.

То едвам се събира машината за тия пари, ти 144Hz монитори тръгна да коментираш. :hang:

Ако твърдиш, че на 60Hz монитор, на какъвто още играят много хора, разлика между 60 и 150фпс няма, явно никога не си пускал csgo или която и да е игра. Без значение, че мониторът рефрешва 60 пъти в секунда, при повече рендерирани кадри анимациите са по-плавни, също движението на мишката и латентността се подобрява, защото мониторът винаги показва последния фрейм преди съответната 1/60 от секундата, демек при повече налични фреймове получаваш най-актуалния на монитора, затова и усещането при стреляне е по-точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

То едвам се събира машината за тия пари, ти 144Hz монитори тръгна да коментираш. :hang:

Ако твърдиш, че на 60Hz монитор, на какъвто още играят много хора, разлика между 60 и 150фпс няма, явно никога не си пускал csgo или която и да е игра. Без значение, че мониторът рефрешва 60 пъти в секунда, при повече рендерирани кадри анимациите са по-плавни, също движението на мишката и латентността, защото мониторът винаги показва последния фрейм преди съответната 1/60 от секундата, демек при повече налични фреймове получаваш най-актуалния на монитора, затова и усещането при стреляне е по-точно.

Ти неграмотен ли си?

Изобщо прочете ли коментара ми? Намаляш тиъринга и дотам. Cs-а го играя като хората. Останалите игри също. А разликата рендирането на последните няколко кадъра е толкова малка, че не ми се говори за нея. Изобщо не знам какъв беше смисъла да коментираш. Та така и не ми обясни как ще изкараш 150 фпс от 60 херца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, scotrod написа:

Ти неграмотен ли си?

Изобщо прочете ли коментара ми? Намаляш тиъринга и дотам. Cs-а го играя като хората. Останалите игри също. А разликата рендирането на последните няколко кадъра е толкова малка, че не ми се говори за нея. Изобщо не знам какъв беше смисъла да коментираш. Та така и не ми обясни как ще изкараш 150 фпс от 60 херца?

:biggrin: Какъв теъринг намаляш бе, калитко, напротив, даже го увеличаваш. Теърингът се получава точно когато имаш повече рендерирани кадри и нисък рефреш рейт на монитора , а липсва синхронизация, ама за csgo и други състезателни шутъри повечето хора играят без синхронизация точно щото търсят максимални кадри. И къде съм казвал, че ще изкара 150 фпс - я недей да четеш по диагонал - обясних какво е предимството да имаш повече кадри в тази игра, накратко за половин минута. Изобщо виждал ли си каква трагедия е csgo на 60фпс, че си тръгнал да се обясняваш като мома. А ти като си наясно с бюджета, що тръгна да коментираш някви измишльотини, дето ги чета и искам да ида да се хвърля от Дунав мост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намалява input lag-а и играта става по-плавна и реагира по-бързо, дори и монитора да не може да поддържа повече от 60 Hz, когато му подаваш повече кадри:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с 60 съм я пускал, и с 150 я играя. То глупостите си личи от километри кой ги ръси... Ти продължавай да му пробутваш вградените видеа на Рязаните за 150 фпс.. смях в залата. 2 пъти казах, че има разлика, ама дотам. Не знам защо се води дискусия за 150 фпс при наличието на 60 херцов монитор. Ама едно си баба знае... Я ми кажи каква разлика ще усети между output на 70/150 фпс като монитора е с такъв рефреш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишлеме, какво да ти казвам, обясних, клипове има, твойта глава само на вулканизатора се пълни. Ай кажи на всички с 60Hz дисплей да си заключат фреймрейта на 60fps и всички със 150fps да си вземат 144Hz монитор. И ми излиза с номера за вграденото видео на ryzen, ама съм дал и друг вариант, но аз предлагам според бюджета и исканията! Ти с кое от тия неща се съобрази, че и врели-некипели за монитора и кадрите ръсиш, ами и тон държиш ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама и нахален :D. Един човек не се нае да му обясни, че няма как да очаква да играе със 150 фпс на такъв монитор, ама иначе предлагал. Давай големец, да взима една Volta и да играе с 500 фпс на монитора. Няма какво да предлагам, защото първо трябва да се обясни на човека, че очакванията му са нереални и едва след това да реши дали да налива пари в някаква илюзия. Ама заради такива тъпани като тебе после хората се чудят, що като седнат на някой 144hz монитор картината няма нищо общо със 150-то фпс с което играят у тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нереални са очакванията да играе в пъти по-добре със 150фпс, отколкото с 60фпс? По-кухо изказване не бях чел. А разликата е очевадна! Да вземем във всяка тема да обясняваме на хората с 60Hz монитор да забравят за всичко над 60фпс и да им предлагаме като минимум такива по 500-600лв. А ти дай конфигурация за 900лв със 144Hz монитор и да затварят темата. Аман от келешчета със съзнание на супер герои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от Vladimirski
      Здравейте, бихте ли ми препоръчали добра конфигурация до 1000 лв? 
    • от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• от Zhin
      Максимална сума, с която разполагам е 5.000 лв, която не включва периферия, вече си имам такава. 

Идеята е да се ползва за игри на 144hz 4к монитор WoW, Reforged, Path of exile.

Държа да е сравнително тих и да не стържи колкото стар китайски вентилатор (ако може да събуди ленива котка, не е ОК).

По възможност с 2080 / TI rtx msi/rog и интел процесор.

500 gb ~ ssd като hdd не е нужно да е повече от 2 tb , 16 / 32 ram 
  • Дарение

• Добави ново...