Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С монитор ли, нещо старо да има ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш на 1920x1080 ще си требе поне една GTX 1050/1060 за 150+ fps. Ако искаш да изградиш конфигурацията от 0 с този бюджет не виждам как ще стане. Помисли за покупка на части/конфигурация 2-ра ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някакъв стар монитор, 1280 x 1024 му е резолюцията, друго старо нямам. Играта ще се играе на минимални настройки само да отбележа.

EДИТ: Имам лаптоп с i3-5010U и geforce 940m 2gb и ми върви на 100-120 фпс, така че смятам, че е възможно с този бюджет да се измисли нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Altio написа:

Имам някакъв стар монитор, 1280 x 1024 му е резолюцията, друго старо нямам. Играта ще се играе на минимални настройки само да отбележа.

EДИТ: Имам лаптоп с i3-5010U и geforce 940m 2gb и ми върви на 100-120 фпс, така че смятам, че е възможно с този бюджет да се измисли нещо.

Може да стане добре с вграденото видео на Ryzen 2400G, дори и на 1080P, понеже така и така CS се играе на ниски настройки, а и процесорът не е за пренебрегване в GO специално. Остава въпросът дали този монитор не е за смяна, защото явно е малък и надали е щадящ за очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На минимални настройки дори и 1080p резолюция с Ryzen 2400G пак ще имаш 100-200 кадъра на CS:GO, с лек клок, на по-ниски резолюции и повече. Друг е въпроса, че за стария монитор, ако няма DVI/HDMI/DP ще ти трябва и активен преходник, който е около 20 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът е Philips 170C, според мен не е малък, не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно нещо такова:

http://nikem-bg.net/cart/60464p1r61030p1r60492p1r58339p2r58434p1r59116p1rf.html

Може да се смъкне още, ако се вземе по-малко SSD или по-евтино дъно, но ще трябва да им кажеш да ти флашнат BIOS, за да тръгне процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Altio написа:

Мониторът е Philips 170C, според мен не е малък, не знам

С този монитор новата машинка ще е само частично удоволствие. Помисли за смяна, но в тези 800лв. ще е зор и това да вместиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, PANOV написа:

С този монитор новата машинка ще е само частично удоволствие. Помисли за смяна, но в тези 800лв. ще е зор и това да вместиш.

Не знам, ама на дъртия ми Syncmaster дето е 75 херцов имах по-голямо удоволствие(ако изобщо можем да говорим за такова при тая игра) от другия дето е 16:9.Очевидно автора не търси хубава картина, а повече кадри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, The Negative One написа:

Не знам, ама на дъртия ми Syncmaster дето е 75 херцов имах по-голямо удоволствие(ако изобщо можем да говорим за такова при тая игра) от другия дето е 16:9.Очевидно автора не търси хубава картина, а повече кадри.

То за играта 4:3 , ако ще и стреч, още си важи, ама 17 инча малък, стар монитор, предполагам и трепти - за смяна отвсякъде, особено като пуснеш нещо различно от CS, ако ще браузър или филм да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, The Negative One написа:

Ами даа, прав си, просто искам колкото се може повече кадри, картината не е от значение. Ако увелича бюджета до 900 лева нещо ще се промени ли или...? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си оставиш някаква сума за читав ползван монитор - помисли за очите си - за 800лв. с вграденото видео на 2400G, така, като има и по-евтини B350 дъна, та да влезе по-добра кутия или бърза памет.

Иначе за 900лв. става и с 1050 (ti), но процесорът ще е слаба работа, така: G4560, H110, 2x4GB DDR4, 240GB SSD, Palit 1050 ti, Tesseract, VS350 - не е оптималното захранване или така: Ryzen 1200, B350, 2x4GB, 1TB HDD, Palit 1050 3GB, Legend-C2, VS350, но липсва SSD, още 15лв отгоре са.

Твърд диск пренебрегнах в първата, а може вместо SSD някакъв 1TB или комбо 1TB диск с по-малко SSD, ама отиват малко нагоре парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпускате нещо много важно. Как аджеба се играе игра със 150 фпс като нямате монитор, който да поддържа 144hz? Херците на монитора са стената на фпс-то ти, т.е. 60 херца = 60 фпс изходен поток. Картата ако ще и 300 фпс поток да генерира към монитора, няма как монитора да се рефрешва повече от 60 пъти в секунда. Можеш единствено да намалиш "тиаринга" с повече фпс към монитора, ама дотам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бая небивалици написа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, PANOV написа:

Бая небивалици написа.

Ти па си мноо убав... айде обясни ми как ще изкараш 150 фпс от 60 херца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, scotrod написа:

Ти па си мноо убав... айде обясни ми как ще изкараш 150 фпс от 60 херца.

То едвам се събира машината за тия пари, ти 144Hz монитори тръгна да коментираш. :hang:

Ако твърдиш, че на 60Hz монитор, на какъвто още играят много хора, разлика между 60 и 150фпс няма, явно никога не си пускал csgo или която и да е игра. Без значение, че мониторът рефрешва 60 пъти в секунда, при повече рендерирани кадри анимациите са по-плавни, също движението на мишката и латентността се подобрява, защото мониторът винаги показва последния фрейм преди съответната 1/60 от секундата, демек при повече налични фреймове получаваш най-актуалния на монитора, затова и усещането при стреляне е по-точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

То едвам се събира машината за тия пари, ти 144Hz монитори тръгна да коментираш. :hang:

Ако твърдиш, че на 60Hz монитор, на какъвто още играят много хора, разлика между 60 и 150фпс няма, явно никога не си пускал csgo или която и да е игра. Без значение, че мониторът рефрешва 60 пъти в секунда, при повече рендерирани кадри анимациите са по-плавни, също движението на мишката и латентността, защото мониторът винаги показва последния фрейм преди съответната 1/60 от секундата, демек при повече налични фреймове получаваш най-актуалния на монитора, затова и усещането при стреляне е по-точно.

Ти неграмотен ли си?

Изобщо прочете ли коментара ми? Намаляш тиъринга и дотам. Cs-а го играя като хората. Останалите игри също. А разликата рендирането на последните няколко кадъра е толкова малка, че не ми се говори за нея. Изобщо не знам какъв беше смисъла да коментираш. Та така и не ми обясни как ще изкараш 150 фпс от 60 херца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, scotrod написа:

Ти неграмотен ли си?

Изобщо прочете ли коментара ми? Намаляш тиъринга и дотам. Cs-а го играя като хората. Останалите игри също. А разликата рендирането на последните няколко кадъра е толкова малка, че не ми се говори за нея. Изобщо не знам какъв беше смисъла да коментираш. Та така и не ми обясни как ще изкараш 150 фпс от 60 херца?

:biggrin: Какъв теъринг намаляш бе, калитко, напротив, даже го увеличаваш. Теърингът се получава точно когато имаш повече рендерирани кадри и нисък рефреш рейт на монитора , а липсва синхронизация, ама за csgo и други състезателни шутъри повечето хора играят без синхронизация точно щото търсят максимални кадри. И къде съм казвал, че ще изкара 150 фпс - я недей да четеш по диагонал - обясних какво е предимството да имаш повече кадри в тази игра, накратко за половин минута. Изобщо виждал ли си каква трагедия е csgo на 60фпс, че си тръгнал да се обясняваш като мома. А ти като си наясно с бюджета, що тръгна да коментираш някви измишльотини, дето ги чета и искам да ида да се хвърля от Дунав мост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намалява input lag-а и играта става по-плавна и реагира по-бързо, дори и монитора да не може да поддържа повече от 60 Hz, когато му подаваш повече кадри:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и горното видео, което е специално за csgo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с 60 съм я пускал, и с 150 я играя. То глупостите си личи от километри кой ги ръси... Ти продължавай да му пробутваш вградените видеа на Рязаните за 150 фпс.. смях в залата. 2 пъти казах, че има разлика, ама дотам. Не знам защо се води дискусия за 150 фпс при наличието на 60 херцов монитор. Ама едно си баба знае... Я ми кажи каква разлика ще усети между output на 70/150 фпс като монитора е с такъв рефреш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишлеме, какво да ти казвам, обясних, клипове има, твойта глава само на вулканизатора се пълни. Ай кажи на всички с 60Hz дисплей да си заключат фреймрейта на 60fps и всички със 150fps да си вземат 144Hz монитор. И ми излиза с номера за вграденото видео на ryzen, ама съм дал и друг вариант, но аз предлагам според бюджета и исканията! Ти с кое от тия неща се съобрази, че и врели-некипели за монитора и кадрите ръсиш, ами и тон държиш ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама и нахален :D. Един човек не се нае да му обясни, че няма как да очаква да играе със 150 фпс на такъв монитор, ама иначе предлагал. Давай големец, да взима една Volta и да играе с 500 фпс на монитора. Няма какво да предлагам, защото първо трябва да се обясни на човека, че очакванията му са нереални и едва след това да реши дали да налива пари в някаква илюзия. Ама заради такива тъпани като тебе после хората се чудят, що като седнат на някой 144hz монитор картината няма нищо общо със 150-то фпс с което играят у тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нереални са очакванията да играе в пъти по-добре със 150фпс, отколкото с 60фпс? По-кухо изказване не бях чел. А разликата е очевадна! Да вземем във всяка тема да обясняваме на хората с 60Hz монитор да забравят за всичко над 60фпс и да им предлагаме като минимум такива по 500-600лв. А ти дай конфигурация за 900лв със 144Hz монитор и да затварят темата. Аман от келешчета със съзнание на супер герои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Altio
      Здравейте, ако може да ми кажете коя конфигурация ще е най-добре за gaming за тези пари, ще съм ви много благодарен. Благодаря предварително!
    • от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.