Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес се бях приготвил да си поръчвам нови части и да сменям старата машина... И какво да видя, има ъпдейт за моето дъно, който адресира spectre и meltdown. Вече се бях отчаял и си мислех че ъпдейти няма да има, последният ъпдейт беле от 2015, но преди 3 дена  той е тук.

Супер доволно от Асус и исках само да го кажа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много производители на дънни платки добавят нови BIOS с включени микрокодове против spectre/meltdown дори и за стари сокети и процесори. Аз съм със сокет 1155 и дъно Asrock и също има нов BIOS от тази година, като последния официален е от 2013, но не съм го инсталирал. Ако се беше поинтересувал малко, щеше да разбереш, че тези обновявания забавят работата на процесорите. И това обновяване не разбрах каква връзка има със закупуването на нова конфигурация? Още повече, че подобни обновявания на машина за домашно ползване са безсмислени, като се има в предвид че и не помагат особено.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Много производители на дънни платки добавят нови BIOS с включени микрокодове против spectre/meltdown дори и за стари сокети и процесори. Аз съм със сокет 1155 и дъно Asrock и също има нов BIOS от тази година, като последния официален е от 2013, но не съм го инсталирал. Ако се беше поинтересувал малко, щеше да разбереш, че тези обновявания забавят работата на процесорите. И това обновяване не разбрах каква връзка има със закупуването на нова конфигурация? Още повече, че подобни обновявания на машина за домашно ползване са безсмислени, като се има в предвид че и не помагат особено.

Как точно безполезни :), след като правят точно това кето очаквам. 

За забавянето, знам, но при мен не е проблем. Като промени пишеш в биоса и подобрена производителност и бенчмарка наистина имаше по добри резултати. Дори нямаше промяна в производителността на ССДтата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликите са в производителността на процесора, не на SSD дисковете. Според зависи какво правиш и какъв ти е процесора, може да не е осезаема разлика, но има. И какво толкова си очаквал да правят тези обновявания, не е много ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raze, що за въпроси и мислене имаш.
Фиксват проблемите спектър и мелтдоун.

Произвофителността не само че не е по зле, но е по добре. Имам след ъпдейта повече точки в геекбенч.

Още. Един от основните проблеми е при производителността на ссд: https://winfuture.mobi/news/101374

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ima написа:

Днес се бях приготвил да си поръчвам нови части и да сменям старата машина... И какво да видя, има ъпдейт за моето дъно, който адресира spectre и meltdown

Параноя, или реална нужда от сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Параноя, или реална нужда от сигурност.

Определено параноя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не са големи разликите при по-новите процесори, но при по-стари като моя 3 серия I7 еквивалентен xeon, не ми се рискува да го забавям, няма и информация на по-стари процесори как се отразяват тези пачове и с колко се забавя работата им. Да му мислят фирмите, които имат тайна информация и некадърни служители, които знаят да работят с 1-2 програми и от къде се включва компютъра евентуално. Такива и с пачове пак ще омажат системата. Мен не ме е страх, че някой ще ми открадне нещо от компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Може и да не са големи разликите при по-новите процесори, но при по-стари като моя 3 серия I7 еквивалентен xeon, не ми се рискува да го забавям, няма и информация на по-стари процесори как се отразяват тези пачове и с колко се забавя работата им. Да му мислят фирмите, които имат тайна информация и некадърни служители, които знаят да работят с 1-2 програми и от къде се включва компютъра евентуално. Такива и с пачове пак ще омажат системата. Мен не ме е страх, че някой ще ми открадне нещо от компютъра.

Проблема с тези слабости е че няма значение колко си кадърен или не. Просто разглеждаш някой сайт за информация, и в него има javascript , който експойтва проблема. Освен ако не искаш да деактвираш всичко и само някой няща да позволяваш ръчно, пача е задължителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах, това не ме притеснява. Преди време имаше обновяване на windows, при което се активира софтуерна защита от meltdown. При това, когато през windows explorer сменям папките, се получаваше леко забавяне. С помощта на "InSpectre" софтуера деактивирах тази защита и забавянето изчезна. Затова и не искам, поне за момента, да добавям микрокодове, не се знае дали ще мога да ги деактивирам след това ако ми се бави системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Както казах, това не ме притеснява. Преди време имаше обновяване на windows, при което се активира софтуерна защита от meltdown. При това, когато през windows explorer сменям папките, се получаваше леко забавяне. С помощта на "InSpectre" софтуера деактивирах тази защита и забавянето изчезна. Затова и не искам, поне за момента, да добавям микрокодове, не се знае дали ще мога да ги деактивирам след това ако ми се бави системата.

Решението е твое :). Но моето приживяване засега е позитивно :).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то хубаво ама Интел са пълни с 1 торба експлойти:D

Intel adds Foreshadow to its growing list of CPU vulnerabilities
Това е от последните експлойти...А ти си мисли, че си защитен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.