Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добро утро! С мои приятели сме решили да правим онлайн магазин за парфюми и да инвестираме в него. Желаем да го популяризираме възможно най-много, за да го знаем всеки потребител. Намерили сме и хора, които ще ни помагат за част от нещата. Възникнаха няколко въпроса, на които търсим отговори:
1.	Как е по-добре  - да купим нов домейн или стар. Разгледах доста и все повече хора ми казаха да закупя стар, защото по-бързо ще може да се класира в търсещите машини. Ако това е вярно, от къде мога да купя и каква ще е неговата цена?
2.	Интересува ме линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.	В Интернет четох и за така наречените спомагателни блогове. Все още ли този вариант действа, защото видях, че повечето имат различно мнение по въпроса. Аз лично бих тествал, за да видя какви резултати ще мога да получа. Отново трябва да питам как точно да я изградя – с чисто нови домейни или със стари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.08.2018 г. в 16:32, mucca написа:
Добро утро! С мои приятели сме решили да правим онлайн магазин за парфюми и да инвестираме в него. Желаем да го популяризираме възможно най-много, за да го знаем всеки потребител. Намерили сме и хора, които ще ни помагат за част от нещата. Възникнаха няколко въпроса, на които търсим отговори:
1.	Как е по-добре  - да купим нов домейн или стар. Разгледах доста и все повече хора ми казаха да закупя стар, защото по-бързо ще може да се класира в търсещите машини. Ако това е вярно, от къде мога да купя и каква ще е неговата цена?
2.	Интересува ме линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.	В Интернет четох и за така наречените спомагателни блогове. Все още ли този вариант действа, защото видях, че повечето имат различно мнение по въпроса. Аз лично бих тествал, за да видя какви резултати ще мога да получа. Отново трябва да питам как точно да я изградя – с чисто нови домейни или със стари. 

П.П. Друг път не си слагайте мнението в код тагове, че трудно се чете с това ходене на ляво и на дясно :)

По въпросите ви:

1. По-добре е стар, НО има едно голямо Но, което може да ви навреди повече от колкото да в ие от полза. Първо трябва, ако не знаете, как да му проследите историята, да го проследите дали няма някъде остъанали спам линкове, дали не е наказан от гугъл и куп други подробности, препоръчвам да се консултирате с човека, който ще оптимизира сайта ви. Тоест за стар домейн е добре всичко да се провери преди купуването му.

Като си купиувате къща, нали си вадите и документ за тежести на имота ?! ;)

2. Само линк билдинга няма да ви помогне, прави се цялостна стратегия според нишата ви. Няма да ви помогне и ако само пускате адуърдс или фейсбук платени реклами. За фирма..... е  няма да се саморекламирам :D :P  Но пишете, ако се интересувате.

3. Блог е добре да има към всеки сайт и да се пускат добре написани теми, които да не се повтарят и да са с качествено съдържание, след кеото  И самите публикации да се оптимизиратъ офпейдж....

Редактирано от Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагате си един Prestashop с плъгините за продажба през ebay и amazon. Настройвате си го и продажбите почват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Станислав Панайотов написа:

Слагате си един Prestashop с плъгините за продажба през ebay и amazon. Настройвате си го и продажбите почват!

Е баш така не става :D

преди 6 часа, diana12 написа:

Здравейте, бих искала първо да Ви пожелая успех и да Ви помогна с каквото мога. Предлагам Ви да разгледате най-новата и иновативна платформа на българския пазар за готови онлайн магазини xStore, влизате и с няколко лесни стъпки инсталирате своя онлайн магазин и имате 14 дневен тестов период. В сайта се предлагат и много полезни и безплатни блог статии, които биха били от голяма полза за Вас. 

Мисля, че това се счита за спам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.09.2018 г. в 18:46, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

3. Блог е добре да има към всеки сайт и да се пускат добре написани теми, които да не се повтарят и да са с качествено съдържание, след кеото  И самите публикации да се оптимизиратъ офпейдж....

Мисля, че тук автора на темата има предвид PPC, а не блог към сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

Е баш така не става :D

Мисля, че това се счита за спам ;)

Преди да ползвате каквото и било го тествайте през някоя SEO проверячка като https://sitechecker.pro/

Всяка E-shop платформа може да бъда подкарана с перфектни SEO оптимизации. Въпроса е ще продава ли само като електронен магазин или ще продава и автоматично през ebay и amazon?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е толкова "лесно", колкото казва Ст. П. всички да го направим :) ...

И никой ли не се замисля, точно това "Защо всички не го правят това?"

И в "синхрон" с по-горе казаното, работата е за професионалисти... (друг е въпросът, колко от тези, представящи се за такива, са точно такива).

Успех.

ПП. Това за "това се счита за СПАМ", не трябва ли да е "Това се счита за РЕКЛАМА", защото СПАМ'ът е "непоискано търговско съобщение" по email ... (не че има кой знае каква разлика)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да направиш сайт, събери бюджет и кадърни хора които ще го съпортнат. Те са по важни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2019 г. в 21:55, thejaguar написа:

Ако е толкова "лесно", колкото казва Ст. П. всички да го направим :) ...

И никой ли не се замисля, точно това "Защо всички не го правят това?"

И в "синхрон" с по-горе казаното, работата е за професионалисти... (друг е въпросът, колко от тези, представящи се за такива, са точно такива).

Успех.

ПП. Това за "това се счита за СПАМ", не трябва ли да е "Това се счита за РЕКЛАМА", защото СПАМ'ът е "непоискано търговско съобщение" по email ... (не че има кой знае каква разлика)

Това, което съм цитирал да не би да е ПОИСКАНО ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.06.2019 г. в 13:43, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

Това, което съм цитирал да не би да е ПОИСКАНО ?!

:) Аз, имах предвид, че "Спам" е, когато е получено на имейла ти, евентуално...

Тук, си е чиста "реклама" (според мен)...

Иначе, по същество е 1 и също...

ПП. А иначе, по твоята логика, всеки пост във форума (с малки изключения, задавани въпроси, очакващи отговор), може да се броят като "спам"... или греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, само глупаците вярват в СЕО глупостите. Като цяло, това излезе много удобна схема за измъкване на парите на кандидат бизнесмени с ограничено пипе.

А що се касае до спамът, да много "СЕО специалисти" залагат именно на него (спам по разни форуми е най-честия начин за "реклама" без пари).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mr mcwolf написа:

Първо, само глупаците вярват в СЕО глупостите. Като цяло, това излезе много удобна схема за измъкване на парите на кандидат бизнесмени с ограничено пипе.

А що се касае до спамът, да много "СЕО специалисти" залагат именно на него (спам по разни форуми е най-честия начин за "реклама" без пари).

Знаеш ли,че в мното сайтове не са вмъкнати точните ключови думи,отговарящи за дейността им?Има грешни или неуточнени описания на сайтовете им,имена и т.н.Всичко това спъва откриването им в интернет мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти знаеш ли, че на търсачките им е през ... (сещаш се) за ключовите думи. А причината за това е, че "СЕО специалисти" лекичко злоупотребяват. 

Също в много форуми линкове са nofollow защото на собствениците им писна от наглия спам на горните "специалисти" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, mr mcwolf написа:

А ти знаеш ли, че на търсачките им е през ... (сещаш се) за ключовите думи. 

Явно на теб не ти е ясно какво е това СЕО оптимизация,за какво служи и какво минимум трябва да е направено във всеки сайт.Затова по-добре беше,да не се излагаш така,както с горното си твърдение.

преди 15 часа, mr mcwolf написа:

в много форуми линкове са nofollow защото на собствениците им писна от наглия спам на горните "специалисти" .

Тук има капка истина.Другата истина е,че от някои линкове те също печелят,по един или друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, май на теб не ти е ясно...

Това на което викаш СЕО оптимизация са вудо магии които се пробутват на глупаците за да бъдат изведени по-напред в резултатите на търсачките.  

Защо са вудо магии ли? Защото залагат на ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ за това какви алгоритми използват паяците. И тия вудо магии биха работили, ако СЕО "специалистие" не ползваха най-нагло спамът (и лъжата - фалшиви профили в социалните мрежи за фалшиви последователи, харесва и т.н.) за да ЗБЛУДЯТ търсещите машини, че някой се интересува от конкретния ресурс. Това от своя страна принуждава собствениците на паяци да променят постоянно алгоритмите за да неутрализират наглостта на СЕО "специалистите".

Поведението на горните, освен че дразни собствениците на търсачки, дразни и собствениците на ресурси които имбецили се опитват да спамят с цел, натрупване на линкове (класически номер на имбецил: регистрира са и пита за нещо, след това регистрира още един акаунт и дава линк). Друг номер - пуска тема и чака да потъне,  след това я редактира и пуска линкове. 

Както казах, това е кукичка за балъци. Лесен начин да вземеш на глупак пари без да свършиш нищо. В мрежата като цяло е пълно с подобни схеми за дране на лами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.07.2019 г. в 18:25, mr mcwolf написа:

Напротив, май на теб не ти е ясно...

Това на което викаш СЕО оптимизация са вудо магии които се пробутват на глупаците за да бъдат изведени по-напред в резултатите на търсачките.  

Защо са вудо магии ли? Защото залагат на ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ за това какви алгоритми използват паяците. И тия вудо магии биха работили, ако СЕО "специалистие" не ползваха най-нагло спамът (и лъжата - фалшиви профили в социалните мрежи за фалшиви последователи, харесва и т.н.) за да ЗБЛУДЯТ търсещите машини, че някой се интересува от конкретния ресурс. Това от своя страна принуждава собствениците на паяци да променят постоянно алгоритмите за да неутрализират наглостта на СЕО "специалистите".

Поведението на горните, освен че дразни собствениците на търсачки, дразни и собствениците на ресурси които имбецили се опитват да спамят с цел, натрупване на линкове (класически номер на имбецил: регистрира са и пита за нещо, след това регистрира още един акаунт и дава линк). Друг номер - пуска тема и чака да потъне,  след това я редактира и пуска линкове. 

Както казах, това е кукичка за балъци. Лесен начин да вземеш на глупак пари без да свършиш нищо. В мрежата като цяло е пълно с подобни схеми за дране на лами.

Младеж гугъл ПЕЧЕЛИ И отSEO Това че има SEO специалисти и SEO ''специалисти'' е друг въпрос, също както има и майстори и ''майстори'', едните да ги трепеш, а адругите да се чудиш ли да им повярваш ли защото едните дето са за трепане вече са ги ецнали. АКО, SEO беше за както казваш баламурници, нямаше да имат компаниите отдели свързани с това и отдел исвързани с маркетинг и т.н. Дали баламурниците ще седнат да се циклят пред компа по цял работен ден и да цъкат...., надали, защото преди всичко трябва да работят това за което искат сайтът им да се класира. За съжаление СПАМ СЕО все още съществува и унищожава не само търсачки, но и редица сайтове, директории от т.н. . Но това да слагаш всички под общ знаменател, все едно да кажа, че всички хора на тая планета до един са идиоти, нещо което не е така... Е на 80 процента Е, но това е друга тема. Все пак 20 процента от населението на земята не ги слагам, тоест са различни и качествени хора. Кукичка за балъци с чисто сърце можеш да наречеш лотарията в България например... А дали не върша нищо ела седи при мен по цял ден снимай ако щеш да видим дали спамя или върша натурална работа. Повечето сайтове които работя са със 70 процентов натурален трафик. Качествено съдържание, писане на статии, пренаписване на продукти, във всяка бизнес директория текст с уникалност... Просто нямаш си понятие а си поредния да не казвам какъв и поради е такива като теб, подобни индивиди цялата ни държава е скапана и заслужава всичко това, лошото е само че покрай сухото и  мокрото гори!...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли ти е довода - струва си, щото има компании които се занимават с това?

Я рагледай раздел за програмиране. СЕО глупостите виреят само и единствено в аматьорски форуми.жа съществуват защото това е мощен механизъм за стригане на глупаци.

Не ми се коментират повече тия глупости. Ако ти аи подобен специалист, дано имаш повече овце за стригане. Ако си постигна овца... Само поне са били любезни като са ти взели парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mr mcwolf написа:

Това ли ти е довода - струва си, щото има компании които се занимават с това?

Я рагледай раздел за програмиране. СЕО глупостите виреят само и единствено в аматьорски форуми.жа съществуват защото това е мощен механизъм за стригане на глупаци.

Не ми се коментират повече тия глупости. Ако ти аи подобен специалист, дано имаш повече овце за стригане. Ако си постигна овца... Само поне са били любезни като са ти взели парите.

Нищо не разбираш, само  пишеш глупости, на моите ''овце дето ми плащат да седя по 16 часа на ден и да си ''бъркам в носа'' п отвоите думи по цял ден и да не спя нощем за да поддържам и сайтовете им да работя им докарвам клиенти от които си избиват средствата дадени за моята работя по 6 пъти празноглавец такъв! Единия, който го извърлих защото много знаеше като теб, сайта му изчезна след 5 месеца спиране на СЕО-то му в дън земя... сигурно защото СЕО не му трябваше за това.... А един го извадих от калта с 3 месеца двойна работа за да го имам катъо клиент и двойно повече от това което ми плаща за да го извадя от СПАМ папката на гугъл, ама кво ли разбирам, ти си гения. Доказвай, не само да хейтиш, до моемнта само балони да дразниш надуваш, но вътре в балона въздух под налягане, няма никой. Докажи и тогава опонирай за да задържиш позицията си че работата ни не струва. Не е сложна работа, иска време и някой да седне да я прави, тия които РТАБОТЯТ бизнеса си нямат време да я вършат тая работа и за това търсят такива като нас, тези които имат онлайн магазини и само от това печелят и сами могат да се научат, макар че по мои наблюдения само се учат да спамят яко и накрая както са стигнали бързо в топ, накрая изяждат топ-а и са запратени някъде подяволите да не може никой да се сети да ги намери и да пазарува в онлайн  магазина им и т.н. Като се правиш както казах на влеик мозък, доказваш, ако не мълчиш, защото освен ен гативите ще си спечелиш едни неприятели и не дай се някой ден и някой по улиците да ти говори с ритници вместо с думи, тоя няма да съм аз, не ми се занимава с празни хора, но все ще енякой, оня горе знае как да борави с такива най-добре.

Че има и такива, които наистина взимат много пари и наистина не правят нищо има, че има спамъри има..... Но има таквиа които си вършат работата за която им се плаща.

Същото чух от един, как викаше на бояджията на входа дето ремнотираше как нищо не правил, накрая като се наложи същия да си завършва ремонта вика дайте пари........, а изгони човека дето работи дори по-добре от него... Празни хора с празни идеали....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупак, празноглавец... 

Виждаш ли как подтвърждаваш думи ми. Дори интелектът ти не стига да защитиш тезата си. Това е положението като цяло в уеб-а. Всеки неграмотник се бута там, щото не иска почти никакви познания. А в такава обстановка много виреят и Сео "специалисти"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...