Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам Xiaomi Redmi 5 Plus и наскоро го ъпдейтнах до MIUI 10 Global 8.8.16, защото исках да го пробвам, но се оказа, че не съм доволен и искам да си върна MIUI 9. Обаче се оказа, че през системната опция, от настройките не може да се инсталира по-стара версия. А чрез компютъра също не мога, защото bootloader-a ми е заключен. Прерових целия интернет и никой от начините за моментално отключване не проработи, а не ми се чака да ме одобрят от Xiaomi за отключването. 

Моля кажете някакъв начин, да си върна 9-ката, или поне да отключа bootloader-a,  защото 10-ката за момента е само бета версия и не ми допада особено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не ти харесва в новата версия, че искаш да върнеш старата ? Нещо не работи както трябва или ? Направи ли ресет след ъпдейта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият начин да го направиш е да си отключиш bootloader-a и през компютър.

https://en.miui.com/unlock/

Напиши нещо от рода на "телефонът има нужда от преинсталация на софтуера и наблизо няма сервиз, който да ме обслужи" и чакай. Друг вариант няма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.08.2018 г. в 14:58, techmaniac написа:

Кое не ти харесва в новата версия, че искаш да върнеш старата ? Нещо не работи както трябва или ? Направи ли ресет след ъпдейта ?

Не ми харесва звукът, пр всяко изтриване на файл или снимка. От Месинджър постоянно ми излиза в падащото меню, че Месинджър се показва върху други приложения, звъкът за отключване и заключване е по-тих...като цяло не ми допада. Дано оправят всичко, когато пуснат официалния ром. Но за сега си искам 9-ката

А поне някви съвети да го root-на? Че и с това пробвах какво ли не, но без резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам си ми реагирал на поста. Сега го прочети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Камелия М.
      Здравейте! След като моето LG G2 успешно се развали след много години ползване нон-стоп, реших че ще трябва да си купя нов телефон. Колебая се между Xiaomi Redmi Note 5 AI и Huawei P20 Lite. По принцип съм доста прагматична и само визията не ме устройва, важно е цялостното представяне. Тъй като изобщо не съм сигурна че ще направя добра покупка, бих искала съвет или препоръка.
      (Бързина, камера и памет - това са моите критерии)
      Игри ще се играят, но от най-леките
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
    • от Person
      Здравейте !
        Реших да си купя и аз нов, модерен телефон и се спрях на този модел. Тъй като е китайски и сравнително евтин...
      Моля за Вашето мнение.   Благодаря!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.