Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !  Преди няколко дни си инсталирах Тор браузър и влязох във Фейсбук акаунта си. Фейсбук по различни начини поиска да удостоверя, че съм аз, прати и съобщение на пощата ми. IP адреса ми показваше Манчестър. Днес отново влизах с Тор, този път Фейсбук не поиска никакво удостоверяване, нито ми прати съобщение в пощата. IP адреса показваше Сан Хосе. Фейсбук как разбра, че съм същия потребител ?  И двете влизания с Тор бяха от домашния ми компютър, ако има значение. Сигурно е глупаво питане, ама съм любопитен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди съм ползвал тор браузерът и помня, че при всяко отваряне и влизане някъде, IP адреса е различен. Хубав е за доста неща, защото е почти непроследим. Връзката минава през доста държави и сървъри. По-бавна е, но няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tulski написа:

Фейсбук как разбра, че съм същия потребител ? 

Не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, аm-аm написа:

Не е.

Ами тогава защо сега не поиска да се удостоверявам и не прати съобщение на пощата ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, аm-аm написа:

Не е.

https://www.dw.com/bg/да-не-би-чак-сега-да-разбрахме-истината-за-фейсбук/a-43083223

преди 18 минути, tulski написа:

Ами тогава защо сега не поиска да се удостоверявам и не прати съобщение на пощата ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините могат да са няколко.

В крайна сметка провери си IP адреса. https://whatismyipaddress.com/ Ако е различен не могат да се разпознаят.

преди 3 минути, Eternal Life написа:

Това не е вярно. По силата на Общия регламент за защита та личните данни, събраните лични данни могат да се обработват единствено за посочените цели. Така че търгуването им за други цели, маркетингови например, е незаконно, а точно такъв гаф стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Причините могат да са няколко.

В крайна сметка провери си IP адреса. https://whatismyipaddress.com/ Ако е различен не могат да се разпознаят.

И аз така мислех, но е факт, че днес нито ми пращаха съобщение на пощата, нито по някакъв начин искаха да се удостоверявам, че съм аз. Да не би да ме засичат и по други индикатори ? Не ме притеснява, де. Аз не крия нищо.

Сега пак влязох с Тор там. Отново няма проверки и удостоверяване. Адреса показа това.

jgftre.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, tulski написа:

факт, че днес нито ми пращаха съобщение на пощата, нито по някакъв начин искаха да се удостоверявам

Да, това са фактите. А не, че Фейсбук са те разконспирирали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам в един сайт, в който вече имам акаунт, да си направя втори акаунт, за да може споделяйки едно нещо да бъда още по - анонимен. Не желая да се знае, че и двата акаунта са мои. Пробвах да направя втори профил чрез Тор и VPN Ghost, но не става. Може ли така да се променят настройките на браузъра, че сайтът да приеме регистрацията ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Въпросиньо написа:

Искам в един сайт, в който вече имам акаунт, да си направя втори акаунт, за да може споделяйки едно нещо да бъда още по - анонимен. Не желая да се знае, че и двата акаунта са мои. Пробвах да направя втори профил чрез Тор и VPN Ghost, но не става. Може ли така да се променят настройките на браузъра, че сайтът да приеме регистрацията ми?

Пробвай през VPN и с друг браузер за втория акаунт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2018 г. в 23:50, BMW Маниак написа:

Пробвай през VPN и с друг браузер за втория акаунт.

"You are not permitted to register a user account with this site.

Код на грешка 2S129/1"

Не става, а преди години можеше.

П.П.: Преди малко пробвах с джимейл и стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Въпросиньо написа:
"You are not permitted to register a user account with this site.

Код на грешка 2S129/1"

Не става, а преди години можеше.

П.П.: Преди малко пробвах с джимейл и стана.

Обаче пък не можах да го активирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да си изтриеш бисквитките за фейсбук от браузъра и тогава пробвай да се логнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.