Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще стягам една стая на втория етаж и искам да се топля с климатик тази зима. Бюджета е ограничен. Стаята е 16 кв. 5 камерна дограма със стъклопакет 4 сезона външна изолация 5 см. източно изложение.

Очаквам помощта ви. Има ли смисъл от евтиният климатик. Намерих в емаг star light за 550 лв + безплатен монтаж.

https://m.emag.bg/klimatik-star-light-wifi-9000-btu-klas-a-invertor-displej-acm-09arwi/pd/DF9H89BBM/

Моля, ако някой разбира повече какво да очаквам от китайското чудо. Ще върши ло работа, ще се замрази ли, ще топли ли въобще, каква би била сметката за ток приблизително с това чудо... чудя се дали под минусови температури ще бачка въобще. Благодаея на всички за помощта. Очаквам мнение да го поръчвам ли или да си купувам газпва печка да мина тая зима?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е вероятно при -5C(примерно) да не иска да включи. Въпрос на късмет, ама за тези пари не очаквай чудеса.

Приготви си едни парички за газов калорифер ако се наложи все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши с климатик? Много ме съмнява с този климатик да стане работата, по-добре се ориентирай към някой радиатор/конвектор. Зимата ако замръзне или въобще реши да не работи климатика какво ще правиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтиня доказал се, като топлещ климатик, за който се сещам е gree change. 

Стаята има значение и в коя част на страната се намира......:wink12:

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 11 часа, Cvetanov Posveteniat написа:

Здравейте. Ще стягам една стая на втория етаж и искам да се топля с климатик тази зима. Бюджета е ограничен. Стаята е 16 кв. 5 камерна дограма със стъклопакет 4 сезона външна изолация 5 см. източно изложение.

Очаквам помощта ви. Има ли смисъл от евтиният климатик. Намерих в емаг star light за 550 лв + безплатен монтаж.

https://m.emag.bg/klimatik-star-light-wifi-9000-btu-klas-a-invertor-displej-acm-09arwi/pd/DF9H89BBM/

Моля, ако някой разбира повече какво да очаквам от китайското чудо. Ще върши ло работа, ще се замрази ли, ще топли ли въобще, каква би била сметката за ток приблизително с това чудо... чудя се дали под минусови температури ще бачка въобще. Благодаея на всички за помощта. Очаквам мнение да го поръчвам ли или да си купувам газпва печка да мина тая зима?!

4 сезона стъкло - това е най тъпото нещо което си сложил. Пет пари не струва а и няма как едно стъкло така да е обработено че да покрива чак 4-ри сезона. Трябвало е да си направиш "съставен" стъклопакет т.е. примерно К + нещо си там според изложението,  но.....

Иначе съм се сблъсквал всякакви екзотични климатици и да ти кажа работят доста прилично и безпроблемно. Та, купуваш си нещо според бюджета, не слушаш философи и гледаш гаранцията да е най дълга и без условности. Отдавна марката и цената не са критерии за качество. Обаче  ако закупиш от мястото където си си наумил, то нямаш монтаж. По нашенските вериги за черна и бяла техника ще намериш на близка цена, но с включен монтаж и бързо гаранционно обслужване

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Black Power написа:

4 сезона стъкло - това е най тъпото нещо което си сложил. Пет пари не струва а и няма как едно стъкло така да е обработено че да покрива чак 4-ри сезона. Трябвало е да си направиш "съставен" стъклопакет т.е. примерно К + нещо си там според изложението,  но.....

Иначе съм се сблъсквал всякакви екзотични климатици и да ти кажа работят доста прилично и безпроблемно. Та, купуваш си нещо според бюджета, не слушаш философи и гледаш гаранцията да е най дълга и без условности. Отдавна марката и цената не са критерии за качество. Обаче  ако закупиш от мястото където си си наумил, то нямаш монтаж. По нашенските вериги за черна и бяла техника ще намериш на близка цена, но с включен монтаж и бързо гаранционно обслужване

Кликни на линка и виж предлагат безплатен монтаж.

Значи казваш бачкат... Аз се притеснявах при минусови температури как ще се държи, защото в сайта не е споменато градуси ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Значи казваш бачкат... Аз се притеснявах при минусови температури как ще се държи, защото в сайта не е споменато градуси ..

Бачкат, но и късмета си остава ключов фактор. Иначе и по - скъпи и маркови модели съм виждал да умират на -10, за -15 да не говорим. Аз не бих се двоумял въпреки, че не харесвам особенно въпросния сайт / магазин. Най - вече това заради безкрайната комуникация и губене на  време при възникване на проблем или друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Raze написа:

Защо реши с климатик? Много ме съмнява с този климатик да стане работата, по-добре се ориентирай към някой радиатор/конвектор. Зимата ако замръзне или въобще реши да не работи климатика какво ще правиш?

Ще си купи една духалка за 20 лева да му помага, ако се наложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, andreygg написа:

Ще си купи една духалка за 20 лева да му помага, ако се наложи.

И за 11лв може да се сдобие с такава. Иначе не зная защо се опитва те да го раздумвате. Ако говорехме за климатик от 1100лв друго щяхте да пеете, обаче и климатици от 1800лв съм виждал запънали се на  -10. Всеки си има бюджет, а и пак ще повторя- днес скъпото не значи качествено. Имаше времена отминали през които марката и цената значеха нещо, но днес не . т.е. по произход 90% всичко е китайско + умишлено заложения кратък експлоатационен живот, обикновено в рамките на гаранцията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кое село? Въпросът е за околни температура и влажност на въздуха.

9000BTU е малко, търси 12000. Всеки климатик изстудява, проблемът е в топленето.

Аз лично замених един стар Panasonis 9 с Gree Cozy 12.. Топли и при под -15.

Включеният монтаж е с до 3 метра тръби. И за да важи гаранцията те цакат с поне 2 платени профилактики.

Така че ако искаш да се топлиш - вади още поне 400 лв. Тези пари ще ги избиеш за половин отоплителен сезон.

Можеш и да си купиш автомобил само за 500лв, но дали можеш да разчиташ на него за безпроблемно придвижване? Хайде по-сериозно с пръднята и боята. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.