Премини към съдържанието
Bojidar9999

Предложение за читав волан за PC

Препоръчан отговор

Привет на всички!

Ами заглавието на темата си го казва, търся си приличен волан, на който ще искам да играя игри от сорта на: Euro Truck simulator 2, Forza horizon 3, City car driving и някоя друга състезателна игра с коли... За сега съм се спрял на Trust gxt 288, харесва ми това, че има скоростен лост, но проблема е че няма съединител. Като цяло съм отворен на всякакви предложения, но относно финансовата част, искам да е нещо не повече от 200 лева. Не търся професионални волани на цени от 1600 лева, нямам нужда от такова нещо, просто ми трябва един читав волан, който да не ми създава проблеми. Преди години си бях взел един за 30 или 40 лева, но положението беше трагично :D. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съединителят може да се ползва и за ръчна спирачка, както правя аз така, че без 3-ти педал волан не бих си взел.  За ЕТS става всякакъв волан. Добре е да има и повече бутони за назначаване- фарове, мигачи и така нататък.  Скоростен лост по принцип може да се купи допълнително. Ръчна спирачка не. Обаче аз бих предпочел планки. ПО-удобни са, а и съвременните автомобили дето са по игрите, рядко имат скоростни лостове в действителността. Ако имат нещо допълнително към скоростните кутии, то това са планки на волана. Вече ако искаш да включваш скорости за да се научиш или просто защото в играта има подобни коли...твое решение за скоростен лост. За Logitech  скоростен лост струва около 110-120 лева по спомен, но аз така и не съм си купувал, щото планките на волана са предостатъчни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смисъл от скоростен лост без трети педал да се ползва за съединител, просто не намирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, The Negative One написа:

Аз смисъл от скоростен лост без трети педал да се ползва за съединител, просто не намирам.

Да, скоростния лост си иска и съединител.  Съединителя обаче не е задължително да се позлва за съединител. Аз никога не съм го ползвал за тая цел, а само за ръчна спирачка. Вярно, играя доста по-различни игри. Обаче къде къде по-лесно и приятно е да се ползват планките на волана за смяна на скорости. Между другото, винаги карам с ръчни скорости и никога с автоматични. В смисъл, с ръчна смяна на предавките, което го има и при автоматичните скоростни кутии. Когато обаче симулираната кола е с реални ръчни предавки, то почти винаги се симулира и съединител от играта. Така, че не виждам проблем, освен ако не гоня време в някои симулатори и не искам да има голямо забавяне при смяна на предавките при смяна без съединител. Само че в такава ситуация за съединител може да се назначи и бутон така, че...все тая дали има или няма трети педал. Третия педал винаги позлвам за ръчна спирачка, щото не е удобно да се позлва бутон от волана или клавиш от клавиатурата. А и ръчни спирачки не се продават. Хората си ги правят и приспособяват сами. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и втора ръка Thrustmaster TMX Pro / T150 Pro, ако изскочат някъде до към 250лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем човек, това все едно уй без та*аци.Аз рейсъри не цъкам.Не знам как стоят нещата там.Просто пита за някакъв волан, де са му сложили скорости пък не са му сложили трети педал.То така се губи целия смисъл от лоста.Едва ли съединителя в играта има нещо общо с тоя в истинска кола, така че все тая.Но тоя волан според мен е боклук и аз не бих си го взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, The Negative One написа:

Ем човек, това все едно уй без та*аци.Аз рейсъри не цъкам.Не знам как стоят нещата там.Просто пита за някакъв волан, де са му сложили скорости пък не са му сложили трети педал.То така се губи целия смисъл от лоста.Едва ли съединителя в играта има нещо общо с тоя в истинска кола, така че все тая.Но тоя волан според мен е боклук и аз не бих си го взел.

Сигурно си прав. Съединителя в дадена игра е различен. Някъде може и да се настройва, ама това при симулаторите. При неговите игри не му трябва съединител. Просто е добре да има ръчна спирачка за Horizon 3 примерно. За ТИР-овете няма как да му помогне ръчна или съединител. 

Аз обаче бих посъветвал селдното. Заеби тоя скоростен лост, а търси волан с 3 педала. И да, на старо ще се вземе нещо доста по-добро, макар че не се знае в какво състояние ще е. Това е риска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.