Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Та.. Дилемата е лаптоп или компютър е по-препоръчително за front-end(правене на сайтове)? Мощност, стабилност, сигурност но по-малко възможност за практика (събота и неделя ходя на село понякога) при настолния, за сметка на повече възможност за работа при преносимия? Кое според вас ще е по-изгодно? Занимавам се също така с програми за обработка на изображения като photoshop, но не предимно. Дали лаптоп за 1500лв ще може да се справи с тази задача и дали ще издържи 4 години на всекидневна употреба? Дайте добри модели според вас в ценовия диапазон (до 1500лв), държа да е с матова матрица и да е стабилен. Ако не лаптоп, препоръчайте ми компютър. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какъв размер екран предпочиташ да работиш - 15 инча или 24 инча?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи с какво работиш. Ако цъкаш в текстов редактор, и по-семпъл лаптоп ще ти свърши работа. Ако искаш да пуснеш WebStorm например, ще ти трябва нещо по-сериозно. Като минимум за комфортна работа според мен гледай за четириядрен i7 (т.е. с 8 нишки), 8 GiB памет и задължително SSD.

преди 49 минути, badsector написа:

На какъв размер екран предпочиташ да работиш - 15 инча или 24 инча?

Към лаптопа винаги можеш да включиш външен монитор...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента какво имаш? На какво последно си работил и какво отчиташ като недостатък или предимство на системата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, killchain написа:

...Към лаптопа винаги можеш да включиш външен монитор...

И това какво общо има с въпроса ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badsector написа:

И това какво общо има с въпроса ми?

Че не е задължително "или едното, или другото", освен ако не си в движение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Че не е задължително "или едното, или другото", освен ако не си в движение.

Не виждам някъде да съм писал, че е задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за активността по темата. Работих с едно Леново, но му изгоря чипсет/чипсета (имало няква разлика), купен преди 3 години за 1 бон. В момента съм на тошибата на сестра ми, който е от същия ценови клас, 6 годишен ноо по-корав и мощен (е, от леновото) 15 инчов, мисля че 4гб рам, 1 терабайт хард диск. killchain ще го имам в предвид докато търся, но тва с втория монитор един авер вика че трябвало хубава видеокарта. badsector 24 инча къде се чуло и видяло :) то не че има лошо (щото на мене и 10 екрана няма да ми стигнат) ама и на живо не съм виждал.. Иначе, не бих отказал.  AlkatrazBG ще го имам в предвид. plamen_petrov_80  в системата отчитам слабина на пластмасата/материалите на изработка и въобще качеството (за леновото). Искам нещо КОРАВО и не по-мощно от това което ми трябва за да си върша работата. Надявам се да ме разбрахте, очаквам конкретни моделчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бюджета от 1500 лв. се раздели на две - 1000 и 500 лв.

- 1000 лв. за настолна машина във вас

- 500 лв. за лаптоп - употреба в движение или за село

Система за 1000 лв. може да бъде нещо от рода на това:

BLUECHIP BusinessLine M TOWER i7-4770 16GB/1000GB - 680 лв. + монитор 24-27" IPS/VA/MVA и т.н. може нов или втора употреба.

За лаптоп хубаво е първо да си подбереш големина на екрана и резолюция, а после да се видят и параметрите. Реално за село става и друга настолна машина - маркова, стара и да се побере в 500 лв. с монитора, въпрос на лични предпочитания.

Хубаво е да съобразиш системите с хардуерните изисквания на софтуера които ползваш и които ще ползваш и след година две.

Това е просто идея. Иначе за работа + стабилност = нов, добре подбран (в полза на качество, не параметри на хартия) настолен компютър. Просто имаш повече свобода за персонализиране, много по-лесен ъпгрейт и ремонт (гаранцията е хубаво нещо, но не е вечна, а и не винаги е валидна), много по-малко възможности за повреда от външен фактор - заливане, изтърване, настъпване/затискане, проблеми с транспорта, кражба от МПС и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

plamen_petrov_80 благодаря за идеята, но съм си наумил лаптоп вече. Разучих Асус и мисля че не е добър вариант. Лоши работи се говорят, пък кат видях че са китайски.. Май на тошиба ще се спра. И все пак ако някой може да обори схващанията ми..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.emag.bg/laptop-dell-vostro-3578-s-intelr-core-i7-8550u-1-80-ghz-up-to-4-00-ghz-8-mb-cache-4-jadren-8192mb-ddr4-1000gb-hdd-500gb-ssd-15-6-1920x1080-matov-amd-radeon-520-2gb-gddr5-ubuntu-linux-16-04-cheren-n067/pd/DW2MMVBBM/  спрях се на този модел (toshiba вече не са в европа за справка) dell много ми харесаха, какво мислите? И все пак.. В спецификациите не пише че има аудио жак? Дали не са объркали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си работна станция втора ръка. hp , dell , lenovo

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложих ти алуминиев Асус  със IPS и матов дисплей  но щом си избрал Дел Востро нека той да е  . Ти ходи ли да ги видиш тези лаптопи или ги избираш по картинка в  интернет ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Здравко Димов написа:

https://www.emag.bg/laptop-dell-vostro-3578-s-intelr-core-i7-8550u-1-80-ghz-up-to-4-00-ghz-8-mb-cache-4-jadren-8192mb-ddr4-1000gb-hdd-500gb-ssd-15-6-1920x1080-matov-amd-radeon-520-2gb-gddr5-ubuntu-linux-16-04-cheren-n067/pd/DW2MMVBBM/  спрях се на този модел (toshiba вече не са в европа за справка) dell много ми харесаха, какво мислите? И все пак.. В спецификациите не пише че има аудио жак? Дали не са объркали...

Като ще се занимаваш професионално с външен вид на сайтове, гледай поне да е с IPS матрица (матовото е въпрос на покритие) и като цяло вложи повече внимание в подбора на дисплея - прочети ревюта за набелязания модел. В бизнес сериите не наблягат много на дисплея, доколкото знам. 

За сметка на по- добър дисплей, можеш да минеш с по- евтин процесор, например вместо i7-8550U със  i5- 8250u (и двата са 4 ядрени с 8 нишки) 

Рамта мин. 8Гб (може да го поръчаш с 2x8 

Това Радеонче 520, доколкото виждам е по- зле от MX150 (базова видеокарта, но поне не грее) Тя е и най- често срещана в моделите от 1000- 1200 лв. 

Трябва ти и SSD за малките файлчета, понеже се предполага, че ще работиш с бази данни. 

За Фотошоп-а някой друг да си каже мнението - дали повече рам, вместо  базова външна видеокарта

Да имаш предвид и това, че за тия по- новите процесори kaby lake  (7), Kaby Lake Refresh (8) ще срещнеш малък проблем, ако искаш да караш нещо друго от линукси или уиндовс 10 (не поддържат драйвери и няма автоматични ъпдейти от майкрософт) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не пише че асуса е с IPS? По стойности и на двата дисплеите са им еднакви (LCD LED). Но прочетох за тва IPS и наистина май към него ще се насоча. Предпочитам да не е алуминиев ами пластмасов. MicraNT помагаш. Алкатраз не съм ги виждал тез дел, ама на картинка добре ми изглежда. Ше отида в технополиса да проверя. 3 год гаранция за сметка на 2 при асуса, по-дебел, не е китайски, няя алуминий отзад да ми отразява някви вълни в лицето (часове работа ще са) ама се съмнявам щото кат та гледам 60000 коментара начи и ти имаш опит. Какво друго би ми препоръчал? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп Asus VivoBook Pro N580VN-FY077 с Intel® Core i5-7300HQ 2.50 GHz up to 3.50 GHz, 6 MB cache (4-ядрен), 8192MB DDR4, 240GB SSD, Дисплей: 15.6'' (39.62 cm) FullHD IPS Anti-Glare 1920x1080 матов. Какви вълни да ти отразява  ?  Я го обясни на тея дизайнери дето ползват макове  това за вълните да видиш как ще ти се смеят :)  И не е лошо да  четеш  тук какво пише и да го видиш на живо https://laptop.bg/laptops-asus-Asus_VivoBook_Pro_N580VD-asus_vivobook_pro_n580vnfy076_90NB0G71M00840500gbssd  Да не говорим ,че е и с подсветка на клавиатурата  за по голямо удобство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1860лв е там. Може би заради "подаръците" с които идва. Може би по-добри характеристики.. Ще го поръчам от емага и я дойде с IPS я не? На кой да вярвам от двата сайта? Я ще отида направо в някоя верига и там да го видя на живо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.08.2018 г. в 0:05, Здравко Димов написа:

killchain ще го имам в предвид докато търся, но тва с втория монитор един авер вика че трябвало хубава видеокарта.

И какви са аргументите? Ако външният монитор е с по-голяма резолюция от този на лаптопа и вършиш нещо интензивно откъм графика, да, но иначе ти е напълно достатъчно да имаш изход, поддържащ резолюцията, която ти трябва (т.е. дори вградена графика с правилния изход ще е окей).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравко цялата серия е със IPS матови дисплеи а цената зависи от количеството памет,дали е със SSD и какъв е процесора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходих, гледах ги на живо, мислех и днес го поръчах. Asus VivoBook Pro N580VN-FY077 от емаг. Ще видим какво ще стане, надявам се да не съм съжалявал, ще кажа мнението си след няколко дена направо от него :D. Операционната система ще видим как ще я сменям, но... Здраве да е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От автора

Нещо не иска да влезе с фейса ми. Лаптопчето дойде преди две седмици, отлично е, много съм доволен. Те затова им вдигнаха цената със 75лв няколко дена след като си го вземах. Явно има голямо търсене, но наистина си личи класата. Сравних новата матрица- IPS, със старата-  LSD. Простоо цветовете са уникални. Музиката (не че мног ми трябва де, ама му са кефя) направо сякаш китара има под ръцете ти- заради алуминиевия корпус ли е, не знам. SSD-то кърти и то. Само натискам копченцето и веднага тръгва. Папки, файлове- без закъснение ги намира. Клавишите им сложих драйвъри и си имат 3 степени на яркост. За дизайна да не говорим- уникален. Изкушава ме да го пробвам на някоя игра, но за работа съм го вземал все пак- ше взема да са зарибя, после :D. Никакви забележки, освен това, че е с 250gb SSD и нищо повече. Хубаво, че поне имам external hard drive и няма проблеми с това. AlkatrazBG благодаря ти че ме насочи, и аз гледах, и приятели- наистина най-доброто от което се нуждая на пазара в ценовия клас.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.