Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дни минах на IPTV и интернет на Виваком, но имам един проблем.
Пробвах да включа IPTV приемниците към мой собствен рутер TP-Link WR940N v4 с DD-WRT, но телевизията не тръгна.
Знам, че един суич би решил проблема, но няма къде да го сложа.
Четох, че има някакъв начин чрез DD-WRT да се реши проблема. Бих се радвал, ако някой ми помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може с твое оборудване. Или слагаш суич или използваш новото устройство на Виваком, което медия конвертор рутер в едно.

И не ми казвай, че няма къде да сложиш един 5 портов суич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 37 минути, Емил Костов написа:

Не може с твое оборудване. Или слагаш суич или използваш новото устройство на Виваком, което медия конвертор рутер в едно.

И не ми казвай, че няма къде да сложиш един 5 портов суич.

Понякога ме изумяваш, като се обриджиш с бриджове, можеш да прекараш и IPTV. Стига твоето оборудване да е достатъчно интелигентно да може да прави бридж.

60% от ИТ-тата у дома имат компактни циско рутери или бюджетни микротици вместо убитият хуавей на виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Tanner Foost Foust написа:

Понякога ме изумяваш, като се обриджиш с бриджове, можеш да прекараш и IPTV. Стига твоето оборудване да е достатъчно интелигентно да може да прави бридж.

60% от ИТ-тата у дома имат компактни циско рутери или бюджетни микротици вместо убитият хуавей на виваком.

Е който иска да си прави свободни съчинения си е негов проблем.  Услугата се предоставя по определен начин, за да може когато клиента се обади оператора да провери състоянието на мрежата, преноса, интернета, както и какво се случва с всеки един приемник. И за какво ми е интелигентно и скъпо Сиско или  тъп Микротик ( доповръща ми се от тази марка последните няколко месеца) и да си играя с безмислени бриджове като услугата е направена и работи повече от перфектно.

Колкото до ИТ-тата не знам откъде си сигурен какво оборудване имат по домовете си. Та постващия да си сложи един 5 портов суич ( ако е с Алкател Лусен ONT ) устройството и да си използва услугата. Колкото до неговия рутер може да си го използва като го закачи на 2 порт на суича.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Е който иска да си прави свободни съчинения си е негов проблем.  Услугата се предоставя по определен начин, за да може когато клиента се обади оператора да провери състоянието на мрежата, преноса, интернета, както и какво се случва с всеки един приемник. И за какво ми е интелигентно и скъпо Сиско или  тъп Микротик ( доповръща ми се от тази марка последните няколко месеца) и да си играя с безмислени бриджове като услугата е направена и работи повече от перфектно.

Колкото до ИТ-тата не знам откъде си сигурен какво оборудване имат по домовете си. Та постващия да си сложи един 5 портов суич ( ако е с Алкател Лусен ONT ) устройството и да си използва услугата. Колкото до неговия рутер може да си го използва като го закачи на 2 порт на суича.

Най добре е да са разделени със суич подкрепям.

Иначе до Хуавеят им, микротика е далеч по добър.

Но ако трябва да си завързан за хуавеят им, можеш да си вържеш микротик и след него в същата подмрежа, но ще трябва да отваряш два пъти портове ако искаш да пуснеш нещо.

За измерването на сигнала и качеството, тия оранжеви пичове имат достъп до приемника за IPTV по SSH. Не им трябва достъп до рутерът ти.

Така че спокойно можеш да ползваш свое оборудване.

А иначе за услугата, тя е стандартизирана, използва TCP/IP протоколи нищо по специфично, тяхното оборудване не е задължително за рутер, за приемник виж там е зсдължително техен, конфигуриран и кодиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Услугата не се предоставя с HUAWEI оборудване.  Не знам за какъв HUAWEI суич говориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като оранжевите се стискат да ти дадат суич, ти дават алкател+ Huawei +STB.

Huawei e рутерът им. SТB стои зад  хуавей рутера, та както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата за включванията!

преди 55 минути, Tanner Foost Foust написа:

Здравей, бих искал да те питам как става това с бриджа, става ли с DD-WRT и конкретно с моят рутер - TP-Link WR940N v4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Tanner Foost Foust написа:

Като оранжевите се стискат да ти дадат суич, ти дават алкател+ Huawei +STB.

Huawei e рутерът им. SТB стои зад  хуавей рутера, та както и да е.

Не! Услугата се предоставя по 2 начина в зависимост от преноса.

Вариант 1. До клиента стига оптика. 

-- Използва се ОНТ ( алкател лусент) след това TP-Link суич и няколко вида рутери. Ако клиента иска може да си сложи негов.

-  Изплзва се комбинирано устройство  Нокия (ОНТ+суич+рутер) където се включва всичко.

Вариант 2. До клиента стига UTP кабел. Във входа има AGG суич където всеки клиент се менажира на даден порт.

-  Използва се суич TP-Link. На 2 порт се включва рутера ( отново няколко модела), а на останалите портове се включват приемниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още един вариант. След ОНТ-то слагат някакъв ZTE или Huawei рутер и от него върви и интернета и телевизията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, TheKop написа:

Благодаря и на двамата за включванията!

Бих искал да те питам дали това с бриджа е сложно, става ли с DD-WRT и конкретно с моят рутер - TP-Link WR940N v4.

Купи си един бял 8 портов TPLINK switch за 20 лв от Технополис.

И си реши проблема.

На първите портове закачи приемниците на следващият закачи твоят рутер.

Това е най доброто, което можеш д направиш, останалото е излишно.

Какво те притеснява да имаш две устройства?

Нямаш контакт ли, малък разклонител.

Кабелите ли, ще ги скриеш има си начини.

Пространство ли, компактни са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, TheKop написа:

Има още един вариант. След ОНТ-то слагат някакъв ZTE или Huawei рутер и от него върви и интернета и телевизията.

Не, след ОНТ се слага суич и след това е рутер било то на Виваком или твой собствен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Менюто/Раздела ''IPTV'' го няма в стоковия firmware на моят рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.