Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, време е да взимам нов стерео усилвател.Имам   dali zensor 1 +  вграденото аудио на PC-то. Помещението е  около 25 кв.м. ,   и  усилвателя  ще се полза по  няколко часа на ден(без  извращения). Кой от трите модела  си струва: \Onkyo-A-9010 ,  Marantz-PM5005Yamaha-A-S301 . 

BTW  ретро  усилвател не искам.Конкретно ме интересуват трите посочени модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви озвучителни тела се предвиждат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, qrtddt написа:

Здравейте, време е да взимам нов стерео усилвател.Имам   dali zensor 1 +  вграденото аудио на PC-то. Помещението е  около 25 кв.м. ,   и  усилвателя  ще се полза по  няколко часа на ден(без  извращения). Кой от трите модела  си струва: \Onkyo-A-9010 ,  Marantz-PM5005Yamaha-A-S301 . 

BTW  ретро  усилвател не искам.Конкретно ме интересуват трите посочени модела.

И трите си струват,бюджетни модели са,но това не ги прави лоши в никакъв случаи.Добре е да ги чуеш и сам да прецениш кой ще ти допадне защото трите са с относително различно звучене най-вече с включен тон-коректор,например onkyo-то ще звучи леко остро зареди тон-коректора на 100Hz и 10kHz yamaha-та,също не е лоша но те имат навика да преекспонират във високочестотния диапазон,marantz-а е избора на който аз бих се спрял,тъй като звучат меко и балансирано и са с добри тон-корекции,но това е аз какво бих избрал.Всеки има негова нагласа за това как трябва да звучи това което слуша,затова няма по-добро от това да ги чуеш и трите избора с тон-корекции и без тях и да решеш кой ти допада най-много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок , а имате  ли наблюдения как са тези усилватели като надеждност и вложени материали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, qrtddt написа:

Ок , а имате  ли наблюдения как са тези усилватели като надеждност и вложени материали?

И трите са сериозни марки,никоя няма да си позволи елементи със съмнително качество,независимо от класа си,а надежността в голяма степен зависи от ползвателя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, AAUUXX написа:

Добре е да ги чуеш и сам да прецениш кой ще ти допадне

Малко трудно ще ги тества. Това е един гол усилвател без колони към него, т.е. не е система, за да може да се тества преди да се закупи. Иначе не са лоши тези усилватели и колегата добре се е насочил. Важно обаче е да обърне внимание на мощностите и импедансите да не стане някой фаул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Малко трудно ще ги тества. Това е един гол усилвател без колони към него, т.е. не е система, за да може да се тества преди да се закупи. Иначе не са лоши усилватели и колегата добре се е насочил. Важно обаче е да обърне внимание на мощностите и импедансите да не стане някой фаул.

Може а ги тества,например в авител,ако ги има из техномагазините също може да ги тества и там,магазините разполагат с доста голям набор от тон-колони като може да избере най-близките да неговите за тест.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За озвучителните тела:

ТИП СЪРАУНД КОЛОНА
МОЩНОСТ 25-100 W
ИМПЕДАНС 6 OHMS
ЧЕСТОТЕН ОБХВАТ 53HZ – 26.5KHZ
ЧУВСТВИТЕЛНОСТ 86.5DB
ГАБАРИТИ (В, Ш, Д) 274 X 162 X 220

Ниските по спецификация са леко неудовлетворитвелни, но...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, AAUUXX написа:

Може а ги тества,например в авител,ако ги има из техномагазините също може да ги тества и там,магазините разполагат с доста голям набор от тон-колони като може да избере най-близките да неговите за тест.

В магазин - да, но ако го купува от интернет не виждам как ще стане. По-добре да си го купи от България, защото ако е от чужбина, много ще му се върже с доставката. Тук пък обаче слагат голяма надценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

За озвучителните тела:

ТИП СЪРАУНД КОЛОНА
МОЩНОСТ 25-100 W
ИМПЕДАНС 6 OHMS
ЧЕСТОТЕН ОБХВАТ 53HZ – 26.5KHZ
ЧУВСТВИТЕЛНОСТ 86.5DB
ГАБАРИТИ (В, Ш, Д) 274 X 162 X 220

Ниските по спецификация са леко неудовлетворитвелни, но...

Тон-колони се малки и ниските трябва да ги търси над 65-70 херца иначе на мощност са ОК.Принципно това са съраунд тон-колони и не може да иска много от тях.

преди 4 минути, Деянчо написа:

В магазин - да, но ако го купува от интернет не виждам как ще стане. По-добре да си го купи от България, защото ако е от чужбина, много ще му се върже с доставката. Тук пък обаче слагат голяма надценка.

Тук са по-скъпи,но може да ги чуе тук,а да купи през интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Тон-колони се малки и ниските трябва да ги търси над 65-70 херца иначе на мощност от ОК.Принципно това са съраунд тон-колони и не може да иска много от тях.

И аз съм съгласен, че не са кой знае колко добри тези колони, ама човекът вече си ги има. Няма да ги изхвърля. Ако тръгне да купува нови, ще му се върже много солено всичко като се има предвид, че ще купува и нов усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези ОТ ги взех от авител, защото тогава бяха добър избор като цена качество(като за нови). Също така  ги харесах защото не обичам много да се чуват ниските честоти.Това ми позволява да ги ползвам за звуков фон ,или да си слушам  Rammstein или Laibach повече време .BTW  onkyo-то отпада.Сега видях сайта им: "Onkyo & Pioneer".Ами имал съм   Pioneer,  и с тия не искам да имам никаква работа.Лошото е , че  не виждам да предлагат  тук ямахата .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, AAUUXX написа:

Принципно това са съраунд

Верно ли тия озвучителни тела са за съраунд системи? :halloween10:
Вярно е, че си ги има и ги е чул, но аз да си предупредя, че ще ила лек дискомфорт  при слушането на ниски.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези ОТ ги взех от авител, защото тогава бяха добър избор като цена качество(като за нови). Също така  ги харесах защото не обичам много да се чуват ниските честоти.Това ми позволява да ги ползвам за звуков фон ,или да си слушам  Rammstein или Laibach повече време .BTW  onkyo-то отпада.Сега видях сайта им: "Onkyo & Pioneer".Ами имал съм   Pioneer,  и с тия не искам да имам никаква работа.Лошото е , че  не виждам да предлагат  тук ямахата .

Да,onkyo звученето им е доста близко до това на pioneer и не за друго,а защото тон-корекциите им повдигат при едни и същи честоти.Тон-колоните не са лоши,напротив просто не трябва да очакваш ниски под 60 херца,което ти си го знаеш,а и предвид музиката която слушаш не ти и трябват по-надолу ниски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не погледнеш и леко встрани - примерно моделите на AKAI, Nakamichi...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

А защо не погледнеш и леко встрани - примерно моделите на AKAI, Nakamichi...

Още един глас за Nakamichi.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, qrtddt написа:

Ами имал съм   Pioneer,  и с тия не искам да имам никаква работа.

Не знам защо толкова ги мразиш, аз пък съм с добри впечатления за тази марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се въздържа да давам още предложения - от посочените препоръчвам МАРАНЦ!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Още един глас за Nakamichi.

Пределно ми е ясно, че  "vintage"  усилватели могат да предложат  много повече.Но има стареене на материали, износване, някой части нямат нов аналог, трябва профилактика...Почне ли да се сменят компоненти се сменя и звукът, нямам доверен човек да прави ремонти/профилактика+ това повечето "продавачи"  внасят западна скрап.

преди 1 минута, Деянчо написа:

Не знам защо толкова ги мразиш, аз пък съм с добри впечатления за тази марка.

Имах а-20-к -повeче от 30% не е увеличаван.Оставен на проветриво, място почистван от прах+  хубав  разклонител APC=4 години 3 ремонта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пределно ми е ясно, че  "vintage"  усилватели могат да предложат  много повече.Но има стареене на материали, износване, някой части нямат нов аналог, трябва профилактика...Почне ли да се сменят компоненти се сменя и звукът, нямам доверен човек да прави ремонти/профилактика+ това повечето "продавачи"  внасят западна скрап.

Имах а-20-к -повeче от 30% не е увеличаван.Оставен на проветриво, място почистван от прах+  хубав  разклонител APC=4 години 3 ремонта...

Прав си за старите усилватели,най страдат потенциометрите и ключове,кондензатори и други елементи издържат по 30-40г при по-високите класове.Ти си слушал от по-новите модели на pioneer,старите им са по-добри,имам предвид тези с mosfet крайни транзистори,но пак си звучат остро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, qrtddt написа:

Във всяко едно стадо си има по някоя черна овца. Ти май точно нея си улучил с този усилвател. Важното обаче е тези черни овци да не са много в стадото, защото напоследък в техниката май е точно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кеф цена няма...

Само информативно - един употребяван AKAI 

преди 2 минути, Деянчо написа:

напоследък в техниката май е точно така.

Навсякъде е прилага програмираният живот на техниката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Прав си за старите усилватели,най страдат потенциометрите и ключове,кондензатори и други елементи издържат по 30-40г при по-високите класове.

Кондензаторите утичат, изсъхват, а потенциометрите се износват и вкарват шумове. Могат да се пръскат със смазка, но това е временно решение. Тук има информация и можете да прочетете.

преди 6 минути, DarkEdge написа:

Само информативно - един употребяван AKAI 

Втора употреба не! Това е много голям риск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Втора употреба не! Това е много голям риск.

Зависи,от кой купуваш,ако е от човек който си уважава техниката е ОК,ама ако е от човек който внася от сметищата на Германия и Англия,тогава си се минал здраво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.