Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Тъй като не можах да намеря подобна тема във форума за телевизори,правя това запитване.Закупих си нов телевизор,но като го разопаковах се оказа,че в левия горен ъгъл на LED екрана и надолу почти до средата,има залепен стикер с функциите на телевизора.Опитах внимателно да го сваля,но не става изобщо.Телевизора работи добре,но това се откроява,като черно петно,и е много дразнещо.Някой може ли да ми каже има ли безопасен начин да сваля този стикер?Стикера е същия като този на снимката,само,че моя е на самия екран,а не като на снимката на перваза.Ще бъда много благодарен,ако някой е имал подобен проблем,и ми подскаже как го е решил.

Снимка на екрана_2018-09-01_18-51-55.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоз телевизор счупен ли е? Като гледам е напукан екрана или просто така се вижда :D Можеш спокойно да го махнеш и аз имах такава лепенка на телевизора само че за енергията и без проблем са махна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма верно изглежда счупен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах снимката не е на неговия телевизор. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

Доколкото разбрах снимката не е на неговия телевизор. 

Да,разбира се.Това не е моя телевизор.Това е случайна снимка,която намерих със същия стикер,тъй като няма как да покажа моя телевизор.Само,че както вече казах стикера при мен е залепен на самия екран,а не на пластмасовия перваз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи актуална снимка на твоя телевизор да видим за какво става въпрос. И като се пускат подобни теми освен снимки се дават точните модел и марка на телевизора или за каквато там техника се говори в темата. Няма да е лошо да се обърнеш и към продавача/магазина, от който е закупена стоката, ако това е такъв проблем едва ли ще си първия с подобно питане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iAppleBeats написа:

Тоз телевизор счупен ли е? Като гледам е напукан екрана или просто така се вижда :D Можеш спокойно да го махнеш и аз имах такава лепенка на телевизора само че за енергията и без проблем са махна.

Това не е моят телевизор(по-долу вече обясних).В десния ъгъл аз също имах лепенка за енергията, и я отлепих много лесно,но тази от лявата страна ми кажи как да махна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Miro40 написа:

Това не е моят телевизор(по-долу вече обясних).В десния ъгъл аз също имах лепенка за енергията, и я отлепих много лесно,но тази от лявата страна ми кажи как да махна.

Подобни стикери с информация за техническите характеристики съм виждал много при различни марки ,но винаги поставени върху самата рамка на телевизора. Не съм срещал такива върху дисплея на телевизионния приемник. Опитай внимателно да я отстраниш с пръсти , ако не се получава ,леко се нагрява от разстояние със сешоар за няколко секунди .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Направи актуална снимка на твоя телевизор да видим за какво става въпрос. И като се пускат подобни теми освен снимки се дават точните модел и марка на телевизора или за каквато там техника се говори в темата. Няма да е лошо да се обърнеш и към продавача/магазина, от който е закупена стоката, ако това е такъв проблем едва ли ще си първия с подобно питане.

Снимка не мога да направя.Вече казах.А иначе марката на телевизора е  Arielli 24DN6T2,но каква връзка могат да имат тези данни с отлепването на стикера?На мен просто ми трябва начин как да стане.Със спрей ли,вода ли,нагряване ли?Търся човек,който е отлепял такъв стикер.Да сподели как го е направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека прибира телевизорите от оказионите! А онова горе на снимката го помислих за сбръчкано фолио.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал, че не можеш да направиш снимка на твоя телевизор, прочети си пак писанията, но както и да е. Казах ти да се свържеш с търговеца поради това, че може някой да е върнал телевизора и да са го дали на теб, а този някой да е залепил този стикер не както и където трябва преди връщането. Да кажем, че може да е сложил някое моментно лепило. Друг вариант е да върнеш телевизора, ако е закупен онлайн, без много обяснения и да си искаш парите. Имаш право до 2 седмици да направиш точно това по закон, НО само ако си го закупил онлайн. Без да се знае какво точно и как е залепено, никой не може да ти даде идея как да го махнеш, като в някои случаи това може да е невъзможно, ако не е залепено фабрично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Mlechko написа:

Човека прибира телевизорите от оказионите! А онова горе на снимката го помислих за сбръчкано фолио.

Не разбра ли,че на снимката не е моя телевизор,или си пишеш само ей така за кодош?Телевизора не е от оказион,а е нов закупен от магазин с 3 годишна гаранция, и работи безпроблемно.Като не можеш да помогнеш защо се намесваш?

преди 4 минути, Raze написа:

Не си казал, че не можеш да направиш снимка на твоя телевизор, прочети си пак писанията, но както и да е. Казах ти да се свържеш с търговеца поради това, че може някой да е върнал телевизора и да са го дали на теб, а този някой да е залепил този стикер не както и където трябва преди връщането. Да кажем, че може да е сложил някое моментно лепило. Друг вариант е да върнеш телевизора, ако е закупен онлайн, без много обяснения и да си искаш парите. Имаш право до 2 седмици да направиш точно това по закон, НО само ако си го закупил онлайн. Без да се знае какво точно и как е залепено, никой не може да ти даде идея как да го махнеш, като в някои случаи това може да е невъзможно, ако не е залепено фабрично.

Телевизора не е връщан и купуван от друг.Избрал съм си го лично от цяла купчина,опаковани фабрично кашони,(около 20 кашона бяха) и лично аз съм си го разопаковал и монтирах стойките му.Стикера е залепен фабрично.Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и моя отговор е това. Като не харесваш нашите мнения, спасявай се!

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

вода - и не ползвай химикали да не нараниш повърхниста

Без достатъчно информация като снимки и какво точно и как е залепено, аз не бих правил опити с каквото и да е. По възможност бих върнал телевизора или бих се консултирал с продавача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Ами и моя отговор е това. Като не харесваш нашите мнения, спасявай се!

Без достатъчно информация като снимки и какво точно и как е залепено, аз не бих правил опити с каквото и да е. По възможност бих върнал телевизора или бих се консултирал с продавача.

ами какво друго да опита, с спирт ще нарани повърхноста, дори сапун ми се струва опасно

сега се сетих не продаваха ли микрофибърни кърпи за плоските екрани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колев60 написа:

По хубаво е да не вземате този коментар под внимание.  И още нещо. Стикери по екрана на който и да бил телевизор, не се лепят. Самият стикер е от такова естество на материала че като го поставиш върху него, той сам се задържа. Нещо, като силно наелектризирана материя. Не ми е ясно, как може да се пишат такива глупости в техническа тема!Още повече да участва и овцата в нея!

да де той е залепен лекичко, да го дръпне и вероятно само 5 % от лепилото ще остане и с кърпата, но като се замисля си прав че сухо ще е по лесно

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Колев60 написа:

По хубаво е да не вземате този коментар под внимание.  И още нещо. Стикери по екрана на който и да бил телевизор, не се лепят. Самият стикер е от такова естество на материала че като го поставиш върху него, той сам се задържа. Нещо, като силно наелектризирана материя. Не ми е ясно, как може да се пишат такива глупости в техническа тема!Още повече да участва и овцата в нея!

Още нищо не съм взел под внимание,по точно не съм използвал, от това,което се предлага тук, за отлепянето на стикера.И аз се питам защо е залепен на екрана,но е факт,че е залепен,там е,и не мога да го сваля.В инструкцията за употреба,която е преведена и на български език,никъде не се споменава нещо за стикера.И все пак в крайна сметка, бих искал да зная вашият съвет,какво мога да направя по отстраняването на проблема?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че стикера е залепен на самия екран, а не на някакво предпазващо екрана фолио, което трябва да се премахне... ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Miro40 написа:

И все пак в крайна сметка, бих искал да зная вашият съвет,какво мога да направя по отстраняването на проблема?

Човек, какъв всъщност отговор очакваш?... Хващаш тъпия стикер, и го отлепяш. Внимателно, без много сила, да не потрошиш панела. Ако е хартиен, най-много да го скъсаш. Ако е PVC - едва ли. И в двата случая може да се наложи да почистиш малко останало лепило.

Arielli е евтината китайска марка, внасяна от "Магнум" ("Техмарт"). Аналогична на разните там Neo, Sang, Crown, и др. подобни. Хич не се изненадвай от това, че имаш етикет на екрана. Да си беше купил истински телевизор, а не боклук.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко години, някои почнаха да си лепят стикерите директно на дисплея. Предполагам, защото рамките станаха по - тънки. Бяха си залепени с някакво лепило, но по спомен сравнително лесно се отлепяха, на мен ми беше трудно да го подхвана отнякъде за да мога да го отлепя. 

При теб какво е положението ? Не успяваш да подхванеш край за да започнеш да отлепяш или успяваш, но стикера почва да се къса или много дърпа дисплея ? 

С вода недей да чистиш, има си препарати за почистване на LCD/LED панели, но не знам дали ще се справят с остатъци от лепило по дисплея. 

Ако си го купил от магазин (не on line) върви до там за съвет, а дори и с телевизора, за да го отлепят тоя стикер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, RudeBoy написа:

Да си беше купил истински телевизор, а не боклук.

Прав си човече,но не всеки може да има 10 милиона налични пари в къщи,като синът на Ветко Арабаджиев,  за да си купи най-доброто,особено пък папардак,пенсионер,като мен с 300-400 лева пенсия.:)

преди 24 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

При теб какво е положението ? Не успяваш да подхванеш край за да започнеш да отлепяш или успяваш, но стикера почва да се къса или много дърпа дисплея ?

Не мога да подхвана края.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много шум,малко вълна,казал дявола,когато остригал котката.Не знам колко вълна настригахме ние тук в постовете си,но знам,че най-накрая свалих шибания стикер.Подхващането,по-скоро страхът при подхващането, да не повредя екрана, се оказа истинския проблем.Стикера се оказа от PVC и след,като успях да го подхвана се отлепи от раз.Благодаря на всички споделили мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ъгъла между рамката на телевизора и дисплея дали няма леко повдигнат край на лепенката или не е толкова близо до рамката ? 

Ако имаш сламка (за пиене) с по голям диаметър, но и с тънка стена, пробвай леко да я посмачкаш за да стане елипса и след това да подпъхнеш едната страна на елипсата под лепенката за да се надигне края. Гледай сламката да няма някакви остри ръбове за да не надереш дисплея. Като цяло действай внимателно за да не надереш или спукаш дисплея. Аз съм махал такива лепенки и с помощта на макетен нож (пак само за повдигна край), но е по опасно 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Колев60 написа:

А аз какво съм написал? Да не си мислиш, че практикувам касаплък.  В инструкцията на телевизора остана да ти напишат как се отлепя последният. Когато стикерът е на екрана на телевизора(дисплея) Той никога не се лепи!!! Дори и да е хартиен.

Приятел защо се впрягаш?Не си ме разбрал правилно.Не упреквам нито теб,нито който и да е.С приказката за котката, и вълната исках да кажа,че само си беше многото писане ,и питане.Всичко е било много по-просто, отколкото ми изглеждаше.Аз съм си виновен.Просто ме беше страх да пипна с ръцете си,а се надявах на някакво мазило с което стикера да падне сам.Това е истината.Нали знаеш-Човек се учи,докато е жив,че дори и след това.......вечно!:emoji_smiley-01:Извинявай,ако смяташ,че лично съм те засегнал с нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.