Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Попринцип знам. че лаптопите загравят повече от настолните компютри, но тъй като моя вдига бая градуси бих искал да попитам дали е нормално . 

Значи нормалната му температура  когато не го натоварвам много  само за браузър и некви програми които са минизирани  градусите му са към 50-60 . Когато обаче пусна да рендирам някое видео със Sony Vegas или Premiere  градусите му стават хубави . Ще видите на снимката по доло .  

Лаптопа ми е ACER Aspire V17 NItro

1.  
    ВИДЕО КАРТА NVIDIA GeForce 940M (2GB DDR3)
  2.  
  3. ПАМЕТ

1TB HDD (5400 оборотa/минута  

ПРОЦЕСОР Intel Core i7-4720HQ (4-ядрен, 2.60 - 3.60 Ghz, 6MB Кеш)

4. RAM 16ГБ DDR3 1600Mhz

18-9-2018 г- 18-54-55.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моментално на сервиз, за да се направи почистване от прах, мръсотия, да се смени термопастата и да се провери охлаждането и вентилатора. Не използвай тази програма в момента ако искаш да имаш лаптоп. Задължително му купи и външен охладител. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Моментално на сервиз, за да се направи почистване от прах, мръсотия, да се смени термопастата и да се провери охлаждането и вентилатора. Не използвай тази програма в момента ако искаш да имаш лаптоп. Задължително му купи и външен охладител. 

Да аз също мислех тази идея , да му купувам външен охладител , че много взе да грее . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BlazzgroM написа:

Да аз също мислех тази идея , да му купувам външен охладител , че много взе да грее . 

Външния охладител ще свали температурата едва с няколко градуса. Хубавото е обаче, че лаптопа е поставен на него и няма опасност да му се запушат отворите на охлаждането ако се държи в краката, леглото или на меки повърхности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Престанете да плашите хората с тези глупости ... Моментално на сервиз ... Всички процесори имам защити като стигнат до критична температура. Да хубаво е да се изчисти и смени пастата но това реагиране и тъпизна да се взимат допълнителните охладители е направо тъпо.
Почисти смени паста и продължавай смело.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Външния охладител ще свали температурата едва с няколко градуса. Хубавото е обаче, че лаптопа е поставен на него и няма опасност да му се запушат отворите на охлаждането ако се държи в краката, леглото или на меки повърхности.

Не, той си стои на маса , постоянно , и отворите му са отзаде . смисъл , че не са под клавиатурата а са отзад и не се запушват , дори да е в краката .  Вярно е , че пак се запушват части от тях като на равна повърхност , но пак е по добре . 

18-9-2018 г- 19-24-17.png

преди 2 минути, fanatika.hr.at написа:

Престанете да плашите хората с тези глупости ... Моментално на сервиз ... Всички процесори имам защити като стигнат до критична температура. Да хубаво е да се изчисти и смени пастата но това реагиране и тъпизна да се взимат допълнителните охладители е направо тъпо.

Ами последния път като го чистих и му смених пастата с по качествена , нямаше голяма разлика . Вярно е , че беше малко по бърз ама пак си вдигаше градуси поне до 80 и нещо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, fanatika.hr.at написа:

Сериозно ли го плаша според вас? А да, забравих, че червения цвят е сложен за далтонистите да могат и те да виждат програмата. И много ми е интересно след като лаптопа му умре вие колко ще сте СМЕЛО НАПРЕД. И проблема не е в процесора, а в елементите около него, както и чиповете на видеорамта. Тези температури не са благоприятни за тях.

преди 9 минути, BlazzgroM написа:

Не, той си стои на маса , постоянно , и отворите му са отзаде . смисъл , че не са под клавиатурата а са отзад и не се запушват , дори да е в краката .  Вярно е , че пак се запушват части от тях като на равна повърхност , но пак е по добре . 

18-9-2018 г- 19-24-17.png

Ами последния път като го чистих и му смених пастата с по качествена , нямаше голяма разлика . Вярно е , че беше малко по бърз ама пак си вдигаше градуси поне до 80 и нещо 

Това няма значение. Външния охладител помага, за да добър въздушен поток. Освен това е и евтин. Не е нужно да се взема някакво скъпо изпълнение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колега моя е asus k550 постояноо го държа на 92-96 от една година. Постоянно го товаря. Предния беше asus x550 по същия начин 3 год. съм работил по същия начин никакви проблеми. Новите процесори имам thermal throttling така че те сами се пазят.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, fanatika.hr.at написа:

Прочете ли това което си написал?

Вярно е,че имат защита процесорите и ще се изключи машината,ама ако преди това да се случи се разпои процесора кво праим?Масово процесорите се запояват към дъното,а не са на сокет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, fanatika.hr.at написа:

Колега моя е asus k550 постояноо го държа на 92-96 от една година. Постоянно го товаря. Предния беше asus x550 по същия начин 3 год. съм работил по същия начин никакви проблеми. Новите процесори имам thermal throttling така че те сами се пазят.

Да и го ползвате за отопление. Ще го кажа втори път. Процесора може и да държи на тези температури, но отвътре всичко ври. Кондензаторите, чиповете на видеорамта, транзистори, хард диск НЕ ОБИЧАТ подобни температури. Не случайно програмата предупреждава, че има проблем. Това че някой иска да си прави експерименти с хардуера си е негово решение. Аз гарантирам, че този лаптоп ще умре ако продължава да се използва така, а постващия сам да си прецени.

А стигне ли се до изключваме поради прегряване, може да няма следващо включване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да и го ползвате за отопление. Ще го кажа втори път. Процесора може и да държи на тези температури, но отвътре всичко ври. Кондензаторите, чиповете на видеорамта, транзистори, хард диск НЕ ОБИЧАТ подобни температури. Не случайно програмата предупреждава, че има проблем. Това че някой иска да си прави експерименти с хардуера си е негово решение. Аз гарантирам, че този лаптоп ще умре ако продължава да се използва така, а постващия сам да си прецени.
А стигне ли се до изключваме поради прегряване, може да няма следващо включване.
Колега с риск да го обърна на разправия ще ти кажа така ..... Нито врят нито кипят частите на процесора нито на видео картата малко от малко ако си имаш идея ще знаеш че до 150 градуса елементите нямат проблем ... Калая се разтапя над 200 така че как ври и кипи си нямам идея

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, fanatika.hr.at написа:

Колега с риск да го обърна на разправия ще ти кажа така ..... Нито врят нито кипят частите на процесора нито на видео картата малко от малко ако си имаш идея ще знаеш че до 150 градуса елементите нямат проблем ... Калая се разтапя над 200 така че как ври и кипи си нямам идея

Ххаха,само дето елементите не са запоени с тинол,ама ти от къде да го знаеш това!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, fanatika.hr.at написа:

А аз гарантирам, че при 150 градуса лаптопа ще се разтече. Можем да го тестваме заедно. И аз не споря. Казал съм мнение, който иска може да експериментира. Само, че аз си залагам главата за това, което твърдия и ще поема отговорност ако не е вярно. То ако става на въпрос за презапояване се стига и до температури от 450 градуса, само че нещата са тотално различни там. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще има особена разлика, още повече когато лаптопа се ползва за тежки задачи като рендиране. Пробвай с това:

https://github.com/hirschmann/nbfc/releases

да му пускаш оборитите на вентилатора на максимум, когато рендира. Пробвай и с Intel XTU да му направиш undervolt, въпреки че на моя лаптоп от подписа, който е със същия процесор, нямаше особен ефект от това. Каква термопаста си му сложил? Аз съм с MX-4 и доста паднаха температурите в сравнение с фабричната термопаста.

преди 11 минути, Емил Костов написа:

Това е температура на ядрото на процесора, покрай него температурите са значително по-ниски.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Едва ли ще има особена разлика, още повече когато лаптопа се ползва за тежки задачи като рендиране. Пробвай с това:

да му пускаш оборитите на вентилатора на максимум, когато рендира. Пробвай и с Intel XTU да му направиш undervolt, въпреки че на моя лаптоп от подписа, който е със същия процесор, нямаше особен ефект от това. Каква термопаста си му сложил? Аз съм с MX-4 и доста паднаха температурите в сравнение с фабричната термопаста.

Това е температура на ядрото на процесора, покрай него температурите са значително по-ниски.

Те ако бяха като тези на ядрото ефекта щеше да е унищожителен на момента. Но при 90 градуса на ядрата вътре температурите са 60-70 градуса. Ако са моментни или за кратко време добре, но ако се поддържат с часове лаптопа се убива бавно, но сигурно и славно. Да не говорим, че ако кутията е от пластмаса вътре наистина става АД. Пластмасата е изолатор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С тъп човек не можеш да се занимавам .. същия пич и на мен преди време се опита да ми набие същото мнение аз чак на intel support писах да видя как е положението и отговора беше както аз го казах ... Ако вдигне критични температури пуска thermal throttling това е

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Те ако бяха като тези на ядрото ефекта щеше да е унищожителен на момента. Но при 90 градуса на ядрата вътре температурите са 60-70 градуса. Ако са моментни или за кратко време добре, но ако се поддържат с часове лаптопа се убива бавно, но сигурно и славно. Да не говорим, че ако кутията е от пластмаса вътре наистина става АД. Пластмасата е изолатор.  

При условие, че всички лаптопи с I7 процесори от подобен клас ги вдигат тези температури, би трябвало постоянно да "измират". За щастие това не се случва толкова лесно.

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V17-Nitro-BE-7700HQ-GTX-1060-4k-Laptop-Review.227556.0.html

Надолу има термо снимки и максимална температура от 60 градуса, която е само в една част на корпуса, където е процесора. В останалата част температурите са много по-ниски. Както казах, почти няма лаптоп, който да не ги вдига тези температури при продължително натоварване. Ако бяха толкова критични за техниката, всичко щеше да се разваля на втория ден, но не е така. За пореден път коментирам подобна тема и все още чета едни и същи писания от едни и същи хора, като гледам промяна няма да има.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

При условие, че всички лаптопи с I7 процесори от подобен клас ги вдигат тези температури, би трябвало постоянно да "измират". За щастие това не се случва толкова лесно.

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V17-Nitro-BE-7700HQ-GTX-1060-4k-Laptop-Review.227556.0.html

Надолу има термо снимки и максимална температура от 60 градуса, която е само в една част на корпуса, където е процесора. В останалата част температурите са много по-ниски. Както казах, почти няма лаптоп, който да не ги вдига тези температури при продължително натоварване. Ако бяха толкова критични за техниката, всичко щеше да се разваля на втория ден, но не е така. За пореден път коментирам подобна тема и все още чета едни и същи писания от едни и същи хора, като гледам промяна няма да има.

Темата отива към бисерите във форума. Каквото трябваше да го кажа го казах. Другото за мен няма значение.  Явно лаптопите стават и за духалки, програмата лъже, а 150 градуса са нормална температура за компютър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с твоите "бисери" няма къде другаде да отиде. Как така от 60 градуса на корпуса и 94 градуса на ядрото на процесора изведнъж градусите станаха "150"? Да не говорим за топенето на елементите и другите неща.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами с твоите "бисери" няма къде другаде да отиде. Как така от 60 градуса на корпуса и 94 градуса на ядрото на процесора изведнъж градусите станаха "150"? Да не говорим за топенето на елементите и другите неща.
Колега опитвал съм да го боря този господин с факти и теми от официални сайтове с което подкрепям това което казваме и двамата но той си знае неговото ... Стария лаптоп който вече е на 4-5 год и се ползва от приятел работи над 90 градуса минимум по 4 часа на ден и си е жив и здрав ... Но този колега си знае неговото а аз се нервирам защото в момента който видя тема за температурите на лаптопи той е първи да пише че всичко умира

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

И аз сложих от същата 

Благодаря за отзивите , бяхте ми много полезни . Благодаря и за споровете :D , така виждам ,  че мнозинството печели , тъй като и аз имам един приятел където лаптопа му буквално беше печка много грееше , но нямаше нищо стопено или изгоряло . Така че подкрепям пичовете по горе . Все пак ще взема некви мерки като почистване или външен охладител . Само искам да попитам ако сложа ,, течен метал ,, или там както се казваше  няма ли да окаже по голям ефект върху температурата от термо пастата? 

Редактирано от BlazzgroM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз сложих от същата 
Благодаря за отзивите , бяхте ми много полезни . Благодаря и за споровете  , така виждам ,  че мнозинството печели , тъй като и аз имам един приятел където лаптопа му буквално беше печка много грееше , но нямаше нищо стопено или изгоряло . Така че подкрепям пичовете по горе . Все пак ще взема некви мерки като почистване или външен охладител . Само искам да попитам ако сложа ,, течен метал ,, или там както се казваше  няма ли да окаже по голям ефект върху температурата от термо пастата? 
Liquid metal термопаста е хубава но опасна .... Не ти я препоръчвам сложна е за слагане ... Трябва да си много точен нищо да не отиде в резисторите или друг компонент защото е ел. проводима. За сега се спори че износва и повърхността на охладителя но никой не знае на 100%. Мое мнение сменяй паста с хубава марка като arctic или grizzly. Поне това са марките който аз ползвам и съм доволен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, fanatika.hr.at написа:

Престанете да плашите хората с тези глупости ... 

18-9-2018 г- 18-54-55.png

88 градуса на дъното и това ли са глупости? Електролитните кондензатори много обичат да кипят, smd компонентите и те обичат да работят на горещо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
949454169_18-9-2018-18-54-55.png.5e1084003d10645f41d5d9e90f1e2a10.png
88 градуса на дъното и това ли са глупости? Електролитните кондензатори много обичат да кипят, smd компонентите и те обичат да работят на горещо.
Почвам и с теб да споря. Давам за пример един кондензатор който първи ми изникна.

Електролитен кондензатор

тип - електролитен кондензатор;

номинално напрежение - 450 V;

номинален капацитет - 33 uF;

работна температура - 105 °C;

толеранс на капацитета - ±20 %;

размер - ф 16 x 25 mm;

тип изводи – радиални;

монтаж – THT;

растер на изводите - 7.5 mm.

Подчертавам работната температура!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На малко хора им е ясно че когато ползваш нещо на максимум, много бързо без и да разбереш сичко свършва.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.