Премини към съдържанието
dares

Подмяна на аудиосистемата на кола mercedes w203

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време си мисля, да подобря Качеството на музиката в колата ми и за това реших да пусна тема, понеже не съм запознат с CAR Audio. Сменил съм си оригиналното CD с Pioneer DEH-X3800UI. В колата си има оригинално монтиран буфер, не знам с каква мощност е но е 10-12 инча, има колони във 4-те врати, така както е на схемата от снимката. Какви колони бихте ми препоръчали за достигане на що годе добър саунд в колата. Бюджет до към 1500 лева , ако може за по-малко ще е по-добре. Не гоня максимум , искам да се наслаждавам на качествена музика ..Благодаря ! В колата се слуша предимно ROCK & Heavy Metal :super:

w203_bose_limo.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ROCK & Heavy Metal :super: " в автомобил и "качествена музика" са несъвместими понятия. Освен ако под последното не разбираш "як джангър" :D , за което свидетелства и споменаването на монтирания вече "буфер".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, RudeBoy написа:

"ROCK & Heavy Metal :super: " в автомобил и "качествена музика" са несъвместими понятия. Освен ако под последното не разбираш "як джангър" :D , за което свидетелства и споменаването на монтирания вече "буфер".

Чалгията ли е качествената музика, Рапа или някой друг стил "думкаща" басова , да ме чуват от 2 км, че идвам ?  Аз правя разлика между силна и качествена музика, така  че , поне да беше се пробвал да ми предложиш нещо от колкото да даваш акъл за стил музика и какво тря да слушам ! Благодаря все пак! На мен силна не ми трябва, тази която е оригинална си е достатъчно силна, аз търся по добро качество ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dares написа:

Чалгията ли е качествената музика, Рапа или някой друг стил "думкаща" басова , да ме чуват от 2 км, че идвам ?  Аз правя разлика между силна и качествена музика, така  че , поне да беше се пробвал да ми предложиш нещо от колкото да даваш акъл за стил музика и какво тря да слушам ! Благодаря все пак! На мен силна не ми трябва, тази която е оригинална си е достатъчно силна, аз търся по добро качество ...

Качествен звук в кола е не възможно,а и не нужно,предвид постоянните фонови шумове от околна среда,двигатели др. Разположение на високоговорители също е фактор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в този или подобен сервиз, там ще ти предложат най добрия вариант, може да се наложи инсталиране и на усилвател.

https://www.avitel-bg.com/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, dares написа:

Освен за добри говорители, трябва да се оглеждаш и за качествен усилвател. Нискочестотният в добра кутия ли е поместен?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти давам акъл какво да слушаш, не си ме разбрал. Всъщност харесвам рок музиката.

Но "качествена музика" не се постига само с избор на някакви авто говорители, пък били и най-добрите. Важно е и как и къде ще се монтират. Всеки автомобил изобилства с тенекии, които при усилване (особено на баса) се превръщат във вторични източници на звук, и влошават качеството. А рок музика не се слуша тихо :)

Ако някой ден попаднеш на добре проектирани и изработени озвучителни тела, захранени от качествен усилвател, разположени на стабилен мраморен под, така че да усещаш баса през краката си ;) , и същевременно са балансирани като честотен обхват и съобразени с геометрията на помещението - тогава ще разбереш какво е "качествена музика". Това в кола не можеш го направи.

Така че - сложи си някакви говорители, съобразени по мощност и импеданс с усилвателя, и слушай каквото се получи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Деянчо написа:

Освен за добри говорители, трябва да се оглеждаш и за качествен усилвател. Нискочестотният в добра кутия ли е поместен?

Не, монтиран е под кората на задния прозорец с говорителя на долу към багажника , на снимката е отдолу погледнато ..

P1010660.jpg

преди 10 минути, RudeBoy написа:

Не ти давам акъл какво да слушаш, не си ме разбрал. Всъщност харесвам рок музиката.

Но "качествена музика" не се постига само с избор на някакви авто говорители, пък били и най-добрите. Важно е и как и къде ще се монтират. Всеки автомобил изобилства с тенекии, които при усилване (особено на баса) се превръщат във вторични източници на звук, и влошават качеството. А рок музика не се слуша тихо :)

Ако някой ден попаднеш на добре проектирани и изработени озвучителни тела, захранени от качествен усилвател, разположени на стабилен мраморен под, така че да усещаш баса през краката си ;) , и същевременно са балансирани като честотен обхват и съобразени с геометрията на помещението - тогава ще разбереш какво е "качествена музика". Това в кола не можеш го направи.

Така че - сложи си някакви говорители, съобразени по мощност и импеданс с усилвателя, и слушай каквото се получи.

Да, най-вероятно не съм те разбрал, но за повечето качествена музика е силната музика , а за мен не е ! Имах предвид , ако заменя говорителите с други , бих ли постигнал някакво по добро качество , например с BOSE, Harman Kardan , JBL .. или някоя друга качествена марка , която не познавам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dares написа:

Не, монтиран е под кората на задния прозорец с говорителя на долу към багажника , на снимката е отдолу погледнато ..

P1010660.jpg

В тия кори качествен звук няма как да ти изкара. При усилване сигурно трака като бясно. За добър бас ти трябва бас туба или бас каса.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нискочестотен говорител, мощен (предполагам), монтиран върху ламарина, без съответната кутия?... Ужас! :scared:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

В тия кори качествен звук няма как да ти изкара. При усилване сигурно трака като бясно. За добър бас ти трябва бас туба или бас каса.

Какъвто и да е субуфер,при честоти около 100 херца ще резонират ламарините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Интересното е , че нищо не трака и не вибрира, честно  в Аудито и БМВ повече дрънчи на тенекия , но тук няма такова нещо !  По-скоро дрънчат нещата, които съм оставил в джобовете на предните врати , но като ги махна си свири доста добре , без тенекиени звуци и т.н. Настроил съм от плеъра чистотата на буфера да е 50 херца, не дрънчи на тенекия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, dares написа:

P1010660.jpg

Да, най-вероятно не съм те разбрал, но за повечето качествена музика е силната музика , а за мен не е ! Имах предвид , ако заменя говорителите с други , бих ли постигнал някакво по добро качество , например с BOSE, Harman Kardan , JBL .. или някоя друга качествена марка , която не познавам ?

Никой не говори за силна музика. Разбира се, че в помещение ще направиш качествено озвучаване, а не в кола. Ще има някакъв резултат, ако ги смениш с маркови, но не очаквай чудо все пак. Само не си купувай от онези говорители с пищялките отпред!

преди 7 минути, AAUUXX написа:

Какъвто и да е субуфер,при честоти около 100 херца ще резонират ламарините.

Ще ореже честотите с еквалайзер (ако има такъв), при които се чува резониране (дрънкане).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Деянчо написа:

Ще ореже честотите с еквалайзер (ако има такъв), при които се чува резониране (дрънкане).

Няма да има особен ефект,аз бих заложил на прилични говорители на кората на вратите,а не на субуфери в багажника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Няма да има особен ефект,аз бих заложил на прилични говорители на кората на вратите,а не на субуфери в багажника.

Във вратите пак ще трака! Навсякъде ще трака! Няма да трака само ако колата не е от ламарина, а е от дърво и камък като на Фред Флинтстоун. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във вратите пак ще трака! Навсякъде ще трака! Няма да трака само ако колата не е от ламарина, а е от дърво и камък като на Фред Флинтстоун. :)

Говорителите във вратите няма да са такива,че да могат да възпроизведат толкова нискочестотен звук,който да създаде резонанс както субуфер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, много ви благодаря, че се отзовахте в темата и въпроса ми,  дайте ми идея за качествени говорители за вратите , а за всеки случай туба или бас говорител заместител на моя ! Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, много ви благодаря, че се отзовахте в темата и въпроса ми,  дайте ми идея за качествени говорители за вратите , а за всеки случай туба или бас говорител заместител на моя ! Благодаря

По-горе ти беше посочен линк към авител,може би си го изтървал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Говорителите във вратите няма да са такива,че да могат да възпроизведат толкова нискочестотен звук,който да създаде резонанс както субуфер.

Да, ама такива говорители няма да възпроизвеждат такъв як бас, какъвто предполагам се изисква да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

По-горе ти беше посочен линк към авител,може би си го изтървал.

Не видях го , даже в момента го разглеждам, обаче .... нищо не разбирам , това ми е проблема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dares написа:

И къв размер трябва да са?

Също и дълбочина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Silvering написа:

И къв размер трябва да са?

Същите , каквито са оригиналните , не искам да режа , напасвам и т.н. , просто замествам ! Има ги размерите на снимката от първия пост, най - горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама такива говорители няма да възпроизвеждат такъв як бас, какъвто предполагам се изисква да има.

Свирят 60-70 херца ниски което е достатъчно,тук говорим чисто теоритично разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях го , даже в момента го разглеждам, обаче .... нищо не разбирам , това ми е проблема :)

Гледаш да са със същите размери (диаметър и дълбочина) и да имат ушета за захващане с винтове точно както на оригиналните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dares написа:

Няма какво да разбираш,звъниш им,обясняваш какво искаш,караш колата правят го,плащаш и се кефиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.