Премини към съдържанието
devil_1

Нямам опция за boot от USB

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам Asus N56VZ. Взех си нов хард диск и искам да му инсталирам Windows 8.1, обаче в BIOS-а няма опция за USB. Има изписана само една опция Windows Boot Manager. Няма нито CSM, нито Secure Boot (прилагам снимки). Как мога да инсталирам Windows-a от флашка?

_20180926_191545.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В табовете "advanced" и "security" какво има като опции? Как е записано USB с инсталацията? Най-вероятно ще трябва да го запишеш като UEFI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на лаптопа натисни Esc - ще се появи меню от което избери Boot Order (мисля, че F9 беше клавишът, но може и със стрелките да се избере)
Забележка: Ако флашката не е направена зареждаща, няма да се появи в менюто за избор на зареждащо устройство.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опциите за буут от флашка се появяват в BIOS, когато има буутваща флашка, забучена в някое от USB-тата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го на другия ми компютър, работи, отваря инсталацията като го пусна да се boot-ва от флашка. Не е проблема във флашката. Даже си сложих и стария хард с инсталиран windows колкото да проверя дали самия usb port работи - ами работи, отваря флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е връзката, ако другия компютър има Legacy/CSM и "флашката" е записана MBR? Казах ти какво да направиш и каква информация да дадеш, след като мислиш, че няма проблем с "флашката" и не правиш това, което ти се казва и не огтоваряш на въпросите, отивай в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

При стартиране на лаптопа натисни Esc

и виж по-горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

И каква е връзката, ако другия компютър има Legacy/CSM и "флашката" е записана MBR? Казах ти какво да направиш и каква информация да дадеш, след като мислиш, че няма проблем с "флашката" и не правиш това, което ти се казва и не огтоваряш на въпросите, отивай в сервиз.

Добре, как се записва usb като UEFI? Това не вече не ми е ясно

преди 1 минута, DarkEdge написа:

и виж по-горе

Пробвах, пак има само една опция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж това:

https://www.eightforums.com/threads/uefi-bootable-usb-flash-drive-create-in-windows.15458/

В първата част е обяснено с Rufus как да си запишеш инсталацията за UEFI BOOT.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, Rufus свърши много добра работа, BIOS-a ми откри флашката. Сега обаче като го настоя да boot-ва през нея ми излиза Secure Boot Violation, а в BIOS-a, както казах и по-горе, няма опция,  с която да изключа secure boot-a. 

_20180926_220905.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш secure boot опция в BIOS, която да изключиш, ще трябва да инсталираш windows 10. Понякога добавят подобна опция в по-нови BIOS, пробвай да го обновиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Ако нямаш secure boot опция в BIOS, която да изключиш, ще трябва да инсталираш windows 10. Понякога добавят подобна опция в по-нови BIOS, пробвай да го обновиш.

Добре, ще опитам да го обновя. Благодаря отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай администраторска парола в биос и би трябвало да се отключи настройка за secure boot.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.asus.com/us/Laptops/N56VZ/HelpDesk_BIOS/

Цитат

Version 2172013/06/192.65 MBytes

BIOS 217
Update EC firmware

Цитат

Version 2112012/09/062.63 MBytes

BIOS 211
1.Fix boot from S4 still can enter in BIOS setup menu when fastboot enable
2.Fix when “External ports” is lock, plug a USB floppy device will show exclamation after resume from DeepS3
3.Fix SecureBoot will disable when BIOS is updated by Ezflash or WinFlash
4.Update Intel IvyBridge

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.