Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Дойде време да сменям видео картата (отдавна отлагам), на моята конфигурация (вероятно последният ъпгрейт).

Конфигурацията е на 7 години,( с някой малки ъпгрейти):

дъно: Asrosk Pro3 P67 SE. -  PCie x16 (v. 2.0) - 2 slots

процесор: Intel i5 2400.

памет: 2 X 4GB A-data DDR3 1333 Mhz (Dual Channel).

SSD Samsung Pro 860 + 2 TB Seagate SHDD.

захранване: Seasonic S12II-620 620W

Видеокарта: Gigabyte HD 6770 Silent (OC)

Размерите и са: H42mm x L278mm x W172 mm

Ще се ползва любителски за видео обработка 1080p (render + color grading) със Davinci Resolve (free fersion), както и за игри от типа на CS Go, GTA 4/5. , може и да пробвам Fortnite.

За сега ползвам 12.5 версия тъй като по високата даваше краш. Тъй като предполагам не се поддържа от старата видео

Като предполагам , че новите карти ще се поберат в кутията (Cooler Master Elite 371), която събира карти до

Цитат
Maximum Compatibility VGA card length :315mm / 12.4 inch
CPU cooler height:163mm / 6.4 inch

От четенето разбрах, че колкото шейдъра повече, толкова e бърза картата, както и битовете са също в предимство.

Повечето видео редактори поддържат Cuda, и Open GL

От това което прочетох, Cuda е със предимство в ползва с Nvidia.

Бюджет : 400 лв, за нова видео карта (даже  е много за тази конфигурация)

Прочетох,че вероятно ще трябва да обновя Биос, което не ми се ще, да не се оплеска нещо.

Спрях се на GTX1050 ti,:  GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe (GV-N105TOC-4GD)

или ASUS ROG Strix Radeon RX 560 OC ROG-STRIX-RX560-O4G- 9

(която е по бавна в игрите от gtx 1050 ti)

Но, може и други предложения, стига да не стане Boltneck със старата конфигурация.

Искаше ми се карта поне от 2017 г. заради поддръжката на драйвери и т.н.

Държа картата да не много шумна, особено, когато се ползва за браузване (Silent mode, да има), както и отделно захранване 6 pin.

Не ми се иска да вземам  Nvidia 1050 ti Kalmix-a, защото не знам как ще се справя , с това пасивно охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bottleneck-а зависи от играта. Процесора си е напълно достатъчен за всяка игра, в някои игри на места е възможно да не можеш да използваш видеокартата на 100% и да имаш леки насичания при натоварени сцени, но пак ще си имаш прилични кадри. Преди да сменя процесора с I7 еквивалент, бях с подобен, само че 3 серия xeon, равняващ се на I5 3470, но пак си играех всички игри без проблеми с GTX 970. За твоя процесор можеш дори и GTX 1060 да си вземеш, но за бюджета ти GTX 1050 TI или като моята GTX 970 втора употреба ще ти свърши идеална работа. Може да потърсиш и GTX 1060 6 GB втора употреба с остатъчна гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Ще изчакам и други мнения/коментари.

Както споменах не съм някой запален геймър, а по скоро от време на време.

Въпроса е дали картата ще се представя добре на видео рендване, като ще е с Cuda, от колкото с Open GL, на AMD RX 560.

Както и към кой модел на GTX 1050 ti, да се насоча.(със silent mode)

Гледах и аз GTX 1060, която е 192битова, както и AMD RX 570, кoято е 256 бит.

Притеснявам, се също да не би да не тръгне на дъното, тъй като слота е ревизия 2. Знам че са обратно съвместими (това ме спираше до сега да не съм сменил видео картата)

Но не ги намирам да се включат в бюджета

Гледам също , че TI, a ot 2016 г. пък RX e от 2017 г.

това също е интересно видео:

Is the i5-2400 still usable in 2018?

П.П. Не смятам и да сменям процесора, според мен не си заслужава инвестицията. Евентуално ще се смяна изцяло платформата по нататък.(като оставя само новата карта) и SDD + хардиск.

Може би ще се минава на Ryzen.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти тръгне всичко, няма проблеми. 4790s поддържа HT, а е и по-нов и с по-висока turbo честота, затова и в някои игри се представя по-добре. Ryzen ще е по-добре, но там ще трябва да смениш и RAM памет, освен дъното. И ще е най-смислен ъпгрейда, ако вземеш поне 6 ядрен процесор. Иначе относно видео обработката би трябвало NVIDIA да се справя по-добре, особено ако е по-мощна видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах го ревюто миналата седмица.

Изглежда ще е Nvidia. (минавам пак в другият лагер, на по старата кошница бях пак с Nvidia)

Не ми се иска пак да се спирам на пасивна видео карта (без вентилатори), пък и Kalmix, има ограничена максимална резолюция.

За сега гледам GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti Windforce OC 4GB GDDR5 128bit PCIe (GV-N105TWF2OC-4GD), но искам картата да има функция нула-фен-режим (zero fan)

Предполагам това е да спира вентилатори при браузване например, когато температурите са до 50-60 градуса, такива карти са:

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G GV-N105TG1 GAMING-4GD

ASUS ROG Strix GeForce GTX 1050 Ti STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING 90YV0A31 - топ модела е  на 1050  TI, обаче и цената не е малко.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G V335-001R

Но са малко извън бюджета. A ot MSI, съм малко резервиран.

Очаквам и други предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, oic написа:

Искаше ми се карта поне от 2017 г. заради подръжката на драйвери и т.н. 

RX 550/560/570/580 са просто преименувани RX 4**. 550-ката е въщност доста орязана като спец. но това е друга тема.

Според мен щом бюджета ти е 400 лева го вдигни малко и търси GTX 1060 3GB. Значително по-бърза е от 1050Ti. Проблем със по-малкото памет може да имаш само във GTA V, но със оптимизирани настройки 3GB ще са достатъчни при 1920х1080, но си направи търсенето за да не съм аз виновен накрая :D. Иначе за под 400 лева може да намериш и RX 570 4GB, но точно за изброените игри доста по-добрия вариант ще  е 1060-ката. АМД в момента имат интересна промоция със Polaris/Vega - ''Raise the Game' . Това мисля че силно накланя везните във полза на RX 570 4GB , но ти си прецени.

П.С : Тест на четиринадесет 1050Ti карти, присъства и KalmX - цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, oic написа:

Здравейте.

Дойде време да сменям видео картата (отдавна отлагам), на моята конфигурация (вероятно последният ъпгрейт).

Конфигурацията е на 7 години,( с някой малки ъпгрейти):

дъно: Asrosk Pro3 P67 SE. -  PCie x16 (v. 2.0) - 2 slots

процесор: Intel i5 2400.

памет: 2 X 4GB A-data DDR3 1333 Mhz (Dual Channel).

SSD Samsung Pro 860 + 2 TB Seagate SHDD.

захранване: Seasonic S12II-620 620W

Видеокарта: Gigabyte HD 6770 Silent (OC)

Размерите и са: H42mm x L278mm x W172 mm

Ще се ползва любителски за видео обработка 1080p (render + color grading) със Davinci Resolve (free fersion), както и за игри от типа на CS Go, GTA 4/5. , може и да пробвам Fortnite.

За сега ползвам 12.5 версия тъй като по високата даваше краш. Тъй като предполагам не се поддържа от старата видео

Като предполагам , че новите карти ще се поберат в кутията (Cooler Master Elite 371), която събира карти до

От четенето разбрах, че колкото шейдъра повече, толкова e бърза картата, както и битовете са също в предимство.

Повечето видео редактори поддържат Cuda, и Open GL

От това което прочетох, Cuda е със предимство в ползва с Nvidia.

бюджет : 400 лв за нова видео карта (даже  е много за тази конфигурация)

Прочетох,че вероятно ще трябва да обновя Биос, което не ми се ще, да не се оплеска нещо.

Спрях се на GTX1050 ti,:  GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe (GV-N105TOC-4GD)

или ASUS ROG Strix Radeon RX 560 OC ROG-STRIX-RX560-O4G- 9

(която е по бавна в игрите от gtx 1050 ti)

Но, може и други предложения, стига да не стане Boltneck със старата конфигурация.

Искаше ми се карта поне от 2017 г. заради подръжката на драйвери и т.н.

Държа картата да не много шумна, особенно, когато се ползва за браузване (Silent mode, да има), както и отделно захранване 6 pin.

Не ми се иска да вземам  Nvidia 1050 ti Kalmix-a, защото не знам как ще се справя , с това пасивно охлаждане.

Искрено се посмях на това, което си писал, но си пич и ще те замоля да прочетеш за... погледни редактора какво ти подчертава. Хем ще си оправиш правописа, хем ще научиш нещо ново! 

Лека вечер от мен!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, oic написа:

За сега гледам GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti Windforce OC 4GB GDDR5 128bit PCIe (GV-N105TWF2OC-4GD), но искам картата да има функция нула-фен-режим (zero fan)

Предполагам това е да спира вентилатори при браузване например, когато температурите са до 50-60 градуса, такива карти са:

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G GV-N105TG1 GAMING-4GD

ASUS ROG Strix GeForce GTX 1050 Ti STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING 90YV0A31 - топ модела е  на 1050  TI, обаче и цената не е малко.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G V335-001R

Но са малко извън бюджета. A ot MSI, съм малко резервиран.

При пускането на пазара 1050 Ti на Гигабайт  можеше да се закупи за 330 лева в зависимост от конкретната версия. Както ясно се вижда две години по-късно тези карти са на по-висока цена от официалния релийз. Модела на MSI 1050 Ti  Gaming X e сред най-добрите опции , а тази на Асус  има твърде завишена стойност. Но все пак избора е твой !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, oic написа:

Aз съм с такава карта, която използвам само за браузване.Много рядко достига до 50 градуса и е безшумна (нагласил съм вентилаторите да се включват на 53 градуса)

За гейминг не мога да коментирам защото не играя игри, но преди известно време играех Smite ( ако това е критерий тогава достигаше максимум на 55 градуса на макс. настройки на 2к монитор)

През юни миналата година беше на цена от 317лв но сега......

Желая ти успех в избора !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах, по горе важно ми е да има опцията,  нула-фен-режим. Тоест да не въртят перките на вентилаторите при ниски температури, т.е. когато не под товар.

За това гледах и топ моделите от GTX 1050 ti, които имат тази опция. не ме интересуват светещи лед табели и прочие, както и овърклокване на картата.

В този сайт (не мие познат), гледам имат Аsus Radeon RX 570 STRIX OC 4GB GDDR5 HDMI/2DVI-D/DP (но не съм звънял да питам).

Това е добра карта, но пак не знам как ще се справя в видео обработката при ползването на OpenGL.

Спира ме факта, също че доста лакома карта 150 W, под товар.

Не ми се рискува със моето захранване (макара и 620 W, е на 5 години)  и старата машина. Пък и Bottleneck,  момента със сигурност ще си го има.

Днес, като помислих се досетих, че скоро "пуснаха" GTX 2080

Гледам сега кога ще изкарат GTX 2050/ GTX 2060, тази година, и дали ще си заслужава да почакам няколко месеца (до края на годината), ако цената е добра.

Още съм в размисъл и не бързам. Защото не ми спешно. Но ще реша тези дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази година няма да изкарат нищо под 2080.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти под максимален товар харчи около 150 вата:

https://www.bit-tech.net/reviews/tech/cpus/intel-sandy-bridge-review/11/

Захранването ти колкото и да е старо, 300 вата от никъде не би трябвало да ги усети, още повече че не е някой евтин китаец. Дори и 600 да са, пак ще се справи най-вероятно, но ще е далеч от там. Както ти казах, този bottleneck при игрите незнам какво те притеснява, процесора ти е напълно достатъчен за 40+ кадъра и в най-тежките игри, съответно с подходяща видеокарта. Евентуално по-нататък ако го смениш, ще е още по-добре. А за новите видеокарти не се знае, както се движат цените им едва ли ще са много евтини, дори и по-ниския клас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, oic написа:

Както казах, по горе важно ми е да има опцията,  нула-фен-режим. Тоест да не въртят перките на вентилаторите при ниски температури, т.е. когато не под товар.

За това гледах и топ моделите от GTX 1050 ti, които имат тази опция. не ме интересуват светещи лед табели и прочие, както и овърклокване на картата.

В този сайт (не мие познат), гледам имат Аsus Radeon RX 570 STRIX OC 4GB GDDR5 HDMI/2DVI-D/DP (но не съм звънял да питам).

Това е добра карта, но пак не знам как ще се справя в видео обработката при ползването на OpenGL.

Спира ме факта, също че доста лакома карта 150 W, под товар.

Не ми се рискува със моето захранване (макара и 620 W, е на 5 години)  и старата машина. Пък и Bottleneck,  момента със сигурност ще си го има.

Днес, като помислих се досетих, че скоро "пуснаха" GTX 2080

Гледам сега кога ще изкарат GTX 2050/ GTX 2060, тази година, и дали ще си заслужава да почакам няколко месеца (до края на годината), ако цената е добра.

Още съм в размисъл и не бързам. Защото не ми спешно. Но ще реша тези дни.

Дори и да има пасивен режим пак може да е досадна ако има coil-whine. Толкова ли ти е тиха/безшумна системата, че държиш на супер тиха карта, гледам че картата ти е пасивна. Ако вентилатора е качествен няма да го чуваш на ниски обороти изобщо, освен може би ако не си свръх чувствителен до болестно състояние и не живееш ''в гората''. Какъв ти е охладителя на процесора и имаш ли вентилатори в кутията ? Аз имам S12II-520 и вентилатора му не се изключва, но не го чувам изобщо във Idle, но и системата не е 100% безшумна. 

1050Ti изобщо не си заслужава на цена 350-360 лв. Не че си няма приложение и като геймърска карта - става само за трансформиране на офис системи във небрежни геймърски такива, защото не изисква допълнителен захранващ конектор. Захранването ти няма да има проблем дори със доста по-лакоми карти от RX570/580. Ако толкова се притесняваш го занеси във добър сервиз за да го тестват. Ако не е 24/7 изтезавано във някоя миньорска ферма, то едва ли има причина да се притесняваш.

Asus Strix RX 570 не е добра карта, не е променена спрямо RX470 - Ревю на TomsHardware. Не ми харесва че планката няма контакт със GDDR5 паметите, но учудващо температурите им не е чак катастрофална. Според мен Sapphire Pulse 570 4gb е по-добрата карта. Описана е и консумацията подробно - явно превишава леко консумацията на PCI-E слота по спецификации, но силно ме съмнява да се окаже проблем, дори на по-стари дъна като твоето. Според авторите е заради реализацията на захранващата част - Не е чист 6 фазен дизайн, а 3x3, макар и контролера ''ASP1300'' (преименуван от Asus IR3567B) да поддържа 6 фази. Удвоени са (3x3) чрез IR 3598 dual driver/doubler (в случая работи като doubler). До колкото ми е известно IR3598 не е особено ''интелигентен'' и не предлага балансиране на товара между фазите, та явно е от това + факта че Asus използват доста неефективни дискретни мосфети + три драйвер чипа, тоест  има повече елементи = по-големи загуби, което значи по-висока консумация.

GTX 2050/60  не очаквай да са на адекватна цена, така както и 2080/2080Ti и 2070 не са.

Потърси инфо за TechMag, но като гледам цената на тази карта съм почти на 100% убеден че не работят със вносителите за страната а са прекупвачи. Същата карта (не OC) може да я намериш за 367 лева със три игри. Ето и 580-ка 4GB за 420лв, но не знам дали е добра. За точно изброените игри обаче аз бих взел 1060 3gb.

Ако се притесняваш за bottleneck, гледам че дъното ти е със P67 чипсет, тоест може да потърсиш i5 2500K/3570K или i7 2600K/2700К/3770K, но дъното трябва да е поне наполовина-прилично за клок. Това че картите са на PCI-E 2.0 няма да е толкова проблем. Имай на предвид че само ''едни'' 4.4GHz тотално променят тези процесори в игрите, особено пък ако идваш от i5 2400.

преди 3 часа, Raze написа:

Процесора ти под максимален товар харчи около 150 вата:

https://www.bit-tech.net/reviews/tech/cpus/intel-sandy-bridge-review/11/

Захранването ти колкото и да е старо, 300 вата от никъде не би трябвало да ги усети, още повече че не е някой евтин китаец. Дори и 600 да са, пак ще се справи най-вероятно, но ще е далеч от там. Както ти казах, този bottleneck при игрите незнам какво те притеснява, процесора ти е напълно достатъчен за 40+ кадъра и в най-тежките игри, съответно с подходяща видеокарта. Евентуално по-нататък ако го смениш, ще е още по-добре. А за новите видеокарти не се знае, както се движат цените им едва ли ще са много евтини, дори и по-ниския клас.

150W е консумацията на цялата система и това е под P95 Small FFT's, тоест нереалистично за ежедневен товар.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах не съм запален геймър, и не играя често.

Просто търся си карта, която и да става рендване на видео (видео обработка, color greating, и т.н.) - с любителска цел.

Няма да се записват клипове на игри и прочие.

Възможно най добрата карта цена/производителност бюджетен клас.

Ако ще вземам 1060, цената отива към 100 + лв. над бюджета. Няма да е евтиния вариант:

Inno3D GeForce GTX 1060 3GB Twin X2 N106F-2SDN-L5GS

а Това MSI GeForce GTX 1060 3GB Gaming X 3G V328-014R

При това че има и 6 GB вариант, и влизаме един един омагьосан кръг...Винаги може повече

Монитора е 1080p (не съм го споменал изглежда по горе в темата), така че мисля че клоня за сега към

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4G V335-012R (макар и да не съм фен на марката)

или първият вариант:

GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti 4GB Windforce OC , стига да има zero fan mode.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, oic написа:

Може да не съм се изразил добре - има такъв режим.

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, oic написа:

Както казах не съм запален геймър, и не играя често.

Просто търся си карта, която и да става рендване на видео (видео обработка, color greating, и т.н.) - с любителска цел.

Няма да се записват клипове на игри и прочие.

Възможно най добрата карта цена/производителност бюджетен клас.

Ако ще вземам 1060, цената отива към 100 + лв. над бюджета. Няма да е евтиния вариант:

Inno3D GeForce GTX 1060 3GB Twin X2 N106F-2SDN-L5GS

а Това MSI GeForce GTX 1060 3GB Gaming X 3G V328-014R

При това че има и 6 GB вариант, и влизаме един един омагьосан кръг...Винаги може повече

Монитора е 1080p (не съм го споменал изглежда по горе в темата), така че мисля че клоня за сега към

MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4G V335-012R (макар и да не съм фен на марката)

или първият вариант:

За работния софтуер не знам, но за игри 1050Ti е последната карта която трябва да гледаш, ако искаш добро съотношение цена-производителност. Не ти трябва 6-пинов конектор за 1050Ti, няма да направи картата по-бърза или по-добра по никакъв начин. За четирите игри, който си изброил GTX 1060 3GB ще е оптималното решение, но дори и във въпросните доста Nvidia-приятелски игри RX 570 е по-бърза от 1050Ti. От четирите, всички, без евентуално GTA IV са доста Nvidia-Friendly.  Ако смяташ да играеш някой от новоизлезлите ''AAA'' игри и искаш да ползваш картата по-дълго за мен избора е GTX 1060 6GB/RX 580 8GB.

Тази Inno3D GTX 1060 3GB Twin X2  май няма пасивен режим, но по-големия проблем за мен е че горните GDDR5 чипове са пасивно охладени и липсва охлаждане за VRM, въобще цялостното охлаждане не вдъхва особено доверие.  Ако говорим за модела на по-ниския клас Inno3D 1050Ti X2 явно е доста зле от към качество и вентилаторите са шумни в покой. Кривата основа на охладителя може да не е вина на Inno3D, защото същия охладител съм го виждал на множество карти, но очевидно вината е тяхна че са го допуснали на тяхна карта.

Цените тук не ги гледай, евентуално може да намериш 1060 3GB на ''супер-мега-гига промоция'' за малко над 400 лв във Емаг, но ако държиш на добро гаранционно обслужване мисля че Емаг не са фирмата за теб.  Например преди 3-4 месеца тази карта беше на ''промо'' цена от 480лева, но със 10% код (наличен за всички) вече беше 432лв. Аз бих поръчал карта от ''белия свят'', но ти си решаваш. Другия вариант е втора ръка естествено. Във HWBG в момента има RX470/570 4GB/ 580 4/8GB , 1060 3/6GB на прилични цени със остатъчна гаранция, но са най-вероятно са били копачки.

Симпатизирането на марки никога не е добра идея. MSI Gaming X очевидно е една от най-качествената 1050Ti като изработка, и със сигурност е най-тихита, но дали е най-добрата карта, ако гледаме крайния продукт ? За мен не е най-вече заради 6-пиновия конектор и по-големите размери. Не е чак толкова зле, но ако беше по-малка щеше да се побере във повече кутии.

Вярваш или не със 100-150 лева (след продажбата на старите части) ще може да изстискаш съвсем спокойно 15-30% със 2500К или дори 40-60% повече производителност със 2600К, приемайки че вече имаш приличен въздушен охладител. Втора ръка i7 2600K - 150-180 лв., рам памет  (2х8) - F3-2400C11Q-32GSR, като може да купиш само два модула, тоест тогава ще имаш  F3-2400C11D-16GSR (2х8). Продавача явно е читав, защото съфорумник със 3770K е поръчал от него и дори е споделил резултати във тази тема. Доста брутални резултати, който няма как да постигнеш на P67 със 2600K, но дори 2133MHz със евентуално по-стегнати тайминги ще е прилично подобрение спрямо твоята.  Поне за игри има още хляб във 2600K, след клок и със хубава памет обаче. За да не съм голословен - цък. Такива разлики след клока на 7700К/8700K няма как да видиш. Има резултати на дефолт и на 4.5GHz за всяка игра. Паметта е най-обикновена HyperX Savage (2x8) 1600 MHz, CL 9-9-9-27, картата е GTX 1080 @2025/10000.

преди 22 часа, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-GV-N105TOC-4GD-rev.1.2/

Да даваш 50 лв. отгоре просто не си струва.

Тази забелязвам че няма допълнителен захранващ конектор, което е плюс, но 26лв. по-скъпата GA-VC-N105TWF2OC-4GD от Ardes има такъв, но и разполага със два HDMI конектора повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка видеокарта няма да вземам. И не смятам да увеличавам много бюджета.

6 пиновият конектор, го предпочитам, заради старото, дъно, За да не се наложи да обновявам БИОС-а на дъното в последствие, поради на съвместимост.

Знам, че производителността няма да се увеличи много със него и без. (разликата е минимална)

Редакция:

Inno , допълнителните вентилатори на кутията са три 1 фабричен (Cooler master - отзад 120 mm ), добавих един Noise Blocker 120 mm отгоре, преди 4 години)

и наскоро  един вкарващ 120 мм Arctic F12 PWM.(отпред на кутията).

Поръчах Gigabyte GTX 1050 Ti 4GB WINDFORCE OC GV-N105TWF2OC-4GD

Като, пристигне ще напиша, подробности.

Благодаря на всички включили се в темата!

Втора редакция (от 04.10.)

Видеокартата пристигна. Ревизия 1.0 със памет на Micron.

e6774c03d74a4df9.jpg

Разликата между новата и старата в големината само на охладителя.

Тествах е на две игри, за около 30 мин. на всяка. Вентилаторите не се включиха (беше настроена на  Gaming Mode вкл. на вент. при 60), температурите не преминаха 55 градуса.

Наистина хладна карта.

Перките на охлаждането се включват само за 10 сек, при включване на компютъра.

То, и компютърът ми не е от най тихите (със кутията от нисък клас) със трите вента "пуснати" на 1200/1300 rpm. (могат и още)

Още, не съм е тествал при рендване на видео. Днес, ще го направя.

Интересно ми стана, като гледах в сайтовете, че картата е дават направена по 16 nm процес, пък GPU-Z, казва ,че е по 14 nm (което си е стандарт за Pascal) процес.

Благодаря, още веднъж на всикчки които се включиха в темата и помогнаха, за да направя правилният избор. :wors:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.