Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, как мога да науча за 3 седмици английски на ниво, с което да се оправя малко в чужбина. Аз знам съвсем малко от английски, а сега ми трябва. Моля ви да ми кажете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Пекатаа написа:

Здравейте, как мога да науча за 3 седмици английски на ниво, с което да се оправя малко в чужбина. Аз знам съвсем малко от английски, а сега ми трябва. Моля ви да ми кажете. 

Отиди в чужбина, примерно в Турция или в Румъния, защото са съседни държави, а и е близко и тренирай там английски език. После към запад. Чехия, Англия и Америка и може и да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записваш някъде частни уроци и учиш нонстоп без почивка. Какво и колко ще научиш, както и дали ще можеш " да се оправя малко в чужбина " е много относително, зависи от това как, какво и колко помниш и дали ти се удава бързо учене на езици. Принципно тези неща се учат с години и много практика, не за 3 седмици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен вече предложените уроци, отвори YouTube и си намери англоезични видеа на тема, която ти е интересна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш уникална памет за да можеш за 3 седмици да запомниш достатъчно думи, та да можеш "да се оправяш".

Шансът ти е в интензивни курсове по 6-8 часа на ден, но познавам много хора които след половин година учене на френски на пълен ден (!!!) са неспособни да водят разговори, или да си намерят работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Аз не започвам от нулата. Знам думи. Обаче не знам как да ги използвам точно. Хах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Пекатаа написа:

Не! Аз не започвам от нулата. Знам думи. Обаче не знам как да ги използвам точно. Хах

Без да отидеш в чужбина поне за една седмица, едва ли ще стане. Само с теория и четене не става.  Иска се постоянно слушане, говорене и свикване. Да стане навик.

В България ще чуваш само български език, турски език, освен по улиците да тръгнеш и да се правиш на турист, няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък искам жена, обаче не ми се търси. Спешно е! Много ще се радвам, ако някой ми намери такава или пък ми падне от небето.

Език не се научава за толкова малко време. Просто е невъзможно. Три седмици е нищо дори да учиш денонощно. Също така е много важна практиката - да разговаряш с англоговорящи. Като седнеш да зубриш думички и граматика, след един час всичко си забравил и все едно нищо - изгубил си си времето напразно.

преди 3 часа, Пекатаа написа:

Знам думи

Вероятно hello и goodbye. Тези и на мен са известни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Пекатаа написа:

Няма как да стане!  Трябва поне няколко месеца и то доста стабилно учене и упражнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I really don't think that it's possible to acquire any meaningful knowledge of English in 3 weeks. It's just not enough time.
I'm trying hard to do so for more than 7 years and still I think that it's absolutely not enough. Better invest in a good phrase-book.
Ся, когато разбереш по-горното без да използваш Гугъл преводач, тогава ще можеш да общуваш на някакво смислено ниво на английски.
Ако не - по-добре инвестирай в добър разговорник. 3 седмици просто не са достатъчни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 3 седмици ако не разбере без преводач, значи няма да стане неговата работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

След 3 седмици ако не разбере без преводач, значи няма да стане неговата работа

Това по-горе е висока летва за нивото на разбиране на английски, което текущо има. Малко се изхвърлих. Лично аз не обичам езиците.
Така и не започнах наистина да уча, докато наистина не ми потрябва.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, simtech написа:

Лично аз не обичам езиците.

Лекси, лично ти какво обичаш изобщо?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз например разбирам много добре руски, защото го слушам и чета от десетилетия, но изключително рядко го говоря, та думите не ми идват на езика и съм неспособен да се изразявам.

Френският ми речник е все още много по-беден, но благодарение на ежедневната практика думите ми идват лесно и нямам проблеми да комуникирам и даже да работя. 

Английски знам по-добре от някои родени англофони/фермери, но ще си умра без да се отърва от балканското си произношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, simtech написа:

Така и не започнах наистина да уча, докато наистина не ми потрябва.

То щом в бургаско ти потрябва английски ...

По темата всичко е много относително и индивидуално. Къде казваше един приятел "празните кратуни по лесно им се отдава да учат чужд език".
Румънците инак съм ги признал. Започват от нула и за един месец вече се оправят на сервитьорско ниво с езика в държавата в която са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BMW Маниак написа:

Просто половината материали, които използвам са на английски. Другата половина са на руски. За да мога да си върша работата и да мога да чета, да се усъвършенствам ми се налага повече или по-малко да знам посочените два езика. Материалите на български са много малко и в повечето случаи не са преведени много добре. И английският не го знам толкова заради англичаните, за тях не ми пука особено. А поради факта, че мога да общувам с китаец, например. А от соц блока всичките мога да им приказвам на руски и да ме разберат.

преди 16 часа, Деянчо написа:

Лекси, лично ти какво обичаш изобщо?!

Хубави жени и мусака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BMW Маниак написа:

Трябва си. По морето има много повече чужденци, отколкото във вътрешността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, simtech написа:

Хубави жени и мусака.

Не те питах за мечтите ти, а за интересите ти. Прави разлика между тези две понятия. Нали си интелигентен. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.10.2018 г. в 15:21, acnekt написа:

Без да отидеш в чужбина поне за една седмица, едва ли ще стане. Само с теория и четене не става.  Иска се постоянно слушане, говорене и свикване. Да стане навик.

В България ще чуваш само български език, турски език, освен по улиците да тръгнеш и да се правиш на турист, няма да стане.

България се посещава от много чуждестранни туристи. Така, че автора може да заговори някоя туристка на английски.  Отделно може да пробва да проведе съвсем обикновен ежедневен разговор с някой приятел преди това. Отделно съм чувал и българи говорещи помежду си на английски, но рядко. 

на 11.10.2018 г. в 13:57, acnekt написа:

Отиди в чужбина, примерно в Турция или в Румъния, защото са съседни държави, а и е близко и тренирай там английски език. После към запад. Чехия, Англия и Америка и може и да стане.

Има разлика в това да се говори с някой от неанглоезична даржава на английски и с такъв от англоезична държава.

Когато се говори с хора от неанглоезична държава трябва почти да не се използват идиоми и жаргон понеже има шанс да не те разберат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.