Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте вчера единия телевизор го намерих изгаснал. При пускане показва картина за секудна и гасне. Имах преди време този проблем с монитор на Самсунг, в сервиз казаха че било подсветката, но ремонта щял да струва повече от нов монитор.

Телевизора е Финлукс, лед технология. Един авер каза че можел да се оправи с лед лента и ремонта да бил 50-60 лв, а не 200 както ще кажат в сервиз. Някой наясно ли е дали има нещо вярно в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина може долу горе такива пари щи излезне.

Друг е въпроса дали може или ше направи още по голяма беля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С LED лента не става, може и да е проблема в инвертора, нека го видят в сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро давах на кварталния сервиз Телефункен 32" за смяна на Led подсведка, взе ми 100 лв.

Не бих се занимавал с лед ленти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност утре ще го закарам до сервиза. Намерих някакви лед подсветки в сайт за продажби по 20 лв броя. Дано да успеят да го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Ти се шегуваш направо с това, дето са ти го казали. Не го пиши повече, а в сервиза не го и споменавай! Ако ползваш начина който са ти препоръчали, измери обиколката на телевизора, купи си лента със същата дължина и я залепи по периферията. Тъкмо китайците слухтят за някоя нова технология.

Мани не могат да му платят патента после :D
Има ентусиасти дето ги правят тези неща с LED лента ама след това не става много много за гледане телевизора, и не на всеки телевизор става този мод!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той просто се информирал колко горе долу струват та да е на ясно колко може да му искат.

То и аз в началото мислех сам да си го ремонтирам, ама като тръгнах да го разглобявам и като видях колко щипки трябва да прещракам и си викам що се правя на улав, колко ще спестя, я да заминава при майстора да не му отварям повече работа от необходимото.:D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, gamencerista написа:

Телевизора е Финлукс, лед технология. Един авер каза че можел да се оправи с лед лента и ремонта да бил 50-60 лв, а не 200 както ще кажат в сервиз. Някой наясно ли е дали има нещо вярно в това.

Да, има такова нещо вярно. Някъде в Гугъл имаше качени клипчета, но ефекта ще да е компромисен. Иначе има и сервизи и сервизи. Едни искат 800 лв., а други 80лв за ремонт. Не бързай и търси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, телевизора вече е отремонтиран. Едната подсветка се е скапала и е подменена с нова. Взеха ми 67 лв. Не знам как е като цена. Стори ми се окей. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, gamencerista написа:

Здравейте, телевизора вече е отремонтиран. Едната подсветка се е скапала и е подменена с нова. Взеха ми 67 лв. Не знам как е като цена. Стори ми се окей. 

Цената е нормална!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че е 32:" Finlux  = Vestel. Прекъснал ти е само един диод и е сменен. Нормална цена, сваля се дисплея и има риск от счупване. Дано са му направили и преработка за намаляване на тока да изкара повече.

Вътре са 2 ленти по 11 и ако се сменят двете, както е по сервизно още + 50 лв. Има и недобросъвестни, които окъсяват прекъсващите и не сменят вече окъсилите диоди. А обикновено има и няколко такива.

Съвет - не му вдигай яркостите повече от 50%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.