Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Модела е HP 6715s  проблема е както работи след около 10,15 минутки показва бял екран и се изключва след това като се опитам да го включва пак показва бял екран и се исключва трябва да минат около 1 час и на горе да се включи пак проверих рамта 3 гб пише във параметрите апък вътре намирам само 1 плоча 2 ГБ другата не знам къде е проверих вентилаторите въртят си не загрява много хард дискът проверих всичко е ОК  понякога работи повечеко около 1 час   лаптопа е със нов Windows XP 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж как се движат температурите

Aida64, Speccy, CPUID HWMonitor и т.н. могат да са ти от полза.

Покажи с какви температури тръгва и как е след 15, 30, 45 и още колкото изкара преди да спре.

Добре ОС-а е нов, а защо и преди е правил така или го прави само сега под новата ОС?

Кога последно е чистен?

Другите параметри на системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Виж как се движат температурите

Aida64, Speccy, CPUID HWMonitor и т.н. могат да са ти от полза.

Покажи с какви температури тръгва и как е след 15, 30, 45 и още колкото изкара преди да спре.

Добре ОС-а е нов, а защо и преди е правил така или го прави само сега под новата ОС?

Кога последно е чистен?

Другите параметри на системата?

Amd Sempron 2000+ 80gb Hard 3 gb ram това са  значи аз като го взех беше със Win 10 Pro но на едноядрен лаптоп Win 10 не мисля че е много хубаво защото без да правиш нищо процесора стой на 95-100% за това смених оста днес ще тествам температурите всичко и по късно ще пиша 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От колко време не е бил на профилактика ако има проблем с температурите и надвишават нормите ако не вземеш мерки ще замине лаптопа някой ден . На сервиз смяна на термопаста , недай си боже и на охладител ако се наложи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

От колко време не е бил на профилактика ако има проблем с температурите и надвишават нормите ако не вземеш мерки ще замине лаптопа някой ден . На сервиз смяна на термопаста , недай си боже и на охладител ако се наложи .

След работа като се прибера ще го отворя да да го погледна от вътре във какво състояние имам термо паста ще му сложим малко ще проверя температурите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си разбираш от нещата действай ако ли не на сервиз не струва много ако е само за почистване започват 0т 5 до 30 лв зависи ако попаднеш на свестен сервиз .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

на мен ми се получаваше нещо подобно и премахнах старата паста...до блясък
амъ мъ домързя да ида да си купя паста и вече повече от половин година карам така
е, разбира се, че процесора понякога стигаше 80, ама съм си сложил програма дет да му ограничава максималната честота
и за сега държи макс 60
мислех, че по този начин няма да мога да го ползвам, ама за сега е супер
1579613502_.JPG.429030e0e5631eb13b21e6f98e55e186.JPG

лаптопа работи денонощно, 24/7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, дръндю написа:

на мен ми се получаваше нещо подобно и премахнах старата паста...до блясък
амъ мъ домързя да ида да си купя паста и вече повече от половин година карам така
е, разбира се, че процесора понякога стигаше 80, ама съм си сложил програма дет да му ограничава максималната честота
и за сега държи макс 60
мислех, че по този начин няма да мога да го ползвам, ама за сега е супер

лаптопа работи денонощно, 24/7

Защо така мъчиш горката машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, nikola_s написа:

Защото е калпазанин

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява да е от загряването защото понякога работи над 1 час без да изключва а понякога 10 минутки максимум и ако загрее би трябвабвало и въшно като го пипна да е загрят а той не е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но тази теза се доказва с отчети от сензорите му :)

Не пречи грешно отчитащ сензор да го гаси и без да е загрял, нали?

Диагностика на една система е доста сложен и бавен процес (понякога), а диагностика през форум ...

Та, от колко време този лаптоп е Ваш? Колко време изкара с предишната си ОС и кога е сложена сегашната, в кой момент се появи проблема?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Да, но тази теза се доказва с отчети от сензорите му :)

Не пречи грешно отчитащ сензор да го гаси и без да е загрял, нали?

Диагностика на една система е доста сложен и бавен процес (понякога), а диагностика през форум ...

Та, от колко време този лаптоп е Ваш? Колко време изкара с предишната си ОС и кога е сложена сегашната, в кой момент се появи проблема?

Лаптопа го имам от 5 години може да се каже подарък е на синът ми и днес се зарових в старите вещи и го намериш и изведнъж ми дойде идеята да направя подарък на някой който не може да си позволи и бях го включил да проверя дали всичко си работи все пак развален не мога да го дам и изведнъж този проблем се появи попитах синът той ми каза че до последно си работеше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, nikola_s написа:

е как така я мъча
просто свалям множителя от 24 на 9
наместо да бичи на максът от 3,2, работи на 1,2 до 1,4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, дръндю написа:

е как така я мъча

Защо просто не сложиш паста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, nikola_s написа:

Защо просто не сложиш паста?

щото съм дрът и след месец като ида да си направя една вноска за 6-7 месеца напред за таксите на телефона, ще си купя паста
ама ся заради едната паста няма да се разкарвам, щото не съм добре здравословно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, дръндю написа:

щото съм дрът и след месец като ида да си направя една вноска за 6-7 месеца напред за таксите на телефона, ще си купя паста
ама ся заради едната паста няма да се разкарвам, щото не съм добре здравословно

Тогава искренно ти пожелавам здравето ти да се подобри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко късно пиша вчера се прибрах късно от работа така сложихме aida64 и инсталирахме други програми важни през  това време следях температурата беше около 47-53 градуса при натоварване не е много работеше около 20 минутки и се изключи след като се опитам да го включва екрана черен стой перката върти при пълни обороти и така стой  задържам бутона да го изключа опитвам се пак екрана става бял за около секунда и лаптопа угасва  и това е ..  преди малко се натъкнах на този клип човека има същият проблем като моя  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко го отворих нямаше прах  термо пастата беше исъхнала добавих нова рамта проверих всичко си беше ок реснах  биоса и пак тай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петър Чакъров написа:

добавих нова

Не почисти ли старата и тогава да сложиш нова паста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, plamen_petrov_80 написа:

Не почисти ли старата и тогава да сложиш нова паста?

почистих то не беше много исъхнала старата паста но я смених 

Остана ми само 1 да тествам да сменя батерията на дъното и ако това не стане не знам вече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглоби ли цялото охлаждане? Между охладителя и вентилатора се събира най-много прахоляк, ако не е почистван дълго време става като ватенка и колкото и да се мъчи вентилатора не може да мине въздух и да охлади радиатора. На колко места имаше термопаста, смени ли я навсякъде? На чипсета погледна ли какво е положението? Там термопаста ли имаше или лепенка? Сигурен ли си, че прави добър контакт с охлаждането? Дай снимка от Aida64 и частта computer/sensor под товар (пусни стрес теста за няколко минути и маркирай само "stress FPU" - "tools"/"system stability test", слагаш отметката, цъкваш "start" и дай снимка от екана със сензорите, който ти казах след 2-3-5 минути).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Raze написа:

Разглоби ли цялото охлаждане? Между охладителя и вентилатора се събира най-много прахоляк, ако не е почистван дълго време става като ватенка и колкото и да се мъчи вентилатора не може да мине въздух и да охлади радиатора. На колко места имаше термопаста, смени ли я навсякъде? На чипсета погледна ли какво е положението? Там термопаста ли имаше или лепенка? Сигурен ли си, че прави добър контакт с охлаждането? Дай снимка от Aida64 и частта computer/sensor под товар (пусни стрес теста за няколко минути и маркирай само "stress FPU" - "tools"/"system stability test", слагаш отметката, цъкваш "start" и дай снимка от екана със сензорите, който ти казах след 2-3-5 минути).

Добре до 1 час ще ви ги снимам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пуснах 5 минутки стрес тест ето резултата 

http://prikachi.com/images.php?images/650/9425650U.png 

смених батерията на дъното направих 5 минутки стрес теста и работеше още 4 ,5 часа без спиране и след това угасна пак след 5 минутки стрес тест температурата се вдига до 85-85 максимум и другото което ако на лаптопа не се прави нищо перката не върти като влезна във браузъра тогава тръгва да върти ако не правиш нищо спира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзката със снимката не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.