Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 

Nikon D5600

Nikon D3500

Canon 750D

CANON 2000D 

SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 

Ще съм благодарен за адекватни коментари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай фото-форума там излизат добри оферти и с гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цена, за пейзажи и нощни снимки най-добрата комбинация е Nikon D7000/D7100 втора ръка, плюс Tokina 11-16/2.8.

В момента съм на работа и не мога да пиша много, довечера ще се обоснова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво да си изясниш приоритетите и като стъкла, които би си купил по-нататък.

Важно уточнение е, че Alpha 68 не е DSLR, а DSLT (Digital Single Lens Translucent), т.е. нямаш огледало, което отразява образа от обектива към оптичен екран, а във визьора гледаш цифров такъв. Това може да е и плюс, и минус. Ползва A mount, което може да ти помогне, ако има как да си намериш съвместими обективи за Minolta, понеже стандартът е същият, но според мен е и минус, понеже заедно с E mount се получава известно фрагментиране на цялата система. При Nikon F и Canon EF/EF-S няма такова ограничение (с изключение на новите стъкла за Nikon Z и Canon RF, но те хем са малко като брой засега, хем има предостатъчно от "старите", че това да не е фактор). Предимство на Nikon и Canon е сравнително по-голямото разнообразие от стъкла и на други марки - Tokina, Tamron, Sigma, Rokinon/Samyang и като цяло големият пазар на стъкла втора употреба.

Ако говорим за Sony, според мен си заслужава да погледнеш и Alpha 6xxx.

Nikon D3xxx е най-ниският клас DSLR на Nikon, съответства на EOS 1xxxD при Canon или е малко над него. При него умишлено са отрязани някои функции с цел съвсем начинаещи хора да не се затрудняват, което отначало може би ще е добре, но по-нататък може да стане пречка. Предимство е по-ниската цена, разликата от която можеш да налееш в стъкло. Точно D3500 все още е малко по-скъп, понеже е съвсем нов модел. Дори да вземеш по-стария в този клас (D3400), няма да сбъркаш, но ще спестиш известна сума.

D5xxx е една стъпка нагоре, надгражда върху D3xxx с въртящ се екран, по-сериозен фокус (AF системата в D5xxx от D5200 нататък е същата, която преди това се намираше чак в още по-високия клас, D7xxx), снимки в интервал (time-lapse), малко по-подробни настройки и малко повече копчета за когато посвикнеш и ти затрябват (а ако си сериозен, това ще стане в рамките на година-две).

С Canon не съм прекалено запознат (снимам с Nikon), но трицифрените модели (xxxD) горе-долу отговарят на D5xxx с някои забежки към по-високия клас.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, killchain написа:

Доста изчерпателен отговор благодаря! По принцип за сега не мисля да взимам обектив, вече ако се зарибя ще мисля. За Сони видях, че не се води точно DSLR, но 2 статии, които четох го хвалят доста. Пък и в момента както казах е на промоция за 1200лв. с два обектива, които стават за нощни снимки. Докато при Канон и Никон трябва да даю поне 800лв. за най-слабия обектив ставащ за нощни снимки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промоцията за Sony A68 e с китов 18-55, 35/1.8 и 50/1.8 . Първо, че нито един от тези три обектива не бих сложил в категорията "за нощни снимки", и второ - статусът на офертата в магазина е "по поръчка". Което означава, че може и да могат да ти го доставят, а може и да не могат.

По характеристики Sony A68 може и да не е лошо тяло. Но при апаратите със сменяеми обективи говорим не за "фотоапарат", а за "система" - комплект от тела, обективи, аксесоари. И обективите са по-важни от телата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зависи от теб :) . "Нощни снимки" е относително понятие - може да са нощни пейзажи, снимки на сгради през нощта, снимки на хора, снимки на небесни тела (Луната и Млечният път например), снимки на отдалечени от теб обекти ... Може да снимаш от ръка на високо ISO и отворена бленда, може и от статив, на ниско ISO. Във всеки от тези случаи изискванията към обектива са различни, съответно това определя избора. 

Аз ти предложих обектив, който съм ползвал няколко години, и съм убеден в качествата му. Но той е подходящ за по-общи сцени, заради широкия му зрителен ъгъл. На теб може да ти е нужен някой по-"дълъг". Или пък може да предпочетеш твърд, а не варио. 

Nikon D3400 не е лошо тяло, като за начинаещ. Дава отлично качество на изображението. Но е доста орязан откъм възможности, спрямо по-високите класове. Затова е много вероятно скоро да искаш да го смениш, съответно ще трябва да го продаваш на загуба. Затова според мен е по-добре за същите пари отсега да вземеш по-висок клас, съответно втора ръка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 24.10.2018 г. в 16:01, Valentin Kostadinov написа: Добре ако взема Nikon D3400 какъв обектив да избера за нощни снимки?  Абе приятел, що пък реши че трябва да е ДСЛР ? Имам два и една торба обективи за тях, ама що така реши. На жена ми сапунерката се прецака при последното ѝ ходене в Швейцария със синчето преди 10 дена и в събота я заведох в хипер-бакалията Карфур и купихме едно Сони Алфа 5000 със сензор APS-C голям точно колкото на Никоните. В неделя го пробваха в един музей в Люксембург и снима без светкавица вътре. Е, те и двамата не знаят да снимат, та карат на автоматично. Ама за пейзажи ще ти направи същите снимки като доста по-скъп фотоапарат. Цената на етикета в магазина беше 350 евро, ама ми го намали продавачът на 279 евро, щото е стар модел, ха ха ха. Пейзажите нали на триног статив ще ги правиш, що ти е визьор и огледало и т.н ? п.п. аз със Сонито няма да снимам де, големи са ми лапите като за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Белгиеца написа:

на 24.10.2018 г. в 16:01, Valentin Kostadinov написа: Добре ако взема Nikon D3400 какъв обектив да избера за нощни снимки?  Абе приятел, що пък реши че трябва да е ДСЛР ? Имам два и една торба обективи за тях, ама що така реши. На жена ми сапунерката се прецака при последното ѝ ходене в Швейцария със синчето преди 10 дена и в събота я заведох в хипер-бакалията Карфур и купихме едно Сони Алфа 5000 със сензор APS-C голям точно колкото на Никоните. В неделя го пробваха в един музей в Люксембург и снима без светкавица вътре. Е, те и двамата не знаят да снимат, та карат на автоматично. Ама за пейзажи ще ти направи същите снимки като доста по-скъп фотоапарат. Цената на етикета в магазина беше 350 евро, ама ми го намали продавачът на 279 евро, щото е стар модел, ха ха ха. Пейзажите нали на триног статив ще ги правиш, що ти е визьор и огледало и т.н ? п.п. аз със Сонито няма да снимам де, големи са ми лапите като за него.

В повечето слчуай се случва следното....Начинаещите взимат DSLR понеже правили "професионални" снимки но в последствие виждат, че на автоматик много често не се получават нещата или обектива им идва тъмен. След което зарязват апаратурата в някоя раница и до там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.11.2018 г. в 12:57, Year Zero написа:

Начинаещите взимат DSLR понеже правили "професионални" снимки но в последствие виждат, че на автоматик много често не се получават нещата или обектива им идва тъмен.

Абе те верно правят добри снимки и китовият обектив верно е тъмница. Доста бързо след покупката на първия ми DSLR купих светлосилен Ф1.8 обектив да си снимам бебока вътре на топло без светкавица.
Най-големият проблем с DSLR-те е зарибявката после с непрекъснатото купуване на обективи. Изпада се в една коварна зависимост като при наркотиците и човек си губи разсъдъка и харчи ли харчи мангизи за тежки буркани стъклария, я за макро я за широко, я за як зуум и край няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от peter parker
      Здравейте приятели, 

Искам да попитам - има ли някой принтер canon pixma IX6850 , който да го продава?
      Взимам го за части!
      Благодаря предварително!
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
      Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
    • от mico
      Решил съм да си купя фотоапарат, но колкото повече разглеждам, повече въпроси изникват.
      В момента използвам само телефона (LG G3) за снимки и видео. Апаратчето, естествено очаквам да се справя по-добре, а и най-после да се порадвам на оптично увеличение. Ще снимам обикновено на път, така че търся някой компактен модел (да си ми седи кротко в джоба). От прочетеното до тук разбрах, че търся нещо с по-голяма матрица. Не разбирам само как стои въпросът с батерията (обикновено литиево-йонни виждам, че са). Сменя ли се, може ли да се зарежда с външна батерия като телефон и т.н.? Като турист ще снимам от сутрин до вечер, та не ми се иска по обяд да остана без апарат.

И ето разни модели, на които попаднах:
      CANON POWERSHOT G1X - с най-голямата матрица, който намерих, но пък с доста малко оптично приближение. Струва ми се малко по-обемен от другите, но по снимки ми е трудно да преценя. Абсолютна горна граница на бюджета ми.
      CANON POWERSHOT G9X BK - също голяма матрица и отново малко приближение.
      PANASONIC DMC-TZ80EP-K - цели 30х увеличение, но малка матрица на същата цена.
      PANASONIC DMC-TZ60EP-K - по-евтин и май само по типа на матрицата се различава от предишния. Пише, че има GPS, което е супер (не знам дали и другите нямат)
      И така, да не слагам 100 връзки тук. Някой може ли да ми помогне да се ориентирам? Какво точно да гледам и кой (от тези, например) си струва повече?
    • от |VIP|d3v1L
      Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.