Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам един домашен усилвател пълен боклук е знам kinter 006.Проблемът е че когато музиката е намалена до край или е спряня бръмченето е много знам че няма как да няма бръмчене но това е много трябва да усиля музиката доста за да не се лува въпросът ми е какво да направя да купя нов кондензатор и какъв? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 2 минути, ToXiCGamer написа:

Здравейте,имам един домашен усилвател пълен боклук е знам kinter 006.Проблемът е че когато музиката е намалена до край или е спряня бръмченето е много знам че няма как да няма бръмчене но това е много трябва да усиля музиката доста за да не се лува въпросът ми е какво да направя да купя нов кондензатор и какъв? :)

Да си смениш усилвателя. Ти нямаше ли тема за този усилвател?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Да си смениш усилвателя. Ти нямаше ли тема за този усилвател?

Да,имах но го оправих.Разбирам че усилвателя и пълен боклук но преди не разбирах а сега немога да си купя нов и за момента съм с този затова питам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Също така не ми стана ясно защо намаляваш звука до край и оставяш да работи усилвателя на празен ход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Също така не ми стана ясно защо намаляваш звука до край и оставяш да работи усилвателя на празен ход.

Просто искам да поясня после да не пита някой само като спираш песента ли прави така.Като е намалена пак се чува

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е захранването на този усилвател?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ToXiCGamer написа:

За 20 лв. толкус! Кое по напред да се сложи в този усилвател? Захранване ли, крайно съпало ли или други екстри? Разкарвай го и си купи нещо истинско.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз заради едно леко съскане си купих мрежови филтър, намален на 400 лева /номиналната му цена е 1400/, плюс мрежови кабел за 150 лева.

Не бих рискувал да ти препоръчам точно такова решение. Но е адски ефективно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Михайлов написа:

Аз заради едно леко съскане си купих мрежови филтър, намален на 400 лева /номиналната му цена е 1400/, плюс мрежови кабел за 150 лева.

То на този усилвател само мрежов филтър му е проблема.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎28‎.‎10‎.‎2018‎ г. в 15:19, ToXiCGamer написа:

Просто искам да поясня после да не пита някой само като спираш песента ли прави така.Като е намалена пак се чува

Ако не те затруднява дай няколко снимки вътре от усилвателя. 

преди 5 часа, Михайлов написа:

Той ToXiCGamer ако има излишни 550 лв. ще събори блока от музика, ама вероятно ги няма.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да няма брум в усилвателя, звукът трябва да се регулира с потенциометър в самият усилвател, а не от звукоизточника, било телефон или друг плеър. Входните кабели трябва да са по-възможност по-къси и с добра оплетка и корпуса на усилвателя да е заземен.

Усилвателите нямат нужда от мрежов филтър, тъй като трансформаторите им вътре са екранирани и ефектът се постига когато са заземени. Мойта аудио система е галванично заземена през устройствата свързани към кабелната мрежа чрез галваничен изолатор, но заземяването не е достатъчно добро, поради което включвам щепсела само в едно положение, при което звукът е най-изчистен и най-равен, докато при обръщането му, басите се увеличават, което е добре, но звукът става някак си замърсен от паразитните нискочестотни брумове. Понякога такъв нискочестотен брум може да се появи и от недоброто замасяване на платката към металният капак, може някоя пластинка да се е изкривила, а много често и фабрично се спестяват шунтовете по платката, контактните пластини, кондензатори, коаксиални кабели с по-дълго разплетена оплетка, като върху оголеното средно жило  може да се увие допълнителна оплетка и др. Най-малки брумове внасят импулсните захранвания, които могат да спестят коаксиалните кабели и металната кутия.

Например, когато бях начинаещ, се опитах да сменя импулсното захранване на един видеокасетофон с обикновен трансформатор, старателно екраниран и въпреки това брумовете бяха ужасни, и трябваше да екранирам и пластмасовият капак на видеото с фолио, както и оголените краища на коаксиалните кабели. Наложи се също да направя и мощен мрежов филтър, но го направих прекалено мощен, с прекалено големи кондензатори, които предизвикаха силен токов импулс и изгориха AV-входа на другият ми нов видеокасетофон. Но в края на краищата постигнах ефекта, за което подробно бях писал в една от старите ми теми в друг форум.

Така че избягвайте всякакви входни филтри, изранителните им токове спрямо Земя, колко и да са слаби, то при множество устройства, включени в обща мрежа, токовете им се сумират и могат да причинят поражения, особено ако филтърът е повреден.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.