Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Във връзка с подмяната на интернет услугата на Виваком(от медна свързаност,т.е по телефонен кабел към безжична)ми предо-

ставиха за ползване този телефонен апарат.Но както винаги се оказа че по отношение на телефона това е лоша вместо по-добра услуга.Живея в къща на два етажа,имам двор и затова имах 3 телефона-на първия и втория етаж и един апарат тип слушалка с майка,който можех да разнасям из двора.Този стационарен телефон е голям(като обикновените жични),неудобен за разнасяне.Говорих с Виваком,но те казаха че доставят на клиентите си само такива.Питах ги (с имейл)ако си закупя друг,тип слушалка (такива има доста в интернета)може ли да използвам същата сим карта,но не можело.Ако искам и друг телефон с друга сим карта,трябвало да сключа нов договор за нова услуга за ано  технология.Аз като отида в техен офис ще ги питам,но понеже живея  до гр. Елена,нямам такава постоянна възможност.Въпросът ми е картата в този телефон,който го имам сега,мога ли да я поставя в друг,който бих купил,или наистина не може.И каква е тази "ано"технология.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш сим картата в друг телефон, стига той да не е кодиран към даден оператор и да работи с виваком сим карти.
Можеш и на GSM да сложиш сим картата като условието е да не излизаш от границите на имота, защото ще загуби връзка а може и да го блокират, виваком следят местоположението му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 40 минути, владон написа:

Здравейте,

Във връзка с подмяната на интернет услугата на Виваком(от медна свързаност,т.е по телефонен кабел към безжична)ми предо-

ставиха за ползване този телефонен апарат.Но както винаги се оказа че по отношение на телефона това е лоша вместо по-добра услуга.Живея в къща на два етажа,имам двор и затова имах 3 телефона-на първия и втория етаж и един апарат тип слушалка с майка,който можех да разнасям из двора.Този стационарен телефон е голям(като обикновените жични),неудобен за разнасяне.Говорих с Виваком,но те казаха че доставят на клиентите си само такива.Питах ги (с имейл)ако си закупя друг,тип слушалка (такива има доста в интернета)може ли да използвам същата сим карта,но не можело.Ако искам и друг телефон с друга сим карта,трябвало да сключа нов договор за нова услуга за ано  технология.Аз като отида в техен офис ще ги питам,но понеже живея  до гр. Елена,нямам такава постоянна възможност.Въпросът ми е картата в този телефон,който го имам сега,мога ли да я поставя в друг,който бих купил,или наистина не може.И каква е тази "ано"технология.Благодаря.

Вземаш си един обикновен стар GSM ( примерно Нокия C-100), настройваш го на 2G only и си готов. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Костов написа:

Вземаш си един обикновен стар GSM ( примерно Нокия C-100), настройваш го на 2G only и си готов. 

Благодаря за съвета.Ще потърся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, владон написа:

Благодаря за съвета.Ще потърся.

Тествано е и работи. Аз имах такава услуга преди няколко години, но я закрих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш си един phone gateway, слагаш му sim картата и си пускаш зад него телефонната мрежа в къщата.
Пример
Пример

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително грешна политика на "Виваком" да не изпомзат кабелна телефония!  Кабелите да положени и ни изискват особена поддръжка.  Да не говолим на тема сигурност - мобилните комуникации се прекъсват много по-лесно.  Не знам другаде по света дали има такава подмяна, но защо и тук да не сме "първи"?  Вероятно няколко души са взели значителни "комисионни" от производителите на такова оборудване.

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jojopara написа:

Изключително грешна политика на "Виваком" да не изпомзат кабелна телефония!  Кабелите да положени и ни изискват особена поддръжка.  Да не говолим на тема сигурност - мобилните комуникации се прекъсват много по-лесно.  Не знам другаде по света дали има такава подмяна, но защо и тук да не сме "първи"?  Вероятно няколко души са взели значителни "комисионни" от производителите на такова оборудване.

Напротив, много правилна политика на Виваком. Кабелите изискват много добра поддръжка, трябва да се подменят с течение на времето, крадат се, нараняват се при ремонти и друг тип дейност. Докато през мобилната мрежа такъв проблем няма.  И я ми кажи как лесно ще прекъснеш мобилна комуникация?? Гарантирам ти, че кабелите ти ги прекъсват 1000 пъти по-лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за интересният отговор.Само искам да уточня.

преди 5 часа, DarkEdge написа:

Вземаш си един phone gateway, слагаш му sim картата и си пускаш зад него телефонната мрежа в къщата.
Пример
Пример

Благодаря за интересният отговор.Като профан искам да ви попитам какви телефони (Стационарни GSM ,или обикновени)могат да се използват с това устройство.Благодаря и извинете за глупавия(може би според вас)въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се търсеше опция да си ползвате старите телефони и безжична слушалка. Да, за такива телефони.

Илюстрация от втория линк:

Snap25.png
На мястото на PABX - или дуплексна кутия, или всите вързани заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти готово решение за 8 поста:

Total Price: US €65.31

Кликни снимката

MS108-GSM-VinTelecom-PBX-telephone-exchange-Wireless-PABX-system-new.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Ето ти готово решение за 8 поста:

Total Price: US €65.31

Кликни снимката

MS108-GSM-VinTelecom-PBX-telephone-exchange-Wireless-PABX-system-new.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, владон написа:

Благодаря за информацията.Няколко констатации:Разбирам че това устройство ще замести моя нов фиксиран GSM телефон,който получих от Виваком.Към него включвам с обикновени телефонни кабели с накрайниците за телефонните розетки старите си фиксирани телефони.В устройството слагам картата на Виваком.Правилно ли съм разбрал?Това устройство директно е свързано към Виваком и там няма да се усетят,че техния телефон вече не работи.На схемата по-горе вдясно има Powertec Telular.Да обясните връзката му с PABX ?Бихте ли ме насочили от къде да закупя този PABX -има ли го на нашия пазар или от еBay или друг пазар.Има ли за по-малко поста?Благодаря и извинявайте за въпросите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намерих с по-малко постове и едва ли ще се намери
Да, на това устройство му се поставя SIM картата на оператора и започва да работи с мобилния номер. Назад си навързваш останалите от преди телефони и и те са в джаза.
И цена има и линк има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

Да, на това устройство му се поставя SIM картата на оператора и започва да работи с мобилния номер. Назад си навързваш останалите от преди телефони и и те са в джаза.
И цена има и линк има...

Къде да го видя това устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.11.2018 г. в 17:38, владон написа:

Къде да го видя това устройство?

на 3.11.2018 г. в 17:21, DarkEdge написа:

И цена има и линк има...

Аз се поразрових и мисля че го открих.Прилагам снимки.Остава да разбера от къде да намеря и как да "пачна"(ега  ти израза)телефонните накрайници към кабелите за свързване към устройството.

Screenshot - 11_4_2018 , 4_52_26 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_53_06 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_53_46 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_54_13 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_54_50 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_55_17 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_55_45 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_56_20 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_56_39 PM.png

Screenshot - 11_4_2018 , 4_57_07 PM.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, владон написа:

Аз се поразрових и мисля че го открих

Е, и? Какъв е проблемът? Поръчваш и е твой.
Не се казва пачване, а кримпване на RJ-11 конектори.
Благодаря-моля и край! Готов си.
Защо напълни темата с толкова инфо, като можеше да пуснеш един линк и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, DarkEdge написа:

Е, и? Какъв е проблемът? Поръчваш и е твой.
Не се казва пачване, а кримпване на RJ-11 конектори.
Благодаря-моля и край! Готов си.
Защо напълни темата с толкова инфо, като можеше да пуснеш един линк и готово.

Не се сетих.Но възникна един друг проблем.Той не е за тука ,но да го споделя.Аз мога да плащам само с PayPal докато  Aliexpress не приемат от там.Иначе е само 77 $ с доставката.Сега ще тръгна да се ровя и за този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да платиш с Visa/Master Card

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

China-1-Port-1-SIM-GSM-to-PSTN-Convertor-GSM-FWT-for-Alarm-System[1].htmlChina-1-Port-1-SIM-GSM-to-PSTN-Convertor-GSM-FWT-for-Alarm-System[1].html

преди 9 часа, DarkEdge написа:

Може да платиш с Visa/Master Card

Ще проверя как е работата.Аз имам карта V pay.Намерих едно друго подобно устройство-за 2 телефона.Предполагам че и то ще свърши работа, нали?

Screenshot - 11_5_2018 , 8_49_11 AM.png

Screenshot - 11_5_2018 , 8_51_02 AM.png

Редактирано от владон (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирай си линка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.