Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?

Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?

Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него :)

Благодаря на всички, които ще се включат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си един андроид плеър и си решаваш проблемите.

Не знам дали знаеш Нетфликс са с машинен превод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, PigManu написа:

Вземи си един андроид плеър и си решаваш проблемите.

Не съм много по темата, та бих се зарадвал на някой линк :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Rostislav15 написа:

Аз ползвам този андроид тв стик и съм много доволен. 

Благодаря. А понеже не ми е ясна самата процедура по работата му, да си питам. Въпросното нещо се свързва към телевизора с HDMI кабел и се работи изцяло с дистанционното, което е преодставено, така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nedqlkow написа:

Благодаря. А понеже не ми е ясна самата процедура по работата му, да си питам. Въпросното нещо се свързва към телевизора с HDMI кабел и се работи изцяло с дистанционното, което е преодставено, така ли?

Има си вградена HDMI букса поне на този модел. Няма дистанционно ползвам го с безжична мишка. Има и модели които имат и дистанционно. Предлагам ти го защото съм го тествал и ми върши перфектна работа за филми , youtube и по тежки приложения. Можеш  да слагаш сякакви андроид приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, nedqlkow написа:

Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н.

https://www.dnes.bg/technology/2018/09/28/spirat-bylgarskite-subtitri-v-netflix.389097

Не разчитай на Нетфликс приложението то никога не е имало нормални субтитри.

Така че за филми и сериали от Нетфликс с субтитри си разчитай на торентите.

За плеърите като модели нямам актуално инфо защото съм с тв. андроид,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си чудесни TV BOX за целта. Гладай да са с минимум с 4-ядрен процесор и 2GB RAM.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да е от БГ, с някаква гаранция, вземи от тук: http://novtablet.com/index.php?ul=home#android_tvbox  моя е от тук и вече 2 г. работи перфектно, хем е по- стар модел. Андроида на ТВ- то ми е доста орязан спрямо бокса. Нямаш нужда от нетфликс- инсталираш коди и с нужните добавки гледаш всичко. Разбира се трябва четене, за да настроиш нещата. А и има отделни андроид приложения, с които можеш да гледаш филми със субтитри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма 100% работещи приложения в секи един момент вкл.Коди и още няколко приложения като Tea TV и подобни.

За да се гледа трябва да се комбинират торенти, Коди, приложения.

За удобство първо са приложенията и Коди, и ако не работят в момента се минава на торентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът го ползваш само като монитор и толкова. Нищо не може да се направи.

Избираш си външна кутийка и толкова. Аз не бих изсипал толкова пари (че и абонамент) за непреведени неща. Все пак ме интересува и актуална информация за страната, която я няма там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, PigManu написа:

https://www.dnes.bg/technology/2018/09/28/spirat-bylgarskite-subtitri-v-netflix.389097

Не разчитай на Нетфликс приложението то никога не е имало нормални субтитри.

Така че за филми и сериали от Нетфликс с субтитри си разчитай на торентите.

За плеърите като модели нямам актуално инфо защото съм с тв. андроид,

А виж това е много важно нещо, което съм пропуснал. Аз реално главно заради Нетфликс се поинтересувах от въпросните Smart Box-ове, тъй като както споменах, гледам сериали предимно тяхна продукция и отнема по 1-2 месеца докато излязат субтитри, а ако сериалът не придобие особена популярност, изобщо никой не се занимава да го превежда. В общия случай когато говорим за типичен американски английски нямам никакъв проблем да си гледам и без субтитри, но много често вече започват да вкарват и други езици. Например в момента един от най-популярните им сериали, на който чакам 4-ти сезон в средата на месеца - Narcos, има сигурно в 60% от времето испанска реч. Отделно все по-популярния вече във всякакви продукции british english, от който хващам не повече от 20-30% при по-бърза реч. Бях чул иначе от приятел, че всичко там излиза с български субтитри, явно не е била коректна информацията.

преди 11 часа, Филипов написа:

Телевизорът го ползваш само като монитор и толкова. Нищо не може да се направи.

Избираш си външна кутийка и толкова. Аз не бих изсипал толкова пари (че и абонамент) за непреведени неща. Все пак ме интересува и актуална информация за страната, която я няма там.

Да, да, това че се оказва, че съм пропуснал информацията, че бг субтитри няма, определено променя ситуацията.

Благодаря на всички, които се включиха с предложения, но за момента изглежда ще ''замразя'' проекта. Поне докато не се появят български субтитри в продукциите им :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То имаше някакви машинни, но ги спряха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от gatgamel73
      Акумулаторните LED фенери и LED прожектори се отличават със своята изключителна ярка светлина и малката консумация на ток. Това много увеличава времето за ползването им с едно зареждане на вградените акумулаторни батерии. Наричаме ги лед фенери, защото излъчвателя им на светлина не е обикновенна лампа с нажежаема жичка, а мощен светодиод. Светлината излъчена от този светодиод е много силна и с подходяща фокусираща система може да се излъчи на много голямо разстояние. Много важен елемент при лед прожекторите е рефлектора и по-точно от формата му и материала от който е изграден. Пред рефлектора обикновенно има лупа, която се движи и се променя фокусното разстояние между нея и излъчвателя. Целта е да се получи сноп от светлина, който да освети обекти на възможно най-голямо разстояние. Качеството на лед прожектора не зависи само от фокусиращата система, но и от мощността на лед излъчвателя, който при скъпите екземпляри е направен по технологията CREE. LED фенерите използващи тази технология са много мощни и покриват много големи разстояния /до около 500м/. Обикновено тези лед прожектори са изработени от алуминиев корпус и са удароустойчиви и водоустойчиви. Лед фенерите и лед прожекторите са необходими при лов и риболов, къмпингуване и разходки в гората, у дома и на вилата -> когато няма ток и в много други ситуации. Много модели от тях на ниски цени можете да намерите в онлайн магазина на ДонСофт.
      Мощен LED прожектор с LUXEON 3W диоден излъчвател и акумулаторна батерия ULTRA FIRE 3.7V 3800mAh за до 8 часа работа с едно зареждане. CREE технологията е гаранция за ниска консунация на ток и висока яркост излъчвана светлина.
      Мощен LED фенер в стилна кутия подходящ за подарък!!!
      Технически характеристики:
      -Led прожектор с масивен алуминиев корпус;
      - Акумулаторна батерия 3.7V 3800mAh;
      - Зарядно устройство за 220V;
      - Водоустойчив LED фенер с гумени уплатнения на всички свръзки;
      - Прохоустойчив и водоустойчив мощен прожектор;
      - Explosion-proof -> може да се използва в мините;
      - Три режима на работа -> силно, слабо и блитц /СОС/ светене;
      - Качествен отражател за конценриран сноп ярка светлина /около 300м./
      - Power style лед фенер;
      Фенера е подходящ за къмпинг, ремонтни дейности, разходка през нощта в гората и много други.
      Внимание: Никога не светкайте дирекно в очите, защото силната светлина може да повреди очите Ви!!! Да се пази от малки деца!!!
      Модерен LED прожектор POLICE 8000W с мощен светодиоден излъчвател 3W с CREE технология за силна добре насочена бяла /дневна/ светлина. Много икономичен LED фенер /около 8 часа с едно зареждане/ с акумулаторна 3.7V ULTRA FIRE 3800mAh батерия модел TR 18650.
      LED фенер подходящ за подарък в стилна кутия!!!
      Техническа спецификация:
      - красив LED прожектор с масивен алуминиев корпус;
      - водоустойчив LED фенер /с гумени уплътнения на свръзките/;
      - прахоустойчив и удароустойчив модел;
      - акумулаторна батерия ULTRA FIRE 3.7V с голям капацитет от 3800mAh;
      - зарядно устройство на 220V;
      - LED прожектор с мощен LED излъчвател 3W за силна дневна светлина;
      - качествен отражател за силно конценриран светлинен сноп;
      - 4 режима на работа -> силно, слабо, мигане /блитц/ и SOS сигнал;
      - Много удобен за носене LED фенер с модерна връзка за ръката;
      - LED фенера се продава в стилна кутия и е много подходящ за подарък;
      Внимание: Никога не светкайте дирекно в очите, защото силната светлина може да повреди очите Ви!!! Да се пази от малки деца!!!

Още много модели фенери и прожектори можете да намерите на www.donsoft.bg 

• от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от Деньо Денев
      Здравейте! На скоро си купих ТВ ето този модел  https://www.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-55-138-cm-55mu6102-4k-ultra-hd-ue55mu6102kxxh/pd/DP3V67BBM/  55MU6102 на самсунг и всичко си е ок, но има само един проблем, който не мога да оправя и то е не може да разпознае български когато говоря на микрофона на  дистанционното. Какво трябва да променя и направя, благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.