Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дадени са двата едномерни масива А и В. Да се състави алгоритъм, която попълва масива С. Всяка клетка на масива С се попълва с по-голямата от съответните клетки в А и В. Например, първата клетка на масива С се попълва с по-голямата от първата клетка на масива А и първата клетка на масива В.

Помощ!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и ти какво написа до тук? На какъв език да се напише това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да се напише това мризот....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То така написано не е много ясно какво точно искат. Потърси в google алгоритми за сортиране на два масива в трети, предполагам идеята на това е подобна, само че сравняват стойностите на съответните клетки на масивите A и B и която е с по-голяма стойност я записват в друг масив. Също така виж и случая ако клетките са с еднаква стойност - тогава най-вероятно се взема клетка от масив А и се копира в C на съответната позиция. Също така масивите са едномерни, но никъде не е казано дали са с еднакъв брой елементи? Какво правим ако са с различен брой и примерно при сравняването елементите в единия масив свършат? Питай тези, които са ти задали задачата какво да правиш в такъв случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това, което аз разбрах ти трябва следното:

Цитат

arrA

arrB

arrC

for к = 1 to arrA.count do

(

arrC[k] = if arrA[k] > arrB[k] then arrA[k] else arrB[k]

)

Обаче, размерността на масивите, на какъв език ще го пишеш и т.н. са необходими подробности.

Отделно, че ако учиш програмиране би трябвало да си внимавал в часовете, защото там ти е показно как се "рисуват алгоритми".

computer-algorithm-flowchart.jpg

Abortion+Flowchart.png

flowcharts-computer-programming-start-st

и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тоя по програмиране е малоумен, винаги задава неясно задачите си. Каза да го направя с 10 числа и да направя блок схема, тоест тия рисунки с алгоритмите без самия код. Ако някой може да го нащрака с код, примерно на Паскал, пък аз ще го направя на блок схема, ще му бъда много благодарен.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Моля, прегледайте следната блок-схема, която почти напълно трябва да покрива алгоритъма, който Ви трябва.

Не съм много запознат в какъв формат ги искат сега (последната такава съм чертал преди има-няма 14 години).

Block.thumb.png.d39e29ddd875b8ccca3b295986ebfe84.png

Ако не е в изискуемия формат, може да ползвате поне операциите и да си дооформите. 

Поздрави !

П.С.

преди 16 часа, Alexander Ninov написа:

с код, примерно на Паскал

Blank+_c3187bc907ea40a1b9af581242fbae28.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.