Премини към съдържанието
bullyson

Странен шум при включен грамофон

Препоръчан отговор

Имам някакъв проблем с шум в колоните, който се появява при едновременно включени грамофон и климатик. Интересува ме според вас дали е проблем с напрежението или с фоно входа. Няма проблем ако е включен сд плейър или компютър. Единствено ако грамофона е включен в контакта и пусна климатика. След като изключа грамофона от контакта - шума спира. Някакво високо пищене е. Някакви идеи какво може да се направи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени контакта. Всичко в един и също контакт ли е включено?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоша екранировка на RIAA коректора може би.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, в общ контакт бяха, като ги разделих е чувствително по-добре, но се чува пак. Благодаря все пак, аз реших че е от контакта и преместих всичко заедно на друг, изобщо не се сетих да ги разделя. Така е горе долу поносимо - чува се съвсем слабо жужене, не е предишното пищене. От напрежението ли е и някакъв стабилизатор ще оправи ли проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Моторът на климатика като се включва, генерира електромагниъни смущения. Кондензатор в контакта би подобрил работата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Моторът на климатика като се включва, генерира електромагниъни смущения. Кондензатор в контакта би подорил работата.

Или паралелно на захранването на грамофона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако грамофонът и дозата ти са достатъчно качествени, за подобряване на звученето може да помислиш за добавяне на външен качествен фонокоректор /RIAA коректор/.

Примерно аз ползвам това - Pro-Ject Tube Box S2:

68fec04c9ed0t.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Михайлов написа:

Ако грамофонът и дозата ти са достатъчно качествени, за подобряване на звученето може да помислиш за добавяне на външен качествен фонокоректор /RIAA коректор/.

Примерно аз ползвам това - Pro-Ject Tube Box S2:

68fec04c9ed0t.jpg

Замислял съм се, но не знам дали промяната на звука ще е съществена, докато цената е :-). Грамофона ми е стар Pioneer PL 115 D, с нова доза аудио техника, не помня модела, но по цената съдя, че няма да е висок клас. Не съм особено в час, от няколко месеца се запалих и мисля, че няколко търговци се възползваха от неопитността ми. ха ха. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А контактите занулени ли са?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, DarkEdge написа:

А контактите занулени ли са?

Би трябвало, инсталацията е сравнително нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пробна лампа между занилтелна клема и някой от двата отвора на контакта светва ли?
Работете внимателно и с изолирани уреди!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, bullyson написа:

Замислял съм се, но не знам дали промяната на звука ще е съществена, докато цената е :-). Грамофона ми е стар Pioneer PL 115 D, с нова доза аудио техника, не помня модела, но по цената съдя, че няма да е висок клас. Не съм особено в час, от няколко месеца се запалих и мисля, че няколко търговци се възползваха от неопитността ми. ха ха. 

Ефектът от външен фонокоректор би трябвало да проличи и при по-обикновена доза /за около стотина лева/, но честно казано значително подобрение на качеството на звучене реално има при доста по-качествена доза плюс външен фонокоректор плюс качествен усилвател и озвучителни тела. Т.е.ако всички елементи по веригата грамофон-фонокоректор-усилвател-тонколони имат подходящи параметри.

А иначе цената на външния фонокоректор си е значителна - поне колкото на приличен грамофон. Като се прибави и цената на висококачествена доза /примерно Ortofon 2M Bronze/, става направо страшно...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зануляване на контактите: При двупроводна инсталация - фаза и нула, като се свързва контакт, трябва да се свърже мостче /парче гол проводник със сечение примерно 1.5 или 2.5 кв. мм/ между клемата, където е свързан нулевият проводник и специалната заземителна клема на контакта. Заземителната клема представлява едно винтче със шайба, до което е гравиран знакът за заземяване - виж картинката по-долу.

Кой проводник е фаза и кой - нула се проверява с фазомер при включен бушон! Мостче се поставя само при свалени бушони! Ако нямаш опит в електротехниката, не прави нищо сам - може да е опасно за живота!

ltransd48ab5.png Знак за заземяване

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Михайлов написа:

Ефектът от външен фонокоректор би трябвало да проличи и при по-обикновена доза /за около стотина лева/, но честно казано значително подобрение на качеството на звучене реално има при доста по-качествена доза плюс външен фонокоректор плюс качествен усилвател и озвучителни тела. Т.е.ако всички елементи по веригата грамофон-фонокоректор-усилвател-тонколони имат подходящи параметри.

А иначе цената на външния фонокоректор си е значителна - поне колкото на приличен грамофон. Като се прибави и цената на висококачествена доза /примерно Ortofon 2M Bronze/, става направо страшно...

Да, скъпо удоволствие се оказа :-))

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.