Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

вчера забелязах че когато сложа тиган/тенджера на котлона (индукционен) започва през точно определено време (като цикъл) да издава един звук наподобяващ на този който се чува като се минава покрай трафопост (чува се тока , дето се казва).

Преди не ми е направило такова впечатление , интересното е че го прави на всеки горе долу 3 секунди, чува се за 1 секунда, след това спира и след 3 секунди отново.

Това което видях е че котлона е леко надраскан ,има една драскотина и тя е около 1 мм. Дали това е проблема, може ли котлона да се ползва така  или да се свържа с гаранцията ?

Благодаря предварително.

Поздрави,

Дани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Даниелл написа:

Здравейте,

вчера забелязах че когато сложа тиган/тенджера на котлона (индукционен) започва през точно определено време (като цикъл) да издава един звук наподобяващ на този който се чува като се минава покрай трафопост (чува се тока , дето се казва).

Преди не ми е направило такова впечатление , интересното е че го прави на всеки горе долу 3 секунди, чува се за 1 секунда, след това спира и след 3 секунди отново.

Това което видях е че котлона е леко надраскан ,има една драскотина и тя е около 1 мм. Дали това е проблема, може ли котлона да се ползва така  или да се свържа с гаранцията ?

Благодаря предварително.

Поздрави,

Дани.

Котлона работи на магнитно поле. За това работи само със съд с метално дъно, за това драскотината не е проблем.

Щом има интервал на този звук или шум, е може би от спазване на някаква ниска температура и котлона включва и изключва.

Провери в какъв режим работи, че моя има различни програми. Задай му по висока температура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 20 часа, Даниелл написа:

Ако го прави при всички зададени мощности най-вероятно иде реч за дефектирал контролер.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, nikolela написа:

...Задай му по висока температура.

Точно. Изпробвай как се държи при всички степени. Най-лесно става с тенджера вода. Ако го прави само на ниските степени, е нормално, просто така работят тези котлони. Но ако и на най-високите степени го прави същото, вече е проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте,

благодаря за отговорите ви.

Направих теста, пуснах го на различни скорости и проблема го имаше.

Забелязах че като го дам на максимума, шума е доста по значителен.

Записах и видео в което и вие може да го погледнете.

Точно най-накрая , намалям котлона за да чуете и онзи "цикъл" който шуми.

Предполагам че е дефектирал... 

Все пак ще се радвам да го погледнете и да изкажете мнение.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина доста шуми, но предполагам всички такива котлони шумят. Моят също шуми, макар и по-малко. Идеята на теста с тенджерата с вода е първо водата да заври, след което се променят степените и се следят мехурчетата вътре в тенджерата. При определени степени, котлонът включва и изключва, като така регулира температурата. Което се отбелязва във врящата вода като ври/спира-да-ври. Но така ще се разбере дали котлонът работи на всяка една степен. Само по клипчето, по-скоро клоня към нормално работещ, но шумен котлон. Принципно може да снимаш пак такова клипче, но с проверката с врящата вода на всяка една степен и да пратиш запитване към оторизиран сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз ви писах тук, защото в началото не шумеше изобщо. НЕ се чуваше буквално как работи, а сега изведнъж започнаха някакви силни и странни звуци.

Всички степени на котлона работят, това го проверих още преди да ви пиша.

Притеснява ме този шум.

Благодаря на всички отзовали се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.