Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ще задам няколко въпроса, на които се надявам на прости отговори! Имам котле immergas eolo maior 28, което не е кондензационно. Според инструкциите му минималната мощност е 12.2kw! Всички радиатори вкъщи са алуминиеви глидери 50см и отговарят на 6kw мощност без лирата в банята, която да отговаря още на 1kw ! Първият ми въпрос е и най-важен, защото в инструкциите това не го виждам! Управлението на котлето изглежда така и въобще не мога да си обясня кой режим е за 12.2kw https://www.google.bg/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiC752xl4HfAhXFfFAKHTXgD8wQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.olx.ro%2Foferta%2Fimmergas-eolo-maior-24-28-32kw-IDbscMd.html&psig=AOvVaw0xacMGAZmxlWMi6e3CpR00&ust=1543841222122573   Та първият въпрос е:

- Как да го настроя да работи само на 12.2 KW

Второ супер просто питане:

-Ако спирам котлето през нощта (няма да замръзне, ако не е -20) Реализирам ли икономия или реализирам загуби, когато го стартирам отново през деня?

Трето и последно: 

-Стаите ми с радиатори са Хол с 2 радиатора, кухненския бокс с 1, 2 спални с по един! Пускам само в хола да направи 20 или 21 градуса, ако е много студено! Четох, че не е добре да спирам всички радиатори, а е добре да съм пуснал всички термоглави да са пуснати! Въпросът ми е:

- Ако на денонощие навъртам да кажем 10 кубика газ със само 3 от 6 радиатора, то ако пусна всички да са включени повече ли ще е разхода, по- малко или равно на тия 10 кубика при само 3 пуснати! Ако има по- сложна настройка на главите примерно тази в банята да е на 17 18 или подобни моля да ми бъде обяснено! Благодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да речем, че това е отговор на първия въпрос... има още два

П.П. Това даже не е моя котел дето е това "Ръководство"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Denny Council написа:

П.П. Това даже не е моя котел дето е това "Ръководство"

На това му се вика наглост - погледни картинката в olx и виж какво пише.
А да беше изписал ТОЧНИЯ му модел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е точния модел и това е кратинката от OLX, което отгворая на МОЯ котел (Immergas Eolo Maior 28Kw)! Ръководството, което си дал НЕ е моя модел, а НОВИЯ модел! И кое е наглост?!? Да питам 3 въпроса и да ми пращаш линк за новия модел ли? Не мисля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези прости въпроси отговора е много лесен. Единственото което се изисква от теб е малко да прочетеш тук и ще намериш отговорите сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.