Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем с видеокартата (radeon hd 6450 2G) или така казано не тръгва изобщо.Дъното което имам е Asrock 970A-G/3.1,имам дъното от доста време и реших да го зглобя сложих му:(amd phenom || x4 965 BE , 2x4 Gb Рам,Хард 1Тb и захранване 400 вата)

От какво може да е проблема.

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че видеокартата работи? Тествай я на друг компютър или сложи на този друга видеокарта, която си сигурен че работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без допълнителна информация може проблемът да се нарочи, в който и да е компонент.

ПС. Звукови сигнали за проблеми с конкретното дъно.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи на другия комп. Без проблем

преди 5 часа, sliderum написа:

Без допълнителна информация може проблемът да се нарочи, в който и да е компонент.

ПС. Звукови сигнали за проблеми с конкретното дъно.

Няма сигнал,а и не виждам зумера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като видеокартата работи на другият компютър, остава проблемът да е в друга част на новосглобеният. Може да е скапано захранване, умряло дъно. Може да се предполагат много неща, ако не дадете допълнителна информация. Компютърът е във вашите ръце, ние тук не виждаме нищо от това, което се случва при вас, нямаме кристално кълбо. Въобще нещо светва ли, някой светодиод, въртят ли се вентилатори, като натиснете старт бутона? Пишете драги колега, за да ни дадете нещо за отправна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Emil Balchev написа:

Здравейте!

Имам проблем с видеокартата (radeon hd 6450 2G) или така казано не тръгва изобщо.Дъното което имам е Asrock 970A-G/3.1,имам дъното от доста време и реших да го зглобя сложих му:(amd phenom || x4 965 BE , 2x4 Gb Рам,Хард 1Тb и захранване 400 вата)

От какво може да е проблема.

Мерси предварително.

Носи го в някой квартален сервиз където срещу символична сума ще ти рлешат проблема. Така няма да губиш време в трошене на нерви, празни приказки и експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sliderum написа:

След като видеокартата работи на другият компютър, остава проблемът да е в друга част на новосглобеният. Може да е скапано захранване, умряло дъно. Може да се предполагат много неща, ако не дадете допълнителна информация. Компютърът е във вашите ръце, ние тук не виждаме нищо от това, което се случва при вас, нямаме кристално кълбо. Въобще нещо светва ли, някой светодиод, въртят ли се вентилатори, като натиснете старт бутона? Пишете драги колега, за да ни дадете нещо за отправна точка.

Работи охлаждането на процесора,Харда зарежда имам светлинна индикация за него,а и се чува,стартовият бутон и той свети,когато включа оптичното устройство и то зарежда.Не работи само вентилатора на видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, малко странен въпрос, но на кой от PCI-E слотовете поставяте видеокартата. Има два с физически размер Х16, но единият е едва Х4 опроводен и вероятно няма как да захрани видеокартата?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, sliderum написа:

Сори, малко странен въпрос, но на кой от PCI-E слотовете поставяте видеокартата. Има два с физически размер Х16, но единият е едва Х4 опроводен и вероятно няма как да захрани видеокартата?  

Пробвах и на двата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава на опитате с друга видеокарта, ако имате възможност и  рисет на БИОС. То в домашни условия толкова. Ако успеете да влезете в БИОС(След натискане на старт бутона помпите DEL на клавиатурата, настройте датата и часа, че може и от там да прави проблем)  Не се сещам какво още може да се направи в домашни условия. След като няма звукова сигнализация за проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Остава на опитате с друга видеокарта, ако имате възможност и  рисет на БИОС. То в домашни условия толкова. Ако успеете да влезете в БИОС(След натискане на старт бутона помпите DEL на клавиатурата, настройте датата и часа, че може и от там да прави проблем)  Не се сещам какво още може да се направи в домашни условия. След като няма звукова сигнализация за проблем.

Довечера ще я видя тая звукова сигнализация защо не се чува,че в момента съм на работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги дъното нямаше зумер и му боднах един,но не писука.

Забеляза и нещо друго че дори без сигнал и без да се върти перката картата загрява точно където е охлаждането т.е. процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.12.2018 г. в 19:38, Emil Balchev написа:

Колеги дъното нямаше зумер и му боднах един,но не писука.

Забеляза и нещо друго че дори без сигнал и без да се върти перката картата загрява точно където е охлаждането т.е. процесора.

Опитахте ли   рисет на БИОС-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, sliderum написа:

Опитахте ли   рисет на БИОС-а?

Можеш ли да кажеш как се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Emil Balchev написа:

Можеш ли да кажеш как се прави

Прочети си упътването за дънната платка. Има джъмпер, който се мести при изключен компютър и се връща обратно в изходна позиция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.